Keresés

Részletes keresés

o.attila Creative Commons License 2005.04.05 0 0 777
o.attila Creative Commons License 2005.04.05 0 0 776

Szerb állami vasutak hivatalos honlapja:

 

www.yurail.co.yu

 

Árakat sajnos nem láttam de menetrend az van

SkeletonNation Creative Commons License 2005.04.05 0 0 775

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy ki tud olyan web oldalt, ahol meg lehet nézni a Budvába menő hálókocsis vonatjegyek árait? Mármint Szabadkai indulással.

Nem magyar utazási irodára gondolok, hanem mondjuk egy olyanra, mint nálunk az Elvira.

Köszönöm!

o.attila Creative Commons License 2005.04.05 0 0 774

Kotori öböl:

 

 

o.attila Creative Commons License 2005.04.05 0 0 773

Kék barlang:

 

 

 

 

 

mammamija Creative Commons License 2005.04.04 0 0 772
Hali!

Melyik "kis falucskába" mennétek????

Szvsz nem is éremes Montenegroba 1 hétre menni, mert mire kipiheni az ember az út fáradalmait, már indulni kellene vissza.
Mi is sokat gondoltunk rá szerdán-csütörtökön, hogy "na mindjárt menni kéne, ha nem két hétre jöttünk volna...".
Előzmény: wert74 (767)
crnagora Creative Commons License 2005.04.04 0 0 771

Vandorr,

 

igen lehet kocsival is menni. Mi 2003-ban Budván laktunk és kocsival mentünk, mit mondjak elég vadregényes az út odáig , kacskaringós ,keskeny és rengeteget kell felfele menni mielőtt leereszkedsz Zanjicra.

De kárpótolja az embert mert szinte érintetlen területeken mentek keresztül. A házak kőböl vannak messze egymástól a kerités szintén abból és tele van oljbogyó fákkal az egész terület. Szóval szép!

Előzmény: Vandorr (770)
Vandorr Creative Commons License 2005.04.04 0 0 770
Zanjic:
Zsenice?
Kocsival is lehet menni? Hátul láttunk parkoló autókat.
Mamula szembenCuba libreOlajfaliget hátul
Előzmény: crnagora (769)
crnagora Creative Commons License 2005.04.04 0 0 769

Szia elluska!

 

A kék barlang az tényleg gyönyörű. Én már kétszer is voltam ott. Az nem gond,hogy nem tudsz úszni, mivel kis hajó visz oda el. Nem tudom,hogy hova mentek, de Budvából is indul egy nagyobb hajó ami elvisz a Zanjic öbölbe. Herceg Noviból is indulnak hajók, szintén oda.Onnan pedig kis hajók indulnak, elvisznek a Mamula erődbe, amely börtön volt a Monarchia idején, a következő pici szigeten van a Manastir Mirista, oda csak felöltözve lehet benni, minket fürdőruhában nem engedett be a pap, de még fürödni sem volt szabad a parton, mert azt mondta ez megszentelt terület. A kék barlagban lehet fürödni is, egy rövid időre megáll a hajó. Neked nem muszálj beleugranod a vizbe ha nem akarsz.Lélegzet elállítóan szép, fényképezőgép vagy kamera nélkül el ne iduljatok! A Zanjic öböl strandja is nagyon szép, a parton hangulatos kis éttermek vannak, és rengeteg olajbogyó fa.

Szerintem ne habozz sokat, minden féleképp nézd meg, megéri!

Előzmény: elluska (768)
elluska Creative Commons License 2005.04.03 0 0 768

Sziasztok Mindenkinek!

Tök jó az oldal. Mi az idén mennénk Montenegróba. Sok infót olvastam már itt, mindenkinek köszi.

A kék barlangról, ha tud valaki bõvebbet, szívesen olvasnék róla. Nem tudok úszni:) Megoldás? Belehalok ha nem láthatom! Kérek egy kis biztatást!

