Keresés

Részletes keresés

AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.12.29 0 0 638
Kedves doktor úr (vazze) :-)

ezt írtam többek közt:

"A terhes anya azért választ orvost magának, hogy BIZTONSÁGBAN ÉREZZE MAGÁT a nehéz óráiban!!!! És éppen ezt nem kapja meg! "

Igazad van, kimaradt 3 szó belőle, miszerint "az ilyen esetekben"

azaz, a mondat így szól helysen, szándékom szerint:

"A terhes anya azért választ orvost magának, hogy BIZTONSÁGBAN ÉREZZE MAGÁT a nehéz óráiban!!!! És az ilyen esetekben éppen ezt nem kapja meg! "

Nem tudtam előbb válaszolni, mert 24 óta elszállt az internetem, ma javították meg. De bármit írtam, az nem a becsületes hivatászerető orvosok ellen íródott.

Mentésgemre szóljon, hogy nem vagyok sem politikus, sem kormányszóvivő. :-)

Egyébként boldog új évet kivánok neked és minden hozzád hasonló orvosnak! :-)))

Előzmény: DoktorÚrVazze (578)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.29 0 0 637
Na, beszéltem a barátnőm férjével. Javulnak a kilátások, de szorítani, szorítani, szorítani. De sokkal nyugodtabb volt a hangja.
Előzmény: Angiszeged (636)
Angiszeged Creative Commons License 2003.12.29 0 0 636
JA, nem vagyok tisztában a pesti korházak felszereltségével. Így más a helyzet...

ÖRülök, h a baba jól van:). NEM is olyan picuri;)

Előzmény: Törölt nick (634)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.29 0 0 635
MuTer, gondolom azért a Kútvölgyi, mert ott van hematológia (remélem jól írtam).

Nos, a délutáni hírek szerint stabil az állapota, és "javultak a mutatói". Nemsokára hívom a férjét, hogy mi a helyzet, szóval lehet szorítani továbbra is.

Megnéztem a picurkát, hát lányok, gyönyörűszép, nagyon apró, 2,6 kg-mal született, de azt mondta a csecsemős nővérke, hogy eszik, mint egy kis gép:)

Előzmény: Törölt nick (634)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.29 0 0 634
(Szerintem meg durva, hogy olyan súlyos állapotba került, hogy egy átlag kórház ITO-án már nem bírták megfelelően ellátni :-(( Mellesleg a két kórház durván 1 km-re van egymástól)
Előzmény: Angiszeged (633)
Angiszeged Creative Commons License 2003.12.29 0 0 633
Kingus!
TOvábbra is megy a drukk! HA szálítható állapotban volt, az remélem már jót jelent!
Hihetetlen...
Előzmény: Törölt nick (631)
tasha Creative Commons License 2003.12.29 0 0 632
huh...
további jobbulást neki!

t.

Előzmény: Törölt nick (631)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.29 0 0 631
Az újabb hírek: stabilizálták az állapotát, már vannak vérlemezkéi, most felrohanok, megnézem a picilányt, ha van valami írok.

És köszönjük a sok szorítást:)

Előzmény: bobus (630)
bobus Creative Commons License 2003.12.29 0 0 630
Kingus!

Mielobbi jobbulast a baratnodnek!!!!!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (629)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.29 0 0 629
Gyors helyzetjelentés. Barátnőmet átszállították a Kútvölgyibe, négy órás műtéten van túl, relatíve stabil az állapota, de továbbra is altatják. Nagyon bízom benne, hogy holnapra jobban lesz, csak álljon el a vérzés. De el fog.
Előzmény: mzsperx (628)
mzsperx Creative Commons License 2003.12.28 0 0 628
kingus, ez durva :-((

maszek ügyelet: nekünk a házidokink kijön, ha kérem, amiért fizetek. akármikor kijön. így eldönthetem, hogy bemegyek a rendelőbe, és rizikózom, hogy betegebben jövünk-e haza, vagy itthon nézi meg az orvos a kölket. és akkor fizetek...

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.28 0 0 627
MuTer, írtam mailt.

Tudom én, hogy óriási szerencséjük volt itt a bajban. Csak már lennénk rajta túl.

