Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.05 0 0 471

Újra engedélyezett az amitráz használata,Varidol néven:

 

Forgalombahozatali engedéllyel rendelkező gyógyszerek és gyógyhatású készítmények:

  • Apiguard gél
  • Apiwarol
  • Api Life „Var”
  • Api Ox
  • Bayvarol
  • Bee Vital Hive Clean
  • Dany's BienenWohl oldat
  • ECOSTOP lamella
  • Hangyasav 60% A.U.V. (Serum-Werk)
  • Méhpatika forte
  • Perizin
  • Thymovar
  • Varidol

 

Előzmény: atka2011 (469)
Tendrei Creative Commons License 2011.02.05 0 0 470

Szia! Mik derülnek ki...! :-)  Volna egy képes/vices feladat. Elküldhetem emilben?

Előzmény: nyulica (468)
atka2011 Creative Commons License 2011.02.04 0 0 469

             Üdv. Sziveskedjék megnézni a {399}pontot, abbol ki lehet venni sem az OMME sem az Apimondia nem támogatja a bevezetését,2009 ben a világtalálkozora küldtem 25 perces filmet bizonyittékul. Mod lett volna rá a világ méhészeit értesiteni. Az Apimondia a méhészet érdekeit képviseli,világszervezet Öket nem érdekli millió méhészeket mind Önöket érdekli, Na miért nem??????    Ugy látszik az jobban érdekli Önöket hogy ki az a Pista bácsi mint az atkairtás......     ÜDV.

Előzmény: Egy Méhész (466)
nyulica Creative Commons License 2011.02.04 0 0 468

A válasz ua., mint a gombázós topicban. :-)

Előzmény: Tendrei (467)
Tendrei Creative Commons License 2011.02.04 0 0 467

Tiszteletem Mindenkinek!

 

Átnéztem a szomszédból (gombázós topic) egy tanulmányi kérdés erejéig.

Tudnátok segíteni? Egy versenyfeladat a a kisfiméknak.

 

A méhek ősei a darazsak voltak. Fejezd be a mondatot!

A darazsaknál a potroh első része elkeskenyedik és megnyúlva ...

 

- több fullánktermelésre képes.

- segíti a virágpor megszerzésében.

- tánc közben jobban tud mozogni.

 - „darázsderekat” formál. 

 

Köszönöm!

 

Egy Méhész Creative Commons License 2011.02.01 0 0 466

Üdv.!

Szerintem Pistabácsi csak szivat minket a mézesmadzaggal,,,, hogyhogy nem kell a vezetőségnek egy nagyszerű új találmány????? Hol és ki utasitotta vissza? Van azoknak az embereknek neve akik nem akarnak tudomást venni a hiper szuper atka irtó találmányról???

Vagy hallgasson a Pistabácsi nevű fantom ember!!!!Vagy induljon már végre neki és lásson munkához!!! Mit viccelődik itt a Derick nyomozóval!!!!!

most vagy rájött, hogy lehet az atkát ki irtani és elkezdi hirdetni vagy menjen a bús francba és keressen magának más szorakozást és ne a Méhészekkel vicceljen!!!!

pontossan ki a a Pistabácsi???Hol lakik és hol található a méhészete!!!?? vagy az is olyan titkos mint az atka trükk!!!!

További Szép napot!!!!

Egy Méhész!!!

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 465

Kedves Pista Bácsi! Nekem az az elgondolásom, hogy felkel kutatni az atka agresszív

törzseket.Azokat akik nem tűrik meg magukon az atkát.És ezeket kell tovább erősíteni ezen tulajdonságaikban. Ezekhez kellenek az évek, na és arra is kell idő hogy el terjedjen

minden méhészetben.Bár milyen jó lehet a módszer, ha vissza fertőződnek a családok

máris kútba esett minden munka. Erre gondoltam az összefogásnál.Na persze olyan emberek is kellenek akik ezt a nagy munkát képesek levezényelni. 

