Keresés

Részletes keresés

BIKE-R Creative Commons License 2004.01.08 0 0 131
Dehogy nem, csak azt mindet a motoron fogod tölteni :)
Előzmény: KecsŐ (130)
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.08 0 0 130
A francba... egyész tavasszal minden egyes nap motorozni fogunk? :) nem lesz egy perc szabadidőm sem? :)
Előzmény: BIKE-R (129)
BIKE-R Creative Commons License 2004.01.08 0 0 129
Visegrád panorámaút : IGEN, IGEN, IGEEEEEEN !!! :) Nyáron egy srác Ducati Monsterrel -amíg mi szépen lassan lecsorogtunk a sípálya felöli oldalon - kétszer tette meg oda vissza :) Meg is tudom érteni :)Hihetetlenül jó kis szakasz.

De akkor bedobnék még egy kellemes (bár rövidke) útvonalat: Kismaros-Kóspallag-Márianosztra-Szob.

Előzmény: freewinder (122)
zzr Creative Commons License 2004.01.08 0 0 128

A szervezés részéből annyit szívesen kiveszek hogy
a, ha fix túránk van, azt először bejárva (kivéve a nagyon távoli célpontokat, 5-600km-en túl), 1-2 hónappal indulás előtt térképestől jelentkezem mindenkinél, szlovák - lengyel vonalon szállást is tudok intézni mindenkinek, jó áron.
b, Ha nem egyezik az időpont a mi túránkkal, bármilyen eddigi tapasztalatot, ill. kinti kapcsolatot felajánlok szívesen.

Én eddigi legjobb tapasztalataim, és legnagyobb élményeim a Tátrában szereztem, szinte "második otthonom", mégha földrajzilag nem is közeli valós lakhelyemhez. Kívánom , hogy mindenki élje át ezt az élményt. Kitartás, már csak néhány hét, és újra úton lehet , minden motoros!

üdv
kutya

Előzmény: KecsŐ (123)
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.08 0 0 127
Ebben a pillanatban (na jó 1 perccel ezelőtt) láttam egy motorost! GSXR1000 streetfighter
Na ez nem semmi!
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.08 0 0 126
Lehet, hogy korai tervezgetni, de olyan jó róla beszélni! :)
Előzmény: freewinder (125)
freewinder Creative Commons License 2004.01.08 0 0 125
Egyetértek. Én kb. arra reagáltam, amit a k75rt a (106)-ban írt: egyelőre dobjunk fel néhány lehetőséget, aztán majd választunk.
Ha majd eldöntjük, hogy mi lesz az "adott túra", akkor főszervezőt is keresünk hozzá. Praktikusan környékbelit.
A konkrét szervezkedést szerintem még korai elkezdeni, de ebben nincs gyakorlatom, úgyhogy javítsatok ki, ha téveszméket terjesztek.

Az egynaposokon (ha nincs lekötve semmi szállás, stb.) mi a szokás: kijelöltök esőnapot is, vagy elindultok, ha esik, ha fúj?

Előzmény: KecsŐ (123)
MGP Creative Commons License 2004.01.08 0 0 124
Ha hazai utakat terveztek akkor nézzetek ez a www.nolan.hu oldalra, ott a turak linkhez, kimondottan hazai motoros utak vannak összegyüjtve, meg sok hasznos info egy egy városhoz, ami jól jöhet útközben (szállás,kaja, atm, stb)
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.08 0 0 123
Valakinek be kellene vállalnia, hogy kézben tartja ezt a "fórum túrás" témát. Hogy mikor hova kik jönnek és kik szervezik az adott túrát. Szerintem ez lényeges dolog lenne, ha tényleg szeretnénk, hogy ebből az egészból legyen valami. Nem?
freewinder Creative Commons License 2004.01.08 0 0 122
Hali!

