Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.07 0 1 7381

Torbágy utcánál ott a Dzsungel játszó. Szintén nagy kedvenc! Meg a futópálya. Mindent azért nem lehet egy helyre, meg középre...

 

Bármit felújítanak, az csak jó, de a sétány így is használható, szívesen becserélném a sétány felújítást az új uszodára.

Előzmény: Sinbiciklis1 (7379)
syrius Creative Commons License 2016.03.07 0 0 7380

Jobban hat egy frissen átadott, mint egy lepukkanóban lévő.

Előzmény: Sinbiciklis1 (7379)
Sinbiciklis1 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 7379

Valami központibb hely, pl. Torbágy u., ahova lentről is fentről is könnyebb eljutni. Lásd, választások előtt nagy csindadrattával átadott kutyafuttató. Ja, és mi lesz a sétány felújításával? Minden sarkon látvány képek, lassan jön következő választás és az ígéretekből semmi. Fidesz!

 

Előzmény: Törölt nick (7377)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.26 0 0 7378

Szerintünk is nagyon jó, inkább csak attól félek kicsit lesz. Meg hát nem akarok elégedetlennek tűnni, de azzal az 1 db jeltőlámpával, ami van, nem szálltak el nagyon a tervezők. Így még az adott alapterület mellet is van tér a fejlesztésre...

Előzmény: Sinbiciklis1 (7376)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.26 0 0 7377

Mi lett volna a jobb hely?

Előzmény: Sinbiciklis1 (7376)
Sinbiciklis1 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 7376

Elkészült a KRESZ játszótér. Bár jobb helyet is tudtam volna, de dicséret illeti érte az önkormányzatot:

judit56 Creative Commons License 2015.12.06 0 0 7375

jaj, most néztem csak be ide, szegényke, gondolom a következmények miatt történt vele, ugye?

 

Előzmény: Sinbiciklis1 (7366)
KKKrisztina Creative Commons License 2015.11.30 0 0 7374

Sziasztok,

Eladó lakást keresek minimum másfél szobásat Gazdagréten. Lelakott, felújításra szoruló lakás is érdekel.Alapkövetelmény akadálymentes és liftes legyen, mert kerekes székes vagyok. 

Ha valaki tud segíteni nagyon megköszönöm!

macószéki Creative Commons License 2015.11.12 0 0 7373

A konyhai munkapultot szeretném kicseréltetni. Sajnos a legtöbb helyen csak nagyobb munkát vállalnak.Ha valaki tud ajánlani egy megbízható asztalost, kérem írja meg. Tanácsokat is köszönettel vennék, mert a 8 éves pult a csaptelep alatt szinte kilyukadt, valamivel szigetelni kellett volna.

syrius Creative Commons License 2015.10.18 0 0 7372

Nagy divatja van a retro-nak. Nosztalgiázni lehet - bár én azóta is rendszeresen látok ilyet a busmegállóban - mármint buszt.

Előzmény: tölgy_12 (7370)
manhattani Creative Commons License 2015.10.18 0 0 7371

Meg a 139-es sem a Déliig jár.

Jééé, van egy busz is a képen! :-)

 

Előzmény: tölgy_12 (7370)
tölgy_12 Creative Commons License 2015.10.18 0 0 7370

ez egy kicsit- inkább nagyon- régi fotó.

 

már híre hamva sincs a postaládának.

 

:-)

Előzmény: B 53 (7369)
B 53 Creative Commons License 2015.10.16 0 0 7369

hmgota Creative Commons License 2015.10.03 0 0 7368

Ha esetleg valakinek erdekes lehet: elado a Csiki-hegyek utcaban egy 53 nm-es  , 1+2 felszobas , erkelyes felujitott lakas. 8. emeleti, felujitott lift es futeskorszerusites. Tulajdonostol elado, igy az ar is sokkal kedvezobb, mint ingatlanos bevonasaval. Iranyar:18.5 M Ft Erdeklodni: 0630 537 9357

Laslow Creative Commons License 2015.09.29 0 0 7367

Sziasztok!

Ha tud valaki Gazdagréten vagy közvetlen környékén bútorozatlan (vagy minimális bútorozottságú) 50nm feletti kiadó lakást két kisgyerekes család számára legkésőbb november végi (de akár holnapi) költözéssel, legyen szíves jelezze felénk, mert a mostani lakásunkat sajnos rövidesen el kell hagynunk.

Nem dohányzunk, soha nem késünk a lakbérrel/rezsivel, és lakást olyan állapotban adunk vissza, ahogy megkapjuk.

Tel.: 30/282-7739 vagy 30/495-7306

Köszönjük!

