van_Persil Creative Commons License 2023.01.22 -17 1 9168

A Kácsor mintha fogyott volna egy-két kilót. Ráfért.

lunanoctis Creative Commons License 2023.01.22 0 0 9167

A statisztikák szerint Isabell Roch egy félidő alatt 28 lövést kapott a kapujára.

A másik oldalon a becserélt svéd légiós, Irma Schjött még nem kapott akciógólt, igaz, csak az utolsó pár percet töltötte a kapuban egy korábbi hetest leszámítva.

Előzmény: lunanoctis (9165)
Vándor777 Creative Commons License 2023.01.22 0 2 9166

Magasan önmaga fölött teljesített védekezésben is Kuczora Cs.

Előzmény: Törölt nick (9161)
lunanoctis Creative Commons License 2023.01.22 0 0 9165

19-16 a szünetben a Thüringer HC-nek. Igen nehéz szavakba önteni, a valceaiak mennyire rosszul lőnek, a ziccerek megvannak, de mintha fogadtak volna, ki tudja többször eltalálni a kapust.

Náluk Roch nem igazán találkozik már a labdával, más kérdés, hogy felerészt lerohanásokat kéne hatástalanítania.

A THC nagyon pörög, nagyon megy, és (pláne, ha figyelembe veszem, valószínűleg mennyivel kevesebbe kerülnek a harmadik-negyedik vonalbeli légiósok a második polcos valceaiai választéknál) megérdemelten vezet. Állítólag nagy hangsúlyt fektettek a héten a regenerációra. Futnak, mint a mérgezett egerek, marha kíváncsi vagyok, kifújnak-e és ha igen, mikor.

(Amúgy nem gondoltam volna, hogy Jakubisová még játszik, pedig de és igen hatékonyan védekezi le Glibkót.)

Előzmény: lunanoctis (9163)
Nullával Osztás Creative Commons License 2023.01.22 -1 3 9164

Ezek mosolyognak a fekvő Hámori fölött? Még nem tudják, hogy ha dacosan toppant egyet lábacskájával, az nyolc napon túli gyógyulást jelent...

lunanoctis Creative Commons License 2023.01.22 0 0 9163

10-4 a románoknak egy őrült futóversenyben. Herbert Müller most kért időt másodszor.

Előzmény: lunanoctis (9160)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.22 -1 0 9162

Szilágyi össze-vissza beszél...

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.22 0 0 9161

Nem láttam a meccset, hogy teljesített Kuczora védekezésben?

lunanoctis Creative Commons License 2023.01.22 0 0 9160

A Thüringer HC-Valcea kommentátora szerint a Vác velük párhuzamosan játszik a Párizzsal. Reméli, hogy a váciak nyerni fognak, mert az nekik is jól jönne :)

RnD Creative Commons License 2023.01.22 -2 4 9159

Vác--Issy Paris: 27-26 (végeredmény)

Szünet után a franciák újult erővel kezdték a harcot,  négy perc alatt ki is egyenlítettek (14-14 34. perc) De Marincsák és balszélen Ballai Anna is góllal válaszolt erre, máris visszaállt a kétgólos különbség (16-14 35. perc) Majd tovább folytatódott az adok-kapok, a jobblövő Flippes is beindult, lőtt két gólt aztán viszont Blonbou kihagyott két helyzetet.

Tíz perc után a franciák időt kértek (19-17 41. perc) és pályára küldték az irdatlan magas balátlövőt, Lara Gonzalezt (aki eddig egy hetesgólt lőtt mindössze). Mondjuk ezután sem lett jobb, bár egy átlövéssel  megpróbálkozott. Sőt, az Issy TO után mi pörögtünk fel: Lassource hetesét védte Csizmadia Fanni, Kuczora átlövésből talált be, Marincsák Niki baloldalon betörésből kiharcolt egy hetest, ezt is belőtte Kuczora. Ezzel máris négy góllal mentünk (21-17 44. perc)

Persze volt még negyedóra... A francia beálló, Ouatara, akit már sokszor próbáltak megjátszani de hiába, most azért üggyel-bajjal elkapta a labdát és első gólját lőtte (21-18) Rögtön ezután a második gólja is összejött, Marincsák próbálkozását védte a kapus és ebből indult Ouatara, nem is hibázott. De aztán Ballai Bori középen szuper góllal válaszolt erre  (22-19 46. perc)

