Keresés

Részletes keresés

_BP__ Creative Commons License 2019.02.17 0 0 2947

Sziasztok, 220 voltos függőleges rönkhasító vásárlását tervezem. Méteres rönköket szeretnék vele akár négybe is hasítani. Hecht márkàról van tapasztalata valakinek? Köszönöm 

bobo yuing Creative Commons License 2019.02.10 0 0 2946

Köszi holnap felhivom 

nagykunsági Creative Commons License 2019.02.10 0 0 2945
Előzmény: bobo yuing (2944)
bobo yuing Creative Commons License 2019.02.10 0 0 2944

Valami elérhetőséget tudsz adni vagy cimet előre is kösz.

bobo yuing Creative Commons License 2019.02.10 0 0 2943

cmi 6t de ahogy nézegettem az alko - lumag és a mátrix is olyan

nagykunsági Creative Commons License 2019.02.09 0 0 2942

Nem mindegy milyen típusú.

2 helyet tudok, ahol olcsón lehet kapni, Pécel és Nagyszénás.

Előzmény: bobo yuing (2941)
bobo yuing Creative Commons License 2019.02.09 0 0 2941

Sziasztok   6t -ás álló hasitóhoz nincs valakinek szivattyúja

Robi 151t Creative Commons License 2019.01.22 0 0 2940

Sziasztok!

 

Ki tudja milyen gyártmányú gép ez ?Esetleg valakinek robbantott képe!

oceanwave Creative Commons License 2019.01.15 0 0 2939

Kicsit lehet hogy off... 3 x16 amper van nekünk is. Igaz, ipari áramú gépet még nem próbáltam rajta, de egy időben elmegy a rendszeren a mosógép, szárítógép, villanysütő, klíma, páraelszívó és egy nagy teljesítményű porszívó is. 

Előzmény: nagykunsági (2938)
nagykunsági Creative Commons License 2019.01.06 0 0 2938

3X16 ampernél még sosem volt gond az indítás. 

 

3X10 ampernél nem indul , azt is próbáltuk. 

Előzmény: T_Kornel (2937)
T_Kornel Creative Commons License 2019.01.06 0 0 2937

Bocs félre érthetően írtam. Én azt akartam írni ,hogy eddig a legnagyobb motor ami a rendszeren volt az egy 2,6kW -os háromfázisú motor ami szalagfűrészt hajt. Nem akarom én egyszerre használni a hasítógéppel ami 4,1kW os lesz . Legtöbbször csak egyedül dolgozom, így nem is igen tudnám egyszerre használni őket, öcsém mikor hazajön néha segít, de akkor is ha hasogatás van akkor csak a h.gép megy, ha kész kikapcs. és jöhet a szalagf.

 

Pásztorkutyaterel: P=UxI Ha a teljesítményt osztod a feszültséggel az így kapott áramerősség , nemigazán alkalmazható a villanymotoroknál.

villanymotor korántsem egy ellenállás ohmos terhelés. az a számítás ohmos ellenállásra vonatkozik.

 

Én kérdésem csak az volt, hogy a háromfázisú 4,1 kW-os scheppach fahasítógép a gyakorlatba használható e huzamosabb ideig ha megszakítótáblában nekem 3x16A van. Szerintem csak az indulás a necces, de... nincs tapasztalatom az ilyen motorok terén. ezért is kérdeztem.

 

Nagykunsági írta ,hogy Ő egyszerre is használja őket így gondolom akkor nem lesz gond nálam se, mert én csak a hasítót használom ,nem akarok más gépet használni egyszerre vele együtt. 

Az indításnál még nem vagyok tuti biztos hogy nem lesz-e gond?

 

nagykunsági Creative Commons License 2019.01.05 0 0 2936

Az 1 fázist meg egy 1 fázisú motor indítását nem kell összekeverni a 3 fázissal és a 3 fázisú motor indításával. 

 

Mint írtam is alább, nem kell egyszerre indítani a gépeket, de ha beindultak, akkor simán működnek egyszerre , gond nélkül. 

 

Mondjuk az a 10 amperes megszakító elég karcsú :) Még 3 fázisban is. 

A hasítógépem el sem indul 3X10 amperen. 

 

A C-s megszakítóval meg az a baj, hogy mifelénk se rakja fel az E-on, csak azért mert kérem. 