Nem vagyok szõke! Elõre is köszi.

wert74 Creative Commons License 2005.04.03 0 0 767
Sziasztok! Idén augusztusban, úgy néz ki hogy a barátaimmal /heten mint a gonoszokJ/ sikerül 2 hétre eljutni egy montenegrói kis falucskába, és, afelől szeretnék érdeklődni, hogy ténylegesen olyan olcsó e lenn az élet, mert a haverom egyenesen megvan róla győződve hogy kb 50-60ezer ft költőpénzből, "2 hétig" -16  nap- él mint hal a vízben. –nos én ebben kicsit kételkedek-

Igaz nála egyáltalán nem fogy a söröcske, mint legtöbbünknélJ, és nem is oly nagy étkűJ

Nagyon jó lenne ha valaki „pontos” infoval szolgálna, a SÖR,bor árakról, a kaja árakról –hal, rák, grill…..-, fagylaltok, sütemények, ződségekJ stb stb. Mind a bolti, mind az éttermek, és különböző szórakozóhelyek árai érdekelnének. -persze csak úgy általánosságbanJ- A tájékoztatást előre is köszönöm!!!!

csakamunka Creative Commons License 2005.04.03 0 0 766
Egy-két kép. Remélem most sikerül berakni .petrovaci strandkilátás a teraszróla strand a tenger felőlaz ulcinji várkilátás az ulcinji várból
Előzmény: stue (760)
csakamunka Creative Commons License 2005.04.03 0 0 765

Hello stue!

 

Mi tavaly Petrovacban voltunk.  Szállást előre nem foglaltunk. 11 eur/fő/éjszaka. Ennyiért kaptunk szállást, több lehetőség közül választhattunk.

 

Idén Sveti Stefanba indulunk, szállást lefoglaltuk előre, 10 eur/fő/éjszaka.

Előzmény: stue (760)
Bácski Creative Commons License 2005.04.03 0 0 764
Amennyi pénzből a horvátoknál nyaralsz 7 napig addig abból montenegróba 10-11 napig. Ennyi a különbség.
Előzmény: stue (762)
Bácski Creative Commons License 2005.04.03 0 0 763

Szerintem is könnyen lehet lent spontán szállást találni. Ám évről évre jobb az internetes kínálat. Itt egy pl.: http://budva.100free.com/vila.htm
 KILÁTÁS
Ez Budva felett a hegyen van, teljes budvai rálátással. Igaz innen autóval kell lejárni a strandra, de a közeli híres JAZ vagy BECICI strandok szerintem megérik.
Több kép itt: http://www.poseidon-jaz.com/plaza.htm

 

JAZ
Előzmény: stue (760)
stue Creative Commons License 2005.04.03 0 0 762
Mennyivel olcsóbb Montenegro Horvátországhoz képest az ottani árak viszonylatában?
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.02 0 0 761

 

Nagyon sok ilyen strand van Herceg Noviban és a környéken.

 

Szállás 8-13 euró helyben keresve. Szvsz felesleges idő és pénz pocsékolás előre szállást foglalni. Van ott bőven csúcsidőben is.

A Montenegrói kis üzletek árai kb. megegyeznek a magyar kisboltok áraival, néha olcsóbb is. A választék ott lényegesen jobb, főleg hideg italból. Van minden, teljesen európai a választék.

Pljeskavica lepényben 1,5euró, grillezett mindenféle húsok kenyérben zsömlében 2,5euró, éttermi vacsorát nem tudom.

Rendőr büntetés max 10 euró.

Őrtött parkoló jegy gész napra 1 euró.

2 napágy + napernyő a strandon 1,5-3 euró.

Audió CD 7db 10euró :-)))

'NIKE'  brazil mez 15eúró :-)

Konkrétan mire vagy kiváncsi??  szivesen válaszolunk.

Üdv.

 

Előzmény: stue (760)
stue Creative Commons License 2005.04.02 0 0 760

Hello!

Idén egy 14 fős  baráti társasággal mi is Montenegróba készülünk.

