Keresés

Részletes keresés

blr Creative Commons License 2002.08.24 0 0 66
Számoltam egyet én is:

Kazetták: 6000/hó = 72000/év
BBS: 2200/hó(x10/év) = 22000/év (44000)
WES: 25000/alk(x3/év) = 75000/év (150000)
Szállás: 10000/alk(x2/év) = 20000/év (40000)
Nyílt MT: 500/hét(x52/év) = 26000/év (52000)

Ezek a jelenleg Budapesti viszonylatban számolt reális összegek
A WES árát természetesen nem az utolsó napon vett jegyárral, hanem az előregisztrációssal számoltam, és pl. a júliusi még csak 22e volt.
Az útiköltséget és a kaját két okból nem számolom:
1. kajálni akkor is kell, ha nem mész hétvégire
2. ha heti 1000 Ft az útiköltséged az MT-k miatt, akkor mennyibe kerül naponta a munkahelyedre bejárni?

Namármost:
1 főre összesen 215e (152 PÉ/hó)
2 főre összesen 358e (253 PÉ/hó)
(1 PÉ-t 118 Ft-tal számolva, csak a nyereséget figyelembevéve)

Az egy fő által vásárlókból bejövő összeg kb.:
1 vásárló átlag 13 PÉ/hó, az 130 PÉ/hó (10 vevő)
Két fő esetén ez 260 PÉ.

A saját fogyasztás 50-100 PÉ átlagával (75) számolva 1 főnél is 200 felett van a havi PÉ, amikor ugye jár a 7200 Ft/hó, ami PÉ-vel helyettesítve: 7200/118=61.
Ez azt jelenti, hogy egy fő esetén: 130+61=191, tehát levonva a 152-t, 39 PÉ a havi nyereség, két fő esetén: 260+61=321, levonva a 253-t, 68 PÉ a havi nyereség.
Ez forintosítva: egy fő esetén 4602, két fő esetén 8024 Ft.

Előzmény: csibra (58)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.22 0 0 65
Véleményem szerint két dolgot rontottak el.
1. Engedték a külföldieket nyakló nélkül belépni a magyar üzletbe (románok, jugók, horvátok, ukránok, ruszkik) és itt nyakló nélkül seftelni. Nem írom le még egyszer az eredményt, néhány hozzászólással lejjebb megtalálod.

2. Éppen akkor ugrott meg aránytalanul az üzlet rezsije ("ezerszer áldott" N21 eredményeképp - kazetták, méregdrága szemináriumok, könyvprogram, Amtel - nem tévesztendő össze az Amstellel -, stb.) amikor Magyarországon zuhanásszerűen lehasalt az életszínvonal (Bokros-csomag ideje) és egyre nehezebben lehetett a termékeket értékesíteni.

Dehát csak szegény Hofit tudom idézni: utólag már szabhatjuk...

Előzmény: free-dom (62)
A hely szelleme Creative Commons License 2002.08.22 0 0 64
Nemcsak kopás, higiéne is van vhol (fogkefe).
Előzmény: csibra (63)
csibra Creative Commons License 2002.08.22 0 0 63
kadir:

Nem tudom mit telefonalsz havi 30000-ert. Az uzletre forditando telefonszamlat havi 5-6e-ben maximalnam. Ha ennel tobb, akkor valamit rosszul csinalsz (pl. rohangalsz az uzlettarsaid utan). Az elv: mindenki 1 telefonhivast csinal (a felso vonalanak) es igy terjed az informacio lefele. Ha a meghivasok 1 percnel tovabb tartanak (az 1 perc is sok) akkor szinten nem jo. A telefonban csak idopontot egyeztetsz, nem marketingtervet tartasz...

Lesz Vigasz:

Nalunk otthon minimum 30-40 fele termeket hasznalunk, ez atlag havi 30 PE sajat vasarlasbol szarmazo forgalmat jelent. Ha a vevo csak a felet hasznalja akkor az atlag havi 15 PE forgalom/vevo. A fogkefet tenyleg 3 havonta kell cserelni, ha olyan. Ez a fogkefe nekem nem kopott el 3 honap alatt (mas (agyonreklamozott) fogkefe igen)...

Telstar:

Igen, vannak akik rosszul csinaljak. Viszont nem lehet Katit tancba vinni, ha maga nem akarja. Ha valakivel el lehet adatni a videojat, akkor masra is ra lehet venni. Mondjuk arra, hogy adja el, es adja neked a penzt...

free-dom:

Szerintem semmi nem romlott el, csak egyes emberek gyorsabban szerettek volna meggazdagodni mint lehet, illetve kevesebb munkaval mint lehet.

