Keresés

Részletes keresés

tereketa Creative Commons License 2006.11.30 0 0 133
Sziasztok!Tudna valaki segíteni hol lehet egzóta fűrészárut,ill. gyökeret vásárolni?Persze olyan méretü kellene, amiből tálakat és vázákat lehetne gyártani.
Előre is köszönöm!
Góranga!Valami ilyesmire gondoltam:)
citera Creative Commons License 2006.11.24 0 0 132

"A fába való menet és a fémmenet nem ugyanolyan. A lényegi különbség a menetmélységben vagyon: fában (főként puhafában)"

 

Természetesen én is így gondoltam. A profil alakja akkor is 60°-os háromszög. Ugyanazzal a szerszámmal elkészíthető a menetzmetsző, mint amivel a metrikus menetet esztergálják, csak nagyobb mélységben, és nagyobb menetemelkedéssel kell csinálni. Sima esztergályosmunka.

Előzmény: archivalo (130)
fastumgél Creative Commons License 2006.11.15 0 0 131
Köszönöm szépen mégegyszer, szevasztok! (azért izgatja a dolog a fantáziámat, mivel egy fából készlt szőlőprés megvalósításának a lehetőségéről van szó=)).
archivalo Creative Commons License 2006.11.15 0 0 130

Szia!

 

A fába való menet és a fémmenet nem ugyanolyan. A lényegi különbség a menetmélységben vagyon: fában (főként puhafában) nem kapaszkodik meg eléggé a fémmenetnyi szerszám - tapasztalatból mondom. Lukba még csak-csak bele tudsz fúrni fém menetvágóval, de csapra már nem - egyszerűen ledarálja az előzetesen már elkészült meneteket - kicsi a fa szilárdsága ahhoz, hogy meg tudja támasztani a menetmetszőt annyira, hogy a szépen, fokozatosan növekvő fogásokat ki tudja "harapni" belőle. 

A kisvakondban lehet kapni készletet, potom 30 eFTért (3 méret van benne)...

A Dick honlapján (http://www.dick.biz/), illetve a katlógusában van famenetező készlet: 1/4, 1/2, 3/4 és 1 coll méretekben cca 50 EUR áron (per darab). Nem vagyok bizots benne, de - pontosan a zoll méretek miatt - lehet, hogy Withworth (csőmenet) profilú a famenet, ayay nem 60 fokos, hanem 55. Ez szemre nem látszik, de pont elég ahhoz, hogy ne tudd egymásba tekerni a csavarokat.

Itt, vagy a Hobbiasztalos topicban "körözték" azt az ábrát, ami bemutatta, hogyan készíthetsz menetet felősmaróval és profilkéssel - igaz, ez csak apamenetetet tud csinálni...

A hagyományos asztalosmunkában volt egy "menetvágó gyalu" - gyakorlatilag egy V alakú késsel ellátott furatos tömb, ahol a kés a furat tengelyére nem merőlegesen, hanem a menetmelkedési szögnek megfelelően állt és állíthattad a kés kiállását - azaz a "beállását", fogásvételét.

Előzmény: citera (128)
fastumgél Creative Commons License 2006.11.15 0 0 129
Kössz a tanácsot,megpróbálkozom,aztán jelentkezem.
citera Creative Commons License 2006.11.14 0 0 128

Fém menetes alkatrészbe hosszára hornyokat köszörülsz, a végét kúposítod a kifutás miatt, és van menetfúród, ugyanígy menetes anyával. Ha igényes vagy, akkor fémesztergályossal készíttetsz ilyen fa menetmetsző készletet. A fához nagyobb menetprofil kell, egyébként ugyanaz mint a metrikus menet profilja.

Megpróbálhatsz vezérorsót tenni az esztegádra.

Előzmény: fastumgél (127)
fastumgél Creative Commons License 2006.11.14 0 0 127

Szevasztik,üdvözlet mindenkinek,nagyon örülök,hogy egy ilyen jó oldalra találtam,sok érdekes témát vetettek fel.Mivel én is nagyon szeretek esztergályozni, - egy FERM esztergával rendelkezem - a következőt szeretném megkérdezni:Hogy a fészkes fenébe lehet menetet fúrni,illetve metszeni a kiesztergélyozott anyagba?