Csak ínycsiklandozónak: kellemes útvonal még a Pilisszentkereszt - Pcsaba, Visegrád panorámaút (nyári bobbal fűszerezve), Csobánka - Pvörösvár, Pszentlászló - Lepence útszakasz. Utóbbi kettőn a régi szép időkben rally gyorsaságik is voltak. Off-roadnak esetleg egy Kőhegy fennsík...

A tavalyi szezon nekem elég rövidre sikerült, csak szeptemberben sikerült felváltanom az ETZ-t a Freewinddel. Úgyhogy nagyon várom már a jó időt!

Előzmény: BIKE-R (110)
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.08 0 0 121
Úgy látom amíg tanulok, és nem lesz valami jó munkahelyem(=sok pénzem), az ilyem kompos túrákat kerülni fogom. :)
Előzmény: MGP (120)
MGP Creative Commons License 2004.01.08 0 0 120
Az ilyen utak legnagyobb költsége a komp. Livorno-Bastia-Livorno 4 illetve 3 óra komput (a második express, de gyakorlatilag egy ár), és ez már
utószezoni. Egyébként eléggé bonyolult a tarifaképzésük, nem csak szezon szerint változik, hanem a hét napjain is más arak vannak, sőt időnként napszakonként a főszezonban. Nyáron egyébként hiába van négyszer ennyi járat, mégsincs hely mindig, érdemes előre venni jegyet itthon (Mahart iroda, ott érdemes év elején beszerezni a CorsicaFerrys és a Moby Line menetrendet, nekünk nagyon jól jött mikor természetesen a helyszínen modositgattuk a menettervet)
Az árakhoz csak annyit, hogy a Palermo-Livorno komp
(egy éjszaka) 1moc+1fő-re vetitve 45 eFt körül volt és ez csak egy út!! Nem retur. Vannak különféle kedvezmények, de nehéz igénybe venni őket.
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.08 0 0 119
Húúh az a komp ár kicsit ledöbbentett, jól értettem 30000 forint????????
Előzmény: MGP (116)
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.08 0 0 118
Inkább röhögjenek, minthogy a tank oldaláig járjad ki a gumit.
Előzmény: k75rt (115)
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.08 0 0 117
Én csak akkor raktam őssze a motort az új fényezéssel (nagyon szép lett és végre eltűntek az esés nyomai), én nem bírtam ki hogy ne menjek vele egy karikát, ehhez hozzásegített, hogy nálunk 8-9 fok volt.
Előzmény: zzr (114)
MGP Creative Commons License 2004.01.08 0 0 116
Kiszámolhatod. Benzinfogyasztást 4000 km-re,
Olasz-Francia benzinár kb 280 ft, szigeten drágább.
Komp 30eFt 1fő+moci.
Innentől egyéni, legkényelmesebb ott várárolva és olcsó szálláson de ez igy is drága, optimálisan két fő egy szobában, 40eu/szoba/éj az átlag. Kaja kb 10eu egy pizzavacsora..(motorturákon általában jól bereggelizünk, aztán csak este eszünk).
Legolcsobb megoldás: sátor, (Korzikán hihetetlen sok camp van), meg egy bőrönd konzerv, ott csak friss kenyeret, gyümölcsöt venni.
Előzmény: KecsŐ (103)
k75rt Creative Commons License 2004.01.08 0 0 115
Decemberben 1200kmt tettem meg. 28.-án volt az utolsó 90 km egy Guzzis barátommal. Isteni volt! Most csak az emlékek, Meg a kükönböző motoros újságok amiket csak megveszek évközben, de ijenkor olvasom. A Szepségemet meg elkezdtem szétkapni. Három motor áll egy barátom garázsában télvíz idején, többekközt az enyém. Hetente összejövünk, befűtünk, puszilgatjuk-szerelgetjük Őket, és sörözünk. Ennyi marad a télre. Egyébként kb 3-5 fokig motorozunk. Inkább a Gépet féltem mint önmagam. Mikor már nyálkásodik az út nem merek dönteni. Ki is röhögnek, hogy milyen széles a "rinyacsík".
Előzmény: KecsŐ (109)
zzr Creative Commons License 2004.01.08 0 0 114

Kecső:"dec.31-én???" azt hittem csak mi vagyunk ilyen elvetemültek...
Jan.1-én (immár hagyományos) túra, 90-100 km a környék szebb útjain. (Fejér megye) Téli gumi tényleg nem kellett, de azért bazi nagy cidri volt...

