Keresés

Részletes keresés

Barby76 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 3

Sziasztok.

 

Nekem van egy beaglem 3és fél éves. Először tavaly októberbe vettük észre nála rohamot, méghozzá úgy, hogy a barátja (a vizslám) egyfolytába ugatott szüntelenül, egyre erősebben mintha rémeket látna. Nem is igazán foglalkoztam vele kis kelekótya kutya most fél éves. De amikor 10 perc után sem hagyta abba kimentem megnézni mi a baj és szegény Prety ott vergődött a földön, azonnal tudtam mi a baja a családomban is előfordult már ilyen de én csak most láttam először. Bepakoltuk kocsiba rohantunk vele az állatorvoshoz, aki közölte hogy sajnos nemtud vele mitcsinálni csak kapott egy nyugtató injekciót. 2 hétig utána szinte semmi baja nem volt. aztán egyszer megint egy keserves ugatán éjszaka 11kor. kimentem és egymás után 3 rohamot kellett szinte tétlenül végignéznem. Azóta minden nap gyógyszert szed, da he neagyisten egyszer véletlen elfelejtem neki beadni akkor másnap vagy harmadnap azonnal jön a roham. Az egyetlen egy szerencsém, hogy mellette van a vizslám és egyből jelzi ha baj van, mert nehezen hallanám meg. Őkkint laknak az udvaron. Tehát minden nap egy sevenal megoldja EGYENLŐRE a problémáját szegénykémnek.

COOP Creative Commons License 2010.01.07 0 0 2
Előszőr 6 évesen volt rohama és mire rájöttem, hogy mi ez, addigra lezajlott. Ez egyébként tél időszakba volt. Apu ott volt és kihúzta a nyelvét, nem lett semmi baj.
Lázas nem volt cukra is jó volt.
Rohantam vele az állatorvoshoz:Vett tőle vért, nem találtak semmit, minden rendben volt: máj, szív , cukor, vese.
Nem is kapott gyógyszert mondta figyeljük. Ez egyébként tél időszakba volt.
2. alkalommal viszont rekkenő hőség volt kb 35 fok és kóválygott a teraszon, előszőr fel sem tűnt.
Aztán egyszer csak eldőlt oldalra, hiába szóltam neki nem hallott, csak üveges tekintettel nézett és tudtam, hogy nem lát.
Anyu azonnal leslagolta hideg vízzel és kicsit magához tért, egyébként lehetett a nagy melegtől is....
Anyu elindult szólni a dokinak, aki tőlünk 2 házra lakik és előző nap kapott oltást a kutya tőle. Erre nagy bátran felkelt s el vánszorgott a kapuig, pedig a 2 hátsólábát húzta, szinte le volt bénulva.
Ez a doki persze nem nyitott ajtót.... stb
mindegy... találtam másikat és nagyon meg vagyunk elégedve vele.
nem volt a kutya lázas, nem ment le a cukra sem,pedig a fokozott izomrángástól e kellett égetni a cukrot és ilyenkor le sszokott esni a cukra...
Kapott gyógyszereket, amiket kb 2 éve nem szed, nem volt rohama sem, fokozatosan elhagytuk.
Egyik este bezabált egy tál hideg tésztát, na attól lett rohama. Nem akartam megmondani a dokinak, de rákérdezett, hogy nem evett-e valami nem neki valót...De evett. Ez a roham is kb fél percig tartott végig simogattam és beszéltem hozzá és olyan gyorsan elmúlt, ahogy vége is lett... persze mindent kihányt....
Hála isten azóta semmi.
Előzmény: Sütimüti (1)
Sütimüti Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1
Szia! :)

Amíg rohamozott, milyen gyakran? Mennyi idősen kezdődött nála?
Ha megtennéd, hogy elmeséled a sztoritokat, nagyon megköszönném, és remélem mások is ide találnak, és nekik is segítségükre lesz, ha más nem, legalább lelkileg.
Előzmény: COOP (0)
COOP Creative Commons License 2010.01.07 0 0 0
Szörnyű dolog csak nézni... és nem tudsz mit tenni, csak várod hogy vége legyen a rohamának.
Egyébként az enyém kb 1,5 éve tünetmentes és gyógyszert sem szed.
kapott már rohamot pl. hideg ételtől is.
Sütimüti Creative Commons License 2010.01.07 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Szeretném, ha az epilepsziás kutyusok gazdái megosztanák egymással tapasztalataikat, hiszen, mindenki meg van rémülve az elején. Segítsük egymást, hátha fel lehet gyorsítani a megfelelő gyógymódok kisakkozását, minél kevesebb rohama legyen a kutyánknak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!