Előzmény: free-dom (62)
free-dom Creative Commons License 2002.08.18 0 0 62
Véleményem az alábbi két "körülményt" érdemes lenne különválasztani:
1. "Maga az üzlet". Emvéjestül, netvörkhuszonegyestül, termékestül stb. Arra vonatkozóan pedig én nem olvastam -emlékezetem szerint korábban sem- hangzatos szólamokat hogy ezekkel mi baj lenne. Mi a baj az Amway céggel, mi a baj a termékekkel? Semmi, és a hozzászólások nagy része is ezt tükrözi.
2. "Az emberek". Na igen, itt kezdődnek a problémák. Ezen a téren vannak a jogos és megalapozott kritikák, valamint saját rossz tapasztalataim. Az első pontra visszautalva, meggyőződésem hogy az Amway egy fantasztikus cég és az alapítói remek emberek. A termékei kiváló minőségűek, gazdaságosak és környezetbarátok, példa nélkül álló garanciákkal. Továbbá az is meggyőződésem, hogy a N21 nemes vállalkozásként indult, helyes alapelvekkel. Aki benne volt az üzletben, mint én is, az ezekkel tisztában kell hogy legyen, ha szívére teszi a kezét. Tegyük fel hát közösen a kérdést, mi romlott el? Azoknak a jelenségeknek a jó részét, amik itt leírásra kerültek, magam is sajnálattal tapasztaltam, az okok azonban nem világosak előttem. Már évek óta kiléptem, viszont azzal a kellemetlen tudattal, hogy nem tettem meg mindent a siker érdekében. Ha van itt valaki, aki viszont igen, s most (érthetően) indulatosan nyilatkozik, Ő talán hitelesen el tudná ezt mondani...
Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.17 0 0 61
Azért alapvetően nem cáfoltad meg az állításaimat...
A felső vonalad - ha tényleg ilyen - igazán liberális...
Nálunk annak idején a smaragd felsővonal egy frissen belépett házaspárral még a videójukat is eladatta, hogy el tudja vinni őket a BS-be hétvégi szemináriumra...A pár 2 hónap múlva kilépett. Megérte, nemde?
Na, aztán tudnék még mesélni...talán fogok is.
Előzmény: csibra (58)
Lesz Vigasz Creative Commons License 2002.08.15 0 0 60
Én csak azt nem értem, hogy ha egy 1L- es mosogató kitart 1 évig, 1 budispré 8 hónapig, 1 fogkefe 1.5 évig, akkor honnan szedtek össze annyi pénzt, hogy nyereséges legyen nektek a biznisz? Ezekből a termékekből évente egyet vesz egy család. Így sok lóvé összejön? Egyébként fogkefét illik 3 havonta cserélni, nem mondta a fogorvosod?
Előzmény: csibra (38)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.14 0 0 59
A telefonszámlát miért hagytad ki?
Min. 30.000 Ft/hó......360.000 Ft/év
Előzmény: csibra (58)
csibra Creative Commons License 2002.08.13 0 0 58
OK. Akkor szamoljunk. Normalisan parban nem normalisan egyedul epitik (vesznek
reszt) az uzletet. Ime a koltsegek:

2 fo 1 fo

Kazettak: 6000/ho = 72000/ev 72000/ev
BBS-ek: 2500/ho (10/ev)*2= 50000/ev 25000/ev
utikoltsege: 1000/alk. = 10000/ev 10000/ev
WES-ek: 28500*3*2 = 177000/ev 88500/ev
utikoltsege: 5000/alk = 15000/ev 15000/ev
szallasktg: 8000/fo/alk = 48000/ev 24000/ev
kaja 2000/fo/alk = 12000/ev 6000/ev
Nyilt MTk: 800*52 = 41600/ev 20800/ev
utiktg: 52*1000 = 52000/ev 52000/ev
Osszesen: 477600/ev 313300/ev
Havi: 39800 26109

Azaz 1 fo osszes ktg-e evente 313300 Ft
2 fo kgt-e evente 477600 Ft.

Ezt az osszeget a modszer szerint a vasarlok kiszolgalasabol szarmazo jovedelembol
illik fizetni. Azaz egyetlen egyszer meg nem hallottam olyat a szponzoromtol,
hogy a konyhapenzbol a foallasodbol szarmazo fizetesedbol, vagy mashonnan vedd
el ra a penzt. Nezzuk mennyi vasarlo fizeti ki ezt nekunk:

1PE forgalom:
besz ar: 313+AFA = 392
eladasi ar: 510
nyereseg 1 PE-n: 118

2 fo koltsegeit (39800/118) = 338 PE
1 fo koltsegeit (26108/118) = 222 PE vasarloi forgalom fedezi.

