Keresés

Részletes keresés

Sylvie Creative Commons License 2000.06.15 0 0 182
szia Brunhi, örülök, hogy ismét közöttünk vagy!
köszönöm a pontos tájékoztatást, olvastam már arról, hogy vannak kiváló patkányvadász kutyák, de így már értem, hogy dolgoznak.
most bocsánat, magatokra hagylak, mert perceken belül indulok haza kutyokhoz, macsokhoz, emberhez
berill, veled együtt izgulok a kislány miatt
további szép napot mindenkinek, Sylvie

Brunhilda Creative Commons License 2000.06.15 0 0 181
Megint én vagyok. Nem ciki a fiú név, ki a fene fog alánézni egy irfarkasnak? Nem hiszem, hogy várnod kellene addig mig kiismered, mert addig is hogyan fogod hivni és nevelni?
Brunhi.
u.i.: már unom mindig leirni, hogy Brunhilda
Brunhilda Creative Commons License 2000.06.15 0 0 180
Sziasztok!
Kedves Sylvie, bocs az eltűnésért. Nos vállalom a kedvedért én is a fejletépést és elárulom neked a patkányozási titkot. Mindenhol ahol ember lakik van patkány is. Mióta Bábolna nem vállal állami úton patkányirtást nagyon el is szaporodtak. Biztos emlékszel arra, hogy nem is olyan rég megrágtak egy kisbabát. Mi egy farmon élünk igy nekünk is vannak mind egereink mind patkányaink. Mérgezni nem mertünk, mert mi van ha a kutyák eszik meg, vagy a macska kajol be egy megmérgezett egyedet. A másik ok, hogy a patkány okos (a világ legokosabb állata), igy hamar megtanulja, mi az amit nem szabad megennie. Szóval vannak emberek, akik patkányirtással foglalkoznak. Tenyésztenek görényt és azokat kis koruktól fogva idomitják, együtt a kutyákkal (általában Welsh terrier vagy fox terrier). A kötvekezőképpen zajlik a dolog. Fel kell kutatni a patkányfészket. Két lyuk kivételével az összeset el kell tömni. Az egyik lyukon be kell engedin a görényt, aki kihajtja a patkányokat. Persze azokat a kijáratoknál már ott várják a kutyák. Egy - két harapás és végük. Egyszer látnotok kell egy ilyet. A kutyák hang nélkül lesnek kint, ez fontos, mert ha a patkány hallja a zajokat, akkor inkább a lyukban neki megy a görénynek és meg is ölheti. Azért fontos ezt időnként megismételni, mert akkor a patkányok, nem birván az atrocitásokat, elmennek. De vissza is jöhetnek! Na ennyi.

Berill:
Kutyanévadás:
Legyen Yahel, és akkor mind a kutyát mind a fiút egyszere tudod nevelni. Anyám szerint mindkettőt ugyis ugyanúgy kell idomítani.
Hol laknak a szüleid?
Brunhilda

Sylvie Creative Commons License 2000.06.15 0 0 179
szerintem nyugodtan adj neki fiúnevet, és találj ki hozzá egy frappáns választ a kiváncsiskodók számára. vagy maradnak a nem-ember nevek, de azt akkor tudsz könnyen választani, ha már veled lakik és figyeled a szokásait, tulajdonságait.
a dogok is nagyon szépséges kutyák, de nincs igazán tapasztalatom róluk.
miért vagy szomorú, az otthonhagyott szülők vagy az otthonhagyott otthon miatt? (jaj, ez már megint off...)
Előzmény: berill (178)
berill Creative Commons License 2000.06.15 0 0 178
Apa-anya nem lakik velem, ők vidéken élnek és léteznek...
Magam vagyok.
De nemsokára jön a kutty. Nem tudom, hogy ciki-e a fiúnév, mert azok jók...
Régebben amikor még dogot akartam (mielőtt megláttam és azonnal beleszerettem az írfarkasba), akkor Brooks és Vincent lett volna a nevük.
Berillként csak yahel ismer a "családban".

berill

Előzmény: Sylvie (177)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.15 0 0 177
szia, örülök, hogy hallak végre!
ismerem a könyvet, nagyon jókat kacagtam rajta (pl.azóta tudom, hogy a Hektor név nem is olyan szépséges és ritka, mint gondoltam), de sajnos nem találtam benne a lánynak semmi megfelelő nevet.
azt hiszem, vmikor láttam egy másik, hasonló könyvet is, annak Kutyanévnapok vagy valami hasonló volt a címe, de nem igazán olvastam bele (lehet, hogy már vki javasolta, nem emlékszem rá).
ha van kis időd, nézd meg az origon az utónévkönyvet, hátha találsz valamit
nagyon ciki, ha fiúneve lesz?
már valaki az elején javasolta a berill-t, csatlakozom hozzá. ha otthon nem így neveződsz, szerintem jó lenne a kuttynak
hova tűntek apák - anyák ...?
Sylvie
Előzmény: berill (176)
berill Creative Commons License 2000.06.15 0 0 176
Sylvie!

