Keresés

Részletes keresés

Jordi Culé Creative Commons License 2006.07.17 0 0 240
Zagrabban jo volt.
Előzmény: shady lane (239)
shady lane Creative Commons License 2006.07.16 0 0 239
Aki kihagyta, bánhatja. Eszméletlen volt.
shady lane Creative Commons License 2006.06.12 0 0 238
Na ja. Én első ízben rollerre gondoltam, de sajnos tegnap elhagytam az egyik kerekét.
Előzmény: Szőrös (237)
Szőrös Creative Commons License 2006.06.12 0 0 237
a legolcsóbb stoppal, gyalog vagy biciklin
Előzmény: shady lane (236)
shady lane Creative Commons License 2006.06.11 0 0 236

Már nagyon várom a koncertet. Tavaly előtt sajnos kihagytam. Mégegyszer nem követhetem el ezt a hibát.

Tényleg, tudja valaki hogy lehet a legegyszerűbben, és legolcsóbban eljutni Trencsénbe?

close652 Creative Commons License 2006.05.09 0 0 235
persze, meg is néztem már (vas este)
Előzmény: fibo (234)
fibo Creative Commons License 2006.05.08 0 0 234
Már le is töltötted? Nekem nagyon lassan jött le.
Előzmény: close652 (233)
close652 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 233
nagyon jó, köszönet!!!
Előzmény: fibo (232)
fibo Creative Commons License 2006.05.06 0 0 232

Sziasztok! Egy elég jó koncert tölthető le innen, torrenttel:

http://www.mininova.org/tor/267917

Norbert007 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 231
Nem sok csak 6600 Ft a jegy ára. Csak az nem derül ki, hogy hánykor kezdődik pénteken a koncert.
Előzmény: reckon (230)
reckon Creative Commons License 2006.05.02 0 0 230
fúúúúú...engem érdekelne...csak lesz-e akkor kedvem($$$)

:)
Előzmény: Norbert007 (229)
Norbert007 Creative Commons License 2006.05.01 0 0 229
No mi van, senkit nem hozott lázba a dolog??
Norbert007 Creative Commons License 2006.04.27 0 0 228

Hoppá gyerekek!

 

Július 14-én Pixies koncert lesz Szlovákiában!!

Ki jön?

kíber Creative Commons License 2005.10.07 0 0 227
Hát nagy lúzer vagy, az tény, de meg is érdemled!
Előzmény: homerx (225)
gyrk Creative Commons License 2005.10.06 0 0 226
nagy hibát követtél el
Előzmény: homerx (225)
homerx Creative Commons License 2005.10.06 0 0 225
francba, nyaron denverben voltam, es a kulvarosban jatszottak. egy kocsmaban megtudakoltam hogy lehet kijutni, de a fiatal csapos eltanacsolt tole, mondvan kijutni meg csak ki lehet, de bejonni ejjel mar nem, mert nincs tomegkozlekedes, a taxi meg draga. igy lemondtam rola.
thesparrow Creative Commons License 2005.09.09 0 0 224
reckon Creative Commons License 2005.04.18 0 0 223
az is she weird sztem is a legjobb számok között van.a bbc-s verzió elképesztő.
Előzmény: zeuszka (200)
reckon Creative Commons License 2005.04.18 0 0 222
nagyon kösz!
Előzmény: trash17 (220)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.10 0 0 221

 

részlet az említett weboldalról:

 

" A Pixies 1986-ban alakult Massachusetts-ben Charles Thompson dobos és szobatársa Joey Santiago gitárossal.Thompson California-ban töltötte a gyermekkorát és itt is tanult meg zenélni,míg Santiago Puerto Rico-ból való.Miután megalapították a zenekart csatlakozott hozzájuk Kim Deal basszusgitáros és legvégül a zenekar legkarizmatikusabb tagja az Énekes/Gitáros Frank Black."

 

(...)

 

én...én ehhez... nem is teszek hozzá semmit...

 

(talán csak annyit, hogy ha kár hogy elhunyt sid vicious, a nirvana dobosa)

 

Előzmény: trash17 (220)
trash17 Creative Commons License 2004.12.06 0 0 220

Hi.