Aki tud, írja meg a tapasztalatait az árakkal, és a szállásokkal kapcsolatban, illetve ha tud nagyon jó szállást a fenti létszámra, akkor azt is!

Köszönöm!

U.i.:képeket is szívesen látnék!

stue

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 759

 

Ulcinjban láttam Ronaldínyót  :-))

Bácski Creative Commons License 2005.03.30 0 0 758

Köszönöm szépen mindenkinek az információkat.

 

Különben Foca neve megváltozott Srbinje-re ezért tünt el, én tavaly átmentem rajta,  fentről Dubrovnik fele menet. Ez a város előtt is van egy szakasz ahol 17 km építésben lévő út az "akadály".

Anno erre felé nagy harcok voltak, ezért van az, hogy utak tünnek el, városok neve változik.

Előzmény: mammamija (757)
mammamija Creative Commons License 2005.03.25 0 0 757
Bácski!


Ezt írtam tavaly júliusban a kérdezett útvonalról:)

Odafelé kb. éjszaka 1.oo órai indulással a : Budapest-Udvar-Osijek-Zenica-Sarajevo-Brod Scepan (határátkelőhely erről később) - Niksic-Podgorica-Petrovac felé mentünkl 18.00 órakor voltunk a szállás kapujában.

Határátkelő: a térképen látott Foca és Brod várost egész egyszerűen NEM találtuk meg, se tábla, se semmi - helyi útbaigazítással elindultunk a később "halálútnak" nevezett szakaszon.
Ez annyit jelent, hogy sóderes út, jobbra szakadék, balra sziklafal... szemben persze döngettek, és akkor faroltunk, nem centizve, hanem milliméterezve, és amikor a böhöm busz jött szembe, azt hittem itt a vég. Jó félórás araszolás után egyszercsak ott volt a határ, sorompóval, két úriemberrel.
Elkérték azt útleveleket bevitték egy bódéba aztán visszaadták. Azért átböktünk a túloldalra, hogy tuti-e hogy az Montenegro - azt mondták az. És ami azután következett az valami csoda.....

írd be a keresőbe, hogy "brod" mindent kiad róla ami itt megjelent.
potika Creative Commons License 2005.03.23 0 0 756
Már kétszer is arra mentünk. Boszniában, a montenegrói határ előtt van kb. 30 km, ahol nagyon rossz az út, murvás, szakadékos, meg minden. Ha ezen átjutottál, már egészen jó lesz. Szerintem erre a legrövidebb, ha a Dunántúlról indulsz.
Előzmény: Bácski (755)
Bácski Creative Commons License 2005.03.23 0 0 755

Én már mentem Szerbián keresztül és a Mostar-Dubrovnik útvonalon is. Meg tudná mondani valaki aki már járt a Sarajevo-Podgorica vonalon, milyen ez az út, mert hallottam, hogy a határ közelében talán még múrvás út is van. Ha nem nagy gáz és közlekedhető nekem már megfelel.

Olyan véleménye érdekelne aki tényleg járt már ezen az úton.

 

Köszi

Előzmény: mammamija (751)
fakk1 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 754

 

Csak megerősíteni tudom én is az olvasottakat.

Mi tavaly Montenegroban voltunk Szerbián keresztül, előző évben pedig Görögországban, szinten erre felé mentünk Bulgária irányába.

Korrekt utakon tempósan lehetett haladni, de a korlátozó táblák jó részénél lehetett rendőrrel találkozni. Szerintem sem bunkóztak, de valóban kíméletlenül kiszedték a gyorshajtókat. Mindenképp ajánlom a finom módszerekkel történő alkudást - gyakran bejön.

Az autópálya dijat, a benzint ajánlom dinárral fizetni, az E-t a saját hasznukat nézve érthetően rosszul váltják.

A megállásnál azonban vigyázzatok a még szemre is elfogadhatónak tűnő kávézókkal, vagy vendéglőkkel, mert a mosdóik kritikán aluliak !!!!!  