Ma vagyok! teljesen és éberen! viszont el vagyok anyátlanodva, apátlanodva, kutyátlanodva... :o(

név sincsen, én is kivagyok... :o))

nagyon várom már és megjött a könyv amit rendeltem!

picit vicces, lehet, hogy ismered is, itt ajánlották a topic ele3jén: Kutya utónévkönyv.

Nagyon ari, bár szerintem nem abból választok...
:o))
Minden jó kutyanév fiús. :o(

berill

Előzmény: Sylvie (175)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.15 0 0 175
berill, drága, ma is el vagy havazva? (én szeretném, mert az legalább hideg)
várunk (vagy csak én?) rád, mesélj, hogy bírod a kiskutyátlanságot. meggyógyultál már?
S.
berill Creative Commons License 2000.06.14 0 0 174
Sziasztok, sziasztok!!!

Végre ideértem...annyi ma a munka, hogy csak na!!!
Brunhilda! Nekem is lenne hozzá kedvem, bár "cikket" még nem írtam, de van aki segíthet esetleg "stílust gyakorolni"... :o)

Már csak 3 héééééét!!! És annyira várom!
Sylvie, ne haragudj, hogy nem tudtam válaszolni a leveleidre még, de ma el vagyok "havazva" munkával és kivagyok mint egy dög.
Nagyon szívesen jönnék beszélgetni veletek! Remélem azért nem mondtatok le róla teljesen..
üdv,

berill

Sylvie Creative Commons License 2000.06.14 0 0 173
Brunhilda, kedves, ugye még egy kicsit nem tűnsz el?
maradt még vizsgád, vagy végre túljutottál rajtuk?
kedvem lenne írni a doginfora, talán egy kis időm is, csak nem tudok ám én olyat... de gondolkodom valami okosságon, hátha...
nagyon kíváncsi vagyok, hogy és hol vadásztok patkányra? ezt írd meg, légy szíves, mert nem teljesen értem. Mártával együtt járnak vadászni? (hűűűű, ez lehet, hogy megint off? akkor kikapok)
szia, Sylvie

Előzmény: Brunhilda (172)
Brunhilda Creative Commons License 2000.06.14 0 0 172
Igen, drótszőrűek, az anyjukat patkányfogásra használjuk. A társuk - Márta - egy görény, aki szülési szabadságra ment, de sajnos nem lett vemhes. Berill kutyájának a nevét most már tényleg kitalálhatnánk.
Volt egy film (azzal a francia szinésszel), abban a kutyát Takarodjnak hivták. Jópofa volt, amikor a gazdája igy hivta: Gyere ide Takarodj. Biztos ti is emlékeztek rá. Anyukám kérdezi, hogy nincs-e kedvetek és időtök cikket irni a doginfóra. Pl. a Berill leirhatná, hogy milyen kinokat áll ki egy kutyás a névadással.
No, megyek pihizni. Ma is volt egy vizsgám, és hulla vagyok.
Sziasztok
Brunhilda
Sylvie Creative Commons License 2000.06.14 0 0 171
Brunhilda kedves, drótszőrűek azok a foxik? még mindig kis pufik? hogy hívják őket? hátha találunk valami szép nevet...
szegény berill kicsi csacsija még mindig névtelen, azt hiszem...
Brunhilda Creative Commons License 2000.06.14 0 0 170
Kedves mindenki.
A topicolás az offtopicokról szintén offtopic. tehát csatlakozom berillhez, beszéljünk a kutyakról. A kis foxik feje kezd hegyesedni, olyan édesek.
Sziasztok
Brunhilda
berill Creative Commons License 2000.06.09 0 0 169
Oké, igazad van, kedes yahel!

Akkor beszéljünk a kutyákról... ;o)

berill

Előzmény: yahel (167)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.09 0 0 168
Jó reggelt mindenkinek!
off: Bocsánat mindenkitől, én kezdtem offolni...

Brunhilda, megyek a doginfora.

Berill, a könyvben nem találtál szimpatikus nevet?
Mara, Maya... egyelőre ennyi.

Szép napot mindenkinek, Sylvie

yahel Creative Commons License 2000.06.09 0 0 167
nem tudom észrevetted-e, de te offolsz, nem én
Előzmény: berill (165)
berill Creative Commons License 2000.06.09 0 0 166
Brunhilda! Nem lenne baj, ha Brunhinak szólítanálak? Az nekem tetszik nagyon! :o)
Megnéztem a doginfót tegnap is és a te kedvedért meg persze a sajátomért ma is olvasgatok rajta, okkéj?

üdv,

berill

berill Creative Commons License 2000.06.09 0 0 165
yahel, van már ötleted kutyanévre?
indin kívül... :o)

igaza van ám Brunhildának!
ne offoljunk itt ennyire, mert ... miért is? mindegy, akkor se... okkéj?

ne vegyetek komolyan, most ne! ;o)

éljenek a kutyusok!

berill

ja, és tényleg jó reggelt mindenkinek!