 

Akit érdekel pixies live at bbc & még sok más jó kis alter album az a  http://brixtonacademy.atw.hu oldalról letöltheti!

xhris Creative Commons License 2004.11.08 0 0 219

Van egy eladó Pixies:Complete B-sides c. CDm, vadonatúj, még celofánban! (Hülye fejemmel megrendeltem, mikor már megvan...)

érd: xhris@mailbox.hu
Más, lenne olyan kedves valaki beírni az június 10-ei bécsújhelyi koncert setlistjét? Köszönöm

pitter74 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 218
pitter74 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 217

kurva index

kapjatok be

hogy kell kepet feltenni??

francba is

 

pitter74 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 216

 

na, csak sikerul talan

pitter74 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 215

no, ime a borito es a tracklisting

COOKCD291 2CD, megjelenes oktober 18

 

CD1 – Black Francis demo

 

1.       The Holiday Song

2.       I’m Amazed

3.       Rock A My Soul

4.       Isla De Encanta

5.       Caribou

6.       Broken Face

7.       Build High

8.       Nimrod’s Son

9.       Ed Is Dead

10.   Subbacultcha

11.   Boom Chickaboom

12.   I’ve Been Tired

13.   Break My Body

14.   Oh My Golly

15.   Vamos

 

CD2 – Frank Black Francis

 

1.       Caribou

2.       Where Is My Mind

3.       Cactus

4.       Nimrod’s Son

5.       Levitate Me

6.       Wave Of Mutilation

7.       Monkey Gone To Heaven

8.       Velouria

9.       The Holiday Song

10.   Into The White

11.   Is She Weird?

12.   Subbacultcha

13.   Planet of Sound

 

 

 

Jordi Culé Creative Commons License 2004.07.30 0 0 214

Hajjaj, konkrétan a VOX Caféban volt Spaceheads koncert.

 

Azokra a korai demókra nagyon kíváncsi leszek.

Előzmény: pitter74 (213)
pitter74 Creative Commons License 2004.07.30 0 0 213

no
csak annyit hogy a cooking vinyl-nal mar honapok ota be van irva a kiadasi listaba a kovetkezo
 
FrankBlackFrancis - FrankBlackFrancis
2CD COOKCD 291
Pre Purple Tape demos and 2003/4 re-workings of same
 
szoval valami lesz

es meg annyi extra info, hogy Andy Diagram egy jonevu trombitas, a kilenceves evek elejen a James tagja volt, valamint jart itt Magyarorszagon is nem egyszer Spaceheads neven



 

Előzmény: dokuman (211)
elefantkillah Creative Commons License 2004.07.29 0 0 212
Pixies:


Gyártó: 4AD

Kép: 4:3

Hang: Dolby 5.1

Extrák: Videoklipek, backstage felvételek, interjúk

Játékidő: kb. 120 perc

Megjelenés éve: 2004

 

Hogy mi a közös a Nirvanaban, a Placeboban, a Radioheadben, a VoiVodban és a Blurben?? Hát csak annyi, hogy mindannyian a huszadik század egyik legfontosabb zenekarának tartják a Pixiest. Nos, igen, pixiék egyedi hangzásukkal, szokatlan dalszerkezeteikkel berúgtak egy ajtót az alternatív zenék előtt. 1991-ben oszlatták fel magukat, így már nem érhették meg, ahogy az  alter hullám világjelenséggé vált. Most viszont mindenki örömére újjáalakultak, koncertjükre az internetes aukción négyszáz dolcsiért keltek el a jegyek, úgyhogy úgy tűnik, a megérdemelt siker végül nem kerülte el őket

 

