Keresés

Részletes keresés

medwe Creative Commons License 2000.04.14 0 0 96
abban számíthatsz rám, hogy ne üljön el
negyedik hónapja érintett vagyok benne...
Előzmény: MGPB (95)
MGPB Creative Commons License 2000.04.14 0 0 95
Beszéltem polgármesterrel, itt lakó miniszterrel, sajtóval - mindenki segítséget ígért a biztonság érdekében. Attól félek mégis, hogy néhány hét múlva elül az egész ügy, és újabb balesetek lesznek itt és máshol.
Az is elég lehangoló, hogy a rendőrök nem vettek vért, és a törvény szerint nem is kell.
Asszem Creative Commons License 2000.04.14 0 0 94
:-(((
Előzmény: MGPB (-)
Zs Zs Creative Commons License 2000.04.14 0 0 93
Ismeretlenül részvétem...
Kérlek, ha segítségre van szükségetek, írjatok! Tudom, hogy idétlenül hangzik, de bármiben szívesen segítek.
A leírás legalább annyira megrendített, mint a télen annak az apukának az "in memoriam" írása, akinek a kislánya és a felesége a mentőben halt meg, balesetben. Talán némi vigaszként hat: Ti még újrakezdhetitek...
Üdv.
Zs Zs
Kinshassa Creative Commons License 2000.04.14 0 0 92
Nagyon fáj... Még életem árán is kicserélném magamat két kisemberre...
eomer Creative Commons License 2000.04.14 0 0 91
Rettenetes...

Én csak az eredményt láttam. A lezárt utat, a kilométeres kocsioszlopot, a mentőhelikoptert. Pont akkor mentünk Visegrádra. Terelőúton tudtunk továbbmenni. Több kilométeres volt a kocsisor a szembejövő sávban. És jöttek szembe velünk. Gyorsan. Nagyon gyorsan. Sokszor csak a padkára húzódva tudtam elkerülni a nagyobb bajt.

Részvétem a családnak. Legyetek erősek. Nagyon erősek...

AttiM Creative Commons License 2000.04.14 0 0 90
borzasztó...
Ilyenkor az idő lelassul, alig forognak a gondolatok, az újjak megbénulnak a billentyűzeten: csak az érzések kavarognak viharként.
Nekem 1 év 2 hónapos a kislányom, most nagyon rosszul érzem magam a félelemtől, aggódástól...

Az egyetlen, ami erőt adhat: "Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él" (János 11:25)

Kedves MGPB, bárcsak tudnál hinni ebben! Hogy Petra és Marci csak egy rövid időre mentek el, és (A B. szerint) nem sokára újra találkozni fogtok egy megújított Földön!

Mélyen lesújt és együttérzek Veled és Feleségeddel!

Hacsek Creative Commons License 2000.04.14 0 0 89
.
kerdojel Creative Commons License 2000.04.14 0 0 88
:(

sotetbunkokerdojelbacsi

Solt Creative Commons License 2000.04.14 0 0 87
Két nap alatt sem jutott eszembe szó, pedig szinte mindig rátok gondoltam, és sok könnycseppet hullattam. :-(((
Missy Creative Commons License 2000.04.14 0 0 86
@--)--
@--)--
TCrown Creative Commons License 2000.04.14 0 0 85
atyus Creative Commons License 2000.04.14 0 0 84
.
nyuszi a bátortalan Creative Commons License 2000.04.13 0 0 83
Kedves MGPB, és többi topiclátogató!

Talán egy héttel a tragédia előtt nyitottam itt egy topicot - hirtelen felindulásból és permanens közlekedési aggályaim folyományaként - a címe Anti Traffipax Info
, hogy mi volt a célom vele az talán érthető ha beleolvastok, de most a sorsáról szeretnék mesélni inkább: A topicnyitás után nagyon rövid idővel legnagyobb meglepetésemre áthelyezték a Törzsasztalból az Autó fórumba, nem értettem, hogy miért, hiszen nem autós, hanem véleményem szerint minden épeszű közlekedőt érintő téma. Az autós fórumban a topic nagyon rövid időn belül a szándékosan és tudatosan gyorshajtók által szívesen látogatott hely lett, ahol mindannyian kifejtették miért szegik meg rendszeresen a sebességkorlátozást és ezt mennyire magától értetődőnek, természetesnek és jogosnak tartják, valamint megosztották a traffipax elkerüléséről, kijátszásáról, és a rendőrök szemétségéről szóló gondolataikat. Azt, hogy engem milyen jelzőkkel illettek már nem is sorolom, ugyanis a személyiségem elég érett ahhoz, hogy az ott leírtak ne okozzanak "lelki megrázkódtatást".

A döbbenetem azonban leírhatatlan. Két napja elhelyeztem ott egy linket amely erre a topicra mutat, azóta mintha csökkent volna gyorshajtók lelkes üzenőkedve, bár nem tudom, hogy ennek az az oka, hogy egy kicsit legalább megdöbbentek, vagy egyszerűen csak nem érdekli őket két kisgyermek halála. Őszintén remélem, hogy az előbbi ok miatt.

Nyuszi,
aki minden nap aggódva gondol a gyermekeire, aki védtelenek az utcán, és ajánlja ezt az üzenetet a moderátorok szíves figyelmébe is.