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.21 0 0 753

hali,

naggyából 3 úton lehet menni, 1-BiH, Durmitor felé, 2-Szerbián át, 3-Mostar,Dubrovnik felé.  Mindegyik út megfelelő, mindegyik nagyon szép, de nekem a szerbiai tetszik a legjobban, főleg a Morača völgye.  A legnyugisabb és talán a leggyorsabb a Mostar-Dubrovnik útvonal, bár attól is függ honnan indulsz. Mindegyiket többször megjártuk már midegyik biztonságos!!!

Csak nehogy előre foglalj valami méregdrága szállást !

Előzmény: DNS111 (747)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.21 0 0 752
mi mivel szegeden lakunk,mindig szerbián keresztül megyünk.egyszer büntettek meg tavaly hazafelé Röszkétől 10 kilométerre az autóúton.80-nas táblánál nyomtam 115 kilométerrel.20 kemény EU volt a bünti.azt hiszem itthon ugrott volna a jogsim is.
be kell tartani az előírásokat és szvsz senki nem foglalkozik veletek megkülönbeztetett figyelemmel.ahol mértek és aki gyorsan ment azt kíméletlenül kiszedték a sorból.egyáltalán nem érdekelte a rendőröket,hogy milyen rendszám van az autójukon.

tavaly Belgrád után elég intenzív útépítések voltak majdnem Podgoricáig és mivel Uniós finanszírozásúak voltak az idén remélem már érezni lehet jótékony hatásukat.persze csodát ne várj.szép komótosan lehet haladni.szeged-sveti stefan kb 12 óra nyugodtan,kapkodás nélkül.benzin van, de érdemes márkás kutaknál megállni,mert ott minden van/wc,büfé,bolt/.

jó tanács!
nem, szabad felvenni a szerbek vezetési stílusát!
az első időben elég rémísztőnek tűnik,de még egy utunk során sem láttunk balesetet ,aprobb koccokat leszámítva.de abból itthon is van bőven elég.vakmerőek,de szerintem jól vezetnek.nekünk szokatlan,hogy mindenáron előzni akarnak.el kell engedni.a tenger az megvár nem kell sietni.
Előzmény: DNS111 (747)
mammamija Creative Commons License 2005.03.21 0 0 751
Tavaly elég sokat beszélgettünk a "merre menjünk?" témában.
Vannak, akik szerint szebb ha Szerbia felé mész, és rövidebb is az útvonal, vannak, akik szerint BIH felé érdemes menni, mert akkor átmész a Durmitoron.
(mi tavaly az utóbbit választottuk, és visszafele jöttünk Szerbián). Semmi gubanc nem volt, persze gondosan betartottuk a közl.szabályokat)

Várj egy kicsit a döntéssel, majd mindjárt jönnek az "új" felfedezők, indul a szezon és akkor válogathatsz az útvonalak közül:)
Előzmény: DNS111 (750)
DNS111 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 750
oh, elnézést!!! Hát nem is nekem szólt az a megjegyzés.... Nem figyeltem :)
DNS111 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 749

Köszönöm a barátságos reakciót!

Nem politikai vitát szeretnék nyitni, hanem tanácsot, véleményt kértem. Elég lett volna egy "Ugyan már semmi gond, az már régen volt", vagy egy "Bocsi, ezt ne itt beszéljük meg" megjegyzés is. tudod az a baj, hogy a feleségemmel és a 3 éves kislányommal mennék és nem szeretnék semmi balhét utazás alatt. De látom rossz helyen kérdeztem, nem akartam senkit felzaklattni. Nem tudtam, hogy ezen a fórumon van egy nem túl művelt, hiper érzékeny lelkületű látogató is...

 

üdv,

D

mammamija Creative Commons License 2005.03.21 0 0 748
Turulmadár!

Megkérhetlek, hogy húzz innen???

Ez NEM politikai topik, ne rontsd el mások kedvét, örömét!!!
Előzmény: Turulmadár (745)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!