Keresés

Részletes keresés

sistergő Creative Commons License 2023.05.24 0 1 59009

Oszit nem akartam lerúgni. Csak megígértem, hogy 5 perc pihenés után lelököm a padról. Érezze, hogy iparkodnia kell, nincs még vége a megmérettetésnek. Ha fontos a cél/teljesítés - és ez kell hozzá - akkor miért ne "fenyegessek" vele.

Habár nem mindig üres fenyegetés, egyszer tényleg megtörtént.

 

Anno történt pedig, hogy Pilisszentlászlón féltávnál a Terep 100-on bejön a pontra a csajszi és azt mondja feladja, nem megy tovább.

- Lesérültél?

- Nem, csak elment minden erőm.

- Ne hülyéskedj, teljesen jó vagy idővel, simán tovább tudsz menni.

 

3-4 perc után leültem mellé, és mondtam: még 10 perced van, utána lelöklek a padról. Ezután minden percben közelebb ültem hozzá. Tíz perc leteltével tényleg lelöktem róla. Csodálkozott, hogy ez viccnek vicc, de amellett komoly is. Ezután lefutotta a maradék 50 kilométert, és a nőknél dobogós lett.

 

Az eset óta sok idő telt el. Azóta én is öregedtem. Azt gondoltam már csak hülyülni fogok, de kiderült néha tanulok is.

Ha későn is, de rájöttem van amikor, van akinél el kell engedni a dolgokat. Pontőrként ne akarjam (nála) jobban a teljesítést. A barátság fontosabb ennél.

 

A kései megvilágosodásra mentségemre legyen mondva nem könnyű eldönteni kinek-mikor-mit szabadna kibicként "tanácsolni". Most a Szt. Péter templomromnál a pont zárása után jövőktől megkérdeztem hanyadik teljesítésük, ismerik-e az útvonalat? Az olyan első bálozókat, akikben láttam elég erőt azzal biztattam, hogy érdemes végigmenniük. Akkor a táv meglesz, legközelebb már csak a szintidő ellen kell küzdeni.

Az egyik szintidőből kicsúszó csak többszöri kérdezésemre árulta el. Ez a 26-ik teljesítése.

- Mit rontottál el?

- Szinte semmit. Másokat kísértem-lassabban mentem, nem siettem a pontokról, stb.

 

Talán hiba, de az ilyen eset elgondolkodtat. Óriási rutin, tapasztalat. Megvan az ereje, tudása, mégis későn ér be. Mikor érezte, hogy ez necces? Mikor jött rá, hogy nem lesz meg a teljesítés? Szóltak-e neki, hogy a "halálzónában" bandukol?

Mikor lehetett volna még behozni a késést, és miért nem tette meg?

No mindegy. Már a hétvégi UTH-ra kell készülnöm, ott is segítő leszek.

 

A teljesítőknek/indulóknak gratula.

Jelszó: Jövőre veletek ugyanitt!

 

Előzmény: Öregnándi4 (58985)
Oczal Creative Commons License 2023.05.23 0 0 59008

A Getén maguk a pontőrök mondták nekem, hogy már 1 előtt fent voltak. Szerintem én mondhattam neked ezt. Egyébként 1 perccel utánad pecsételtem ott.

Előzmény: 0ff (58993)
asciimo Creative Commons License 2023.05.23 0 0 59007

szerintem is, ha már az benne van, hogy valaki mezitláb végigment, akkor ez is. Bár Oszkar jövöre a 20as miatt is bekerül..

Előzmény: Oczal (59006)
Oczal Creative Commons License 2023.05.23 0 0 59006

Osztom azt a véleményt, miszerint Wikipédiát érdemel az idei teljesítésed.

Előzmény: oszkar00 (59000)
Oczal Creative Commons License 2023.05.23 0 0 59005

Gratulálok! Örülök, hogy ha csak rövid időre is, de összefutottunk az úton! Ezzel a teljesítéssel te vagy a legnagyobb király idén! Jó a zenétek is!

Előzmény: oszkar00 (59000)
CsST Creative Commons License 2023.05.23 0 0 59004

Mondjuk a dzsekin éjjel / reggel pár túrázón én is csodálkoztam, igaz a kimerültségtôl is lehet fázni. Én végig egy pólóban voltam, bár a hûvös hajnali szellôknél volt hogy megborzongtam kicsit és egy-egy pillanatra fáztam ahogy az izzadt pólót jobban hozzátapasztotta a bôrömhöz, de lusta voltam felvenni a hátizsákra rögzített pulcsit :)

Előzmény: egg (59003)
egg Creative Commons License 2023.05.23 0 0 59003

 

Sikerült, 4:2-re javítottam a mérlegem :)

 

Gratulálok mindenkinek, aki teljesített! És aki feladta, annak még inkább, neki volt nehezebb dolga.

