Keresés

Részletes keresés

altimus Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92635

> Picit olyan ez, mint amikor egy szcientológus lányt le akartam beszélni a szcientológiáról...

 

ezek szerint nagy mellei voltak. a kismellu szcientologus lanyokat nem hiszem, hogy faradtsagot nem kimelve megprobaltad volna lebeszelni.

Előzmény: Hepci (92626)
Hepci Creative Commons License 2021.12.07 0 1 92634

Arról van szó, hogy ezek hitek.

A szcidentológus hisz a Ron L. Hubbard nevű szélhámosban.

A katolikus hisz istenben.

Az oltástagadó meg pl. abban hisz, hogy a Pfizer vakcinái pinduri borotvapengéket tartalmaznak, vagy valami hasonlót.

Előzmény: BZoltan (92631)
altimus Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92633

Hat igen, nehany eve karacsony tajan bejelentkezett es meglatogatott minket egy regi barat. Ajandekba egy sokkotetes szcientologiai alapvetest (mi ennek a neve?) hozott, szepen foliazva ... Volt vagy 80 centi. Nem kellett vakcina, nem terjedt. Ellenben ha ramtusszentett volna felmilliard covid virust az ajtonyitaskor az mas szitu lett volna.

Előzmény: BZoltan (92631)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92632

Most olvastam Tóta W-től, hogy Csollány Szilveszternek "az a szerencséje és maradék esélye, hogy a lélegeztetés ellen még nincs népmozgalom." Pedig mekkora dobás lenne már ha lenne ilyen mozgalom. Akkor is írhatnád azt, hogy nem kell lélegeztetni és te nem is fogod magad lélegeztetni mert  ha ez van megírva számodra és jön a függöny akkor ez van.

Előzmény: Winesoul (92623)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92631

Csak éppen a szkientológia nem terjed úgy és nem öl meg úgy mint ez a vírus. Mondjuk nem kérdés, hogy az is káros, de nem egy liga.

Előzmény: Hepci (92626)
Daeril Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92630

Nem ismerem a szcientológia halálozási rátáját, de ha az 3% környékén van akkor persze hogy megpróbálnám őt is lebeszélni.

Előzmény: Hepci (92626)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92629

Szerintem mindketten tudjuk, hogy ha Kóbor beoltatta volna magát akkor ma is élne. Ahogy ha Csollány Szilveszter nem kajálta volna be a Gődény ostobaságát akkor most nem torkában egy csővel feküdne hason a kórházban.

 

Az, hogy "sokkal többen halnak meg daganat,rák, infarktus, stoke és baleset következtében" pedig a whataboutism érvelési hiba egy kategóriája. Olyan ez mint amikor valaki rámutat a NER korrupciójája és erre a NER hívő elkezdi mondogatni, hogy de hát gyúcsányék is lopta és azzal miért nem foglalkozol.

 

A kérdésedre a válaszom pedig az, hogy az általad felsorolt betegségekkel is foglalkozom. Amennyire megelőzhetőek ezek a halálesetek úgy szerintem mindannyiunk erkölcsi kötelessége meg is akadályozni.

 

Amit te mondasz az egy az egyben és szó szerint ugyanaz, hogy bringán, motoron nem hordasz sisakot mert "Ha ez van megírva számomra és jön a függöny akkor ez van." 
Ahogy pontosan ugyanezt mondták a biztonsági övet ellenzők is mint te, hogy hát ha ez a sorsuk akkor ez a sorsuk.

 

A sisak, a biztonsági öv és a covid-19 oltás is olyan eszközök amikkel csökkenteni lehet a valószínűségét annak, hogy értelmetlenül és elkerülhetően meghaljál.

 

Legyen fontosabb az életed és a szeretteid mint az a meggyőződésed, hogy rád speciel pont nem jelent veszélyt a covid-19 vírus.

 

Előzmény: Winesoul (92623)
Hepci Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92626

Picit olyan ez, mint amikor egy szcientológus lányt le akartam beszélni a szcientológiáról...

