Keresés

Részletes keresés

BonLaci Creative Commons License 2009.11.30 0 0 314

szia!!!

 

mi újság odakint? mesélj valamit:) tervezem a jövő évi utat, szerintem a szálláson nem változtatok, az nagyon bejött:) természetesen minden más is:)

 

üdv. Laci

Előzmény: meleka (313)
meleka Creative Commons License 2009.11.30 0 0 313

Kedves Truth,

 

En nem cinikusan irtam amit irtam, tenyleg kosz az infot.

 

Udv.

Meleka

Előzmény: Truth1212 (308)
BonLaci Creative Commons License 2009.11.01 0 0 312
én is szívesen futkároznék OTT:)
Előzmény: csello9 (311)
csello9 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 311

Ja, itt az ősz ! 1 hete minden nap esik, reggel még szép napsütés, aztán délután egy jókora zápor, ráadásul "csak" 25 fok !

Az esernyőmet rendre a kocsiban felejtem, és jó messze parkolok a munkahelyemtől, így minden délután futok a kocsihoz...

BonLaci Creative Commons License 2009.10.31 0 0 310
hogyan birjátok az esőt:) szerintem lassan minden tiszta zöld lesz:)
Előzmény: meleka (306)
csaba08 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 309

Szia,

 

Észak-Ciprusról leginkább nem is tudnak vagy nem is akarnak tudni.

Ha felhívod a Ciprusi Idegenforgalmi Hivatalt, ők is csak lebeszélnek, de még a Magyar Külügy Minisztérium honlapján se tanácsolják, hogy az északi részre merészkedjen jó hazánk emberfia.

 

Ezért is szorgalmaznám az Észak-Ciprusi Magyar Képviselet létrehozását, mert szerintem minden szempontból érdemes lenne mindkét országnak a valóságot megismertetni az emberekkel.

Észak-Ciprus gyönyörű, sokkal szebb mint a déli rész, és hála az égnek ezt nem csak én gondolom így, hanem minden olyan magyar túrista, aki egyszer is "átmerészkedett" az észeki részre és egy kicsit szétnézet ott.

 

Üdv: Csaba

Előzmény: Truth1212 (308)
Truth1212 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 308

Kedves Meleka!

 

Nem okoskodni akartam volna,csak felhivni a figyelmet arra,hogy tobb oldalon is butasagokat irnak.İgazad van,hogy ' vannak olyan forrasok ahol lehet olvasni az igazat.'De aki csak erdeklödesbol rakeres Eszak ciprusra olyasmiket olvas,hogy katonak tartanak Eszak cipruson a rendet meg hasonlok.Honnan allapitja meg,hogy mi a megfelelo forras, es, hogy melyik irasnak lehet hinni?Amugy csak ennyit akartam ,mert manapsag annyimindent 'megetetnek' az emberekkel.

Lehet nem a megfelelo forumra irtam az ugyben:D

 

 

meleka Creative Commons License 2009.10.24 0 0 307

En mar annak is orulnek, ha legalabb egy Csilla-Angela talalkozot osszehoznank, dehat ugy el vagyok havazva.

Ez persze nem jelenti azt, h nem varjuk a tobbieket szererettel!

Előzmény: csello9 (298)
meleka Creative Commons License 2009.10.24 0 0 306

Es miert nem ul repulore 5 evig?

 

Gyertek.. hm kocsival meg komppal..

Előzmény: csaba08 (301)
meleka Creative Commons License 2009.10.24 0 0 305

Kedves Truth,

 

Koszonjuk szepen a pontos infokat, vannak olyan forrasok ahol lehet olvasni az igazat.

Koszi megegyszer!

 

Előzmény: Truth1212 (304)
Truth1212 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 304

Sziasztok!