 

A túrát könnyebbnek éreztem, mint amire emlékeztem, valószínűleg a rendszeres edzés és a tudatosság eredménye. A meleg nem zavart, nem volt azért ez kánikula, az öregek amúgyis jobban bírják a meleget :D   A sár nem volt vészes, sőt, kifejezetten jólesett, hogy nincs por, puha a talaj. Korábbi mumusom, a Gete és Mogyorós közötti szakasz viccesen könnyen ment, cserébe Bányahegy és Koldus között eleinte vánszorogtam, szerencsére találkoztam egy alvajáró kollégával, vele felpörgettük a tempót. Furcsa, de a felfelék kevésbé fájtak, mint az állandó ereszkedés, nem volt bajom az emelkedőkkel. A koldus utáni hosszú sárga kifejezetten jólesett.

 

Pár megjegyzés:

 

- Összesen 30-35 percet vesztettem a Hosszú-hegy és a Gete ellenőrzőpontok soraiban, nagyon nem esett jól. Mivel én a "lassan, de folyamatosan haladok" (4,2km az átlagtempóm) taktikát alkalmazom, eléggé hiányzott az a pár perc a nyugalmamhoz, de szerencsére végül nem ezen múlt (23:15). 

 

- Most 7:30 körül indultam, régebben mindig a legelejében. Azt hiszem jobb ez így, mert a katlanba – legalábbis az én tempómban – nem kora délutáni legmelegebb időszakban, hanem késő délután értem. Igaz, így meg a Pilis-nyeregben elfogyott a sör, mire odaértem… Tokodi pincéknél nem találtam a megénekelt fröccsös kínálatot, elfogyott vagy nem is volt?

 

 - Nekem étkezés tekintetében az vált be, hogy nem sok étel viszek, hanem sokfélét. Emellett megállok a hotdogosnál és ahol még adódik valami. Így változatos, és bőven elég.

- Ismét meglepett mennyire különbözünk egymástól mi túrázók is. Biztonsági játékos vagyok, cipeltem a 2x1,5 literes palackjaimat, cserébe sosem voltam víz nélkül, így megtehettem, hogy nem állok be hosszú sorokba vízért (Trézsi kút, Kesztölc). Amúgy is kedvelem a hagyományosabb, önellátós túrákat, ahol nem teszik elénk a frissítést a szervezők, hanem magadnak kell megtervezned és megoldanod. Nem értettem a sok hosszúnadrágos-vastagkabátos-plusz-esődzsekis embert sem, az időjárásjelentés elég pontos már 1-2 napra tekintve, lehetett tudni, hogy eső nem lesz s hajnalban sem lesz 14 foknál hidegebb. Persze elfogadom, nem vagyunk egyformák.

 

- Dupla szövésű zokni és terepfutócipő használata: ugyan egy kis vízhólyagom így is lett, de a javulás számottevő a korábbi bakancsos-túracipős szerencsétlenkedéseimhez képest.

 

- A célban a gulyás minősége objektíve … hogyismondjam … izé …, de szubjektíve: 3 perc alatt bevágtam :) 

UNicum Creative Commons License 2023.05.23 0 0 59002

Nagyon klassz! csinálhatnátok jövőre T. Dáviddal egy zenés pontot a Getére! :-)

Hatalmas gratuláció a teljesítéshez!

Előzmény: oszkar00 (59000)
CsST Creative Commons License 2023.05.23 0 0 59001

Wow, gratulálok Oszkár! :)

És persze a többieknek is :)

A napokban igyekszem írni egy rövidebb beszámolót én is, nekünk is sikerült, igaz szintidôkihasználósan, de jó volt, meglett a 15. :)

Élmény volt sok topiktárssal is újra találkozni :)

Előzmény: oszkar00 (59000)
oszkar00 Creative Commons License 2023.05.23 0 0 59000

Itt egy videó: https://fb.watch/kHEOjl1o10/

 

A kép bal szélen virítok csinos sárga Iszinik 100 sapkában. És minden különösebb gond nélkül beértem, bár a végén futnom kellett az utolsó szakaszt, de azt szeretem is lefutni, meg tapasztalatból tudtam, hogy meglesz annyi idő alatt. Hajnalban erősen álmos voltam, akkor nagyon visszaütött a 4,5 óra szünet. Ha azt levonom az időmből, akkor ez a leggyorsabb K100-om.