Pista Bácsi! Ha nem kellenek a tapasztalatai a felső vezetésnek, hát tegye közkincsé.

Majd minden méhész kipróbálja és rájön a saját tapasztalatán kell e neki ilyen módszer

vagy nem. Méhésztársi üdvözlettel  Cirkusz

Előzmény: atka2011 (464)
atka2011 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 464

Tisztelt Méhésztársam. Üdvözlöm az elgondolását mindent meg kell tennünk, hogy ne legyen atka. Nem ismerem a módszerüket hogy az a munka nem-e csak gyéritéshez vezet.De az is nagy eredmény, ha kevesebb az atka. Csak az évek nem tetszenek. Mikor itt van egy bemutatott film ami bizonyitja,hogy egy honap alatt ki lehet irtani oly formában ahogyan én tettem. Nem tudom hová forduljak az Atya Uristent is kértem a{399} pontban. Ezek után meg fogom keresni Colombot..Monkot...vagy Derik-nyomozókat {ha élnek},hogy deritsék ki miért nem kell a világ méhészeinek az atka irtási módszerem...        Méhésztársak hozzászolás jöhet... ÜDV..PSTA bácsi.

Előzmény: Cirkusz01 (456)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 463

Szia Propur!  Lehet csak ,akkor nem tudsz mézeltetni. Az anya rácsnak az a szerepe, hogy az anyát helyez kösse. Hordásos időben ezzel korlátozzuk.Ez a fészek határa. Hiányában

az anya minden lehetséges keretbe petézik.A fiasításos kereteket meg nem szabad pergetni. Üdv Cirkusz

Előzmény: Törölt nick (461)
Gomez9 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 462

Sziasztok!!

 

Én itt ujvagyok,idén szeretnék elkezdeni méhészkedni,és ebben kérném a segitségeteket!

 

3 kaptárat szeretnék venni heves vagy maximum borsod megyéböl,és ha valakinek van vmi eladó felszerelése hozá azt is megköszönném!!

 

Előre is köszönöm a segitséget!

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.29 0 0 461

Lehet teljesen rács nélkül is méhészkedni.

Előzmény: vazo01 (459)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 460

Szia Vazo! A huzalpálcás a legjobb.Draszer BT.-nél kapsz Tamásiban.Fent vannak a NETEN

is.Vagy a legközelebbi méhész vásáron.Február végén lesz Székesfehérváron. Az alumíniumnak az a baja , hogy keretet kell neki készíteni ami stabillá teszi.Azt is lehet, 

hogy a fiók aljára rögzíti az ember.Bár nem mindig előnyős a fix anyarács.Müanyagot nem használtam erről nem tudok nyilatkozni.Üdv Cirkusz

Előzmény: vazo01 (459)
vazo01 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 459

Üdvözlök mindenkit!!!

 

Kezdő méhész vagyok csak öcsém mellet méhészkedtem idáig, de most tanulok ezerrel. Az érdekelne ha tud valaki ebben tanácsot adni ,hogy melyik anyarácsot jobb használni az alumíniomot vagy a pálcást vagy a műanyagot. Bár a pálcást nem nagyon találni.A segítséget előre is köszönöm.

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 458

Szia Imre! Szerintem meg nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Ez a mondás mindenre

igaz.Azért mert valami nehezen meg oldható még nem szabad rá biggyeszteni a

jelzőt.Az atkával pedig lelehet számolni.Nagy összefogással és nagy akarattal.

Azt kell eldönteni mindenkinek magában, hogy le akar vele számolni vagy nem.

Az amitráz tartalmú gyógyszerek eddig jók voltak, de kérdés meddig? Ma Magyarországon senki nem kutatja, vizsgálja a méheinket atka agresszivitást keresvén.Azért mert erre

még senki nem gondolt.Mindenki csak gyógyszerekkel akarja elintézni a dolgot.