Előzmény: pásztorkutyaterel (2935)
pásztorkutyaterel Creative Commons License 2019.01.05 0 0 2935

Ez igaz mivel én magam is mikor még csak egy fázis volt addig pakoltam a kondikat a 2.2KW motorra amíg az üresjárati áramfelvételét leszorítottam 11 A 6-ra . Bár ahogy írtad felfelé teljes terhelésen megy a 4.1 KW plusz a szalagfűrészt is el kell indítani valahogy, arról már nem is beszélve ha a ház egyfázisú rendszerén van egy mikro vagy mosógép bármi ami épp akkor indul bizony necces a dolog . Mivel nem ismerem a konkrét megosztást és azt sem ,hogy a bejövőn nincs-e már 32 amper fázisonként így ez csak találgatás .  A puding próbája az evés ,de azt biztosan tudom ,hogy az én 3KW hasítóm motorja ami csak 7.5 A simán leverte a 10 A B kismegszakítót olyan 10-ből 8X, mióta fent vannak a C-k ilyen gond nincs .

Előzmény: nagykunsági (2934)
nagykunsági Creative Commons License 2019.01.05 0 0 2934

Nem határeset. Ugyanis ezek a gépek nem teljes terhelésen mennek, így az áramfelvételük sem a maximális. Nagyrészt üresjáratban mennek. 

 

C-s megszakítót nem tesznek fel, pont most szigorították meg a feltételeket. A 3X4 amber pluszban meg 60 ezer, de ha nem szabványos a villanyóra szekrény akkor az plusz még 100 ezer. 

 

 

 

 

Előzmény: pásztorkutyaterel (2933)
pásztorkutyaterel Creative Commons License 2019.01.05 0 0 2933

Elég határeset , sőt elméletileg 6700W :400V 16.75A tehát nem bírja bár a gyakorlat mindig más .

Én azért tetetnék fel  20A- C ami lomha kioldású avval biztosan megy a dolog .

Előzmény: T_Kornel (2931)
nagykunsági Creative Commons License 2019.01.01 0 0 2932

3X16 amper az bírni fogja. Mondjuk nem egyszerre kell indítani a gépeket, de ha beindultak mehet egyszerre a szalagfűrész és a hasító is. 

 

Mi használtunk egyszerre 2 hasítót meg egy szalagfűrészt. Plusz a szivattyú ami keringtette a hűtővizet. 

 

Viszont indulásnál teljes terhelésen megy a motor, mivel ha nem nyomod egyik kart sem akkor egyből felfele megy a kés. És olyankor a motorra teljes terhelés megy. 

 

 

 

 

Előzmény: T_Kornel (2931)
T_Kornel Creative Commons License 2019.01.01 0 0 2931

Sikerekben Egészségben Gazdag Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

 

Nagykunsági köszönöm a segítségedet, sokat segített az írásod, és a képeid. 

Ha kocsmába lennénk meghívnálak egy sörre :-)

 

Lenne még egy kérdés: Nálam a garázsban 3X16A van, eddig a legnagyobb villanymotor a szalagfűrészen van 380V , 2,6kW ha a hasítón 380V,  4,1 kW-os  motor van azt még elviselik ezek a megszakítók?

Nem akarom ,hogy állandóan lenyomkodja, lehet ekkora motort huzamosabb ideig használni 16A-es kismegszakítókkal? 

Igazából csak egy szivattyút hajt, gondolom nincs akkora terhelés/áramfelvétel mint pl. egy kúpos hasítónál. Vagy rosszul gondolom?

 

Még egyszer Sikerekben Gazdag Boldog Új Évet Kívánok és egészséget, hogy sok-sok m3 fát tudj még össze hasítani, és betermelni :-) .

 

 

 

 

Előzmény: nagykunsági (2930)
nagykunsági Creative Commons License 2018.12.30 0 0 2930

Hasítógépek több célra készülnek. Az otthoni "barkács" gépek kisebb teljesítményűek, és gyengébb vázzal készülnek. 

 

Én itthon vettem, de nem újonnan.  Nagyszénáson van egy géplerakat, németből hozzák a használt gépeket. Pécelen is van egy ilyen kereskedés. 

Érdemesebb innen használt gépet venni, adnak rá fél év garanciát. 

 

Én mindenképp kihajtható asztalost vennék, egyszerűbb vele dolgozni, és szerintem tartósabb is. 

 

Javítástól nem félj, egyszerű szerkezetek, otthon simán javítható. 

 

Inkább azon kell elgondolkodni, hogy tegyél rá egy vízhűtést, mert az a 4-5 liter olaj elég hamar megmelegszik, aztán jelentősen csökken az ereje. 

 

Én így oldottam meg.

 

Előzmény: T_Kornel (2929)
T_Kornel Creative Commons License 2018.12.30 0 0 2929

Köszönöm ezt a részletes leírást, sokat segítesz, eddig így, nem gondoltam végig.

Frankón megcsináltad az asztalát.

