Keresés

Részletes keresés

Iza104 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 375
Nekem tetszik. :-)
Előzmény: springmill (374)
springmill Creative Commons License 2008.09.09 0 0 374
Itt egy meghívó tervezet:
meghívó v1

Véleményezzétek :)

(ui: Lehet, hogy nem építési terület az Andor parkja, de engem így tájékoztattak a melósok...)
Előzmény: Törölt nick (373)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.09 0 0 373
Én biztosan ott leszek 5-kor a garázsban!

Durva ez a "álnév" ügy, őszintén szólva nem is értem miért írt valaki a nevedben.

Én olvastam a levelet és egyébként van benne igazság, bár én a lámpát kicsit túlzásnak tartom, de szerintem a garázsajtóval szembeni sarokba a lejáró alján (kifelé menet értendő) nem ártana egy tükör.

A kis gerilla lakógyűlésünk ügyében még annyit, hogy én sehol nem látom h "építési terület" lenne a mi saját kertünk. Múltkor már egy anyuka is ott volt a kisgyerekével a játszótéren. Szerintem ha jó az idő ott simán lehetünk, a cölöpökön még ülni is lehet - a tényleges építési terület le van zárva drótkerítéssel.
springmill Creative Commons License 2008.09.09 0 0 372
Tegnap este későn és hulla fáradtan értem haza, úgyhogy nem tudtam meghívókat kreálni a találkához, de ma napközben csinálok és este bedobom a postaládákba.

Úgyhogy ma még értekezhetünk róla, ha vannak még ötletek jöhetnek :)
laciii76 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 371

Kedves lakók!!

 

A garázsban írt levelet valaki a nevemben írta, pedig nekem nincs is beállóm, szóval jobb lenne ha a kedves gyámoltalan lakótárs vagy akárki a saját nevében nyilatkozna ha valami problémája van a föld alatti kresz ügyében.A leveleket jómagam szedtem le, mivel a nevemben írták!!!

A levél egyébként arról szól hogy miért nincs a parkolóban és a bejáratnál piros vagy zöld szinű lámpa amely jelzi az esetleges szembe forgalmat, és ettől ő szívrohamot kap.....stb...

A felvetés lehet hogy helyes, de ettől függetlenül nem én írtam, mivel még soha nem álltam be a garázsba!!!!

 

Kérem a kedves ismeretlent, hogy a jövőben ne a nevemben írogassa privát véleményeit!!!!

 

Egyébként jó ötlet a lakógyűlés, éppen itt az ideje!!

 

Üdv

 

 

springmill Creative Commons License 2008.09.08 0 0 370
Az Allende park játszótér része jó időben feltehetőleg nem csendes, de nagy a park, van csendes része is. Mehetünk ide szembe is, ha jól emlékszem nincs ott szinte semmi, szóval nem hinném hogy valakit zavar, ha ott vagyunk.

Legyen az, hogy lemegyünk a garázsba, aztán ha a többség szeretné, átugrunk ide szembe vagy a parkba.

A beszélgetésink is kötetlen csoportokba fejlődős társalgások lesznek, szóval ha nem kell kiabálni, mindegy ha kicsit hangos a játszótér.

Amúgy ok, legyen 17.00, az feltehetőleg még több embernek jó.

A levél a garázsban miről szólt?
Előzmény: Fiona06 (368)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 369
Nem láttam. Mit írt?
(Nekem jó az 5 óra is.)
Előzmény: Fiona06 (368)
Fiona06 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 368

Sziasztok,

no, engem most utálni fogtok. Nem lehetne az időpont inkább min.5 óra? Nem bizti, hogy 4-re visszaérünk...

 

Az Allende játszótér azért, mert csendes? Nem bizti, hogy vasárnap délután is az. Viszont itt szemben velünk, a panelek előtti tér nem jöhet szóba? Bár az lehet, hogy a panelokhoz tartozik... Viszont tuti megtalálja mindenki. Mondjuk ennyi idő után már az Allende park se lehet akadály (megtalálás szempontjából)...