Előzmény: Törölt nick (626)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.28 0 0 626
Jaj istenem. Melyik kórház? Tudod, hatalmas szerencse ám, hogy mindketten túlélték!
Előzmény: Törölt nick (625)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.28 0 0 625
császár. tegnap beszéltem a férjével sokat, azt mondta, hogy kb. öt perc alatt lett rosszul éjjel, nem fájásai voltak, hanem egybefüggő fájdalom. berohantak a kórházba, az ügyeletes vacillált, legyen uh, ne legyen, majd befutott a fogadott orvosa (mindez éjjel egy körül), azonnal bevitték a műtőbe, onnan ki, és ekkor kiderült, hogy leállt a veséje, életmentő műtét, központi intenzív, altatják, aztán hajnalra elindult a veséje. de még mindig nincs magánál, továbbra is válságos az állapota, de most már érzem, hogy rendbejön.
Előzmény: Törölt nick (624)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.28 0 0 624
Éljen!!! :-))
Honnan szivárog vér??? Nem normál szülés volt? :-o
Előzmény: Törölt nick (623)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.28 0 0 623
gyors helyzetjelentés, a barátnőm veséje újra működik, a keringése éjjel jó volt, de most ismét megműtik, mert még mindig szivárog a vér, és nem akar abbamaradni. de most már érzem, hogy rendben lesz minden.
Előzmény: Törölt nick (621)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2003.12.28 0 0 622
renegade!

A kérdésed, hogy a gyerekemmel mi lesz, teljesen jogos. Én magam is félek, ha a valamelyik csöppségemet orvoshoz kell vinni. Egyetlen előnyöm van: orvos vagyok, igy könnyebb megbizható szakembert találni.

Ezt mondaná, mert nekünk, beosztott orvosoknak is ezt modják. Ez a törvény, nem tud mit csinálni. Tudod, a törvényeket olyanok hozzák, akiknek valszinüleg nem kell 4-5 órát várni kisgyerekkel a zyúfolt ügyeleten, ahol a gyerek szinte biztosan összeszed valami plussz nyavaját az ott várakozó többiektől... :-((((

Nem hiszem, hogy van magán ügyelet. Azt esetleg megbeszélheted a saját háziorvosotokkal, aki a gyerekeket látja, hogy mennyiért vállalna olyat, hogy sürgős esetben kijöjjön, megnézni a gyereket, illetve ha elmegy valahova pl nyaralni, akkor legyen valaki helyette. Akár egy fix havi összegért, vagy esetenkénti fizetésért. Fogalmam sincs, hogy működik-e, vállalja-e, vagy sem...

Szia

DÚV

Előzmény: renegade (611)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.27 0 0 621
Ja, hogy második... A toxémia második gyereknél még sokkal ritkább, mint elsőnél. Ez persze nem ment fel senkit...
Előzmény: Törölt nick (616)
Agallis Creative Commons License 2003.12.27 0 0 620
elolvastam azt a topicot és amit kati írt. Pontosan így tudom én is a történteket, és ugyanez a gyógyszernév is! Ha kati valóban szülész-nőgyógyász, akkor ez elég bizonyíték arra ami ennyire hihetetlenül hangzik és talán megérti most az aki _engem_ támadott, miért neveztem h.sz-et gyilkosnak:(

Agallis

Előzmény: Törölt nick (592)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.27 0 0 619
Maminti, panaszkodott, persze lájtosan a vizesedére, de azt mondták neki, hogy nem vészes.

Legyen rajta túl, jöjjön rendbe, aztán majd megbeszélem vele.

Előzmény: Maminti (618)
Maminti Creative Commons License 2003.12.27 0 0 618
Ja, és természetesen mindig nézik a súlyt és a vérnyomást is, plusz kérdezik, van-e valami panasz, vizesedés stb...
Előzmény: Maminti (617)
Maminti Creative Commons License 2003.12.27 0 0 617
Nem tudom, a barátnőd hova járt terhesgondozásra, én most a másodikkal is a Margit kórházba járok. Itt összesen 4 vérvétel és négy uh-vizsgálat van. (Ill. mivel az orvosom 3 hetente akar látni, minden 3 hétben van egy uh.) Minden egyes terhesgondozás alatt le kell adni vizeletet is, amiben pont a fehérjét keresik. (A 36. héttől van CTG, de ez most nem ide tartozik.)