Mumu Creative Commons License 2000.04.13 0 0 82
Kedveseim,snowmann hivta fel figyelmemet a maganyosok klubja topicon.
En is ide teszem virtualis viragomat a Tietek melle...
Glück Creative Commons License 2000.04.13 0 0 81
Részvétem.
fargo Creative Commons License 2000.04.13 0 0 80
.
Architectural Student Creative Commons License 2000.04.13 0 0 79
hirtelen nagyon hideg lett
cickány Creative Commons License 2000.04.13 0 0 78
Minden halállal én leszek kevesebb
mert egy vagyok az emberiségből.
Ezért sose kérdezd kiért szól a harang,
érted szól.
(John Donne)
Együttérző szeretettel...
Előzmény: MGPB (-)
hasekapu Creative Commons License 2000.04.13 0 0 77
.
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.13 0 0 76
...a szó elszáll, a fájdalom megmarad...

Őszinte szívvel kívánom, hogy erősek tudjatok maradni...

Pirítós Creative Commons License 2000.04.13 0 0 74
Jól látod Gen.
Ez a topic nagyon nem arra valo, hogy nekialljunk vitatkozni.
És pont.
Hali,
Pirítós
Előzmény: Gen (62)
ribizli Creative Commons License 2000.04.13 0 0 73
Kedves MGPB Barátom, nagyon-nagyon fáj, ami történt!
Csak megismételni tudom, de szeretném, ha itt is olvashatnád: ha tudok segíteni, hívj bármikor!

Azt hiszem, nem én vagyok az egyetlen, aki sok mindent odaadna, ha vissza lehetne forgatni az idő kerekét...

Szeretnék sok erőt adni Nektek, hogy végig tudjátok csinálni.
ribizli

Rsüni Creative Commons License 2000.04.13 0 0 72
Rsüni
whisper Creative Commons License 2000.04.13 0 0 71
Nincsenek szavaim. Nagyon szomorú vagyok, és nagyon sajnálom. részvétem.
cucu Creative Commons License 2000.04.13 0 0 70
Kedves MGPB!

Tegnap -szerda este- láttalak a TV-ben. Erősnek látszottál és az is kell maradnod...
És szimpatikus, őszinte ember vagy.
Amikor először hallottam a tragédiáról, csak nyeltem egy nagyot. Tudod, annyi borzasztó történik a hülye, felelötlen emberek miatt...de ehhez nem lehet hozzászokni.
Tudod, engem az is bánt, ha valakit baj ér. Sajnálom az embereket. Amióta nekem is vannak gyerekeim, szinte erővel kell elnyomnom magamban a rettegést. Állandóan a gondolataimban vannak.
Hidd el, nagyon letaglózott ez a hír, teljesen magam alatt vagyok, ha ilyesmiről hallok. Nem értem, miért gondolja valaki, hogy neki joga van másokat veszélyeztetni a közlekedésben és ez miért fordul elő időnként... Az emberek nem tanulnak semmiből?
Nem tudok mit mondhatnék neked. Talán annyit, hogy együttérzek a fájdalmatokkal.
szia: cucu

Előzmény: MGPB (-)
Bucika Creative Commons License 2000.04.13 0 0 69
Ez nagyon nehez. Ilyenkor nehez barmit is irni. En eddig ketszer olvastam az esetet es mindketszer majdnem sirtam. Nem tudok mit mondani, nagyon faj.

Es egyetertek veletek az utakat illetoen. Viszont nagyon sok mulik a hozzaallason. En peldaul sajnos lany letemre neha eleg agressziven kozlekedek. Altalaban akkor ha van ra lehetoseg. Eszembe nem jutna allo, vagy nagyon lassan halado kocsisort elozni. Foleg nem csucsforgalomban. Foleg nem egy gyerekkel a hatso ulesen. Eletveszelyes mar csak az otlet maga is. En ugy szoktam vezetni, hogy ha gyerekes gyalogost latok mindik lassitok, annyira hogy barmi tortenjen megtudjak allni. Alapvetoen valahol talan az eletritmusunk az amin valtoztatni kellene. Az emberekben rengeteg harag, agresszio gyulik ossze a napok folyaman es valahol le vezetik. Van aki az utakon, van aki mashol. Gondolkodasmod es eletstilus, hozzaallas valtasra is szukseg lenne. Meg olyan vezetoemberekre akik hajlandok ilyenre is aldozni penzt. En sajnos nem igazan latom mi mast tehetek mint hogy a sajat stilusomat atgondolom es meg figyelmesebben adom elo magam az utakon. Es erre intem a csaladom, barataim. Mast nem nagyon tudok tenni. Es neha elgondolkodok a dolgon.

Nekem is volt evekkel ezelott egy csunya balesetem. Semmi bajom nem lett egy kisebbfajta fejbeverestol eltekintve. Twingoval kanyarodtam ki egy utcabol es egy jobbra indexelo teherauto kanyarodas helyett zugott tovabb egyenesen a Kapy utcan bele az autom orraba. 15 cm-em mulott az eletem.

MGPB batyjatol hallottam az esetrol. Es azon kezdtem gondolkodni hogyan lehetne a gyerekeket megovni. Az egyik dolog amit latok hogy a szulok amikor setalnak a gyerek nagyon gyakran a kocsiutfeloli oldalon megy a szulo meg a hazfelol. Szerintem ez is csak figyelem kerdese.

Szomoru, es erzem a tehetetlensegem. Rossz erzes.

Vimes Creative Commons License 2000.04.13 0 0 67

Aggborsó Creative Commons License 2000.04.13 0 0 65
.
Lappantyú Creative Commons License 2000.04.13 0 0 63

(...)

Hogyan lehetne, hogy lassabban, hogy óvatosabban, hogy figyelmesebben?

Köszönjük, hogy elmondtad, hogy kinyitottad egy kicsit a szemünket.

Lappa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!