A gyógyszerek előbb utóbb elfogynak !Keressük meg ezeket a méheket,és velük eggyüt

kihasználva az atka "finnyásságát" letudjuk győzni végérvényesen . Nekem ez a meg látásom. Üdv Cirkusz

Előzmény: B. Imre (457)
B. Imre Creative Commons License 2011.01.27 0 0 457

Már korábban Írtam  én mmár évek óta mitakkal füstölök  akác után 4-5 ször . ,és jó hatásfokkal a méheknek nem árt az batkát pedig írtja, .Korábban azt is írtam , az atka olyan mint a burgonyabogár  azt sem tudjuk kiirtani  csak ritkítani.

Előzmény: Cirkusz01 (450)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 456

Tisztelt Pista Bácsi! Akármilyen módszerrel írtjuk az atkát mindenképp összefogás

kell.A mi kis a városunkban szezon után egyszerre írtjuk az atkát.Így kellene tenni

minden hol, akár túlnyúlva az országhatárokon is. Különben semmit sem ér. Ez nem lehet

vitatárgya sem.Így is pár évnek el kell tellenie, hogy azt mond hassuk legyőztük.Na persze  mindent utasítás szigorú következetes betartása mellet.Erre kérem majd az OMME vezetést is, bár még tájékozódom, nem indult e valamilyen kezdeményezés ez ügyben.Méhésztársi üdvözlettel Cirkusz 

Előzmény: atka2011 (455)
atka2011 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 455

              T. CIRKUSZ UR. Minden elismerésem az atkák teljes kiirtásának, kutatásával valo elgondolása.Én is olvastam hogy a méhek kihordják a kaptárbol az atkákat. CSAK AZ FÁJ Hogy nem árulhatom el a titkát addig mig a méhészek nem tudják hogy van ilyen találmány, hogy egy honap alatt kiirthatok és olcson.Már majdnem kimondom. Ha elmondanám nem lenne olyan ...... ember aki tovább folytatná akutatást. Semmiféle más senki sem irtaná az atkákat és biztosan meg semmisülnének. Mit érzek én  hogy milliokon nem tudok segiteni, már kettő éve. Nem ámitás de mikor lesz az ??? KérdéS Mit érzek én ? ÜDV PISTA bácsi.

Előzmény: Cirkusz01 (454)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 454

Tisztelt Pista bácsi! Elég, ha a Google keresőjébe beüti" Méhész Fórum"

A többit az adott fórum szabályai alapján kell tenni.Némelyikbe regisztrálni kell

 valahova nem. Sok sikert! Azért Jó lenne, ha minél előbb elmondaná a titkát.

Itt a szezon a nyakunkon.Addig amíg nem találjuk meg az atka agresszív törzset,szükségünk van minden jó kémiai módszerre.Bár ez se olyan egyszerű.

Üdv Cirkusz

Előzmény: atka2011 (453)
atka2011 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 453

                                 T.  CIRKUSZ01 Legyenszives megadni több internettes forumok cimeit,  Üdv  Pista bácsi.

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 452

Drága aranyos Pista bácsi! Igaz nem nekem címezte,de én nagyon kíváncsi vagyok 

a pontos módszerére.Addig,amíg nem próbáltuk nem lehet rá kritikát mondani.A filmeket

 láttuk,de a módszer pontos leírása várat magára.Több Netes fórum van ahol szívesen 

kipróbálják  az új módszereket és szakmai véleményt is mondanak.A méhészet hasábjain

is lehetne írni róla.Ossza meg velünk a tudását. Méhésztársi üdvözlettel Cirkusz.