1 vasarlo havi 10-15 PE-ert vasarol. Legyen 10-16 es akkor atlag 13 PE-vel
szamolhatunk.

338/13 = 26 vasarlo/ho
222/13 = 17 vasarlo/ho

Csakhogy, havi 200 szemelyes PE felett az Amway 30 EUR-t fizet minden honapban.
30 * 240 = 7200

ezen kivul jar a 3%-os bonusz:

338 PE-re = 10,14 PE = 3173
222 PE-re = 6,66 PE = 2084

3173+7200 = 10373 * 12 = 124476
2084+7200 = 9284 * 12 = 111408

Nem szamoltam a sajat felhasznalassal, ami havi 25-30 PE ennek a bonusza meg

25*3% = 234 * 12 = 2808 Ft.

Igy, ha a modszer szerint kiszolgalod a vevoket az evet 110000 forint bevetellel zarod.

Honnan lesznek a vevok? A marketing terven nemet mondokbol. Tenyleg, ki kell probalni.
Amikor azt mondja, hogy nem, akkor nem huzod be a fuled-farkad es somfodalsz el,
hanem megkerdezed: Megtetszett valamelyik termek? Szeretned kiprobalni?
Persze nem mond mindenki igent, de miutan nem nyustolod azzal, hogy lepjen be, es
garancia van a termekre igy kockazat neklkul kiprobalhatja, az esetek 60-80 %-aban
vasarolnak valamit. Ezek kozul nem lesz mindenki rendszeres stabil vevo, aki vasarol
13 PE-ert havonta, de kialakul egy vevokor.

Nem beszeltunk meg termekbemutatokrol. Egy rendesen megcsinalt kozmetikai bemutaton
min. 50 PE forgalom van, es ha 2-3 havonta tudsz 1 edenykeszletet eladni, akkor az 2-3
havonta plusz 550-700 PE. (mindezeken persze eleg jo arres is van, 118-al, kozmetikat
137-el szorozd meg).

De. Ez egy _uzlet_. Az elejen be is kell fektetni. Nem milliokat, nehany 10000 forintot.
Amit meg nem az Amway-es keresetedbol fizetsz. Az Amway 6 honap garanciat ad arra, hogy
barmit amit az indulasnal vasaroltal visszaadj, es visszakapd a penzed (kiveve, ha
harisnyat vasaroltal). A Network 21 szinten garanciat vallal (meg kell tennie, az Amway
kotelezi ra, de meg mielott kotelezte volna is megtette) a szeminariumjegyekre es a
kazettakra, igaz csak 30 (kazettakra 90) napot. Igy a szallas es az utikoltsegeket lehet
elbukni.

Viszont, ha nem uzleti szempontbol neznek az uzletre, akkor a fennti osszegek helyere
0-t tessek irni, mert ez esetben ne tessek rendeszvenyekre jarni. Hasznalja a termekeket
sporoljon meg vele evente kb 100000 foritot, es legyen boldog.

Ha valaki eljar a rendezvenyekre, vasarol kazettakat stb. stb. befekteti a fennti
osszegeket es nem inditja el a folyamatot, nem kezd el MT-t tartani, nem keres mas modon
vevoket, az _ne_panaszkodjon_ azon, hogy sokba kerul az Amway es nem eri meg.

Tovabbi kifogasok?