Eszak ciprus tortenelmerol szerettem volna  olvasni es amit talaltam az nem teljesen fedi a valosagot.Es az a holap amirol irok ' ciprus magyar nyelvu honlapja'(http://www.cyprus.hu/history/history_hu.html)
ajanlom mindenkinek akit erdekel az igazsag olvasson angolul eszak ciprusrol.
''A Zurichi-Londoni egyezmény értelmében 1960 augusztus 16-án Ciprus független köztársasággá válik.'' Ez igy igaz viszont ''A Ciprusi Köztárasaság 1960-as alkotmánya több ponton is működésképtelennek bizonyult, ami lehetetlenné tette akadálymentes megvalósítását. 1963-ban a köztársaság elnöke néhány módosítást javasolt az állam működőképességének biztosítása érdekében, a török ciprióta közösség azonban felkeléssel válaszolt.''
Az irasbol kimaradt, hogy a modositas arrol szolt, hogy( a 60 as evek alkotmanya szeint a török cipriotak tarsalapitok)  a török cipriotakat kissebsegkent kezelik a tovabbiakban es ezert nem egyeztek a torok cipriotak ebbe bele.
''A görög katonai junta által a görög kormány ellen 1974. júliusában szított puccsot ürügyként felhasználva 1974. július 20-án Törökország megtámadta Ciprust, megszegve a nemzetközi jog és az ENSZ alapokmányának valamennyi alapelvét.''Az igazsag, hogy törökorszag kenytelen volt katonakat kuldeni a török cipriotak vedelmere.El lehet olvasni az akkoriban megjelent angol francia folyoiratok irasait vagy Lefkosaban elmenni a barbarism museumba vagy Famagustahoz közeli lezart
varosreszbe ahol a haboru ota egy egesz varos erintetlenul megmaradt es lathato hogy mennyire felkeszuletlenul erte a törököket a tamadas...Szinten lehet dokumentum filmet nezni arrol hogy a torokok es a gorogok hogy tartottak a hadifogjokat.Es lathato a kulonbseg..
'' Törökország azóta is tartó katonai megszállását, és a Ciprusi nép alapvető emberi jogainak megsértését a nemzetközi szervezetek elítélték, de Törökország mind a mai napig elutasítja a Ciprusról történő kivonulást, és fegyveres erővel tartja fenn a szigetország megosztottságát.''Eleg sok idöt töltöttem mar itt, es nem sertik meg az emberi jogokat napjainkban es a katonak akik itt allomasoznak elzart teruleten vannak es
sok muemleket ok apolnak.''A Ciprusi probléma nem közösségek közötti vita, hanem az invázió és a folyamatos megszállás okozta konfliktus. Törökország büntetlenül veszi semmibe a nemzetközi közösség felhívásait, amelyek ENSZ határozatok tucatjaiban jutottak már kifejezésre, és tartja fenn a megszállást és a sziget mesterséges megosztottságát.''

En nem tudom ki irta ezt a szoveget, mert az egesz szöveg törökorszag ellen szol es,hogy lehet egy ilyen oldalt ciprus magyar nyelvu oldalanak neveznı?! En szinten nem az ellenkezojet akarom bizonyitani hogy görögorszag a bunos de azert ez a szoveg mindent a törökokre akar kenni.''A megszállt területen uralkodó illegális hatalom módszeresen próbálja megsemmisíteni a tizenegyezer éves kultúra minden nyomát és történelmi örökségét. Valamennyi görög helyiségnevet török névvel cseréltek fel. Templomokat, emlékműveket, temetőket, régészeti lelőhelyeket pusztítottak el, szentségtelenítettek meg vagy fosztottak ki. Felbecsülhetetlen értékű vallási és régészeti kincseket, köztük több, a kultúrális világörökség részeként számontartott kincset tulajdonítottak el vagy csempésztek külföldre, és régiségek illegális feltárása folyik jelenleg is több helyen.''NO comment..Az emlitett oldalhoz forum nem kapcsolodik
( szerintem nem veletlenul)igy ide irtam.Mert aki http://www.cyprus.hu/history/history_hu.html ezt az oldalt olvassa az hamis kepet talal Eszak ciprusrol.Sok mindent tudnek meg irni:D de lusta vagyok:D

Szep napot mindenkinek:D

csello9 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 303
http://www.irishtimes.com/newspaper/ireland/2009/1022/1224257226693_pf.html

 

Most olvasom a vezetesnel megengedett ver-alkohol szintet (egy ujsagcikkben az Ireknel), Magyarorszagon nulla mint tudjuk, Eszak Cipruson 0,5 mg per ml, es a Ciprusi Koztarsasagban (deli resz) a legmagasabb : 0,9 mg per ml !

Nemcsoda milyen sok baleset van. Szemely szerint en a nulla szintnek orulnek a legjobban mindenhol, na meg annak, hogy tartsak is be. Mert Cipruson sajnos nagyon sokan reszegen vezetnek.

Előzmény: BonLaci (295)
csello9 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 302
Sajnalom, hogy 5 ev mulva itt leszunk-e, azt most meg nem tom.
Előzmény: csaba08 (301)
csaba08 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 301

"Jövőre, bízom benne, hogy csapunk egy Csaba-Angéla-Laci-Csilla találkozót. :)"

 

De jó is lenne! De már most tudom, hogy jövőre nem fog menni!

Az asszony egyedül nem enged, Ő meg most 5 évig nem ül repülőre. Sajna. Korlátozottak a lehetőségeim.