 

Láttátok, hogy egy lakótárs írt a garázsba? Hogy, hogy nem, mivel nem a Mota érdekeit szolgáltra már el is tűnt a levél... Működik a cenzúra?

Előzmény: springmill (364)
giselle06 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 367

Sziasztok, meglévő és leendő lakótársak!

Jó ötlet a garázs és az Allende is, akkor maradjunk a következő helyezésben:1.garázs, 2. Allende. Oda sem árt a stoki, ha sokan összejövünk.

 

springmill Creative Commons License 2008.09.08 0 0 366
Jó nagy, én ennyit tudok :) De komolyra fordítva a szót, a lakások minősége épületszerkezetileg ugye egyforma, amivel én elégedett vagyok. Ami azon túl van, az már egyedi, mint a fórumban is olvasható, mindenkinek más problémái vannak/voltak, de ezek garanciálisan javíttatható problémák. És a mi (Zsombor u.) házunkban még jobb munkát végeztek (mint az Andorban), tehát elvileg a BF7 sem "rosszabb".
Előzmény: Macui (365)
Macui Creative Commons License 2008.09.08 0 0 365

Sziasztok!

 

Ma du-án megyek megnézni a BF7 lakást. Tud vki vmit róla? Annyi mindent olvastam a fórumon (motorlopás, közös ktg horribilis ár, nem működő kapu, "dobozos" szomszédok stb.), remélem azért tetszeni fog, mert éjszaka mikor megnéztük, nagyon tetszett kívülről.

 

Szóval szívesen fogadnék hasznos jó tanácsokat a lakásnézegetésre.

 

Üdvözlettel: Talán leendő lakó

springmill Creative Commons License 2008.09.08 0 0 364
Jelenleg te vagy a többség, szóval garázs 1 szavazat :) Nekem minden, úgyhogy én nem szavazok.
Előzmény: Iza104 (363)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 363
Ja, tényleg eldöntendő volt :-) Sz'al szerintem először garázs - visszhang esetén park. Én erre szavazok, de persze a többség dönt...
Előzmény: springmill (362)
springmill Creative Commons License 2008.09.08 0 0 362
"Jó, legyen így" :) Jó, de hogy? Elsőként a park, vagy az legyen a "vésztartalék" és elsőként legyen a garázs? Mit gondoltok?

Időpontra a most vasárnapot gondoltam, olyan 16.00 órási kezdéssel. Talán addigra a többség már haza tud jönni, akárhol is tölti a hétvégét.

Mindenkinek dobok be a postaládájába egy levelet. Akár már ma este...
Előzmény: Iza104 (361)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 361
Jó, legyen így. Mikor lesz a találka?
A nem fórumozó lakótársakat hogy értesítjük?
Előzmény: springmill (359)
901 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 360

Én mindkét helyszínt támogatom. Van már konkrét időpont?

 

 

Előzmény: springmill (359)
springmill Creative Commons License 2008.09.08 0 0 359
A "saját" kertünk még építési terület, mivel az Andor utcai ház még épül. Amúgy később jó hely lesz, de sajnos még nem használható. (Folyamatosan vizesen is tartják a füvet ill. a földet, szóval még rámenni sem lehet.)

A garázs is eszembe jutott, de vannak ellene érvek:
- visszhangzik, ha sokan beszélünk, nem tudom mi lesz belőle...
- nem lehet leülni, igaz ha mindenki hoz egy összehajtható széket, vagy egy stokit magával, akkor ez megoldható
- nem szívesen "ücsörög" el ott lent az ember

Arra gondoltam, hogy nem egy kizárólag "probléma megbeszélő" találkát kellene szervezni, azaz nem a lakógyűlést kellene helyettesíteni, hanem ismerkedésre kellene lehetőség, ami közben persze átbeszélhetjük a házzal kapcsolatos gondjainkat is, felkészülve a lakógyűlésre.