Előzmény: Daeril (92625)
Daeril Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92625

A legjobb jószándékkal kérünk csak, hogy fontold meg. Zoli lehet keményen fogalmazott korábban, de ismerem már annyira hogy szerintem csak jót akar neked azzal hogy noszogat.

Te döntésed, komolyan én nem vitatom el tőled, de nem éri meg kockáztatnod mert ha megkapod és valami rosszra fordul, kis hazánk kórházaira nem bízhatod az életed. 

És persze igazad van sokan meghalnak másban is, de ez elől a vonat elől olyan könnyű ellépni.

Előzmény: Winesoul (92623)
altimus Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92624

nem elunk orokke, egyszer mindenki meghal. ebben igazad van. karogni, okoskodni nagyon nem szeretnek, de nem hiszem, hogy sok olyan oltatlan van korhazban, intenziven, akik az intubalasos lelegeztetes megkezdese elott ne gondolnak ugy, hogy csak erdemes lett volna "oltakozni". (hogy ezt a szot megtalalta cecilia).

Előzmény: Winesoul (92623)
Winesoul Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92623

Azért Kódor ad1 elég idős is volt ad2 nem túl egészséges életet élt elég csak visszaemlékezni az arcára...  Csollány Szilveszter esete szomorú, de továbbra sem tervezem oltatni magam. Ha ez van megírva számomra és jön a függöny akkor ez van. Egyszer minden véget ér. Sajnálatosak a COVID halálozások, de mint már mondtam, sokkal többen halnak meg daganat,rák, infarktus, stoke és baleset következtében, mond csak azzal miért nem foglalkozol? Azok az emberek nem számítanak? Csak az a k*rva kibe*aszott covid van csak???  

Előzmény: BZoltan (92619)
Hepci Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92622

Valószínűsíthető valami genetikai sérülékenység, ami talán az oltás hatását is felülírja - mint többször emlegettem, több tucat megfertőződött, oltott vagy oltatlan, különböző korú ismerősöm közül egyetlen, kétszer oltott egykori kollégám halt meg.

Az oltás nem helyettesítheti az elővigyázatosságot, különösen az élénk társadalmi életet élő embereknél.

Előzmény: altimus (92621)
altimus Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92621

Kobor majd 80 evesen valoszinuleg jobban jart volna ha beoltatja magat. Csollany esete durvabb, mert o 50 korul van, top fizikai allapotban ... es megis intenziv. Nyilvan nagy veszteseg minden covidos aldozat, es akkor meg sajnalatosabb ez, ha elkerulheto lett volna.

Előzmény: BZoltan (92619)
Hepci Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92620

Legalább a juhfarkot ne emlegesd ezek között...

A juhfark ugyanis átlagos (üzemi/nagyüzemi) technológiával szarabb bort ad, mint az olaszrizling, illetve ugyanannyira, vagy még neutrálisabb aromatikájú fajta. Ez abból is látszik, hogy a somlói kollégáid zöme még a 4-5000 forintos sávban sem bír belőle igazán élvezetes bort készíteni, míg olaszból ez sokaknak megy 2-3 rugós polci áron, a Balaton északi partján szinte bárhol.

Előzmény: BZoltan (92617)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92619

Ja tényleg... Winesoul. Kóbor meghalt, Csollány Szilveszter intenzíven :( Menjél szépen és oltassad be magad.

BZoltan Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92618

von Beöthy - Csobánc-hegy - La passion (kékfrankos - merlot) házasítás 2017

 

Ideális koncentráció. Már nem a lekváros, tanninszörny, de még nem a savas, híg modern balfaszkodás. Pont a tökéletes arany középút. Nagyon kifinomult hordó hatás, érezhetően jó minőségű tölgyfahordó. Sőt, szerintem még 2-3 évet is pihenhetett volna. A merló szerintem pont faszán selymesíti, gyümölcsösíti  kékfrankost. Nagyon finom bor, jól esett inni. Csirkepaprikáshoz tökéletes volt :) Az ára ha jól emlékszem 7 ezer fölött van. Ez nem kevés, szóval messze nem besztbáj, de szerintem megéri. Én mondjuk cseréltem :D úgy meg szinte tökéletes.