Egyébként a terhesgondozáson való megjelenést a 24. hétig 4 hetente, a 24 és 36. hét között 3 hetente, a 36. héttől hetente javasolják.

Első vérvétel: vérkép, éhgyomri vércukor, vizeletvizsgálat, vércsoport, ellenanyag, Wasserman. (Én voltam terheléses vércukron a 12. héten is, lévén az első terhességem alatt cukorbeteg lettem, valamint megvan sajnos a hajlam is a családban.)

Második vérvétel a terhesség 16. hetében: AFP, hepatitis, terheléses vércukor;

Harmadik vérvétel a terhesség 26. hetében terheléses vércukor, vérkép, vizelet;

Negyedik vérvétel: 36. terhességi hét, vérkép, vizelet.

Előzmény: Törölt nick (614)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.27 0 0 616
Majd megkérdezem a barátnőmet, ha már tud beszélni, hogy mi az isten is történt itt tulajdonképpen. Beszéltünk mi a vizesedésről, de az első gyereknél is volt, és szerintem ráfogták, hogy ilyen típus. És csórikám gyümölcsnapot tartott/hét, gyakorlatilag fűszermentesen kajált egész végig, és közben csak jött a víz:( Este még dumáltunk, jókat rötyögtünk, erre tessék:(
Előzmény: Törölt nick (615)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.27 0 0 615
Azok a tünetek, amiket Maminti leírt, a védőnőnél derülnek ki; az ő kötelessége minden alkalommal tesztcsíkra pisiltetni és vérnyomást mérni.
Előzmény: Törölt nick (614)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.27 0 0 614
Ezen kattog az agyam, hogy a rendszeres terhesgondozás kimeríti a havi egyszeri ultrahang, és talán két vérvétel (beleértve az AFP-t). Kevés vagyok én ehhez:(
Előzmény: Maminti (613)
Maminti Creative Commons License 2003.12.27 0 0 613
A vizesedés mellett még magas vérnyomás és fehérje a vizeletben is van. Rendszeres terhesgondozás mellett ezt észre kell venni.
Előzmény: Törölt nick (607)
renegade Creative Commons License 2003.12.27 0 0 612
Remélem, jobban van a lányod.

Nincs jobban, de rosszabbul se, hála istennek.

A tüneteket, amikről írtál, ismerem, fél éve ugyanezt csináltuk végig. Mivel akkor hányt is, nem vittem be, ehelyett kihívtuk az ügyeletet éjjel fél tizenegykor, három óra múlva ide is értek...

Most legalább nem hányt. Eddig, és remélem, ezután se.

Előzmény: PUMUKLI (608)
renegade Creative Commons License 2003.12.27 0 0 611
Sajnos, amit leirtál az a mai magyar valóság, ez van, ebben élünk.

És a gyerekemmel mi lesz?

Abban viszont nincs igazad, hogy ezt a balkánon is szégyelnék.

Tudom. De ha az ember dühös -- ebben az esetben ráadásul joggal! --, akkor szívesen túloz egy kicsit.

Ahol viszont ehhez a beteglétszámhoz kevesen vannak, de csak ennyit enged a törvény. Ha többen dolgozunk, vagy nem kapunk érte egy fillért sem (nem parát, fizetést, túlóra pénzt), vagy megbüntetik a kórházat.

Na ja, abban biztos voltam, hogy ügyeletes orvos főnöke is ezt mondaná, ha elkezdenék személyesen neki dühöngeni.

Áruld már el nekem, létezik-e magán-gyermekorvosi ügyeleti szolgálat? Nem vagyok gazdag, de a gyerekeim elég ritkán betegek, évente egyszer-kétszer szorulnánk rá az ügyeletre. Ugyanakkor mint apának nem tetszik, hogy 3-4 órát kelljen várni az ügyeletre. Nem értek az orvosláshoz, de most olyanok jutnak eszembe, mint például perforált vakbélgyulladás... :-(((

Előzmény: DoktorÚrVazze (601)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.27 0 0 610
Most itt ülünk, és várjuk, hogy hívjon a férje. Bár mélyen belül érzem, hogy minden rendben lesz, csak tudod, ez az egész:(
Előzmény: Törölt nick (609)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.27 0 0 609
De igen. Akkor ez az orvos sara :-(
Előzmény: Törölt nick (607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!