Eddig hiába nézelődtem,sehol sem találtam megfelelő menetvágó,metsző készletet,pedig biztosan létezik.Kössz az esetleges tanácsot. 

citera Creative Commons License 2006.11.08 0 0 126
felület, vagy vonalmásoló? Én kieszeltem egy kis teljesítményű házilag elkészíthető felületmásolót, hegedűtető nagyolására.
Előzmény: tereketa (124)
rferi Creative Commons License 2006.11.08 0 0 125
Indigó? ;-)
Előzmény: tereketa (124)
tereketa Creative Commons License 2006.11.08 0 0 124
Sziasztok!nagyon kéne egy másoló szerkezet!Tud valaki segíteni?
archivalo Creative Commons License 2006.11.06 0 0 123

Meggyőztél.

De a többszörösen áttekert gömbszíjra is gondoltál? Na jó, ez csak vicc volt...

Előzmény: citera (122)
citera Creative Commons License 2006.11.03 0 0 122
A legkisebb csúszás sem megengedett. Alakzárás kell.
Előzmény: archivalo (119)
citera Creative Commons License 2006.11.03 0 0 121
Éxíj nem jó, megcsúszik és megcsavarodik a húr, meg nagy a feszítőereje. Igénybe veszi a közvetítő tengely siklócsapágyait.
Előzmény: archivalo (119)
halaloszto Creative Commons License 2006.11.02 0 0 120
Vagy autobonto? (soha nem lattam meg kozelrol hogy autoban hogy nez ki, mennyire bonthato)

vajk
Előzmény: archivalo (119)
archivalo Creative Commons License 2006.11.02 0 0 119
Szia!
Nem akarom feltalálni a sajtban a lukat, de...
Ha ennyire lényeges a szinkronhajtás (a fogasszíjakat szinkronszíjnak is hívják, mert nincs szlipjük, mint a laposszíjaknak), akkor szerintem jó lenne neked az ékszíjhajtás is... A helyi "iparcikk"-boltban láttam mosógéphez való éksíjtárcsákat 3-400 Ftért, ez pedig biztosan kenterbe veri (árban) az említett szíjtárcsákat... Ha pedig nem baj a 3-5%-os szlip, akkor laposszíjak is jók lennének.
Előzmény: citera (118)
citera Creative Commons License 2006.10.28 0 0 118

A húrtekercselő gépemhez kell. Nem túl nagy igénybevétel. Loctite ragasztó elég neki. Rétegelt lemezből akarom csinálni. 4 kell belőle, ami ha jól számolok 8E ha egy 2E. ennél szerintem olcsóbban megcsinálják, tekintve, hogy fából lesz, és mind egyforma, egyszerre lehet őket csinálni, ha egy tüskére ráhúzza . De meg fogom kérdezni mennyiért csinálja meg, és eldöntöm, hogy veszek-e.

 

Előzmény: archivalo (117)
archivalo Creative Commons License 2006.10.28 0 0 117
Szia!
Még mindig nem mondtad meg mire kell... Szóval, ha nyomatékt akarsz átvinni, akkor a legjobb a reteszes kötés - mindenféle menets zárásnál sokkal biztonságosabb. Igazából a tengelybe marandó horony, egyszerű állványos marógéppel megoldható - a kihívás az agyban lévő horony lenne - de ez meg benne van gyárilag...
Egyébként a katalógusban szerepelnek horony nélküli tárcsák is... Én biztos, hogy nem "pöcsölnék" vele - főkény ennyi pénzért (sztem a gépidőd többe van...)
Előzmény: citera (113)
archivalo Creative Commons License 2006.10.28 0 0 116
Sziasztok!
Tehát: http://www.capribelt.hu/index.php?keret=termek&id=3&lang=hu
Ez a CAPRIBELT nevű cég, gyorsak, segítőkészek. Hozzá kell tennem, nem tudom, hogyan állnak szíjtárcsával, mert végül sima laposszíjjal megoldottam a problémámat. A 2 eFt körüli áron ajánlott tárcsát a
http://www.powerbelt.hu/index.php?page=Elerhetosegeink
lineken keresztül elérhető POWERBEL végnél kaptam...
De ha tényleg attól félsz, hogy megvezetnek, kérdezz előre nyugodtan, akár privátban is, szívesen segítek...
Előzmény: halaloszto (112)
rferi Creative Commons License 2006.10.27 0 0 115

És mér baj az ha reteszes??