Előzmény: Hecsasoft1979 (58999)
Hecsasoft1979 Creative Commons License 2023.05.22 0 0 58999

Velünk beszélgettél, mikor Toodon töltöttétek az ivózsákot. Ott feküdtünk a füben a csap mellett!

Facebook posztomben meg is említettem, hogy te vagy a hősöm :D

Nagyon tetszett a sztorid, és nagyon remélem, hogy sikerült a teljesítés!

MAXI RESPECT!!!

Előzmény: oszkar00 (58963)
Öregnándi4 Creative Commons License 2023.05.22 0 0 58998

...folytatom a kísérleteket.
:-)

Előzmény: Smith W. (58991)
asciimo Creative Commons License 2023.05.22 0 1 58997

hello,

mintha a saját 15 orás teljesitesemröl olvasnek :) 

 

mikor Nagy-Geten voltal, en akkor gurultam meg csak lefele Kesztölcre. Aranylyuki elágazásnál nekem már világos volt. 

Szeretnék ujra ilyen gyors lenni. 

 

Kicsit elkepzelhetetlen, hogy milyen gyors voltam regen. ahogy Rakk Gyulából se néznél ki egy 12 órás Kinizsit, pedig van neki :) 

 

Előzmény: 0ff (58993)
asciimo Creative Commons License 2023.05.22 0 0 58996

Oszkar beerkezett, Ö is 23:52-vel

 

Előzmény: UNicum (58995)
UNicum Creative Commons License 2023.05.22 0 0 58995

Sziasztok!

Oszkárról van valami hír? esetleg egy koncert video, hogy nyomta 50km-el a lábaiban? :-)

 

jó pap holtig tanul, idén ismét új és értékes tapasztalatokat szereztem. 6:55-ös indulással és a már megszokott erős gyalog tempóval az elején nem keveredtem bele a hosszas sorban állásba az EP-n, kb. 10-en voltunk ott és 1 perc alatt túljutottam rajta. végig pulzus kontrollal haladtam, ami erős napsütéssel kombinálva nem ígért komoly tempót a későbbiekben. Pilisre még gyorsan feljutottam, viszont a katlan emelkedői komolyan megfogtak, 16:10-re értem Mogyira. a pozitiv hozadéka az lett, hogy a lábaim meglepően jól működtek naplemente után, nem hajtottam ki mindent a felfeléken. 20:17-es Bányahegy után 2 órás Koldus és ugyanilyen tempójú templomrom következett, végül 18:30 körüli idővel végeztem. menet közben pár szót váltottunk a futásban remeklő Oczallal és egy rövidebb szakaszon Sznuupi társaságát is élvezhettem. ha lett volna pár felhő majdnem tökéletes is lett volna a szombati túranap.

UNicum 9:0

Smith W. Creative Commons License 2023.05.22 0 0 58994

Köszi, ezek a tudományos cikkek kifejezetten érdekesek!

Én idén csak egy alkoholmentes citromos sört ittam Dorogon a Korhely Tanya sörözőben, de az szerintem inkább üdítőital, semmint rendes alkoholmentes sör. :)

Előzmény: Ermak (58992)
0ff Creative Commons License 2023.05.22 0 0 58993

..ez már megint nagyon jó móka volt.. :)

 

Tudatosan a mezőny végéről akartam indulni idén, hátha sikerül pontosan pontnyitásra érni a Getére. Úgyhogy sokáig tudtam aludni, komótosan elkészültem, és irány Békásmegyer! Rajtcsomagom megvolt előre, így 7:50 körül, kb. 11-12 másodperc sorbanállás után már indult is a túra. :D Nagy izgalom nem történt az elején, egy ismerőssel beszélgettem röviden a Kevélyre felfelé. A hosszú-hegyi sorbanállás meglepett, kb 10 percet töltöttem ott.