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.10 0 0 57
Mindezekkel kapcs. vél és tapaszt. részletesen leírtam "AZ ANWAY-ről" (így, N-nel!9 topicban.
Olvassátok el, írjatok rá véleményt! Köszi előre is!
Előzmény: leha (53)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.10 0 0 56
Ja, azt még elfelejtettem beleírni, hogy a 350-400 ezer forintból nem csak hogy el tudnak menni minden évben a tengerpartra - ha már annyira ezt nyomatják az agymosórendezvényeken - hanem még költőpénzük is marad.
Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.10 0 0 55
Feldobom a topicot, hogy ne haljon ki.
Szóval, eleinte nekem is tetszett az Amway (az tulajdonképpen most is - mármint termékszinten), és eleinte még a N21 is.
Elvégre, jó hangulat, társaság, új ismerősök, etc.
De amikor rájöttem, hogy nemegyszer tisztességtelen eszközökkel operálnak, hogy az emberek legbensőbb álmaira bazírozva rettenetes agymosást visznek véghez, és hogy sikerpropagandájuk időnként a valósággal úgyszólván köszönőviszonyban sincs, elment a kedvem az egésztől.
Mit értek tisztességtelenség alatt? Elmondom.
A pasas, amikor meghallgatja a marketingtervet, mit hall? "Csak a kezdőcsomag az egész költség, nincs ráfordítás, nem kell induló tőke, a magad ura lehetsz, stb. stb." Aztán belép, és akkor a felsővonal rögvest előáll a többi ukázzal. "De még ezt is vedd meg! De még azt is vedd meg! De kazetták is! Meg lesz szeminárium is, arra is gyere el, csak harminc ruppó, ha ketten jöttök, csak hatvan, a hülyének is megéri!..."
Ha a nyeretlen kezdő ilyenkor húzódozik, jön az újabb adag: "De gyere el! Igenis, gyere el! Mert ha nem jössz el, akkor nem lesz nagy üzleted! És akkor nem fogsz tudni elmenni Óulendóuba, diznivörldbe mikiegeret nézni!..."
Nem tudom, ki hogy van vele, én sose voltam kíváncsi arra a Diznivörldre. Miki egérrel sem, meg anélkül sem.
Ha a szerencsétlen csóró ürge, akinek talán az összes spórolt zsozsója nincs hatvanezer forint, még mindig ódzkodik, akkor kivágják az utolsó adut: "Ha nem követed a rendszert (értsd: nem szórod nyakló nélkül a pénzt az eszközökre és a rendezvényekre) akkor NEM FOG SEGÍTENI A FELSŐVONAL!!! És ha nem segít, egyedül nem tudod megcsinálni, ÉS AKKOR NEM LESZ ÜZLETED!!! Búcsút inthetsz az álmaidnak, nem fogsz eljutni a tengerpartra, na meg Óulendóuba sem, Diznivörldbe sem, nem fogsz tudni elmenni Miki egeret nézni, stb., stb..."
Röviden summázva, mit jelent ez? Amikor a marketingtervet mutatják, minden szép és jó, segítséget, együttműködést, önzetlen támogatást ígérnek, erre mi történik? Az induló üzlettárs, ahogy belép, rögtön zsarolással és fenyegetőzéssel találja magát szemben.
Ki az, aki ezt szereti?
Ki az, aki a munkahelyi főnökökön kívül még X számú dirigenst szeretne magának?
Mert itt erről van szó.
Na, most bizonyára azt mondod magadban: "Távozz tőlem, sátán, nem hagyom ellopni az álmaimat!..."
Nyugi, nyugi, ezen én már túl vagyok.
Úgyse tudnám elvenni, hiszen a szemináriumon megkapod az újabb löketeket.
"What's your dream is?...Alright! Alright!...dzsu-dzsu-dzsu-ccsu-ccsu-dszu-dzsu-dzsu-ccsu-ccsu...Yes!...Yes..." - ugye ismerős?
Még mindig létezik, ugye?
A dal - és a lényeg - ugyanaz marad...
A topon lévők szervezik ezeket a rendezvényeket, merthát ideig-óráig fenn kell tartani a tagokban a reményeket...
Mert ha rájönnének, hogy miről van szó, ha időnap előtt megtapasztalnák, hogy nekik már halovány esélyük sincs elérni azokat a dolgokat, amiket 1000-rel nyomatnak, sulykolnak a tudatukba, akkor abbahagynák a bizniszt!
És akkor alulról felbomlana az egész...
És akkor a gyémántok se mehetnének többet Óulendóuba mikiegeret nézni!
Hát erre megy ki egyedül a játék!
Végezetül két tény.
Kiszámítottam, hogy ha egy házaspár pontosan betartana az üzleti módszerrel kapcsolatban mindent, és napi rendszerességgel mondaná az üzleti tervet, akkor évente kb. 350-400 ezer Ft-ot kellene kiadniuk rezsire - és akkor a benzinköltséget még nagyon szűken számoltam!
Más. Az emberek önmagukat nem csak szemináriumok segítségével tudnák motiválni - aki mást mond, az HAZUDIK! Csak egyetlen példa. Tegyük fel, hogy valakit a jó kocsik és a szép utazások sarkallanak. Ha ez a helyzet, véleményem szerint abszolút fölösleges harmincvalahányezer forintokat szemináriumokba invesztálni - hiszen elég, ha utazási irodákból összeszed egy pár prospektust, és/vagy többé-kevésbe rendszeresen megvásárol egy-egy autósmagazint. A motivációja így is meglesz. Vagy nem?