Flippes kétszer is betalált, egyszer indulásból (22-21 47. perc) és a négygólos előnyünk hamar elolvadt. Ezután nem sokkal Kurucz Aida borzolta idegeinket: kilépett középről védekezésben és fejen találta Blonbout. A két jv rendes volt, csak két percet kapott (Blonbou meg elégedetlenkedett..) De ezzel a kiállítással eljött a játékunkban a mélypont, az Issy hosszú idő után egyenlíteni tudott (23-23 53. perc), Flippes szinte tarthatatlan volt, majd Niombla góljával a vezetést is megszerezték (25-24 56. perc)

Ezek után a végjáték izgalmasan alakult. Erről majd külön írok....:)

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.22 -2 0 9158

'Ez nem egy komoly mérce, ha a Baník Most, a Lokomotiva Zagreb vagy a Kastamonu teljesítményét nézzük. :-P'

Jogos,de ettől még igaz a titulus:-)

Előzmény: lunanoctis (9137)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.22 -1 0 9157

Nagy gratula a Vácnak,ez egy remek kis meccs volt,nem törtek össze nem adták fel akkor sem mikor a végén átvették a franciák a vezetést,felálltak és legyőztek a lényegesen erősebb csapatot!

Minden elismerésem szép volt csajok!

Ernie McCracken Creative Commons License 2023.01.22 -1 1 9156

ZLajos, AEgon. Visszarakhatjátok a megélezett kaszátokat a sarokba. :))

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.22 0 1 9155

Gratulálok a Vácnak, nem sokat láttam a meccsből, de idén komolyan veszik a kupát.

(Illetve valószínűleg a mezőny is gyengült...)

Süni2 Creative Commons License 2023.01.22 0 1 9154

Gratula a Vácnak! :) Vágre valami!

hatosfalat Creative Commons License 2023.01.22 -1 1 9153

Néhány dolog az Óvárral kapcsolatban:

Tóth Gabit sztem ilyen kihagyás után nem nb1 rangadókon és EL meccseken kellene formába hozni. Pechükre Siófok ellen minden bejött neki (így is kikaptak), de azóta lejött, hogy nincs még ezen a szinten. Állandóan talpról lő, ennyi a repertoár. Nantes ellen a beállása után ment el végleg a meccs nekik, de tegnap is gyenge volt.

Egy dán csapat ellen nem tudom mennyi értelme van a szélső előindulásnak. Pláne nem annyira gyors szélsők esetében. Mindenesetre ha jól számoltam négyszer szerzett vissza kipattanó labdát az Ikast a szélsőink hűlt helyén.

Már valamelyik meccsen is próbálkozott Gyurka az Albek-Ivancok hármassal. Csak sajnos Pásztor kettesben nem védekezik jól. Tegnap is gyenge volt ott, négy hibával kezdett. Ahogy átkerül hármasba, rögtön jobb lesz (sajnos tegnap ott is csak közepes volt), csak sokba került az Ikast ellen a posztváltása.

Szép dolog, hogy mindenkinek ad megfelelő időt Gyurka, de lehet egy ilyen meccsen a jobb játékossal érdemes kezdeni, illetve akkor sem dől össze a világ, ha a poszton az egyik többet játszik, mint a másik.

Védekezése valahogy nem akar összeállni az Óvárnak, tegnap nem volt hátul egy jó teljesítményük sem. Korábban játszották sikeresen az 5+1-et is, mostanában arról teljesen leszoktak.

Szélsőik a leggyengébbek a keretükben. Jobbszél különösen problémás ezen a szinten, de a másik szél sem igazán jó. Bár tegnap Csire lőtt két szép gólt. Igaz mind fiatalok, még simán javulhatnak.

És még egy dolog, sztem ne hivatkozzon Gyurka fáradtságra. Az Óvárnak ritka bő kerete van, most éppen mindenki ott is volt, ráadásul a dánoknak kellett utazni.

Pozitív viszont, hogy tegnap Tóth Niki az első félidőben nagyon jól támadott, illetve Pásztor beállóban kiemelkedően játszik eddig a teljes EL sorozatban.