 

Videókról, képekről megismertem asciimo-t, köszöntem is neki mikor elmentem mellette, de tuti nem tudhatta ki vagyok. :D Helló ismét!:-)

 

Nagyon könnyűnek éreztem magam, oly annyira, hogy a szerpentin nagy részén futottam, ez nagyon meglepett. Ez a könnyedség Dorogig kitartott. Dorogon a Hyper ABC-t ajánlom mindenkinek, minden is van. Ez a bolt közvetlen a vasúti átkelő előtt van jobb kéz felé, még árnyékos kiülő is van oldalt. Nagy-Gete tetejére 13:35-kor érek pontosan. (itt még nem tudom, de később egy túratárs beszámol róla, hogy már 1-kor nyitva volt fél 2 helyett.)

 

Én idén is Tokod felé tértem le a víz miatt, szombaton a hegyes-kői emelkedő nem okozott nagyobb nehézséget, tavaly többször félre kellett állnom szusszanni, idén szerencsére semmi. Eseménytelen km-ek Tokodig, lélekben készülök az öreg-kői emelkedőre. Minden évben halál.. Összeverődünk egy túratárssal, belefeledkezve a beszélgetésbe azt vettem észre, hogy fent vagyunk. Köszönöm utólag is ezt a pszichés trükköt! :D

 

Előre eldöntöttem, hogy mogyin nem állok meg hosszabb időre, úgyhogy rendezem a soraim, feltöltöm a készleteket és indulok is tovább. Tudom előre, hogy most jön a mumus, Mogyorósbánya - Pusztamarót szakasz. Lassulás, szenvedés, ki kell bírni, vége lesz.. Vége lett komoly gond nélkül, ám amit nem vett el a K100 Mogyorósbánya óta, azt elveszi a Gerecse oldalában a sziklákon. Nem megy a lépés. Nem akar mozogni a lábam. Többször megállok, ez idén a holtpont. Jönnek néha mögöttem de senkivel nem tudom tartani a lépést. Valószínűleg rosszul ettem/ittam, bikavölgyben 2 szörpöt ittam, most ürült ki.

 

A sziklák után "erőre kapok" gyorsan Bányahegyen találom magam. Itt sem akartam sok időt tölteni, ugyanaz a taktika mint mogyin. Tudom, hogy könnyű szakasz jön, majdnem végig futva érek Koldusszállásra és közben nem a célig hátralévő távot számolom, hanem a baji szőlőkig lévőt, ez segíteni szokott lelkileg. (A baji szőlők után úgyis bemegy a célba az ember..) Egy percet sem töltök kolduson, irány a sárga sáv! Hosszú kilométerek séta felfelé, futásról szó sem lehet. Aranylyuk, fejlámpa elő, csak felfelé, komótosan. Számolgatom az időt, lehet még ebből valami, végig futok innen a célig. Romtemplomnál egy fél Twix, és megyek is tovább. (Az az 5 lépcsőfok sem volt kellemes lefelé..) :D A célig futok, nagyon macskásak a lábak de nem nagyon érdekel. Idén is sorompó Tatán, hát persze.. Persze kivárom.

 

14:49, elégedett lehetek, bár reménykedtem a jobb időeredményben.

 

Jövőre is!:)

Ermak Creative Commons License 2023.05.22 0 0 58992

Hidratálásra is jó:

https://www.mdpi.com/2072-6643/8/6/345

 

...és immunstimuláns is, intenzív terhelés (pl. maraton) utáni fertőzések megelőzésére:

http://www.bemagic-studie.de/wp-content/uploads/2019/05/wissenschaftliches-poster.pdf

Előzmény: Smith W. (58991)
Smith W. Creative Commons License 2023.05.22 -1 0 58991

Hallottam valahol valami olyat, hogy egy időszakban az osztrák sífutó válogatott alkoholmentes sört fogyasztott rendszeresen sportitalként.

 

Ha a talpfájdalmaknak a szorosra húzott cipőfűző az oka, akkor mostantól elmarad majd a rendszeres sörfogyasztás túra közben? :)

Előzmény: Öregnándi4 (58985)
Smith W. Creative Commons License 2023.05.22 -1 0 58990

Igen, ezt a szocializációs dolgot én is tippelném. Az adatvesztésről meg annyit, hogy a rajtlapon való bélyegző igazolja, hogy a tulajdonosa áthaladt az ellenőrzőponton. Ha valaki beér a célba, akkor látszik, hogy megvan-e minden bélyegzés, ha pedig feladja valahol, akkor adatvesztés esetén max. az az információ nem lesz meg, hogy melyik pont után szállt ki. De ez mondjuk nem olyan lényeges adat (bár ugye fel szokták tüntetni a statisztikában).