Tehát szerintem legyen Allende Park és/vagy mélygarázs. Az egyik lehet a másik "vésztartaléka", mondjuk ha a parkba megyünk, akkor eső esetén inkább garázs. Vagy ha a garázst választjuk, akkor ha az túl hangos, vagy bármi miatt nem szimpi, akkor még mindig átmehetünk a parkba.
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 358
És mi lenne, ha a mi saját kertünkben/játszóterünkön találkoznánk?
Előzmény: Iza104 (357)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 357
Miért nem megyünk le egyszerűen a garázsba? Bár nem sokszor jártam ott, de akkor még nem sok autó állt bent, elférnénk. Leülni a játszótéren sem fogunk tudni.
Előzmény: springmill (353)
springmill Creative Commons License 2008.09.07 0 0 356
Na jó, utolsó próba, ha nem megy akkor másoljátok ki a linket, és illeszétek a címsorba manuálisan. Bocs...
[linkN http://www.zshare.net/image/183275175a2edb80/]javaslat_1.jpg]

http://www.zshare.net/image/183275175a2edb80/]javaslat_1.jpg
Előzmény: springmill (355)
springmill Creative Commons License 2008.09.07 0 0 355
[linkN]http://www.zshare.net/image/183275175a2edb80/]javaslat_1.jpg[/linkN]
Előzmény: springmill (354)
springmill Creative Commons License 2008.09.07 0 0 354
Hát, az hittem, ha lehet ide képet feltölteni, az majd meg is jelenik. Tévedtem...

Feltettem a képet ide:
[URL=http://www.zshare.net/image/183275175a2edb80/]javaslat_1.jpg - 0.14MB[/URL]
Előzmény: springmill (353)
springmill Creative Commons License 2008.09.07 0 0 353
1. JAVASLAT A TALÁLKOZÓ HELYSZÍNÉRE

Nos, mivel nem kiszámítható az érdeklődés a személyes találkozó iránt, egy közeli közterületet kerestem, ahol akár sokan is elférünk és nincs messze. Az Allende Park játszóterénél jobbat a közelben nem találtam. Gyalog bárki eljöhet, helyet nem kell foglalni, hátránya csak annyi, hogy kevés az ülőhely és az időjárástól is függ, hogy mi sül ki belőle.

Csatoltam a képet, bejelöltem, hogy hol van. Vélemények?

A Fogócska utcai iskolát magunk is megkérdezhetnénk majd, hogy milyen feltételekkel adnak termet, és akkor "komolyabb" összeröffenést is lehet majd szervezni. (Szándékosan nem közgyűlésről beszélek, mert érdemes lenne megpróbálni valamiféle közösséget is kialakítani.)
springmill Creative Commons License 2008.09.07 0 0 352
A (10-12000 Ft) "kommunális költségelőleg" alatt mit kel pontosan érteni? Mert ha én ezt madzsarra fordítom, akkor abból "közös költségelőleg"-lesz, nem? Namost az már fizettünk, 50000-et. Három havit felfele kerekítve.

Ugyanakkor a javaslatukban már forintra kiszámolva van a lakásonkénti közös költség. Akkor minek ez a 10-12000-es egységesítés?

Most én nem értem, vagy ők nem tudják, hogy mit is akarnak?

Részletesen még nem volt időm átnézni az alkotást, de igyekszem a napokban megtenni. Javaslom ezt mindenkinek esti elfoglaltságképpen :)
Előzmény: giselle06 (348)
springmill Creative Commons License 2008.09.06 0 0 351
Na ez jó:
http://212.52.166.138/eforte/11ker/

Jobb mint a Google Earth, mert nagyobb felbontású és olyankor készült légi felvételekből áll, amikor a fákon nem volt lombkorona.