Előzmény: atka2011 (451)
atka2011 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 451

                            T  B  IMRE társam.         Amikor 2008 tavaszán hasonlo modon fel nyitogattam a herefiasitásokat nem láttam atkát.Ugyan igy 2009ben felnyitogattam nem láttam, nem láttunk atkát . Össze szedtem a családoktol a herefiasitásokat ami az asztalon van és bemutattam, hogy nincs atkám. Ha mondom nem hiszi el.Tehát azért bontom fel, hogy bemutassam , hogy nincs atkám. Ahogy meg kaptam a német irtásrol szolo füzetet és ott milyen kisérletezés folyik akkor jöttem rá hogy én meg már ki is irtottam öket 2008ban.Amit jelentettem is a Vezérkarnak {399} pontnál.  Nem az atkák miatt irtam hogy nem pusztultak el hanem a MITAC miatt. Tavaly még  Ausztriában is MITAC-kal kezelték a méheket. Uram Isten ha látnák a modszeremet belátnák, hogy nem kell itt semmi féle kutatás csak tudjon rola minden méhész De HOGYAN,???? ÜDV  PISTA  bácsi..

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 450

Szia Imre!  A Mitacot nem véletlenül tiltották be.Helyette használhatod a tactikot.

Bár másként kell bevinni ,de amitráz tartalmú szer ő is. Ha sikerült szerezni írj.

Nem olcsó 1l 8-9000 Ft. Sok családnak elég. Állat orvos írhatja fel.Pista bácsi módszer

sajna nincs a bírtokunkban. Ha nem kapsz Tactikot bármilyen amitráz tartalmu gyógyszer

jó.A kijuttatására pedig a szaktanács adó szolgálattól kérhetsz pontos leírást. Az OMME

honlapon találod a névsort.De minden kérdésben állnak a rendelkezésedre.Üdv Cirkusz

Előzmény: B. Imre (448)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 449

Tisztelt Pista bácsi! Nagyon jól tudom hogy az atka ellen közösen kell fellépni.Minden intézkedést egyszerre közel azonos időben kell el végezni. Az atka elleni harcban 

azonban nem szabad csak kizárólag a vegyszerekre támaszkodni.Az is igaz,hogy az

amitráz tartalmú vegyszerekre még nem mutattak ki rezisztenciát. Ami nem azt jelenti,

hogy nem is lesz.Magyarul nem elég vegyszerezni a méheket, hanem a legfontosabb

az atka elleni háborúban, hogy az olyan méh családok akik agresszíven viselkednek vele

szemben kerüljenek tenyésztésre.De meg kell őket találni.30 éve mióta tizedeli a méheinket biztos van jó párcsalád ami letudja küzdeni őket.Az igaz ez nem magyar csoda

hanem a mi krajnaink jó tulajdonsága amiért világ szerte keresik. Vigyázzunk rá ha lehet

 ne mérgezzük meg.Úgy gondolom mi egy hajóban evezünk, csak én már tovább gondoltam a dolgot.Igazából mindenki ezt szeretné csak valaki vigye véghez. Be kell

látni egy-két méhész kevés.Akár a gyógyszeres kezelések hatékonyságát nézzük akár

mást.Minden lépést,amit az atka elpusztítása érdekében teszünk  egyszerre kell megvalósítani.Sok méhészt meg kell győzni olyan vezetőt kell találni aki tudja az egyik

szlogenom igazságát: A gyógyszerek előbb utóbb elfogynak. Nekünk erre az időre kell

felkészülni.Ez egy óriási nagy munka tudom. Közelít az őrültség fogalmához. Mi Magyarok

nehezebbet is meg oldottunk már.Na persze össze fogással, hittel, tudással,és szorgalommal. Méhésztársi üdvözlettel Cirkusz!

Előzmény: atka2011 (447)
B. Imre Creative Commons License 2011.01.14 0 0 448

Én már évek óta mitak- kal füstölök / Már írtam hogy nem lehet szerezni , mert betiltották. Atkától még nem pusztult el család. Még most sem értem Pista b. módszerét. Ő is MITAK-ról beszél, A videóján meg ha jól látom a herefiasítás bontja fel.