Előzmény: yahel (164)
yahel Creative Commons License 2000.06.09 0 0 164
én lakom berillel
jóreggelt mindenkinek

yahel

Előzmény: Brunhilda (161)
Brunhilda Creative Commons License 2000.06.08 0 0 163
Sziasztok,
Most jöttem haza, találkoztam a régi kollégákkal, de nem maradtam sokáig, mert nagyon fáradt vagyok. Ha van időtök nézétek már meg a forumot a doginfon, jó lenne, ha nőne egy kicsit a nézettségünk. Holnap megyek tárgyalni az új munkámról. Ez a fórum kezd egy kicsit offtopic lenni, de gondolom nem baj.
Sylvie,
Köszi a cimet mégegyszer. Holnap felhivom a nőt.
Sziasztok.
B-B
Sylvie Creative Commons License 2000.06.08 0 0 162
Szia Brunhilda, örülök, hogy előkerültél.
Megkaptam a válaszodat, küldjem a címet mégegyszer?
Most pihensz egy kicsit, vagy rögtön tanulsz a jövő hétre?
S.
Előzmény: Brunhilda (161)
Brunhilda Creative Commons License 2000.06.08 0 0 161
Sziasztok,
Kérlek küldjétek el mégegyszer a tenyésztő cimét!! Most ki lakik kivel? Lemaradtam.
Brunhilda
Sylvie Creative Commons License 2000.06.08 0 0 160
kép ment, gyógyulj gyorsan
üdv, Sylvie
Előzmény: berill (159)
berill Creative Commons License 2000.06.08 0 0 159
nagyon megfáztam, plusz most még valami kórság előjött. Csak ezért vagyok nemjól...
Okkéj, kép jöhet!!!
:o)

berill

Előzmény: Sylvie (158)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.08 0 0 158
Kedves Berill, továbbra is off:
Jó, hanyagoljuk a témát, habár a fiatalság nem akadály.
De miért vagy sz@rul? Biztos valamit valahol nem olvastam el, és lemaradtam az eseményekről, de hogy jobban érezd magad, küldök még két képet.
Gyógyulj meg gyorsan, szia, S.
Előzmény: berill (157)
berill Creative Commons License 2000.06.08 0 0 157
Sylvie,
off
most itt nem boncolgatnám a témát tovább, de a férfi is fiatal még, én meg... háááát nem annyira, de ezt a baba-témát még altassuk egy picit.

on
bár nagyon szeretem a piciket, de a kutyukat is ám!

várom a képeket!!!! hátha meggyógyulok tőlük, mert még mindig nagyon sz@rul vagyok...

berill

Előzmény: Sylvie (156)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.08 0 0 156
Berill, akkor továbbra is off.
Gondolj bele: közös lakást használtok - ok. Közös a kutya - szintén ok. Közös a munkahely - egy közös babával, ami +közös, egy közös munkahely megszűnik átmenetileg -ez egy -közös, tehát a közösök száma ugyanannyi marad. Szerintem kivételesen mégiscsak hallgass a férfira, ha egyszer az ösztönei már előkerültek. Egy közös kutya nagy előrelépés egy baba felé...
Holnap hozok még képet, ha találok használhatót, aztán szken, mél
Szia, Sylvie
Előzmény: berill (155)
berill Creative Commons License 2000.06.08 0 0 155
Sylvie,
most offolunk egy picit, jó?

Az oké, hogy egy munkahelyen dolgozunk, meg hogy általában ugyanazt a lakást használjuk, ez mind rendben is van, meg az is hogy a kutyut is (remélem) ketten pátyolgatjuk majd (azt mondta yahel,hogy amikor bekakil akkor az én kutyám, amikor játszani kell vele, akkor az övé...tipikus pasi,nem?), de egy közös baba????? :o)

on

Várom a képeket már nagyon! ;o)

Sylvie Creative Commons License 2000.06.08 0 0 154
Sziasztok!
Brunhilda, mél megy hamarosan. Nagyon segítőkész valóban, fordulj hozzá bizalommal.
Berill, most éppen nincs nálam a képgyűjtemény, de a nagykoriak lassan elkészülnek.
Már kezdtem örülni, hogy hallok egy kis Index-babáról, és kiderül, hogy átvágtok...
Üdv, Sylvie
Ps. remélem, nem megy el kétszer, mert közben karbantartás miatt semmit láttam.
berill Creative Commons License 2000.06.08 0 0 153
Sziasztok csajok! :)

Beszéltem ma M.-el és azt mondta, hogy sajnos még nincsen emilje, de szívesen segít ha kell. Tényleg írt at ífarkasról könyvet, tudomásom szerint ez az egyetlen magyar nyelven íródott könyv róla. És tök jó nyelvezete van, mert érthető és barátségos hangvételű.
Szóval hívjad Brunhilda nyugodtan!
Ha Sylvie még nem adta meg a számot akkor elküldóm szívesen, csak szólj.
Sok sikert a vizsgáidhoz, bár arra "mifelénk" egy kalappal szoktak kívánni... :o)

Sylvie, majd még küldesz képeket? Nagy élvezettel nézegetem őket!
Ja, és egyenlőre nincs szó ember-babáról!!! Ez a vicces yahel mindig csak humorizál.

üdv,

berill

second, majd elgondolkodom még egyszer, jó?
:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!