Keresés

Részletes keresés

silver25 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 153

Életemben nem festettem még diszperziós festékkel így tanácsot nem tudok ebben adni én is az olvasottak után tippeltem a probléma okára :)

 

A héten fogok először festeni most még csak glettnél tartok :)

 

Az is csak a wc-ben

Előzmény: prosec (152)
prosec Creative Commons License 2007.04.11 0 0 152

hát a glett sem full sima...., olyan nekem mintha a 2. réteg nem fedett volna, nem vonta volna be rendesen, (vagy én nem festettem volna be),  Az első réteg után nem volt ilyen jelentős a foltosodás, akkor gondoltam na majd a 2. réteg. Lehet húzok rá még egy 3. réteget, hogy az egész egy folt legyen :D (volt aholmég este belejavítottam ott viszonylag normális, de csak majdnem üres hengerrel és vízszintesen, próbáljam meg így lefeteni az egészet még1x-er szerinted?)

 

Festési irányok?

Előzmény: silver25 (151)
silver25 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 151

Vagy a glettelés nem full sima, és ahol mélyedés van ott árnyékot vet ezért látszik sötétebbnek, és ezért csak oldalrol. un. suroló fényben :D

 

Persze csak egy tipp

 

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: prosec (150)
prosec Creative Commons License 2007.04.11 0 0 150

Szia

 

Falfix után ez a 2. réteg, és egy elég halvány zöld szín, és csak akkor látszik, ha oldalról figyelem, szemben állva nem látszik hiba, a beeső fény szeintem, rosszul törik rajta valamiért. Az baj lehet, hogy előszőr nem a fény irányában vittem fel a festéket, hanem függőlegesen, és csak azután dolgoztam el. (ezt most olvastam valahol, hogy így kell..)?

Előzmény: selaci (148)
silver25 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 149

Ezért kezdtem a wc-vel :DD

 

Köszi a segítséget

Előzmény: selaci (147)
selaci Creative Commons License 2007.04.11 0 0 148

Szia

 

Lehet attól, hogy sötét, erős színt választottál és nem impregnáltad festés előtt.

 

Glettelés után rögtön sűrű hérával festettél? Hányszor festetted át?

Előzmény: prosec (146)
selaci Creative Commons License 2007.04.11 0 0 147

 

 

A glettelés nem a legegyszerűbb meló, tényleg bele kell jönni.

Sok kitartást kívánok hozzá

Előzmény: silver25 (145)
prosec Creative Commons License 2007.04.11 0 0 146

Sziasztok

 

Tegnap fejeztem be az egyik szobánk festését és reggel szomorúan tapasztaltam, hogy egyik irányból foltos lett. Mi az oka, hogy lehet kijavítani? Az ominózus falfelületen szemből mindenféle árnyalattól mentes, tökéletesen egybefügg, de oldalról, olyan mintha nem lenne az előző réteg "oldala" befestve. Hérával, hengerrel lett festve, új glettfelületre. Festés is 2 irányból volt....

 

Ha valaki tud segíteni megköszönöm :)

 

üdv

silver25 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 145

A merőleges az szép lesz mert én arról húztam mindig ahogy kézre esett :D

 

NA majd próbálkozom.

 

A plafon lesz egy szép "halál". NEm tudom hogy fogom megcsinálni, de sajna mesterre nincs pénz így csináld magad mozgalomba lépek.

 

Kicsit savanyú, kicsit sárga de a mienk :D

Előzmény: selaci (144)
selaci Creative Commons License 2007.04.11 0 0 144

Szia

 

Nem kötök beléd :)

 

Nem voltam benne biztos, hogy erre voltál kíváncsi. A lényeg: a glettrétegeket egymásra mindig merőlegesen kell felhordani, a frissen felhordott anyagba kicsit belehúzva.

 

 

A glettanyagok száradási ideje általában 12-18 óra, addigra köt meg szinte teljesen. Ha már úgy tűnik néhány óra után, hogy megszáradt, akkor is érdemes kivárni ezt az időt, mert még keményedik a glett.