Szóval még mindig nem értem, hogy mire jó egy pár lap, amire felírták a pontra beérkezők rajtszámát, abban a sorrendben, ahogy beérkeztek oda.

Előzmény: egg (58986)
Smith W. Creative Commons License 2023.05.22 -1 0 58989

Nagyjából két-három hónapja a szaunázás mellett elkezdtem használni a gőzt is, az pedig a párás levegő szimulálására lehet jó. :)

 

Én nagyon szeretem a szaunát, akár síelés, akár edzés után, mindig nagy élmény. Mondjuk nyáron nem szoktam általában, de azt leszámítva rendszeresen.

Előzmény: Ermak (58987)
Ermak Creative Commons License 2023.05.22 0 0 58988

Talpfájás:

A keringési ok mellett szvsz lehet anatómiai ok is - szoros cipőben máshogy terhelődnek egyes izmok. De ez részletkérdés, a lényeg, hogy működik.

Előzmény: Öregnándi4 (58985)
Ermak Creative Commons License 2023.05.22 0 0 58987

Valamikor sok éve kitárgyaltuk, hogy a szervezet úgy alkalmazkodik a meleghez, hogy ugyananyi izzadással kevesebb sót választ ki. Viszont az egyéb edzettséghez hasonlóan vszeg egy hét kevés. Viszont rendszeres szaunázással jó eséllyel szimulálni lehet a meleg időt.

 

Előzmény: asciimo (58981)
egg Creative Commons License 2023.05.22 0 1 58986

A rajtszámok felírására a tippem: a szervezők és pontőrök még a papíros világban szocializálódtak és/vagy a biztonság kedvéért írják fel, ha esetleg elszállnának az elektronikus adatok.

Előzmény: Smith W. (58983)
Öregnándi4 Creative Commons License 2023.05.22 0 0 58985

0. Gratulálok mindenkinek, aki elindult, és külön azoknak, akik kiszálltak, mert hiszen ők vállalták a csalódást.

1. Jó dolog ez a fórum, mert megtudhattam, hogy a meleg miatt voltam lassú. Így nem kell egyéb ürügyet is találnom.

2. A felfelét már az Ürömi út után sem bírtam, a Kevélyre menet pedig már meg kellett állnom.
Az enyhe lejtőkön tudtam csak hozni valamennyi időt.

3. A kevélyről lejövet próbáltam valamennyit feltörölni a sárból, de csak részben sikerült, mert előztek meg páran friss sárral a hátsó oldalukon.
4. Sorban állás Hosszú hegyen nekem 9 perc volt, Getén 3 perc, Pélin 2. Végül nem hiányzott.
5. Nagy bánatomra a sörözések kimaradtak, mert korábbi tapasztalat szerint pár óra bágyadtsággal járt. Ebben az állapotban hülyeség lett volna. Helyette -- mivel még csak megalapozott gyanú van a talpfájásom gyógyítására és a terápiára -- alkoholmentest ittam és az nagyon jól esett még nemhideg állapotban is. Egy testnevelő tanár volt kollégámtól megtudtam, hogy a "jó minőségű alkoholmentes sör a legjobb sportital". Igaza lehet.

6. És akkor a tavaly alaposan kitárgyalt talpfájás:
A sok folyadék, sör stb. valószínűleg valami keveset segített, de egy olyan okot gyanítok, ami csoda (sőt hülyeség), hogy ez nem jutott korábban eszembe: szorosra kötött cipő.
Az S70-en, amikor a kertkapuban elkezdett fájni a talpam, ezért lötyögősre kötöttem a cipőt, aztán Esztergomban elfelejtettem rendesen megkötni. 30 km körül jutott eszembe, hogy nem fáj a lában.
Most is lötyögős cipőben mentem végig, 85 körül volt pár km, amikor fájt, de csak annyira, mint bármikor, és el is múlt. Orvosilag ez valószínűleg keringési probléma, de ha ennyivel megoldható, akkor szerencsém van.

7. Végül 5:45 körül értem a templomromhoz Sistergő pontjára, megvártam míg elzavarja Oszkárt (le akarta rúgni a padról), meg Asciimót is elsürgette, aztán lesétáltam a baji kocsmáig. Bementem sörért és a pultos hölgy rámnézett és megismert, tudta hogy túrázó vagyok stb. Négy év után, lévén két év kimaradt, tavaly meg még nem voltak nyitva és nem volt türelmem megvárni a nyitást, egyébként meg nem jártam ott. Sajátos látvány lehetek a K100 96. km-énél
Szóval meg vagyok rendelve a 2024-es K100ra is.
8. Végül -- 8:05-ös indulás mellett -- fél nyolc körül értem be. Majdnem sikerült teljesítenem a tervet, elkönnyűztem kicsit. Mert hiszen egy 23:59-es K100-nál azért könnyebb egy 23:30-as.