Az általad linkelt gépet lehet venni nálunk? mindenhol csak a HL szériát látom.

 

Illetve most hogy nézegetem jobban pl Ausztriában,  Obi, Hellweg áruházba HL1200 a típus jelölés 207kg 4,1kW

Nálunk HL1200S 165kg 3,5kW  ez kicsit butitottabnak tűnik.

 

Ez miért ? Nálunk viszont minden hol csak ezt az S betűvel kiegészített változatot látom. Árban meg ugyan az szinte..

Így érdemes kiugrani az Osztrákokhoz. Ez miért tudsz erről valamit?

 

Ox szériát nem is igen találok, ha meg igen az kész vagyon.

 

Előzmény: nagykunsági (2928)
nagykunsági Creative Commons License 2018.12.30 0 0 2928

Én is változatos helyről vettem a fát, sőt vettem nyárfa ágtuskót is, és a 8.5 tonnás géppel mindet fel tudtam hasgatni. 

 

Nem minden az erő. Hiába erős egy gép, ha nem bírja a váza. Ahhoz, hogy erősebb legyen egy gép, csak a munkahengert kell cserélni nagyobbra. Persze ettől lassabb lesz. 

De alapjában véve egy 8 tonnás meg egy 10 tonnás gép közt a különbség csak a munkahengerben van. 

 

Azt meg 10 ezerért lehet venni. 

 

Scheppachoz nem nagyon kell alkatrész, ami kell hozzá, tömítések, bármelyik hidraulikai boltban beszerezhető. De amúgy van hozzá alkatrész is, én pl Nagyszénásról szerzem be. 

Hidraulika szivattyú 10 ezer.

Munkahenger 10 ezer. Bár még soha nem vettem, felújítható, 5-6 ezerből.

Villanymotor még soha nem ment tönkre, de az tekercselhető.

 

Volt egy Güde gépen ami pont olyan volt, mint amit linkeltél. Hál istennek úgy jutottam hozzá fillérekért, hogy nem volt asztala. Így azt én csináltattam hozzá.

Nézd meg a gépet. Ha fenn a kés, akkor a talp és a kés közt van 135 cm. Ha behatod az alsó asztalt, akkor az asztal és a kés közt van 85 cm. És fel kell olyan magasra emelni a fát. 

Mit csinálsz? Talpra teszed a fát, lejáratod a kést a fáig, 35 cm, aztán belevágsz a fába 15 cm, késsel megemeled és behajtod az alsó asztalt. Belevágsz még a fába 50 cm-t, megint megemeled a késsel a fát, berakod a felső asztalt, és végigvágod a fát. Ez 3 lépés. 

Ha az alsó asztal lenne 35 cm, akkor arra tennéd fel a fát, belevágsz 50 cm-t, megemeled a késsel, beteszed a felső asztalt és végigvágod. Ez 2 lépés. 

Aztán majd rájössz, mennyivel egyszerűbb csak behajtani az asztalt, úgy hogy a késen lóg a fa, mint alátenni és beakasztani. Arról nem is beszélve, hogy a lengő asztal, soha nem lesz olyan erős, mint ami le van talpalva. 

 

Én ilyenre csináltam meg. 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: T_Kornel (2926)
nagykunsági Creative Commons License 2018.12.30 0 0 2927

Ne az árát nézd. 

 

Az általam linkelt gépet 100 ezer körül meg lehet venni. 

Előzmény: lala1961 (2925)
T_Kornel Creative Commons License 2018.12.30 0 0 2926

Szia

 

Én is picit a scheppach felé húztam.

Igazad van, persze ha volna módom megnézni mind kettőt élőben az jó lenne.

De így, hogy csak videókat tudok nézegetni meg tapasztalatokat próbálok keresgélni, olvasgatni, egy picit nehéz határozottan állást foglalnom bármelyik mellett. eddig nem is láttam az általad linkelt típust.

 

Azért köszi a linket. Azért esett a választás az erősebbre mert nagyon változatos méretekbe hozzák , nem erdészettől vesszük hanem egy vállalkozótól a szomszéd faluba, minőség meg függ attól épp milyen területet kap. idén pl tölgy gatya rész kb 45-ös átmérő  ágas, göcsös . A kevésbé vastag szedett fa nem mind 1m hosszú,  80cm -1,30m-ig bármi előfordul de általában azért 1m közeli az átlag. 

Gépet illetően azt írtad " 135 cm hosszban hasítanak"  de  a pozicionáló pálcával (pontos nevét nem tudom) belehet állítani hogy ne 135 ről induljon hanem pl 110ről nem? 

Igen méterbe szeretném főként hasítani ,hogy utána szalaggal eltolva már lehet is faházba rakni.