Sinbiciklis1 Creative Commons License 2015.08.29 0 0 7366

A bácsi, akit hordágyon hoztak le, júliusban meghalt.

Előzmény: manhattani (7359)
manhattani Creative Commons License 2015.08.28 0 0 7365

Nálunk bedobták az A4-es lapokat a levélszekrényekbe, úgyhogy nem kellett sokat böngészni :-)

Előzmény: yazziedee (7364)
yazziedee Creative Commons License 2015.08.26 0 0 7364

nálunk meg konkrét beépített gardróbok vannak helyenként telepítve a rácsok mögé, és van olyan is, ahol teljesen be van polcozva a lezárt folyosórész, mondanom se kell, roskadásig pakolva mindenféle éghető lomokkal (na jó, cuccokkal - az ott élő lakótársaknak biztosan nem lom, hanem "érték" minden, ami ott van), és itt semmi nincs kiírva, pedig hát... azonos utca, igaz, másik társasházközösség, de ennek gondolom, nem sok jelentősége van a tűzoltóság szemszögéből nézve... /azért holnap átböngészem a hirdetőtáblát, hátha találok valami újabb kiírást itt is/.

Előzmény: manhattani (7363)
manhattani Creative Commons License 2015.08.23 0 0 7363

Nálunk arról szólnak a kiírások, hogy a szeptemberi lomeltakarítás után csak kerékpár és babakocsi maradhat a lezárt részben, amit meglepetésszerűen ellenőrizhetnek.

Előzmény: yazziedee (7361)
yazziedee Creative Commons License 2015.08.21 0 0 7362

*akarom mondani "folyosóját", na! miket írok már! xDD bocsánat :)

Előzmény: yazziedee (7361)
yazziedee Creative Commons License 2015.08.21 0 0 7361

nah, mit zagyválok már itt össze... xD a lényeg kimaradt, miszerint a tűzoltóság a lakók bejelentéseit kivizsgálandó egy előre megadott időpontban kijött ellenőrizni a tház összes folyósólyát, lépcsőházát, satobbit, amikorra ajánlott volt elpakolni mindenhonnan, vagy... bírság. na de ők csak úgy ad hoc jelleggel nem tartanak ellenőrzéseket, mindenki magáért felel - ill. a lakótársaiért is közvetve - ha nem pakol el az útból, és hát, ahogyan ez lenni szokott: a kilátásba helyezett bírságolás miatt lerakodtak, de utána szépen visszaállt a régi "rend", ez van... ismertem egyébként olyan szomszédot (már elköltözött azóta), kihez csak oldalazva lehetett bejutni a rácson túl a lakásába, pontosabban midkét, a ficakban levő lakásba, túlzás nélkül a plafonig voltak felstócolva a bútorok, dobozok, és mindenfélék. mint egy klasszik sufniban.

Előzmény: yazziedee (7360)
yazziedee Creative Commons License 2015.08.21 0 0 7360

hát, akkor infó frissítve, köszi :) és szívből örülök, hogy rendeződtek a dolgaik, a gyűjtés pedig... le a kalappal előttetek.

 

ami a tűzoltóságot, meg a kitett dolgokat illeti, hát, én nem is értem, hogy nem képesek felfogni emberek, hogy a saját épségüket (életüket) kockáztatják a szabályok felrúgásával... és itt most elsősorban a lezárt folyosórészekre gondolok, amelyik sok helyen valóságos lomtár - ellenére annak, hogy mindenki tudja, hogy tilos. nálunk volt pár éve egy vicces perpatvar, amikor is a szomszédos lépcsőházban két lakó feljelentette egymást, mert összevesztek a tárolóhelyek felosztásán, és akkor ki lett adva, hogy egy héten belül minden lépcsőház minden előterében el kell pakolni mindent, a ráccsal elzárt területeket ki kell nyitni - vagyis a rácsos, vagy bármilyen ajtó nyitva kell, hogy legyen, különben - ha jól emlékszem, lakásonként 30-50 ezres bírságot helyeztek kilátásba...

 

nah, akkor mindenki fejvesztetten pakolt el, ill. be a lakásába, vicces volt - az, ahogyan nem telt el egy újabb hét az ellenőrzés után, és máris ugyanúgy kint volt a cséritelep mindenütt, max át volt rendezve kissé... és ki járt élen ebben is? hát ki más, mint hőn szeretett gondnokunk! xDD

 

arra már nem emlékszem, hogy ki fújta be, de napokkal később újra kiürítette a gondnoki lakás előtti folyosórészt, mert isten tudja kik, de tény, hogy befújták, hogy visszapakolt, holott neki kéne élen járnia, vagy mi a jogkövetésben, ha már a társasház alkalmazottja... ;) persze azóta már ismét visszacuccolt, ki tudja, hányadszor, csak most már kevesebb a holmija, rendezettebb képet mutat az első emeleti folyosó... nálatok nincsenek ilyenek?