Mindenesetre nekem továbbra is szimpatikus csapat, valahogy a védekezésben kellene javulniuk. A Fana váratlan győzelme ellenére is sztem kevés esélyük van a továbbjutásra, de ha sikerülne nyerniük idegenben a norvégok ellen és itthon a Nantes ellen, az kiemelkedő teljesítmény lenne.

Vándor777 Creative Commons License 2023.01.22 0 3 9152

Győzött a sport, győzött a Vác! Hatalmas fegyvertény volt ez a ma csak nevekben óriás Paris ellen. Nem ijedtek meg a váci lányok az ellenfél játékosainak múltjától, hanem bátrak voltak, mertek harcolni. Nagyon megérdemelték a győzelmet. Gratuláció!

monti011 Creative Commons License 2023.01.22 0 0 9151

Gratula a Vácnak. Ez szép volt.

lunanoctis Creative Commons License 2023.01.22 0 1 9150

Próbálkozni végülis lehet :)

A visszajátszásban kristálytisztán látszott, hogy belemenés volt. A váci védők tudták, mi fog következni és ők voltak gyorsabbak.

Bamberg58 Creative Commons License 2023.01.22 -11 2 9147

Remélem Golovin is látta. Nem elcseszett junior tehetségeken kell álmodozni, hanem Marincsákot kell a keretbe jelölni.
Hibázik, de ritka jó mentalitású játékos..

Creanga Creative Commons License 2023.01.22 0 0 9146

öröm és bódottá - ahogy Matisz nagypapa mondaná.

Gratula.

Isthy1 Creative Commons License 2023.01.22 0 1 9145

Niombla mit értetlenkedett? Összezártak előtte a hatoson kívül és a kapus ráadásul kivédte.

Gratuláok a váciaknak a győzelemhez! Megérdemelték a meccs képe alapján.

lunanoctis Creative Commons License 2023.01.22 0 0 9144

És bírták :) van miért boldognak lenni, az attitűd rendben, az eredmény is.

Előzmény: Nullával Osztás (9139)
RnD Creative Commons License 2023.01.22 -3 5 9143

Mondtam én h Helembai lépjen oda. Most odalépett, meg is nyerte a Vác a meccset (27-26)

:-)))))))

RnD Creative Commons License 2023.01.22 -2 4 9142

Ha Helembai a felkanyarodó Flippes elé lépne, meg tudná állítani.

RnD Creative Commons License 2023.01.22 -3 5 9141

'...A 20. perc tájékán pályára került Kurucz Aida, ő is adott egy szuper asszisztot a hatoson Helembainak....'

+ egy hetest is kiharcolt:)

Előzmény: RnD (9140)
RnD Creative Commons License 2023.01.22 -2 5 9140

Vác--Issy Paris: 13-11 (félidő)

Pásztor Betti kezdett a kapuban és végig ő védett ebben a félidőben, méghozzá jól. Jobbkettőben a születésnapos Ballai Bori kapott  lehetőséget, rögtön az elején egy klassz átadással megjátszotta j2 a hatoson Helembai Fannyt, aki aztán ebből lőtte a mérkőzés első gólját. Utána viszont két gólt is kaptunk Boriról (a védekezése nem volt éppen acélos....) De különösebb gond így sem volt, elöl Kuczora és Marincsák Niki egymás után lőtték a gólokat (Niki az egyiket üres kapuba a saját hatosról, amikor éppen kiállítva volt egy francia....)

Csakhamar kiderült h hiába a jól hangzó nevek a másik oldalon, az ellenfél játéka meglehetősen lassú és a védekezése sem az igazi, megállító faultok alig vannak. A kapusuk ráadásul nem véd semmit. Így aztán nem volt meglepő h sorra lőttük a gólokat szinte minden posztról (jobbszélről Diószegi is ügyes....) Egyedül a balszélt hagytuk ki, ahol a másik születésnapos, Ballai Anna egyelőre még nem százszázalékos. De ennek a posztnak a feladásával sem történt semmi baj.

A 20. perc tájékán pályára került Kurucz Aida, ő is adott egy szuper asszisztot a hatoson Helembainak. Aztán mondjuk kaptunk róla egy gólt és Herbert Gábor gyorsan visszacserélte Ballai Borit, de Aida ma is úgy tűnik jó formában van. A félidő végére magabiztos, háromgólos vezetés alakult ki a javunkra amit a franciák olyan nagyon nem is fenyegettek.