Keresés

Részletes keresés

Anele Creative Commons License 2016.09.11 0 0 165

  Szabó Lőrinc: Boldogság

A szivem dobog,
és szeretném megérteni
a csodát, hogy boldog vagyok,

boldog! az! - De nincs rá szavam.
Emberek, én csak szidtam az
életet: nem volt igazam.

--------------------------------------

 

...de Neked igazad volt))))éééés ez a vers is helyet kért magának  a szívemben))))

Előzmény: Call_me_Al (156)
flvk1962 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 164

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ. Sikeresen megoldottam.

Anele Creative Commons License 2016.09.06 0 0 163

Kifejtem a 3. variációt, mert a hozzászólásban "összehordtam  hetet - havat":

 

  Az osztály névsora>>távozó tanulói melletti  „Műveletek” fül>>Tankönyvcsomag részleges átadása >>pótrendeléshez>>TANULÓ VÁLASZTÁSA A FENNMARADÓ (pl) 9 DARABHOZ- Ezután a rendszer automatikusan kiadja azt az új  tanulót, akinek ezeket a könyveket „pótrendelted”.

Előzmény: Anele (162)
Anele Creative Commons License 2016.09.06 0 0 162

Örülök, ha ért valamit az infó!

Ha elmegy a tanuló:

 

 

1. Call me Al javaslata szerint átírod. (Nekem nem sikerült, mert a név módosítását nem engedi. Elképzelhető azonban, hogy először az okt.  azonosítóját kell beírni és csak akkor lehet a nevet lecserélni.

2. A távozó  könyveit könyvtári állományba kell venned:

részleges átadás>> könyvtári állományba vétel.  (  Nem biztos, hogy szó szerint idéztem, mert karbantartás van "Kelloéknál" és nem tudtam ellenőrizni.)

 

3. Azt teszed, amit  a  159 . hozzászólásban leírtam: átadod az új gyereknek. 

 

 

Ismétlem: nem biztos, hogy ez a tökéletes megoldás.

Sok sikert!

Előzmény: flvk1962 (160)
Call_me_Al Creative Commons License 2016.09.06 0 0 161

Első körben próbáld meg a gyerek adatait egyszerűen átírni. Kijavítod a nevét ls az OM azonosítóját az új gyerekére, szerintem hagyja a rendszer, és kész.

Előzmény: flvk1962 (160)
flvk1962 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 160

Köszönöm szépen Anele!

Ha elmegy egy tanuló (ingyenes)  másik iskolába, és nem jelzem a KELLO felületén, hogy átadta a könyvcsomagját másnak, akkor a másik iskolában tudnak neki könyvet rendelni? 

 

Anele Creative Commons License 2016.09.06 0 0 159

Szia!

Szerintem: mivel nincs visszáru, így nincs mivel „összefésülni”  a pótrendelést, ezért nem szükséges jelölnöd az átadást.

DE!

Mivel rendelsz az új gyereknek ( vagy már rendeltél) nem bonyolult végigjárni a következő folyamatot:

Az osztály névsora>>tanulói melletti  „Műveletek” fül>>Tankönyvcsomag részleges átadása >>pótrendeléshez>>TANULÓ VÁLASZTÁSA A FENNMARADÓ (pl) 9 DARABHOZ- Ezután a rendszer automatikusan kiadja azt a tanulót, akinek ezeket a könyveket „pótrendelted”.

Én nem rendelnék  újat, az elköltözött tanuló könyveit a könyvtári állományba venném. Ne pakolgassa nekem a Kello a könyveket ide –oda, mert abból jó nem származik (((

Nem biztos, hogy ez a jó megoldás! Azt javaslom, hogy várd meg Call me Al jelentkezését!

Előzmény: flvk1962 (158)
flvk1962 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 158

Sziasztok! Újabb kérdésem van.

Alsó tagozatban ingyenesek a tankönyvek. Az ingyenes tankönyveket iskolán belül mozgathatom. Az első osztályból elment egy tanuló, de érkezett egy új is, aki megkapja a távozó gyermek könyveit. Ezt a KELLO tankönyrendelési oldalán jeleznem kell? Nem tudom érthető voltam-e? Köszi a válaszotokat!

Anele Creative Commons License 2016.09.04 0 0 157

Köszönöm a bölcs és lelkesítő szavakat, kedves  Call me!