Előzmény: manhattani (7359)
manhattani Creative Commons License 2015.08.21 0 0 7359

>ebben vsz nem igazán zavarják őket a sarkokba pakolt növények

 

Az nem is, a két fal közötti frontra kirakottak sértik a szabályokat. jelenleg azok is, amik a ház beépített fém keretén belül vannak.

 

>a lakásban állítólag azóta sem laknak, legalábbis ezt beszélik a sarki boltocskában,

 

Úgy tudom, de, gyűjtöttünk is nekik, és néhány hete láttam az egyik lakót.

Előzmény: yazziedee (7358)
yazziedee Creative Commons License 2015.08.20 0 0 7358

üdv, a mi utcánkban, a mellettünk levő épületben történt a tűzeset, egy ugyanolyan lakásban, mint a miénk (74 nm-es), ezt a lakást nem érintik a lezárt előterek, mert pont a lépcsővel szemben van a bejárat, de a félemeletre kitett cuccok sem - bár ezért szólnak a gondnokok, amint észreveszik, mert ezt elvileg nem lehet, ugyanakkor a növények megengedettek, pedig azokból elég sok van, úgy tapasztalom, amikor gyalog kell megmásszam a tíz emeletet; nah szóval, a tűzcsapok ebben a háztípusban az emeleteken vannak a villanyórákkal szemben, minden emeleten, egy zár nélküli vasajtó takarásában, a félemeleteken maximum végigrohannak felfelé, és ebben vsz nem igazán zavarják őket a sarkokba pakolt növények (mondjuk, én nem pakolok ki semmit, soha)...

 

pont otthon voltunk a tűznél, óriási volt a zaj, a hangzavar, rengeteg autót vezényeltek ki, és hatalmas tömeg verődött össze a házunk előtt (is), a mentés igen látványos volt, ahogyan lehozták az ágyhoz kötött sérültet az emelődaru kosárjában, pontosabban a kosár tetején, keresztben rárögzítve a hordágyat - iszonyú ijesztő volt, remélem, kapott nyugtatót szegény sérült, mert szerintem a helyében én a 11 emeletnyi magasságból való végtelen lassúsággal történő ereszkedéstől kaptam volna infarktust, miközben 30-35 m-nyi mélység körülöttem, mindenütt...

 

a lakásban állítólag azóta sem laknak, legalábbis ezt beszélik a sarki boltocskában, de a kiégés nyomai még most is látszanak, mintegy mementóként feketéllik a vakolat a szépen "becsomagolt" épület legfelső emeleti ablakai felett, nem szép látvány...

Előzmény: manhattani (7355)
manhattani Creative Commons License 2015.08.11 0 0 7357

Az nem. Az  lezáró ajtó ugyanakkora gát, mint a lakásajtó, és azt a tűzoltók megoldják.

Csak azzal volt baj, hogy a lakásajtó és a lépcsőház között egy folyosón sok éghető anyag van, ami, ha meggyullad, bezár a lakásba.

 

A lezárás meg azért jó, még így is, hogy már tárolóhelyet nem nyerünk, mert azon a folyosón, fedésben, a betörő nyugodtan dolgozhat a lakásajtó zárján.

Előzmény: lildiko (7356)
lildiko Creative Commons License 2015.08.10 0 0 7356

A lezárás ténye nem zavarta őket? A mi lakásunk közvetlen a lépcső mellett nyílik, de mindig az volt az érzésem, hogy a kedves szomszédok szabálytalanul zárják el a belső részt. Van ugyan kulcsom hozzá, már csak a villanyóra miatt is, de ha senki sincs történetesen otthon ...

Előzmény: manhattani (7355)
manhattani Creative Commons License 2015.08.10 0 0 7355

A tőlünk nem messze lévő házban volt a tűz. A dolog folyománya, hogy mivel a tűzoltókat akadályozták a félemeletekre kitett növények, csak a sarkokban maradhat egy-egy növény, és a lezárt folyosórészekről minden éghetőt el kell pakolni, csak kerékpár és babakocsi maradhat. Most az egész ház eszelősen pakol, de úgy sejtem, hogy a sorban a többi is.

Előzmény: Csőmester (7354)
Csőmester Creative Commons License 2015.03.26 0 0 7354
Sinbiciklis1 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 7353

Kösz nem. Csak a bővítés lehetőségén filóztam.

Előzmény: judit56 (7352)
judit56 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 7352

lakást cserélnél?

Előzmény: Sinbiciklis1 (7351)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!