Koncert

****

Ezt a fellépést még az 1988-as európai turné londoni állomásán rögzítették, tehát nem egy mai darabról van szó. Ráadásul hallhatóan semmilyen utólagos munkálatnak nem vetették alá a szalagot, minden pontosan úgy szól ahogy elgitározták, leütötték, kiénekelték. Ebben persze benne van, hogy becsúsznak hamis hangok, fals üvöltések, de igazából pont ettől vezér az egész, mert hát a Pixies pont a féktelen dinamizmusról, a bizarr váltásokról, a szétbarmolt hangzásról szól. Még a mai fülnek is szokatlan megoldások tömkelegébe futunk bele a dalokban, úgyhogy tényleg nagy élmény végighallgatni az anyagot. Van benne némi kis punkot idéző ösztönös agresszió, art-pop elemek, és nem ritkán olyan zsigeri popposág, amitől teljesen bekólázva ülök a képernyő előtt, és gyakran nem igazán tudom hova tenni a dolgokat. Megnézve ezt a felvételt csak egyet sajnálok, hogy nem lehettem ott Londonban, nem ugrálhattam a csurig teli teremmel együtt és így nem üvölthettem a szövegeket csápolva a kezeimmel. Na mindegy az utsó kettőt itthon is megtehetem, legalább elszórakoztatom a macskát.

 

Extrák

*****

A videoklip az tiszta sor, sok mindent nem lehet hozzáfűzni, max annyit, hogy itt sem a hagyományos megoldások dominálnak. Ezek a kisfilmek lubickolnak a humorban és a bizarr képi megvalósításban, mindenféleképpen figyelemreméltó munkákról van szó. A korongon ott figyelnek részletek a már említett európai turné során kis kézikamerával felvett filmecskékből is. Vicces az egész, remekül szórakoztam, de egy valamit nem tudok megérteni, hogy miért nem lehet feliratoztatni, így sok ember kimarad a mókából. Az interjús rész pedig egészen elképesztő. A jelenlegi zenei világ olyan arcai mondják el véleményüket a Pixiesről, mint Bono, David Bowie, Thom Yorke (Radiohead), PJ Harvey, Damon Albarn (Blur) hogy csak néhányat említsek. Tehát egy szerény sztárparádéval zárul ez a nem mindennapi kiadvány.

Kép
****

Ahhoz képest, hogy milyen régi koncertfelvételről van szó, a minőségre nem lehet panasz, a képi világ ráadásul megtartja a zene dinamizmusát, jók a vágások, így annyira nem is hiányoznak az effektek, meg az egyéb kis trükkök. A kézikamerás felvételek persze gyakran homályosak meg életlenek, na de nehogy már mást várjunk! Az interjús rész viszont tökéletes, szép, okos, ügyes.

 

Hang
*****

1988-ban rögzítették ügyebár ezt a koncertmókát, és hát még így is sokkal jobban szólnak, mint számos mai titán. Jók az arányok, tiszták a hangok, hibának nyoma sincs, garantált az élvezet, már ha megbarátkozunk a kicsit extrém megszólalással.

 

Összhatás

****

Elsőre annyira nem tetszett a dolog, volt egy csomó részlet amit nem tudtam hova tenni, de a sokadik meghallgatás után egyre inkább megfogott az anyag, úgyhogy azt kell mondjam, ez egy király zenekar király kiadványa. Mindenképpen ajánlott az átlagnál kissé nyitottabb népek számára.

 

dokuman Creative Commons License 2004.07.28 0 0 211

már meg is találtam.

 

Black had been working on a two-disc set entitled 'Frank Black Francis' scheduled for a spring release. However, SpinArt Records, the label set to release the double album have been reportedly unable to pin Black down for a completion date.

Disc 1 is said to feature Black's reworking of Pixies classics collaborating with experimental duo Two Pale Boys. The group features Andy Diagram, who plays a trumpet through radio receivers and Keith Moliné who manipulates sound with a MIDI-based guitar setup. Crikey.

Currently, little is known of the second disc, although sources confirm that it is likely to compile Black's early pre-Pixies solo demos.

In other Pixies news, writer Josh Frank has been piecing together his musical 'Teenager of the Year: The Frank Black Musical' which is set to premiere this September in New York.

Frank has also been working on an official biography entitled 'Fool The World: An Oral History Of The Pixies' features excerpts from interviews with the band themselves and their associates and celebrity fans including Thom Yorke, David Bowie, Bono, PJ Harvey and Dave Grohl.

The book is expected to see a release before the end of the year.

 

azért az a musical egy kicsit túlzás, nem?

Előzmény: dokuman (210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!