 

Ma felvettem a Travel Chanel reggeli műsorából egy kis Észak-Ciprusi ízelítőt. Nagyon jó!

Csinálok belőle avi-t és felteszem valahová, hogy itt is mindenki hozzáférjen.

 

Üdv: Csabi

Előzmény: csello9 (298)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.21 0 0 300
én semmi jónak nem vagyok az elrontója:)))
Előzmény: csello9 (298)
csello9 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 299

Dehogy, itt sosem esik !

Na jó, nagyon ritkán, de akkor is tilos az esőre panaszkodni, mert az  nagyon jó a szigetnek ! :)

Előzmény: mufurcina (296)
csello9 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 298

A ciprusi törökök és az igazi törökök is mind nagyon segítőkészek voltak velünk. Képzeld, az Északon lévő angolok sokkal rendesebbek mint a déli részen. Az ország nagyon nyugodt és csendes, ahogy írod, mindenki teszi a dolgát és él.

 

Délen mindenki rohan, dudál, ideges, stresszes, még az angolok is undokabbak.

 

A lakóparkokkal óvatosan, azért vannak ilyen "megfizethető" áron a villák, mert ciprusi görögök földjére épültek, amit, ha egyszer egyesülés lesz, az igazi tulajdonos majd visszaszerezhet.

 

Jövőre, bízom benne, hogy csapunk egy Csaba-Angéla-Laci-Csilla találkozót. :)

 

 

Előzmény: BonLaci (295)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.21 0 0 297

dehogy nem lesz, tök jó idő lesz, itt nem esik az eső:))):

http://www.zoover.co.uk/cyprus/cyprus/girne-kyrenia/weather

 

jó utat, érezzétek olyan jól magatokat mint mi, nem vagyok ám írigy:)))

Előzmény: mufurcina (296)
mufurcina Creative Commons License 2009.10.21 0 0 296

 

 

Nagyon örülök, hogy jól éreztétek magatokat, a fotóid egészen rendkívüliek! Mi ma este indulunk, így az aktuális árak felrakása még időben érkezett.

Nekünk talán már nem lesz olyan jó időnk :-( A hét végére esőt jósolnak...

 

Ennek ellenére nagyon nagy izgalommal készülök, már be is csomagoltam.

 

Még egyszer köszönöm azoknak a segítségét, akik hasznos információkkal megtámogattak bennünket!!!

 

 

 

 

Előzmény: BonLaci (292)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.21 0 0 295

elösször is én megkülönböztettem 3 féle ember tipust északon.

- az ott született törökök: szolgálatkészek, kedvesek, aranyosak, szóval csak jót tudok roluk mondani.

 

- a bevándorolt törökök: rámenősek, idegesek, agresszívak, szerencsére kevesen vannak (még)

 

- és az angolok: nem olyan hidegek mint otthon (lehet, hogy a meleg teszi), kedvesek, semmi probléma nem volt velük.

 

megjegyzem ez egy hét tapasztalata, ami nagyon csekély idő arra, hogy itéletet mondjak valakik fölött:)

 

hogy mi tetszett legjobban? minden:) bár a közlekedési morálban, a tisztaságban az út mellett eldobott szemetek tekintetében stb, még kell fejlődniük, de óriási a fejlődés, az a rengeteg lakópark melyek épülnek, megfizethető áron! a zöld hegyek, a tengerpartok, a kaja, huuuu azok a báránysültek nagyon finomak voltak, a csend a nyugalom legalább is ahol laktunk, de esténként a kikötőben is jó volt elücsörögni.

 

de én szeretem a déli részt is, de valahogy ez most nagyon megfogott:)

 

remélem, ha jövőre megyünk (mert megyünk), akkor összefutunk odakint!!!

Előzmény: csello9 (293)
kirgizke Creative Commons License 2009.10.21 0 0 294
Köszi az árakat. Úgy látom, hogy a bolti árak ugyanolyanok mint Törökországban, de az éttermi ill. a frissen készített kaják ára jóval magasabb.

Mi 15-20 TL-ekért vacsoráztunk (előétel, főétel, saláta, sör/üdítő) DK-Törökországban közepes ill. elegáns helyeken. Kebabot 2-3 TL-ért vettünk max.
Előzmény: BonLaci (292)
csello9 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 293

Fantasztikus képek, gratulálok ! Örülök, hogy jól éreztétek magatokat !

Végignéztem, találtam benne olyat ahol még mi sem jártunk, a villán kívül persze :)

Annyira vicces a Szent Hillarionnál készültek teljesen egyforma képeink, én is pont ott állok ahol te vagy a párod :)

Látom, Girnében megtaláltátok a katolikus (magyar) templomot is. Én misén is voltam, de a néger kispapnak egy szavát se érteni. :)

Nagyon profi képek !