üdv
kutya

Előzmény: KecsŐ (109)
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.07 0 0 113
Csak Perez-nek kérdeztem, az "Ő" jövőbeli Savage-éről van szó
Előzmény: BIKE-R (112)
BIKE-R Creative Commons License 2004.01.07 0 0 112
Egy tipp: megnyúlt a lánc, kiszedett belőle egy szemet, de az összerakás kicsit barbárra sikeredett és a két láncsszem ekkor megsérülhet.

De pontosan mit is értesz az alatt, hogy rossz? Megkopott, deformálódott, roncsolódott? Mert mindegyik jelenséget más-más igénybevétel hozza létre.....

Előzmény: KecsŐ (111)
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.07 0 0 111
Tudtok arra mondani valamit, hogy lehet egy vezérműláncnak két szeme rossz??? Elképzelhető ilyesmi???
BIKE-R Creative Commons License 2004.01.07 0 0 110
Szia Freewinder!

Isten hozott a túra-motorosok táborában.

Dobogókő-Esztergom-Visegrád különben is közkedevelt motoros szakasz.

És egy újabb 650-es endúró :)

Örülök, hogy ilyen szépen kezd összejönni a "kis" csapat:)

Előzmény: freewinder (105)
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.07 0 0 109
Dec 31.én megvoltam téli gumi nélkül is :)
Előzmény: k75rt (108)
k75rt Creative Commons License 2004.01.07 0 0 108
Nálam az első felvetésre rögtön jelentkeztek négyen, meg van még két barátom, tehát a létszám máris 12! Odacsavarhatod neki, csak téligumit használj!:)
Előzmény: KecsŐ (107)
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.07 0 0 107
Miért kell március végéig várni??? :)
Már izzik a tenyerem, hogy odacsvarhassam a gépemnek....
Akkor eddig mennyien vagyunk? (a cimbimmel együtt 5-6 motort számoltam)
Előzmény: k75rt (106)
k75rt Creative Commons License 2004.01.07 0 0 106
Mit szólnátok hozzá, ha mondjuk várnánk még pár ajánlatot, aszt jól megszavaznánk hova is megyünk mondjuk először, úgy március vége táján?
freewinder Creative Commons License 2004.01.07 0 0 105
Sziasztok!

Csatlakozom a túrázni szándékozók táborához. A hazai bemelegítő/ismerkedő gurulást én is jó ötletnek tartom, Szentendre környéki (Csobánkától Esztergomig) útvonaltervezésben szívesen részt veszek.

A közvélemény kutatáshoz:
Szentendre; Suzuki XF 650 enduro

BIKE-R Creative Commons License 2004.01.07 0 0 104
Ugyan, dehogy kerülöm a fórumot :) A vámoknak, meg annak a fémhálós vízcsőnek még megpóbálok utánna nézni ....

És szerencsémre ADSL-ről sikerül veletek a kapcsolatot tartani :)

Előzmény: KecsŐ (102)
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.07 0 0 103
Most nézegetem a túráitok képeit... huhh... durva.
Vigyetek magatokkal!!!!!!!!
Mennyibe van kb egy ilyen túra pl a korzikai???
Előzmény: MGP (99)
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.07 0 0 102
Kerülöd az én fórumomat? Vagy modemes vagy és utálsz??? :)
Feltettem egy két kérdést, majd nézzél már át hátha tudsz rá válaszolni.
Előzmény: BIKE-R (101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!