BZoltan Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92617

A vendég kérne még egy pohárral hárslevelűből, sárfehérből, juhfarkból és mézesből is. Rendesen sajnálom a népet, hogy ihatna finom bort is és akkor szopatja magát egy középszerű, neutrális fajtával.

 

Azt elhisze, hogy a délszláv klónok azok már finomabbak. De a nevén és az ázsióján ez sajnos nem változtat.

 

Amúgy ne érts félre... én szeretem az olaszrizlinget. Szó sincs arról, hogy ne lenne a szívem csücske. Életem első bora nekem olaszrizling volt és nagyapám révén én tizenhét éves koromig nem tudtam, hogy van más is mint somlói olaszrizling. Nekem nem ez a bajom az olasszal... hanem az, hogy pontosan ugyanannyi szopással bármely másik borból jobban eladható bort lehet csinálni.

Előzmény: joskabacsi (92610)
IsKol Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92616

Szentpéteri - Néró Rosé Válogatás 2021:

 

Jó anyag! Rózsaszín megjelenés az erősebbik fajtából, málnás illat, friss savakkal és hosszú lecsengéssel és mintha egy kis "csípés" is lenne benne.

De az eper "robbanás" a vízivás után jött (ilyet még csak pálinkánál tapasztaltam, hogy intenzívebben jelenjen meg egy íz) 

Tegnapi malacsültet vacsoráztam kis hagymás-szalonnás főtt/sült burgonyával tuningolva és ecetes céklával amit komplettáltam a fent említett borral.

 

Nagyon jól érzem magam ;-)

Hepci Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92615

Fogalmam nincs, hogy a csopakiak (és fürediek, meg környékiek) mit telepítenének, de az a szubjektív érzésem, hogy a legtöbb jó fehérbor olaszrizlingből készül ott. Legfeljebb annyiban vicces a helyzet, hogy a legtöbb kiemelkedő fehérbor arra Figulánál készül - a többi pincénél kb. együtt nincs annyi hasonló szintű cucc, minden fehérből együtt.

Tehát ha Figula mondjuk rászánná magát a furmintra és kidózerolná az olaszrizlingjeit, akkor valószínűleg a legtöbb jó csopaki-füredi-pécselyi-stb. fehérbor furmintból készülne...

Előzmény: BZoltan (92609)
Hepci Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92614

Nem csodálkoznék, ha nem sikerülne, ugyanis eddig amit Balatonbor címen kóstoltam, kivétel nélkül fos (íztelen, híg citromlé) volt, ami még a nem túl magas árát sem érte meg.

Előzmény: BZoltan (92608)
mbukovics Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92613

A masik az egy Gemischter Satz volt, tele olasz meg közep-europai feher szolofajtakkal, de ezt elmosta a hatarzar es a lockdown.

Előzmény: BZoltan (92603)
mbukovics Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92612

Nem, mert azt mondják róla, hogy a pinot noirnál is hisztisebb fajta.

Előzmény: naivkezdo (92598)
joskabacsi Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92611

Megtaláltam közben, ez a Krauthaker (itatós embere - afféle kutjevói Wunderlich Lojzi) 

 

 

Ő pedig a Sontacchi-s ember, neki volt pl. beszarás jó a narancsbora (is)

(nem mellesleg valamelyik felmenője 1936 ban már borversenyezett)

 

 

 

 

Előzmény: joskabacsi (92470)
joskabacsi Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92610

A délszláv klónok pont a legpiacosabb, legbarátságosabb tipicitású verziók.

Értem én, hogy neked nem a szíved csücske a fajta, de attól még a jónép ezt keresi a strandon fröccshöz.

Nagy bor pedig nem mindenkinek életcélja, van aki csak olyat szeretne amiből a vendég kér még egy pohárral ...

 

 

Előzmény: BZoltan (92609)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92609

Ezt mondom én is, hogy a Somlón ahol vannak rendes szőlőfajták is, ott nagyon ritkán ér fel a dobogóra az olaszrizling.