Előzmény: silver25 (142)
silver25 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 143
Ja és köszi az előző választ.
silver25 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 142

Most miért kötsz belém :)

 

Mivel jol válaszoltál akkor gondolom érthető volt a kérdés. :P

 

Akkor egy olyat is kérdeznék.

 

MEnnyi idő latt köt meg annyira a glett anyag hogy lehessen következő rétegezni. :)

 

MErt hogy a barmok a csomagoláson nem tüntették fel :( vagy én vagyok vaksi.

 

ilyen a glett http://www.anrodiszlec.hu/images/beepitesi/glett-01.jpg

Előzmény: selaci (141)
selaci Creative Commons License 2007.04.10 0 0 141

Szia

 

Kicsit általános a kérdésed. Nekem is eszembe jutott egy kérdés: hogy kell szép magas piros pogácsát sütni?

 

Remélem valami hasonló tanácsot vársz:

 

Keresztbe-megszáradás,hosszába-megszáradás, keresztbe-megszáradás, mindig a már felhordott anyagba belehúzva. Ja, és gyakorolni is kell egy kicsit :)

 

 

Előzmény: silver25 (140)
silver25 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 140

Sziasztok

 

Sarkot hogy kell szépen glettelni :)

authorvision Creative Commons License 2007.04.05 0 0 139

 

énis tartok attól,hogy idővel lejön róla a tapéta..esetleg idő előtt..tovább töröm a fejem.. köszi !

selaci Creative Commons License 2007.04.04 0 0 138

Szia

 

Én nem raknék kültérre semmilyen tapétát sem, nem hiszem hogy tartós lenne.

Ha én nagyon ragaszkodnék hozzá, megpróbálnám Metylan extra erős tapétaragasztó és Mozaik csemperagasztó jó "izmos" keverékét, de szerintem nem tapétázni kellene.

Előzmény: authorvision (137)
authorvision Creative Commons License 2007.04.04 0 0 137

Sziasztok !

 

meg tudná mondani valaki nekem, hogy OSB lapra mivel ragaszthatok fűrészporos tapétát ? (és ez kültéren lenne, egy terasztetőnek az alsó burkolása)

 

köszönöm..

peterbush Creative Commons License 2007.03.27 0 0 136

Szeva!

Nagy fába vágtad a fejszéd! :) Az üvegszövettapéta kényes jószág :), némi rutin szükséges a felragasztásához. Szóval;

- sima, pormentes, alapozott felület az első (semmiképpen nem " szívhat" a fal)

- mi SEFRA termékekkel dolgozunk, de minden nevesebb gyártó készít üvegszövettapétákhoz spec ragasztót, ezek álltalában 12l-es kannákban kaphatók. Ne használj por alakú, otthon keverhető ragasztót, az gagyi, csak a vödrös. Higitani tilos!

- haladj helyiségenként, kezd a kazánházzal :). Vágd le előre az adott helyiségbe szükséges összes leeresztést 5-10 cm ráhagyással

- a mennyezettel kezd, kend be alaposan ragasztóval egy cérnahender segítségével. Szükséged lesz egy segítőre aki igazítja elötted a tapétát (előtte gyakoroljátok a létrával való közlekedést), álljatok egymással szemben kb 2m távolságra, az egyik sarokból induljatok az oldalfallal párhuzamosan simítsd bele a tapétát a friss ragasztóba alaposan, nem maradhat alatta levegö. Először a közepén húzz egy csíkot, majd mint egy "karácsonyfa ágai" srégen jobbra balra simogasd.(ehez a munkához vásárolj spec műanyag szerszámot, normális boltokban ajánlják is a tapéta mellé) Ha végigértél egy intarziakéssel vágd le a felesleges tapétát (ami az 5-10 cm ráhagyásból adódik)

- a következő leeresztést pontosan illeszd az előbbi mellé  . . . és így tovább.

- ha kész a mennyezet ugyan ez az oldalfal, haladj falanként. A külső sarkokon mindig át kell fordítani a tapétát, a belsőben mindig el kell vágni

- ha kész akrill tömítőpasztával húzd ki a belső sarkokat ( a mennyezetit is), nedves újjal húzd el a pasztát.