NA, NAGYOKOSOK???

Előzmény: csibra (42)
csibra Creative Commons License 2002.08.06 0 0 54
leha: a sajat tapasztalataidat mondod? Mert en azokat. Persze lehet, hogy a te ismeroseid egybol kiszurjak, hogy az amway-rol akarsz veluk beszelni ha ugy akarsz veluk talalkozni, hogy nem mondod meg miert. Ezek a te ismeroseid. Az enyemek meg nem kerdeztek vissza. De olyanok is voltak koztuk (az egyik tegnap) aki annak ellenere vegighallgatott, hogy elore megmindtam neki, hogy amway. Ez lehet attol is, hogy az ismeroseim ismernek (ismerosok vagy mi) es tudjak, hogy hulyesegekkel nem foglalkozom...
Előzmény: leha (53)
leha Creative Commons License 2002.08.01 0 0 53
csibra: marhaság! ki csinálta a statisztikát?
100 ismerősből elérsz 90-et
abból 30-40 még a telefonban kiszúrja, hogy emvéjezel és elhajt (az ország legnagyobb része tudja, hogy ha nem mondod meg neki, miért akartok összefutni, akkor N21)
a maradék 50-60-ból talán 20 ér rá találkozni veled ... ebből a 20-ból 15 magábaroskad, amikor rájön, hogy ezt elbaszta, mert megint emvéjezni hívták, amivel a töke tele van.
5 végighallgat (ebből 3 csak a barátság miatt, mert ők is ugyanúgy gondolják, mint az előző 15)
2 lát benne fantáziát ... de az egyik csak terméket vásárol ... a másik belép. aztán két hónapon belül elmegy a francba, de közben megutál téged, mert vetíted neki a 64 fogú amerikai művigyort, mintha minden fasza lenne, ettől ő meg kukacoskodó majomnak fogja érezni magát, de meg kell őt is érteni, mert lelkesedésből, meg szemináriumrajárásból nem lehet kaját venni ...
csibra Creative Commons License 2002.07.31 0 0 52
GombocArtur!

Ezt vegigcsinaltad vagy hallottad valakitol? Elmondom az en statisztikamat az elmult 2 honaprol:

Beszeltem kb. 10-15 emberrel.
Akivel raert (7 fo) talakoztam (1-nek fizettem a kolajat).
Elmondtam nekik az uzletet. Ebbol egyik sem hitte azt, hogy rajta akarok meggazdagodni, 3 vasarolt termeket, 2 eljott rendezvenyre. Ezek kozul az 1-ik erdeklodik annyira, hogy vagy jo vasarlo lesz (nem erzi, hogy rajta akarnek meggazdagodni) vagy belep. A fennt megkeresettek kozul egyik sem utalt meg azert mert "be akartam szervezni".

Ha azt amit leirtal te vegigelted, akkor valamit kegyetlenul elszurhattal. A statisztika (ami persze csak arra jo, hogy senkinek nem jon be) szerint a 100 emberbol 20 belep. A fennti 7-bol 1 (vagy vasarlo) plusz 3 vasarlo nagyon jo arany.

Sok penzt lehet keresni, de sajnos a sok penz keresesehez sokat kell dolgozni. Most 1 kis N21-es konzerv szoveg: Egy allasban dolgozol 40 evet, majd megkapod nyugdijban (ha kapsz egyatalan) a 70-80 %-at az addigi jovedelmednek. Na latod ezt erzem en sok munkanak ennyi juttatasert.

Előzmény: GombocArtur (49)
Infomaker Creative Commons License 2002.07.30 0 0 51
Ja, és mondom, mind megutált, mert keresni akarsz rajtuk.
GombocArtur Creative Commons License 2002.07.30 0 0 50
Ugyan, mi jót akarunk nekik, hiszen mi is azért szálltunk be a dologba, mert azt mondták, gazdagok leszünk, mi is azt szeretnénk, hogy ?k is sokat keressenek :))
Előzmény: Infomaker (48)
GombocArtur Creative Commons License 2002.07.30 0 0 49
Ez mind szép és jó, csak hiába akar az ember dolgozni, ha nem tud...

