Keresés

Részletes keresés

molnarnei Creative Commons License 2003.10.15 0 0 97
Nagyon szerettem volna a Rappai kertészetből rendelni,de sajnos én tényleg a világ végén lakom akárhonnan nézem. Ezért a csomagküldők érdekelnek.
Előzmény: endru (95)
Tozatu Creative Commons License 2003.10.14 0 0 96
Nem,ez más,de még keresem.Ezek küldenek postán.
Előzmény: endru (95)
endru Creative Commons License 2003.10.14 0 0 95
Ha jól értettem akkor a Rappai cimét kéred?
7173 Zomba, Fő tér 7
tel:06 20 9 228 279
Postán nem küld, de sok helyen jár, megbedzélhető hol veszed át a fát.
A Kertészeti Egyetem őszi kiállitásán (valamikor most a napokban lesz) állitólag ott lesz.
Előzmény: molnarnei (93)
Tozatu Creative Commons License 2003.10.13 0 0 94
Jó,megkeresem,mert küldenek katalógust,ha kérsz.
Előzmény: molnarnei (93)
molnarnei Creative Commons License 2003.10.13 0 0 93
Ha megtudod azt a cimet legalább nekem áruld el!
Előzmény: Tozatu (91)
Tozatu Creative Commons License 2003.10.10 0 0 91
Ne tessék kérem emiatt macerálni,mert honnan tudhassam,hogy mi merre a vidék.Csomagot úgy sem küldenek,de legalább nem verem el a pénzt.Láttam egy új csomagküldő hirdetését,majd megnézem jobban.
Előzmény: CORTEN (90)
CORTEN Creative Commons License 2003.10.10 0 0 90
Mondta valaki, hogy tessék ugrálni? Akkor egy pesti is mondhatná 'én meg nem megyek 'le' vidékre...
Legjobb tudomásom szerint Rappaiék bótjáról és arról hogy küldenek e csomagot, jött fel a 'téma', az meg vidéken van, nem közvetlenül a Budapest tábla tőszomszédságában.
Előzmény: Tozatu (89)
Tozatu Creative Commons License 2003.10.09 0 0 89
Azért nem ugrálok fel Pestre,mikor errefelé is vannak nagyon jó kertészetek.Itt a szép árut is féláron adják.:)
Előzmény: CORTEN (82)
rferi Creative Commons License 2003.10.09 0 0 88
Nincs gyümölcsfa, csak dísznövény :-((
Előzmény: rferi (83)
taramiram Creative Commons License 2003.10.09 0 0 87
Nem New Gardennek hívják? Olyanban már jártam, Budaörs-Törökbálint között van egy. Nézelődni jó volt, de az árai nem a földön járnak.
Kis kertészeket kellene találnunk.
Javasolták nekem a Flora Coop nagybani virágpiacot is a Budaörsi útnál, állítólag ott sokkal olcsóbb minden, és nem csak kereskedőket szolgálnak ki. Járt már valaki ott?
Előzmény: CORTEN (86)
CORTEN Creative Commons License 2003.10.09 0 0 86
XIV, Kerepesi út mellett, az Őrstől kb 5 perc gyalog. A hév felőli oldalon, Zalán utca a másik oldalon azt hiszem valami templom van, de ez nem biztos.szvsz nehéz nem észrevenni.
Tök jó kis bót, nyáron féláron lehetett kapni a kiszáradt növényeket!!! Viszont aválaszték hatalmas, csak kissé húzósak az áraik.
Előzmény: taramiram (84)
rferi Creative Commons License 2003.10.09 0 0 85
Az Örstől kifelé Gödöllőnek, a Hév oldalán, 150-200 méterre a Sugártól.10000m2 területen.Kicsit borsos...Kocsival az IKEA felől lehet könnyebben bejutni, a Hév miatt....
Előzmény: taramiram (84)
taramiram Creative Commons License 2003.10.09 0 0 84
Ez miféle bolt, melyik kerületben van? Édemes elmenni, Még nem hallottam róla.
Előzmény: CORTEN (82)
rferi Creative Commons License 2003.10.09 0 0 83
Ez jó kérdés!Én elmentem ugyan, de nem tűnt fel.
Ma beugrom, és tájékoztatok.
Előzmény: CORTEN (82)
CORTEN Creative Commons License 2003.10.09 0 0 82
A vidékiek is rendelkeznek személygépjárművel, ha meg nem akkor tudnak tömegközlekedni. :)
Vagy valamiféle titkolt, kirekesztő üzletpolitikát folytatnak?

Ráadásul a kertészet is erősen 'vidéken' van. Minden esetre én jobban bízom az általuk ajánlott pl. fügékben, mint a Sibertz-Starkl csudafáiban. Mondjuk az áraik lehetnének barátságosabbak, de végső soron elég korrektnek tűnnek.
A Bp. Zalán utcai nagy dísznövény-áruház csak dísznövényekkel foglalkozik? Mert soha sem mentem el a végéig, hátha ott vannak a gyümölcsfák.