Nem értem, mit lehet ebben a "diktátumban"  elrontani!  

"A honlapunkon a csomagoknál írtuk le, hogy milyen módon vehetők igénybe a csomagkedvezmények.(http://www.mozaik.info.hu/Homepage/pdf/Mozaik_akcios_tkcsomag_2016-04-13.pdf) :A kedvezmény érvényesítésének menete (Kello-s csomagok esetén):   1. Rendeljék meg a Kello központi tankönyvrendelési felületén a táblázatok „KELLO-s”        oszlopában szereplő kiadványok mindegyikét (csak a megjelölteket!!) osztálylétszámnyi        mennyiségben. A Kello csak ezeket a kiadványokat fogja Önöknek számlázni.   2. 2016. május 31-ig igazolják a kiadó felé a megrendelést (a kiadó honlapján).   3. A kiadó 2016. augusztusban azonos darabszámban, ingyenesen megküldi a táblázat      „Kiadó küldi ingyen” oszlopában szereplő kiadványokat."

Előzmény: Call_me_Al (156)
Call_me_Al Creative Commons License 2016.09.04 0 0 156

Ne csüggedj, a kiadókban is csúcsra jár ilyenkor a megválaszolandó e-mail mennyiség, az is lehet, hogy nem válaszolnak, csak küldik a cuccot.

Előzmény: Anele (155)
Anele Creative Commons License 2016.09.03 0 0 155

K.O. A Mozaik szóra sem méltat  - a kollégák a torkomat szorongatják((((

Előzmény: Call_me_Al (154)
Call_me_Al Creative Commons License 2016.09.01 0 0 154

Tavaly nekem volt egy osztálynyi pótrendelésem, és szeptemberben kértem hozzá mozaikos tanári példányt. Először elhajtottak, hogy lejárt a határidő, erre írtam egy pikírt levelet, hogy semmi gond, őrizgessék csak a könyveiket, majd veszek egy példányt a saját pénzemen, de tanultam a leckéből, és ez volt az utolsó év, hogy rendeltünk tőlük tankönyveket. Másnap az asztalomon volt a kért könyv. Ne hagyd magad.

Előzmény: Anele (153)
Anele Creative Commons License 2016.09.01 0 0 153

Megint görcsölök, pedig egyszer már mondtad, hogy nincs értelme - mint ahogyan a  kapkodásnak sem -,   de  sokkol, hogy nem kapunk ingyen tanári könyveket,  noha jó „vásárlók” vagyunk a Mozaiknál.  Matek, magyar, környezetismeret tantárgyakhoz csak ilyet áhítottak a kollégák.( 1- 8 –ig!!)  Félek, hogy nem fogok beleférni a „keretbe” ha megrendelem a tanári példányokat is az új tanulók könyvei mellett,  ezért éjszakába nyúlóan tépelődöm azon, hogy megtaláljam a  jó megoldást. 

Előzmény: Call_me_Al (152)
Call_me_Al Creative Commons License 2016.08.31 0 0 152

Én sem kedevelem őket, mert nagyon barátságtalan az ügyfélszolgálatuk, mondhatni nincs. De lassan a kiadó is kimúlik.

 

Mit dolgozol olyan lázasan az adatbázisban? Én hozzá sem nyúlok. A pótrendeléssel ráérsz, akkor sem kapod meg korábban, ha már megcsináltad, elég lesz a jövő héten, amikor elül a tanévkezdéssel kapcsolatos diliház.

Előzmény: Anele (149)
Anele Creative Commons License 2016.08.31 0 0 151

Frusztrál ez az egész((((((

Előzmény: Call_me_Al (147)
Anele Creative Commons License 2016.08.31 0 0 150

Éjszaka lehet vele dolgozni)))))))

Előzmény: Francis86 (148)
Anele Creative Commons License 2016.08.31 0 0 149

Nem kaptam meg a Mozaikos tanári példányokat, mert szerintük nem igazoltam vissza a rendelést. Valamit biztosan elrontottam, de nem tudok rájönni, hogy melyik lépés volt a "kakukktojás".

Kedvezmények igénylése:

1. Belépés - Net-password

2. A tankönyvlista böngészése

3. Megrendelt mennyiség jelölése (pl : 38)

4. Mentés

 

------------------------------------------------

Francis86 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 148

Köszönöm a segítséget! Egyébként ti tudtok dolgozni? Engem állandóan kidob a rendszer, annyira túlterhelt...