Íme:

Írsz 1 listát az ismeröseidröl
- megvan, 100 fö

Megbeszélsz velük 1 idöpontot
- megvan, 95 tud is velem talizni

Elmondod nekik a lehetöségeket
- vagy az elején, kösz, nem... (61 f?)
- közben vagy utána, kösz, ez nem nekem való (32 f?)
- jólvan, legyen, mesélj még (a maradék 2 fö)

Választanak valamit.... annak adsz még információt (igen elhívod rendezvényre), hogy könnyebben tudjon dönteni
- egyik eljön, megnézi, nem tetszik neki
- másik el sem jön, meggondolja magát elötte

Tehát ott vagyunk, hogy felkerestem 100 embert, ráfordítottam kb fejenként, 30-40 percet, azaz úgy 80 órát. Ez 10 nap, ha napi 8 órát nézünk. Hiába hajtottam, hiába tettem meg mindent, mégsem jött be ez az N21 módszer. Ja, és közben nem is kerestem egy fillért sem, hanem kiadásaim voltak... (telefon, utazás, esetleg a taláka költségét én álltam, pl ital)

Hogy is van akkor ez a szuper dolog, hogy meg lehet gazdagodni? :)

Előzmény: csibra (46)
Infomaker Creative Commons License 2002.07.29 0 0 48
Ja, elmegyek 20 haverhoz, tisztán azzal a szándékkal, hogy hogy keressek rajtuk..
Előzmény: csibra (46)
ke_p Creative Commons License 2002.07.28 0 0 47
Az a baj a szisztémával, hogy egy hatalmas átvágás.

Szerencsétlen agymosott emberek kergetik a délibábot, hirdetik az igét és lesajnálják azokat, akiket nem sikerült bepalizni.

Aztán amikor rájönnek, hogy az álom csak álom maradt, akkor mélységesen szégyellik magukat. Persze néhányan inkább maguknak sem vallják be, hogy hülyére vették őket.

Előzmény: csibra (46)
csibra Creative Commons License 2002.06.04 0 0 46
OK. Mi a baj a szisztémával?
Nekem senki nem mondta, hogy ha nem akarok dolgozni akkor is dolgozzak. Viszont ha akarsz dolgozni, akkor a N21 módszernél nincs 1szerübb...

Írsz 1 listát az ismeröseidröl

Megbeszélsz velük 1 idöpontot

Elmondod nekik a lehetöségeket

Választanak valamit

Aki nem teljesen elutasító, annak adsz még információt (igen elhívod rendezvényre), hogy könnyebben tudjon dönteni.

Ha nem veszel részt a képzésben elvágod magad olyan emberektöl akik már megcsinálták azt, amit te csak szeretnél...