- a paszta száradása után festhetsz az elsőt kicsit hígabb festékkel ( a két réteg között várj legalább egy napot)

- ha hólyagos, levegős a tapéta ínjekcióstűvel nyomj alá ragasztót.

 Jó munkát!

üdv:pb

Előzmény: justinianus1981 (135)
justinianus1981 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 135

Sziasztok!

 

Végigolvastam a fórumot, nagyon sok hasznos infó van itt!

 

A hétvégén szeretnék nekifogni életem első tapétázásának, ráadásul üvegszövettapétával, ebben kérnék segítséget tőletek. 2xi glettelés, csiszolás alapozás már megvolt.

 

A fő kérdés, hogy a plafont hogy lehet megcsinálni?Mármint mitől nem fog leesni a tapéta miközben ragasztanánk fel?

 

Van aki azt mondta, hogy egy hosszú csíkkal csináljam meg az oldalfalat meg a plafont is, ne válasszam külön.Van már valakinek tapasztalata ebben?

 

Mikre kell még odafigyelni, van e valami spéci fortély trükk.

 

Ja és mégegy, szerintetek melyik a legtutibb, legerősebb ragasztó üvegszövettapétához?Nem akarok spórolni ezen, nem szeretném ha pár év múlva lejönne.

 

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

szlr Creative Commons License 2007.03.19 0 0 134
Köszi a jó tanácsokat!
Előzmény: selaci (133)
selaci Creative Commons License 2007.03.06 0 0 133

Szia

 

A radiátor és a lakkhenger ugyan az, csak a feje más. Az egyiknek szivacsos feje van, a másiknak meg olyan, mint a nagy hengereknek. Bocs, ha megkavartalak.Én külön szoktam megvenni a nyelet és a szivacsot, a radiátor henger nyelét/hosszabb/ szoktam a lakkhenger szivacsos fejével használni.

A hengerrel inkább megmaradnak az erezetek, mint az ecsettel, ráadásul a hengerrel egyenletesebben és vékonyabban tudod felhordani és eloszlatni a festéket. A zománcot annyira kell meghigítani, hogy ne legyen túl híg se, de ne maradjon sűrű sem. Ez általában kb. literenként fél deci higítót jelent/1:20/. Az erezet akkor marad meg, ha nem túl vastag réteget hordasz fel. Elégnek kell lennie az egy rétegnek is. Én még sosem hordtam fel egymás után két zománcréteget, és nem is vagyok a híve.

A hengerrel való festést, ha van rá módod kicsit próbálgasd előtte, meg kell szokni azt, hogy milyen erővel nyomd, és hogy oszlasd el,de ha belejössz, igényes felületet lehet vele elérni.

Két jó tanács:

A szivacsokat minden munkakezdéskor újat használj, nem érdemes mosogatni, és olyan szivacsot vegyél, aminek lekerekített a vége, könnyebb vele dolgozni.

Jó munkát

Előzmény: szlr (132)
szlr Creative Commons License 2007.03.05 0 0 132

> Az ajtólaphoz szerintem  vegyél egy  szivacsos radiátor hengert,

Akkor is, ha az ajtólap nem sima , hanem faerezet mintás (azaz vannak rajta pici mélyedések)?

Megjegyzem nem ismerem a "radiátor henger"-t, lakkozó hengert használtam, de az viszonylag kemény szivacsból van.

Ahhoz, hogy megmaradjon az erezet mintája ahhoz normál sűrűsségű zománcot használjak, vagy esetleg hígabbat és mindezt két rétegben?

 

Köszi szépen a tanácsokat!

 

Előzmény: selaci (130)
authorvision Creative Commons License 2007.03.05 0 0 131

Sziasztok !

 

Tudna valaki tanácsot adni, hogy vakolt kerítést milyen kültéri glettel simitsam, illetve milyen kültéri festékkel fessem le? (van e vélemény REVCO exterior, Caparol akril-homlokzatfestékről, termékekről?). Egyáltalán diszperziós vagy szilikát alapú festék jobb e kültérre?