 

Mi tetszett a legjobban Északon ? Mennyiben különbözik a déli résztől ? Én tudom, csak kiváncsi vagyok te hogy látod. Laktunk itt is, ott is. Most újra délen lakunk, de hetente átjárunk :)

Előzmény: BonLaci (281)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.21 0 0 292

akkor az árak:

 

Kaliforniai parrika               1 kg          2,45TL

Dijoni mustár                      1 üverg    3,22TL

Efes sör 33-as                    1 db.        2,05TL

Tamek rostos üdítő             1 liter       1,85TL

Barilla bazsalikomos paradicsom 1 üveg 5,10TL

olasz tészta                        1 zacskó   2TL

paradicsom                         1 kg          1,5TL

nescafe                               1 db         0,43TL

burgonya                            1 kg          2,6TL

Seftali kebab                       1 kg         33TL

Bárány karaj                       1 kg          23TL

tzaziki saláta                       1 kg         13,5TL

török tea                              1 doboz   1TL

J&B whisky                           0.7 lit       19TL

 

 

ennyit tudtam kisilabizálni a számlákról:)

 

vacsora étteremben 2 főre tokkal vonóval, mezze, főétel, saláta, 2 sőr 55 TL

kebab elvitelre 12 TL/adag

gépkocsi kölcsönzés (nekünk volt kedvezményünk) 18 GBP/nap

benzin 95-ös 1,8TL/liter

 

 

 

Előzmény: BonLaci (291)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.20 0 0 291
a számlákat még nem dobdtam ki, szóval igen, de csak holnap, jó:)) (tudod foci:)))
Előzmény: kirgizke (290)
kirgizke Creative Commons License 2009.10.20 0 0 290
Laci,

az éttermi ill. bolti árakról tudnál írni? Kíváncsi vagyok mennyivel drágább mint Törökország...

Köszi.
Előzmény: BonLaci (285)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.20 0 0 289

szerintem a kinti összejövetel szóba sem került, bár én kérdeztem, hogy vigyek e valamit itthonról, szóval nem, talán legközelebb ami jövőre lesz május után valamikor, de nagyon sokat köszönhetek Nekik (persze Neked is) a rengeteg hasznos információért.

hát én irodán nem gondolkoztam, de villa vásárláson most már igen:)

videót nem sokat csináltam, de összehozhatunk valami érdekeset, igaz még vissza sem néztem, és azasszony csinálta nagyrészét, munkamegosztás tudod:)

különben nagyon jól éreztük kint magunkat, rengeteg bárány husit ettünk, gondolom a képeken is látszott, hoztam is haza 1,5 kg-ot:), a fagyit is megkostóltuk a kikötőben, tényleg finom, ilyet rodoszon ettünk utoljára.

 

üdv.laci

Előzmény: csaba08 (288)
csaba08 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 288

Szia Laci,

 

Sikerült kint összefutnotok Angélával vagy Cselloval?

Én 1999 óta ismerem az északi részt és sajnos azóta még nem sikerült visszamennem...

 

Angélával már évek óta tervezzük, hogy össze kéne hozni valami közös képviseleti irodát itthon, mert kis hazánkban oly kevesen ismerik az északi részt. Jobb híján csak én szoktam reklámozni.

 

Tényleg, lenne kedved csinálni egy rövid kis utifilmet észekról?

Gondolom videóztál is, nem csak fotóztál. :)))

 

Nekem van sajátom, anno egy utazási iroda számára készítettem, sőt van egy hivatalos filmem is az északi részről.

 

Ha gondolod segítek!

 

Csabi

Előzmény: BonLaci (287)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.20 0 0 287

szia csabi!

 

jövőre, mert idén már több szabim nincs:)

a déli részt is nagyon szeretem, nem véletlenül járunk ki majdnem minden évben, de ez amit itt láttam északon....

megmondom őszintén sok minden megfordult a fejemben:)

 

üdv. laci

Előzmény: csaba08 (286)
csaba08 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 286

Szia Laci,

 

Csodásak a képek!

Jó volt nosztalgiázni, még végignéztem....

Mikor szeretnétek ismét Észak-Ciprusra menni? :)))

 

Csabi

Előzmény: BonLaci (281)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.20 0 0 285
is, is:) vagy étteremben ettünk vagy a közeli marketben vettünk husit és akkor én csináltam meg, de kizárólag bárányt, nagyon finom volt, hoztam is haza 1,5 kilónyit:)
Előzmény: Napfény1 (284)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!