9. Jövőre megpróbálok egy 23:45-öst, az egy olyan szép számsor.

 

 

 

Smith W. Creative Commons License 2023.05.22 -1 0 58984

* Ha tudja valaki, vagy van ötlete, az mondja már meg.

 

Bocs.

Előzmény: Smith W. (58983)
Smith W. Creative Commons License 2023.05.22 -1 0 58983

Erről a sorban állásról a baji vadászház előtt járva hallottam egy túratárstól, én csak pár percet várakoztam a Hosszú-hegyen. Viszont feltűnt, hogy most csak egy asztal volt ott, pedig úgy emlékszem, hogy korábban kettő is volt, de erre mondjuk nem esküszöm meg.

A Hosszú-hegyen még valamennyire megértem a várakozást, de a Getén azért már furcsa. Ott elvileg már jobban széthúzódik a mezőny. A Getén az lepett meg, hogy most nem a szokásos helyen volt a pont, hanem az árnyékban. :)

 

Amit viszont tényleg nem értek, hogy mi értelme van annak, hogy kézzel felírják egy lapra a pontra beérkezők rajtszámát? Ha tudja, vagy van ötlete, az mondja már meg. Ez is csak lassította az áthaladást.

Előzmény: asciimo (58980)
Smith W. Creative Commons License 2023.05.22 -1 1 58982

Úgy általában értettem a melegben való edzést, nem a túra előtti időszakban. Tehát egész évben. Nyilván nem kell minden egyes edzésnek ilyennek lennie, de tudatosan kell ilyen edzéseket is beiktatni. Nyáron rendszeresen megyek futni 12-16 óra között, 35-40 fokban is, ilyenkor nyilván elég 5-10 km (1-2 szigetkör). Úgy általában is javítja az ember hőtűrő képességét, jobban elviselhetővé teszi a meleget a mindennapokban is.

Nagyon sokan nem túráznak nyáron, mert hogy meleg van, szúnyogok vannak, éget a nap, egyebek. A nyári túrák is a felkészülés részei lehetnek.

Sok-sok éve én magam sem preferáltam a nagy melegben való túrázást, nem is viseltem jól a meleget, de tudatosan törekedtem arra, hogy változtassak ezen.

 

Ez a mostani időjárás a hétvégén nyilván elég rosszul jött, mert ahogy mondtad, hirtelen jött meg a meleg (ami igazából nem is annyira meleg, csak hát eddig egyáltalán nem volt ilyen idő idén). Ugyanakkor előre lehetett tudni, hogy ez lesz, az esőt láttuk, és 2-3 nappal előtte már világos volt, hogy szombaton napos idő lesz, 25-26 fok. Én elmentem szaunázni, ezt talán már korábban is írtam itt, mint módszert a készülésre. És direkt nem csak 1-2 kört mentem 10-20 percekkel, hanem volt vagy 4 kör, összesen több mint 1 órán át. Bár szerintem ez önmagában senkin nem segítene, ha nincsenek megfelelő alapok.

 

Érdekes volt, hogy nagyon sokan bakancsban indultak el, mert vélhetően tartottak a sártól. Még Isziniken se mentem soha bakancsban, nemhogy ilyen melegben.

Előzmény: asciimo (58981)
asciimo Creative Commons License 2023.05.22 0 1 58981

hat ez a meleg idöben edzes nagyon jo ötlet. Csak hát idén is az volt a gond, hogy a Kinizsi elötti napokban minden votl csak nem meleg. Gondoltam rá, hogy pont a melegre felkészülés jegyében hamar Magyarországra megyek, és 1 hetet eltöltök a melegben, de nemhogy meleg nem volt, még füteni is kellett.. 

 

Szerintem ha 1 hétig 30 fok van az is jobb, mint ami most volt. hirtelen jött meleg, ráadásul párás idö az esök miatt

 

Előzmény: Smith W. (58977)
asciimo Creative Commons License 2023.05.22 0 1 58980

A Hosszu-hegyen 14 percet alltam sorban, a Geten pedig 9-et. 

Egyszerüen nem ertem ezt hogy sikerült összehozni

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!