Előzmény: Call_me_Al (147)
Call_me_Al Creative Commons License 2016.08.31 0 0 147

Nem meglepő, hogy nincs minden tankönyvhöz tanmenet, nálunk is volt tavaly sopánkodó magyaros kolléga. Azért a káosz nem lett attól kisebb, hogy folyamatosan azt mondják, milyen szép rendben van minden.

Előzmény: Anele (146)
Anele Creative Commons License 2016.08.30 0 0 146

Világos...Köszönöm! 

Előzmény: Call_me_Al (145)
Call_me_Al Creative Commons License 2016.08.30 0 0 145

Sorban: fizetős gyerek elmegy: leírtam neki az üllői raktár címét, beletettem a könyvcsomagba a felbontatlan borítékot a csekkel (ezt is vissza kell küldeni!), és megmagyaráztam neki, hogy ha nem viszi el a könyveket, akkor ezt is ki kell fizetnie.

 

Részleges vagy teljes visszavonás: akkor kell, ha elszúrtad, és véletlenül átadtál valamit, amit nem is akartál még. Gyakorlatilag értelmetlen menüpont. Csak akkor kezdd el az átadásokat lekönyvelni, ha tényleg átadtál mindent, és minden kész, nyugi van, addig nem érdemes.

 

Ofis tanmenet: nincs....

Anele Creative Commons License 2016.08.30 0 0 144

Újra szükségem van egy kis "mankóra", hogy ne lesütött szemmel járjak be a nevelőibe! SEGÍTSETEK DRÁGA SORSTÁRSAIM!

Hol vannak az Ofis magyar tanmenetek? Elérhetőek egyáltalán? Az NKP oldalán nincs olvasás (4) tanmenet. 

Anele Creative Commons License 2016.08.30 0 0 143

Köszönöm szépen! Sokat segítettél!

-  Aug. 8- án megérkeztek a tankönyvek

- aug. 25-én a hiánypótlás és a csekk,

- aug.30 - án a hiány - hiánypótlás....

Egyébként a csekk nem teljes((((. 

Előzmény: annaaa2 (141)
Francis86 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 142

Sziasztok! Még nagyon kezdő vagyok a témában, klassz, hogy van ilyen fórum. Az én kérdésem az lenne, hogy az átadás teljes visszavonása milyen esetben szükséges/lehetséges? (Egyébként nekünk már megjött a hiánypótlás is, de a csekk sehol.) Köszönöm  a választ előre is!!!

annaaa2 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 141

a) Megpróbálod elérni a szülőt, hogy megrendelte, aláírta, kötelessége átvenni. Majd ő visszaküldi a Kello-nak.

b) Bevételezed a könyvtárba, már amennyiben erre még van kereted (mert nem költötted el az összes normatívát). És kapsz egy csomó olyan könyvet, amiből bőven van a könyvtárban.

Más. Megkapta már valaki a tankönyvcsekkeket? És ha igen, a könyveket mikor szállították nektek, a hiánypótlással együtt? Én 3-án kaptam könyveket, 17-én hiánypótlás, és mindennap a postást lesem, csekk sehol.

Anele Creative Commons License 2016.08.30 0 0 140

Sziasztok! Kérlek benneteket világosítsatok fel az ügyben, hogy  Ti mit csináltok azoknak a fizetős gyerekeknek a könyveivel, akik elköltöztek, vagy  külföldre távoztak a nyár folyamán?

 

 

Anele Creative Commons License 2016.08.27 0 0 139

Na jó, feladom(((((

Anele Creative Commons License 2016.08.27 0 0 138

S.v.v!!! Call_me_All

Anele Creative Commons License 2016.08.27 0 0 137

Ez a "túlélőcsomag", amit Call Me Al  - (Vivat, crescat, floreat!) - alkotott a Kello - szörnnyel szemben, mindenkit felvértez ötletekkel!  Te sem leszel kivétel)))

Előzmény: flvk1962 (136)
flvk1962 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 136

Nagyon köszönöm! Ti milyen ügyesek vagytok! Ezek a megoldások eszembe se jutottak. Még nem vagyok valami gyakorlott.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!