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.28 0 0 45
Mind a módszer, mind a szponzorvonal tevékenysége arra ösztönzött, hogy csak B-kategóriás legyek.
Belenéztem a szisztémába is, hááát...nem volt valami szimpi.
Előzmény: csibra (44)
csibra Creative Commons License 2002.05.28 0 0 44
Volt 5 ev amikor semmit nem csinaltam, csak a termekeket hasznaltam. A modszerbol mindossze annyit tapasztaltam, hogy a szponzorom kuldott kepeslapot karacsonykor. Ha ez zavar, akkor asszem valami baj van nalad...
En alig hiszem, hogy barmi mast tapasztalsz a modszerbol, ha csak a termekeket rendeled.
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.27 0 0 43
Mert a termékeket szeretem, és kedvezményesen tudom őket rendelni.
Ezért érintett kínosan, hogy hirtelen annyi terméket kivontak.
Ami nagyon ellenszenves, az a MÓDSZER.
Előzmény: csibra (41)
csibra Creative Commons License 2002.05.26 0 0 42
Kérlek szépen teljesen mindegy hogy milyen állampolgár a Helényi. Magyarországon épített gyémánt üzletet, a N21 módszerrel. A Gidófalvi szintén. A gyémánt üzlet nem hat magyar lábat jelent, a gyémánt üzlet hat lábat jelent, havonta egyenként min. 10000 PÉ forgalommal...
Ha hallgatnál kazettákat, járnál rendezvényekre tudnád, hogy az üzlet ciklusokban feljődik, avnnak jobb és rosszabb időszakok. Amerikában többször eltemették már a céget, mielőtt Magyarországra bejött volna, így én nem aggódom.
Az újakról meg annyit, hogy a legutóbbi győri BBS-en egy új arany, és egy csomó 15-18%-os volt a színpadon. Olyanok akik még eddig nem voltak. Lehet elérni az újaknak eredményeket, csak (és bizonyára itt rontod el) sajnos dolgozni kell.
Előzmény: Törölt nick (39)
csibra Creative Commons License 2002.05.26 0 0 41
Ha nem tetszik az Amway minek vagy benne?
Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.25 0 0 40
Az Amagram írta, meg az új árjegyzékben is a msgzűnésre kerülő termékek között szerepel...
Előzmény: csibra (37)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.25 0 1 39
Kérlek szépen, Helényi nem is magyar állampolgár.
Fals kitalált magyarországi címen lépett be az üzletbe (az már más kérdés, hogy később a cégét ugyanezen címen regisztrlátatta, így már legálissá vált - papíron - a dolog). Amúgy a Vajdaságban lakik, a nevét pedig úgy írják: Helenji (az ottani helyesírás szabályai szerint.)
Majdnem az egész üzlete, és tudtommal a hat lába közül 3 vagy 4 jugó üzlet. Ezeknek az üzlettársaknak a beléptetése ugyanolyan módszerrel történt mint ahogy előbb vázoltam.
Gidófalvi mélységben lévő üzlettársai is megérnének egy misét. Néhány évvel ezelőtt, amikor - magyar sikerek hiányában - a rendezvényeken kitömték a színpadot az illegális jugó-ruszki-ukrán-román (akkor még nem volt ott hivatalosan jelen a cég) seftelőkkel, a Gidófalvi-üzletből más neveket nem-nagyon lehetett hallani, mint Ilyen Oleg, Olyan Szergej, Amolyan Nyikolaj, stb. Mind-mind magyarországi településnevet hazudtak lakhelyüknek, holott csak a hülye nem tudta, miről van szó.
Ezek pedig aljas dolgok. Ráadásul azt a látszatot keltették a becsületesen dolgozó magyar üzlettársakban, hogy mostantól kezdve már csak illegálisan üzletelő külföldiek érhetnek el sikereket, magyarok nem - így aztán egy csomóan abbahagyták az üzletépítést, leálltak, kiléptek, stb. Mindezt - többek között - az áldott N-21-es rendezvények hatására. Hogy ez mennyire így van, bizonyítja, hogy az Amagram egy idő után már NEM KÖZÖLTE az idegen nevűek üzleti eredményeit. Nyilván rájöttek, hogy ez hosszú távon rontja a magyar bizniszt.
Rontotta is bizony. Nézzél meg egy 7-8 évvel ezelőtti Amagramot, és a benne lévő üzleti eredményeket, és hasonlítsd össze a mostaniakkal.
Abban az időben spiccen volt az üzlet, most siralmasan vergődik. Hogy mi ennek az oka, azt szerintem a cégen belül is boncolgatják - csak persze, nem szellőztetik meg, mert hát sokkal elegánsabb dolog fiktív sikerpropagandát hangoztatni, mint a valósággal szembenézni! Meg pláne, elismerni, hogy bocs, de nem így gondoltuk...
Szóval, mindezek ellenére, én sajnálom a magyar üzletet. Nem csak azért, mert olyan rossz megítélése lett, és annyian utálják, hogy egy frissen belépettnek gyakorlatilag lehetetlen nagyobb eredményeket elérni, hanem azért is, mert fölösleges szemét technikák miatt még azok kedvét is elvették, akik eredetileg lelkesen kezdték és bíztak a rendszerben.

Na, üdv. És gondolkodj kicsit.

Előzmény: csibra (38)
csibra Creative Commons License 2002.05.23 0 0 38
Nem is tudom, hol kezdjem...

Szóval, Okos Tóni:
Rosszkor mondod, hogy olyat forgalmazzanak amire szükséged van, ugyanis a benzinen kívül minden amit felsoroltál kapható. Ugye soha nem számoltál utána az Amway termékek árának. Egy egyliteres mosogató több mint 1 évig tart. Keress ugyanennyiért ugyanilyen (vagy ezt megközelítő) minőségű mosogatószert...
Mondok még néhányat: Fogkefe (az egyik fogkefémet használtam kb. 1,5 évig, azóta hetente csak 2 napot, és még mindig egyenesen állnak a sörtéi), légfrissítő (8 hónapig volt elég a WC-be, ahol a háromszorakkora bolti flakon 2 hónap alatt szokott elfogyni), mosószerek (van olyan folttisztító (az előmosó spray-re gondolok) ami olyan mint a reklámokban: kiviszi a foltokat (rágógumi, pörkölt szaft, kátrány).
És néhány exkluzív termék: Nutrilite, Az Artistry Time Defiance sorozata, és igen a Magna Bloc. Ezeknek nincs párja se a magyar se a nemzetközi piacokon, és meglehetősen kedvező árú termékek. A mágneskorongokról csak annyit, hogy én írtózom minden gyógyszertől (nem, nem Amway-es csökevény, már az Amway előtt se szedtem gyógyszer csak ha nagyon muszály volt) viszont sokat fáj a fejem (tavasszal és ősszel az időjárásváltozásoktól) amire tökéletes a Magna Bloc.