Előzmény: Cirkusz01 (429)
atka2011 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 447

T.      Cirkusz01  .  Meg állapitásom célja hogy a jelzett anyagok egy honapon belül kiirtjuk az atkákat . Utánna nem kellsemmiféle uj fajta gyogyszer hangyasav , a drága nagyon drága gyogyszerek , nem kell atka kutatást végezni. Leirtam {semmiféle kutatás nem lesz ATKA } Tehát a hallgatás oka itt lehet. ... B IMRE és társai már 20 éve MITCOT használtak és nem ártott a méheknek. Ebben az egy honapban semmiféle károsodás nem éri a családokat. Atkákat szeretö méhészekkel szeretnék el beszélgetni, hogy kiknek tetszik , kinek jo, hogy van atka .... ÖNÖK szerint .....  gondolom csak akkor hisznek  ha el mondom és itt bemutatom és akkor lesznek itt csillogoszemek és uram isten a nagy csodálkozás és sohajtások . Majd visszaemlékeznek erre az irásra . Nagyon bánt hogy a világ méhészei nem segitenek . Saját maguknak lenne boldogabb a méhészkedés.... Segitsenek... Köszönet ÜDV Pista bácsi.                              

 

atka2011 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 446

T.B IMRE  {427}   Köszönöm a hozzá szólást. ITT az eredmény a filmen. MITAKKAL- vagy a TAKTIKKAL. A titok még zárolva van.Mihelyt a méhészek meg tudják és sorban állnak mögénk ismételten gondolkodjanak el azon,hogy a hallgatás nem nekem árt hanem önöknek és a világ több millió méhészek az áldozatok. 2009-2010-2011ben már milyen örömmel kezelheték volna a méheket,atka mentessen . Következő években meg úgy járnának mint én.2008-ta láttam atkát.A józan ész;; Elgondolkodtató...ugye ..ÜDV Pista bácsi.

atka2011 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 445

     T MÉHSZEK   Jelenleg még nem áll modomban tájékoztatást adni több mindent meg kell várnom engedéj stb. és akkor részletesebben adok tájékoztatást. Talán sikerül az UNIO bevonásával. Reménykedés ábrándozás mindent önökért és a méhésztársakért folytatom. Majd az Öreg itt hagy bennünk,sirba visznek már itt az ideje,,,,Legyenek ATKÁK.   Pista bácsi.

 

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 444

Szia Tdada! Akkor lehet csak, ha a használati utasításban leírt feltételek adottak.

De hagyd már őket nyugodtan telelni. Az atkát már régen elkellet volna pusztítani.

6 hét aztán úgyis indul a szezonunk.Akkor szórd be őket porcukorral. tegyél alájuk

fehér papírt.1 óra múlva már számolhatsz is.Öránként megcsinálod.Azt majd látni fogod

 mekkora az atka terhelésük.Persze ez csak ami a méheken van.Gyúrt cukor lepényhelyett

főzöttet ajánlom.Őrösi könyvében meg találod a pontos elkészítési módot. Akkorára készítsd  amekkora a család. 2kg mindenképp kell egy családra. Kevés füsttel dolgozz!!

Üdv Cirkusz

Előzmény: tdada (443)
tdada Creative Commons License 2011.01.13 0 0 443

Hi Mindenkinek!

 

 Január utolsó felében ugye le lehet kezelni a családokat, api ox-al?

Benéztem a kaptárak aljába 2 családnál sok elpusztult méhet vettem észre, lehet hogy elfogyott a kajájuk? Szombaton teszek be nekik porcukros-mézes cukorlepényt.

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 442

Üdvözlet Mindenkinek! Ezeket a videókat már többször láttam.A laikusoknak elkell

mondani ez nem csalás. De nem is az igazság.Mért mondom ezt? Azért mert az nem 

látjuk a videókon a próba füstölés milyen eredményt hozott.Persze minden jó akaratú

méhész vágyik egy ilyen állapotra.De sajnos nem ilyen egyszerű.Ez egy parazita ami jó 

alkalmazkodó képességgel van ellátva.De nem hibátlan.Ismerjük az élet módját, szaporodását.Ha meg tudjuk zavarni el pusztul. Ilyen meg zavaráson kellene törni  egy méhésznek az agyát.Szerintem ez a meg oldás.Üdv Cirkusz

Előzmény: atka2011 (441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!