 

Alkatrész ügyileg, Magyarországon lehet hozzá alkatrészeket venni?

Előzmény: nagykunsági (2924)
lala1961 Creative Commons License 2018.12.30 0 0 2925

Üdv ! Hát ennél azért biztos van olcsóbb ,egy évi kb 20 em3 fa hasogatására ! :-)

Előzmény: nagykunsági (2924)
nagykunsági Creative Commons License 2018.12.30 0 0 2924

Egyértelműen Scheppach. 

 

Lumagról vannak rossz tapasztalatok. Nem a technikai adatlapokat kell nézegetni, hanem azt, hogy milyen erős a váz. Ezt viszont fotóról nem lehet megállapítani, ahhoz látni kell élőben. 

 

Lumagom nem volt, csak hallottam több helyről, hogy összecsuklott a váz. Scheppachom van, annak jó a váza. Güde is volt, azt se mondanám rossznak, de a scheppach jobb. 

 

Annak a kb évente 20 m3 tüzelőnek elég lenne egy 8 tonnás is. 

 

Az általad belinkelt mindkét gépnek az a hibája háztartási felhasználásnál, hogy 135 cm hosszban hasítanak. Neked meg jó eséllyel méteres fáid lesznek. A méteres fához, meg pont fordítva kellenének az asztalok. Arról nem is beszélve, hogy a felső lengőasztalt nehézkes kivenni és betenni. 

 

Méteres fához ez az ideális kialakítás. Nekem is ilyen van.

 

https://www.scheppach.com/Produktdetails/Holzspalter-stehend-Ox-1-850-scheppach-inkl-Spaltkreuz---400V-50Hz-3700W---85t.aspx

Előzmény: T_Kornel (2923)
T_Kornel Creative Commons License 2018.12.30 0 0 2923

Sziasztok!

 

Hasítógép vásárlását tervezem 2019 év elején és van is két kiszemeltem, próbálok infókat tapasztalatokat gyűjteni róluk,hogy könnyebb legyen a döntésem.

 1., Scheppach HL 1200S   

 2., Lumag HOS 12A   

 

Van valakinek tapasztalata a két gépet illetően?

Eddig nem volt dolgom ilyen gépekkel így csak az adat tábla alapján tudok különbséget tenni.

Lumag 10kg-al nehezebb illetve adnak hozzá hasítókeresztet, illetve hidraulika olajat. motor picit kisebb 3,3kW a

scheppach pedig 3,5kW

 

Családi ház tüzelőjének összevágására lenne használva. Kb. évente 20 köbméter, padlásszobás ház, kazán fűtés.

Fa típusok éppen mikor mit sikerül venni:-)  állatába tölgy, gyertyán, akác, bükk, cser, berek, némi gyümölcsfa is megfordul.,

idén pl egy kocsi tiszta tölgy (gatya rész) meg is szenvedtünk a feldolgozással. Másik kocsi akác gyertyán berek ezek javát csak félbe.

tgwh8 Creative Commons License 2018.12.29 0 0 2922

Tegyél fel egy videót, nagykunsági csak észreveszi, ha nem olyan hangokat kellene adnia... többet nem hiszem hogy tehetsz, esetleg a hivatalos szervízt kérdezheted ha van olyan.

Előzmény: nyíregyi1 (2921)
nyíregyi1 Creative Commons License 2018.12.29 0 0 2921

Köszönöm a segítséget!

Ez esetben elfogadom hogy ilyen a működése amíg ilyen erőben lesz a gép,mert más nem tetsző dolgot nem vettem észre rajta.

Jól dolgozik.

Előzmény: nagykunsági (2920)
nagykunsági Creative Commons License 2018.12.29 0 0 2920

Valószínű ilyen a működése. 

 

Mikor felfele jön a kés a kétirányú munkahenger mindkét ágára ráengedi a 210 baros nyomást, és a 2 nyomófelület különbségből adódó erő hatására jön fel a kés. 

 

Tehát mikor felfele jön a kés, teljes terhelésen megy a szivattyú. 

Előzmény: nyíregyi1 (2919)
nyíregyi1 Creative Commons License 2018.12.27 0 0 2919

Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék tanácsot kérni ,van egy Scheppach HL 1400-as álló fahasítóm  nagyon erős gép. Ami nem tetszik amikor jön fel a kés olyan visító hangja van,nem olyan  hidraulikás  a hang mint nyomáskor. Mitől lehet ez,valakinek lenne ötlete? Olajcsere volt már a gépen. Köszönöm .

bnorci71 Creative Commons License 2018.12.24 0 1 2918

Békés Boldog Ünnepeket!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!