 

A klónok kérdésének azért nincsen jelentősége, mert sehol az országban jelentős területen (értsd egy hektár felett) senki nem gondolkodik olaszrizling telepítésben. Ha lenne végtelen pénz akkor sem délszláv olaszrizling klónokért szaladna a nép, hanem valamilyen eladható fajtáért. A Somlón ha hirtelen az összes trehány vegyes ültetvényt meg a 160 hektár olaszrizlinget  le lehetne cserélni akkor zsírbiztos, hogy 90%-ban juhfarkra cserélné le mindenki. A Somlón nagyon, nagyon hülyének kell lenni ahhoz, hogy valaki olaszrizlinget telepítsen jelentős tőkeszámmal.

 

Innen nézve bizony érdekesen néz ki a csopakiak erőlködése, hogy egy középszerű, válságkezelő fajtából akarnak nagy bort csinálni. Értelem szerűen ők is abból főznek amijük van... aztán ha telepítenek akkor szerintem ők sem olaszt telepítenek.

Előzmény: Hepci (92606)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92608

Én sokért nem adnám ha láthatnék egy precíz táblázatot az évenként eladott palackszámmal és átlagos nettó ex-cellar árakkal. Akár amolyan nem publikus, szakmai alapon is.

 

Szerintem semmi másról nem szól a Balaton Bor minthogy megpróbálni eladni az eladhatatlan olaszrizlinget. A kérdés, hogy ez sikerül-e.

Előzmény: Daeril (92607)
Daeril Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92607

Belenéztem a BalatonBor szabályzatba (amiben a palack számok tól-ig tartományban megvannak résztvevőkre - pincénkként max. 14 000 palackban maximálva van és minimum 1200 palackot le kell ebből töltetni) de bohózatba fordult az olvasmány, amikor fair-trade szellemiségre hivatkozva előírtak 130 Ft felvásárlási árat a szőlőre, amiből készült.

2020-ra sajtóba 100 000-es palackszámot mondtak be, 2021-re 65 000-et. Rövid keresés 1500 és 1900 Ft közötti árakat hoz le.

Előzmény: BZoltan (92605)
Hepci Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92606

Miért? Nincs nagyságrendileg több jó juhfark a piacon, mint olaszrizling. De mondhatnám a hársat és a furmintot is, vagy gyakorlatilag bármit...

A Palnina 2020-as olasza alapján ráadásul olyan sejtésem van, hogy azokkal a délszláv klónokkal lehetne nagyot dobni.

Előzmény: BZoltan (92603)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92605

Szerintem nagyon sok olaszrizling végzi valamilyen másik fajtaborban a 85-15 megengedő törvénynek köszönhetően. Egyszer egy méltán híres sztárborász traminijét dícsérte egy borblogger azzal, hogy milyen frankó csonthéjas kesernye van a végén :D Ahogy szerintem a Somló 160 hektár olaszrizlingjének egy tetemes része is juhfarkká előléptetve lép be a munka világába. A Balaton Bor mint márka pedig egyértelműen az eladatlan, eladhatatlan olaszrizlingek  kármentőjeként született meg. Hogy mekkora sikerrel azt csak sejteni lehet, mert a márka ötletgazdája nem igazán kapkodja el magát a válasszal a kérdésre, hogy hány palackot és milyen palackáron értékesítenek évről-évre. Feltételezem, hogy ha széttépnék a dílerek a pinceajtókat a Balaton Borért akkor tudnánk ezeket a számokat. Mert a sikerre szokás büszkének lenni.

 

Ezzel együtt persze vannak nagyon jó prémium olaszrizlingek. Miért is ne lennének, gondos kezekben lehet belőle jó bort csinálni.

Előzmény: Winesoul (92595)
IsKol Creative Commons License 2021.12.06 0 0 92604

Ami nekem van az sem a rombusz kiosztású háló inkább ez is rascheles...

 

Előzmény: Daeril (92602)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!