Előzmény: Tozatu (81)
Tozatu Creative Commons License 2003.10.08 0 0 81
De a Rappaiék sajna postán nem küldenek,így kiestek a vidékieknek.
Előzmény: CORTEN (79)
Bumeráng Creative Commons License 2003.10.08 0 0 80
Ahogy nézem tényleg a tuja.hu a legolcsóbb.
A szőlő a Sieberznél 2x annyi.
CORTEN Creative Commons License 2003.10.05 0 0 79
A retusálásról:
Találtam olyan képet a Siebertz prospektusában amely a Starkl katalógusban is szerepel, csak ott tükrözve van. Érdemes a törpe- alma és körte fákat is figyelni, mert némelyiken gyanúsan ismétlődő gyümölcsök és levelek is vannak. Kiváncsi lennék, hogy vajon a termést is csak szkennerrel lehet majd róla szedni? Néhányszor már elkövettem a hibát és rendeltem ezt-azt, sajna egyiket sem tudnám már megmutatni mert igen rövid életű volt mindegyik. Enyhén szólva hülyének nézik a magyarokat, persze nem minden alap nélkül. Az áraik meg teljesen ötletszerűek, van amit kétszer akkora méretben harmad áron bármely jobb faiskolában be lehet szerezni.
Az egzotikusabb növények kedvelőinek ajánlanám a Rappai-féle kertészetet, weblapjuk is van, a pontos címet nem tudom.
Előzmény: pitonix (78)
pitonix Creative Commons License 2003.10.02 0 0 78
Nekunk is megkuldtek, rendelni meg nem rendeltunk toluk (a masik s-betustol sem), nem csak az araik miatt, hanem mert olyan kendozetlenul retusaltak, hogy semmi bizalmam felejuk.
Tujatol mar tobbszor is rendeltunk, tapasztalatok vegyesek. Egyik alkalommal a 2 novenyke fejjel lefele(!) volt a dobozban - megszenvedtek az utazast, es rovid ido alatt elpusztultak.
Előzmény: Szimat (76)
Anonymus User Creative Commons License 2003.10.01 0 0 77
Tavaly kivételével eddig még mindig megkaptam a katalógust. Akkor is a posta volt a ludas. A Sieberz külön levélben volt végig kérdezni minden érdeklődött, hogy valóban megkapta-e a katalógust, mert a Posta eltökítette, azaz nem kézbesítette.
Előzmény: Szimat (76)
Szimat Creative Commons License 2003.10.01 0 0 76
Sziasztok,

Hat a Sieberz-tol nem rendelek semmit, mert hiaba kertem, nem kuldtek katalogust. A weboldalukon meg tul keves az info egy-egy cikkrol. Peldaul a viraghagymak kozott helyenkent csak egy nev van. Annyira meg nem vagyok fanatikus, hogy a nev alapjan tudjam milyen szinu es fajtaju. No mindegy.
Viszont a tuja.hu oldalrol mar tobbszor rendeltem es eleg korrektnek tuntek :).

Udv,

keleti topicnyitó Creative Commons License 2003.09.16 0 0 75
A Starkl katalógus szinte csak virágokból áll...
Előzmény: rferi (71)
Tozatu Creative Commons License 2003.09.15 0 0 74
Kertlap.hu,kertpont.hu-n mazsolázgathatsz.
Előzmény: tothtam (73)
tothtam Creative Commons License 2003.09.15 0 0 73
Hello!
Nem tudja valaki, milyen "virágküldők" vannak még a Sieberz-en kívül, akik küldenek ingyenes katalógust postai úton? És hol lehet megrendelni?
tujapont Creative Commons License 2003.09.06 0 0 72
rferi
A hozzaszolasod alatti linkajanloban ratalalsz a Bergeronra is.....
Előzmény: rferi (71)
rferi Creative Commons License 2003.09.05 0 0 71
Tegnap megjött a Starkl katalógus.
Dobtam egy hátast.
Van ami a teszkós áraknál háromszor-négyszer drágább hagyma.A Sieberznél "csak" kétszer....
Régebben mintha fordítva lett volna...
Bergeron kajszit keresek, de asszem talpalni fogok, mert ezek a katalógusok kicsit durvák nekem.Pedig olyan szépek!
tujapont Creative Commons License 2003.09.05 0 0 70
Sziasztok.

Nem éppen idevág, ... de mégis talán...
Nézzetek körül a tuja.hu oldalon is. árak, választék... Saját oldalam, sokat dolgoztam rajta.

demjengi Creative Commons License 2003.09.02 0 0 69
Helló! Nagyon jó volt otthon. Amióta újra dolgozom nem is alszom olyan jól. Az ötöst szeretném megnyerni, hogy ne kelljen többet erre a munkahelyre bejárni. Hát idén nem veszek tulipán hagymákat, mert másra kell a pénz. Majd jővőre.
Előzmény: kígyószisz (64)
Tozatu Creative Commons License 2003.09.01 0 0 68
Siófokon voltam az OBI-ba,gondoltam végre leskelődhetek a növényeknél,de nagyon gyatrák voltak a kintiek és ráadásul drágák.Így kiscsaládom megadóan tűrte,hogy még egy kertészetnél megálljunk.Azt hiszem Kertfok neve,nem úsztam meg vásárlás nélkül.
Előzmény: kígyószisz (64)
Szimat Creative Commons License 2003.09.01 0 0 67
En meg nem kaptam meg a Sieberz katalogust, de a honlapjukat bongesztem. En is hasonlitgattam az arakat a Starkl-eval. Tenyleg meglepo kulonbsegek vannak.
Rendeltem egy csomo tavaszi hagymas novenyt de nem a fenti helyekrol, hanem a www.tulipanvilag.hu cimrol. Szerintem korrektek az arak, es darabra lehet a hagymakat venni. Tehat nem csak 10-esevel. Lattam ugyanezeket a fajtakat a Bricostore-ban, de sokkal dragabban.
De mivel csak tegnap rendeletem, a csomag meg nem jott meg. Remelem nem fogok csalodni.

Udv,
Szimat

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!