TELSTAR:
Az oktatási eszközök minden támogatószervezetben ugyanúgy megvannak mint a Network21-ben. A Schwarz szervezet ugyanúgy tart szemináriumokat mint a N21, ugyanúgy ajánl könyveket (és milyen véletlen ugyanazokat) elolvasásra mint a N21, ugyanúgy van kazettaprogramjuk mint a N21-nek. A különbség csak annyi, hogy a magyar FV-ók 95%-a N21-es, így elég nehéz más szervezet képviselőivel találkozni.
A legelső magyar gyémántok (Kárász Cecília, Max Schwarz, Hans Nusshold, Vágyi Jenő, Antalffy Thomas, Demeter János) közül egyedül Max Schwarz nem N21-es. A 15 magyar gyémánt közül 2 nem N21-es (Schwarz, Tóth), és furcsa módon a magyar smaragdok között is ilyen az arány. A N21-es gyémántok a legelejétől ezzel a módszerrel dolgoznak mivel a magyar piac megnyitása előtt néhány évvel tisztult le a N21 módszere a mai 6 egyszerű lépésre. Kíváncsi lennék arra, hogy hol hallottad azt, hogy a Gidófalvi meg a Helényi illegális orosz-ukrán sefteléssel lett gyémánt (a Gidófalvinak pl. Dél Afrikában van vagy 20 smaragdja, nemzetközi szponzorálással, ami egy teljesen legális lépés (nem N21, Amway találmány!)).

Mystic_HU (bár elég régen írt):
Ki az az MLM csapat? Csak, hogy tudd a Schwarz szervezet és a N21 együtt tartotta a szemináriumokat az elején, csak mivel a N21 sokkal jobban nőtt külön kellett válniuk. Ami a Partnereket illeti, a N21 nélkül sehol nem lenne Vebso se partnercégek se feltöltőkártya, tej kenyér stb. A Vebsot üzemeltető Web Services Kft. (aki egyébként az RTL Klub honlapját, a PontPlázát és még néhány egyéb Internetes bevásárlóközpontot üzemeltet) Antalffy Thomas tulajdonában van, aki az egyik legnagyobb magyar N21-es gyémánt. Tőlünk nyugatra még nem tuták bevezetni (Amivo lesz a neve) az elmúlt 3 évben, nálunk a N21-es gyémántok összefogtak, a saját (persze az Amway üzletükkel keresett) pénzüket befektették, és megcsinálták. Hogy miért ezzel foglalkozik? Te nem ismered a programozókat. Talán dugás közben nem algoritmusokon törik a fejüket, de egyébként minden pillanatban valahol a számítógépek (Internet, adatbázisok) körül jár az eszük.

A jegyekkel kapcsolatban: eddig mindenki visszakapta a pénzét, aki ott volt a szemináriumon, és a végén (közepén, elején) odament valamelyik gyémánthoz, és azt mondta neki, hogy nem tetszik, adja vissza a lét. A gyémántok nem nagyon olvasnak Index fórumokat, így sosem fogják megtudni, hogy itt hőbölög valaki azért mert nem moziba ment vasárnap délután hanem egy szemináriumra...

csövi

Előzmény: Törölt nick (34)
csibra Creative Commons License 2002.05.23 0 0 37
TELSTAR! Honnan tudod, hogy ki fogjak vonni a MagnaBloc-ot (ami egyebkent nem igaz, lecserelik egy korszerubbre, amit megtettek az USA-ban is)? Csak nem benne vagy te is? Én benne vagyok, az elmult 7 ev soran kb. felmillio ft-ot sporoltunk meg azzal, hogy csak Amway termekeket hasznalunk otthon. Egyebkent annyit hozzafuznek meg, hogy semmit nem _kell_ csinalni (komolyan, se vasarolni, se rendezvenyekre jarni, se penzt keresni, se eladni, se semmi egyebet) egyetlen dolgot kell, ha benne akarsz maradni a rendszerben, akkor evente ki kell fizetned a cegnek a megujitasi dijat, ami valami 4000 forint. Ha ez sok ahhoz kepest, hogy evente 50-80 ezer forintot tudsz megsporolni a termekek hasznalataval, akkor meg megujitanod sem kell.

csövi

Előzmény: Törölt nick (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!