Ha nem akarsz reteszt, ne tedd bele!

Vagy esztergálj bele betétet, akkora nyakkal, amekkorát akarsz, és akár menettel is rögzítheted eztán!

Osztogatna a fene, ha ennyiért megkapnám,amit akarok

Előzmény: citera (113)
citera Creative Commons License 2006.10.27 0 0 114
Sőt! Ha a kitérítéshez tartozó középponti szög kétszerese egésszámú többszöröse az osztásszögnek, akkor egy menetben két tárcsával is meg lehet csinálni. De ez már eléggé spec szitu.
Előzmény: rferi (108)
citera Creative Commons License 2006.10.27 0 0 113

Azért nem jobb megvenni, mert, azok reteszesek, én meg nam akarok reteszt.

Ha egy fogaskereket ki lehet pontosan osztani, akkor  egy bordásszíjtárcsát is.

Ha az a gond, kiszámolom az átmérőt 8 tizedesjegyre. 12 vagy 24 fognál még nem adódik össze annyi hiba. Úgy tervezem, hogy közvetlen osztásal meg lehessen csinálni.

Előzmény: archivalo (109)
halaloszto Creative Commons License 2006.10.27 0 0 112
Ide vele azonnal!

Mondtam mar, hogy rajtam meglatjak hogy nem ertek hozza, es levesznek azonnal?

vajk
Előzmény: archivalo (111)
archivalo Creative Commons License 2006.10.27 0 0 111
Kértem: 12es tengelyvég, 3M profilú szíjhoz, 15 mm szélességben 2 eFt körüli ár.
Ha kell, megadom a cég elérését, elérhetőségét...
Előzmény: halaloszto (110)
halaloszto Creative Commons License 2006.10.27 0 0 110
Kertel te mar arat ilyenre? Allva meg ne probald!

vajk
Előzmény: archivalo (109)
archivalo Creative Commons License 2006.10.27 0 0 109
Szia!
Nem tudom, mire kell, de szerintem olcsóbban megúszod, ha készen veszed. Minden fogasszíj forgalmazónál lehet kapni a szíjhoz illeszkedő profilú szíjtárcsát, rúdban, "méterre". A saját elkészítés egyébként azért necces, mert az osztás, mindenképpen végtelen tizedes tört méretű (hiszen a kerület van felosztva egyenlő részekre) és bizonyos sebességek fölött a pontatlanságból adódó hibák kritikusak lehetnek.
Előzmény: citera (107)
rferi Creative Commons License 2006.10.27 0 0 108

Natessék!

Akkor meg még egyszerűbb!  :)))

Előzmény: citera (107)
citera Creative Commons License 2006.10.26 0 0 107
Szerintem elég, ha cak két oldalról marom be ahornyot, az első, amikor nincs kitérítve, az nem kell, mert olyan keskeny a horony, hogy azt még 2mm vastag marótárcsa is kiszedi.
Előzmény: rferi (106)
rferi Creative Commons License 2006.10.26 0 0 106

Bár igazából én úgy csinálnám, hogy egyszer végig az összes árkon, majd egyik oldalra kimozdítás, és azzal a beállítással végigosztani az összes fogat, majd másik oldalra kimozdítás, és ott is végigosztani az összes fogat.

Ekkor csak két állítás, a többi csak osztás.

Gyorsan megvan ez!

Előzmény: halaloszto (104)
rferi Creative Commons License 2006.10.26 0 0 105

Egyszerűbb hát - ha van  :)))

Előzmény: halaloszto (104)
halaloszto Creative Commons License 2006.10.26 0 0 104
tehat minden foghoz meg oldalra is kell oda-vissza mozogni ketszer. annal azert talan megiscsak egyszerubb a profilkes.

vajk
Előzmény: rferi (103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!