Ugyan nálunk (is) még csak a régi állapot van, de aki nem (vagy nem jól) ismeri a környéket, annak különösen érdekes szétnézni a kerülteben :) Meg persze annak is, aki ismeri.

springmill Creative Commons License 2008.09.06 0 0 350
Hát. Minden rosszban van valami jó. Ha szombaton is dolgoznak, akkor előbb lesznek kész... Szerintem az jobb, de persze ez szubjektív. Ez lenne a legkisebb gondunk. Nagyobb baj az, hogy még ott sem a mi szavunk számít, ahol többségi tulajdonosok vagyunk, azaz a 37-ben...
Előzmény: Törölt nick (349)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.06 0 0 349
Eddig viszonylag kevéssé zavart ez az építkezés mellettünk, maximum azon dühöngtem, hogy ezt anno jól elhallgatták és csak reménykedhetek, hogy nem veszi el majd a napomat az új ház...

Viszont most úgy néz ki már nem csak hétköznap építkeznek, ma szombaton is reggel óta folyik a munka, megy a daru, üvöltöznek, vasat vágnak, és a földszinten, a kertbe rámoltak csomó építőanyagot.

Szerintetek van erre engedélyük? Ez most már mindig így lesz? :( :(
giselle06 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 348

Sziasztok,

 

Bocs, hogy én még csak most jelentkezem, pedig egy ideje már lakó vagyok a Zsombor 37/a-ban.Mit szóltok a ma kézbesitett SZ.M.SZ.-hez? Kissé felháboritó a dolog, nem szólva az anyagiaktól, amit most még plusz az 50000-ren kivül be akarnak vasalni rajtunk. (10-12 ezer lakásonként) Az előirányzott költségvetést átbogarászva, igencsak elkapott a harctéri...Arról nem is beszélve, hogy nem a lakások alapterülete után számonák a közös költséget, de a teraszokat, tárolókat is beleveszik, a garázst meg pofátlanul magas áron. Lassan már előterjeszhetnék ezt T. kormányunknak is mintának, miként kell a lakókat megnyuzni, persze már bőr alól.A tárolóknál is lesz egy kis gubanc, mert ezt a tetejének nevezett betonvasat nem is rögzitették a tetején, csak rárakták.Nem voltam rest, vasárnap levittem a létrámat, és "gyenge" nő létemre fel tudtam emelni.Csak az nem fog kilopni belőle valamit, aki nem akar.Egyébként mikor beköltöztem, itt is voltak gondok, kivülről minőségi munka volt, de főleg falon, ill. strangon belül akadt javitani való.A fürdőszombám csak 2-szer volt szétverve, ventillátorból a 3. már müködik, nem minden az amit kértem és fizettem.

Ja, nézzétek csak meg a postaköltségeket is, ami be lett állitva! (Ki kapta postán kézbesitve a SZ.M.SZ-t?? A közgyülésen lesz még néhány kérdésem a tisztelt képviselő úrhoz..Ugyan a lányom azt mondta, hogy fogjam be a számat, mert elég nagy, de kicsit belelátok a dolgokba, ahol laktam (60 lakásos társaház volt), évekig számvizsgáló bizottsági tag voltam. El is fogyott néhány belőlük, mindegyik csak a saját hasznát nézte, a lakókét nem sűrűn. 

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.05 0 0 347
Én benne vagyok!
Előzmény: springmill (346)
springmill Creative Commons License 2008.09.04 0 0 346
Tegnap napközben megcsinálták a garázskaput és utána írták a mailt...

Össze kellene jönni, én vállalnám is, hogy a postaládákba dobok róla "meghívófélét", (meg ide is megírjuk...), csak nem jött még ötletem, hogy hol lehetne megtenni. A jövő hét vége lenne jó. Az nem is túl korai és nem is túl messze van.

Véleményetek? Ötletek?
Előzmény: Fiona06 (345)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!