 

Köszi...

selaci Creative Commons License 2007.03.02 0 0 130

Szia

 

Az ajtólap már gyárilag alapozva van, így ha nem sérült, és nem kerültek rá zsíros szennyeződések akkor csak zománcozni kell. A fa részekre a következő sorrendet ajánlanám:

 

1 beeresztés- lenolaj v olajfesték higító

2 gittelés /mélyebb hibákat/

3 simító tapaszolás /teljesen át kell húzni a felületet/

4 csiszolás

5 alapozás

6 enyhe csiszolás

7 zománcozás

 

Én szoktam a fehér zománcba fekete zománcot rakni, így később kezd el majd sárgulni, és egy kicsit jobban is takar. Felfestve úgyis fehérnek fog látszani. Az 5 literbe kb 1 teáskanálnyi. Az ajtólaphoz szerintem  vegyél egy  szivacsos radiátor hengert, és fektetve egy tiszta, nem poros helyiségben oldalanként át lehet hengerezni. Túl híg se legyen a zománc, mert nem fog rendesen takarni. Először ecsettel, a hengerrel nem hozzáférhető helyeket fesd le, majd mehet a henger.

 

üdv, jó munkát

Előzmény: szlr (128)
selaci Creative Commons License 2007.03.02 0 0 129

Szia

 

Új háznál a "beállási" folyamat eltarthat 2-3 évig is. Hiába álltak a falak akár 1 vagy több évet, a hajszálrepedéseknél a vakolat repedezik általában. Használni kell a házat /fűtés stb./, így az első pár évben sajna ezekkel együtt kell élni.

 

üdv.

Előzmény: cicmarek_ (126)
szlr Creative Commons License 2007.03.01 0 0 128

Mit tanácsolsz, ilyen új ajtót hogy kell felületkezelni (MasterCraft):

 

CRAFT MASTER

 

Az én tippem:

A tokot és az ajtó fenyő részeit gondolom csiszolni, beereszteni valami olajjal (lenolaj) aztán glettelni (vagy glittelni?), alapozni (esetleg enyhén csiszolni) és két réteg zománc, az ajtólapot meg egy(?) réteg híg(?) zománccal, hogy az erezet is megmaradjon.

Előzmény: selaci (124)
szlr Creative Commons License 2007.03.01 0 0 127

Köszi a tanácsokat, közben ajánlottak 5l-es Trinát Plusz-ot 5000-ért, amit rövid gondolkodás után megvettem :)

 

A meszettel meg futok egy kört, hátha sikerül, ha nem, legfeljebb elhasználom vakolatba :)

 

Lajos

Előzmény: selaci (124)
cicmarek_ Creative Commons License 2007.03.01 0 0 126

Köszönöm.

Az számomra az érdekes, hogy a főfalak kb 1 évet álltak a vakolás/glettelés/festés előtt. Ennyi idő alatt nem mozogták ki magukat?!?!?!

Az egyik helyiséget újrafestettük (nem a repedések miatt, más októl). Ez már kb egy egy hete. Izgatottan várom hogy vajon fel fognak-e tűnni újra a repedések?! Remélem nem.

Üdv

C

Előzmény: selaci (125)
selaci Creative Commons License 2007.03.01 0 0 125

Szia

 

Ha új házról van szó, akkor természetes, a vakolat repedezik. Én még nem találkoztam olyan új házzal, aminél nem jöttek egyátalán elő a hajszálrepedések néhány hónap után. Majd kimozogja, kiszáradja magát és a következő festéseknél eltűnnek a hajszálrepedések.

Előzmény: cicmarek_ (123)
selaci Creative Commons License 2007.03.01 0 0 124

Szia!

 

Az általam javasolt:

 

1 csiszolás

2 gittelés

Trinát univerzális alapozó

4 Enyhe csiszolás

5 Trinát mesterzománc

 

Én mindig így csinálom.

 

Házilag nehézkes hengerezhető meszet csinálni, de szerintem nem lehetetlen, bár én még nem próbáltam.

Előzmény: szlr (122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!