Keresés

Részletes keresés

Rascal Creative Commons License 2000.06.16 0 0 332
Hali !

Kaze:
Ha a hangkártya tudja a 6 csatornát, akkor elvileg van esélyed. Az SBlive topicban (midi) ott van valahol egy email cim, magyarnyelvü creativ hilfe-desk szolgáltatással. Ők biztos tudnak segiteni.
Ott van még a DVD-genie programocska, ami szintén segíthet. A dvd.index.hu-ról indulj ki. A creativ kit a hollywood kártyát használja, a programban is ezt keresd.

DnP:
Rég hallottam felőled, már kezdtem aggódni :)
Programom nincs erre, a H+ sem erőlteti meg magát, mint észrevetted :), marad a külső DS pro-logic dekóder, vagy valami hasonló...

Rascal

kaze Creative Commons License 2000.06.15 0 0 331
Sziasztok!

Bocs, hogy félbeszakítom a csevejt, de lenne egy hatalmas problémám!

Van a gépemben egy CREATIVE DXR3 DVD KIT, vettem hozzá egy 6 csatornás JAZZ hangkártyát.

A DVD filmeket csak 2 csatornán adja ki, nem használja a hangkártyám 6 csatornáját!

Mi lehet a gond?

Lehet, hogy a DXR3 kártya nem támogatja a 6 csatornás hangkártyákat / csak a sound blaster live – t/ ???

Ha tudtok kérlek segítsetek !!!

Köszi!

DnP Creative Commons License 2000.06.14 0 0 330
Rascal!

Ojjan regen irtam mar.. gondoltam kerdeznek valamit en is...
Nem tudsz meg mindig ojjan progirol ami kiegyenlitene a DVD rol jovo csatornak hangerejet?
Nekem mezeji szetereo van otthon.. Effekt uvolt... szoveg tok halk.. en nezelottem de sehol semmi... hujje SIGMAdesign se csinal semmit a h+on..
na Bye..

Rascal Creative Commons License 2000.06.01 0 0 329
Szia Nibiru!

Szivesen, sok sikert !

Rascal

Nibiru Creative Commons License 2000.05.31 0 0 328
Mindjárt megnézem, kíváncsi vagyok...
Már letöltöttem a leveleket, csak most éppen halott az Acrobat Reader az itthoni gépemen, de mindjárt felrakom újra.
Köszi szépen.
Előzmény: Rascal (327)
Rascal Creative Commons License 2000.05.31 0 0 327
Hali!

Küldem egy levelet, benne a szűrővel.
Akkor úgy csináld meg, hogy összegzed a két hátsót, rárakod ezt a kis szűrőt, és mind a két csatornához hozzáadod. Két TL074-el az egészet megcsinálhatod.

Rascal

Nibiru Creative Commons License 2000.05.30 0 0 326
Szia Rascal!

Az SPK41Q jelenleg sima 2.1-ként működik, és ehhez próbáltam ki, hogy milyen, ha hátul is van egy sima sztereo szett. Nem volt rossz, de a mély hangok egy része eltűnt a süllyesztőben.
Szerintem ezzel az összegző áramkör dologgal csak az a bibi, hogy egyrészt az erősítő panel pattexszel bele van "növesztve" a mélynyomóba, másrészt nagy valószínűséggel IC-s. A taiwaniak meg hajlamosak általunk beazonosíthatatlan IC-ket használni.
Azért gondoltam a Line In-re mint bemenetre.

Nibiru

Előzmény: Rascal (325)
Rascal Creative Commons License 2000.05.30 0 0 325
Hi Nibiru!

Lévélben küldöm a PDF-et.
A szűrő, meg majd eszembe jut egyszer....

Az SPK41Q pillanatnyilag milyen felállásban működik ? Sztereó szet kiegészítve egy mélynyomóval. Lehet, hogy egyszerü dolgod lesz, és csak az összegző áramkör bemenetét kell megdupláznod csatornánként 1 - 1 kondival és ellenállással.

Rascal

Nibiru Creative Commons License 2000.05.29 0 0 324
Rascal!

Hát ha 70 w-ot tényleg képes csinálni, akkor az nagyon király!
A másik megoldásra amit írtam nincs valami szűrő ötleted?
Idézek magamtól:
" hogy ennek a jó kis SPK41Q-nak hogyan lehetne a mélynyomóját fölhasználni, hogy egy hátsó sztereó szettről valami szűrőn keresztül a mély végül csak ott kössön ki "

Bár igaz, hogy most már nagyon kezdek hajlani az építésre.

Nibiru

Előzmény: Rascal (323)
Rascal Creative Commons License 2000.05.29 0 0 323
DJ. n-ICE !

1, Talán a WinDVD legújabb verziója.
2, DVD Genie nem segít ezen ?

Nibiru !

Kösz, közben én is megnéztem a philips honlapján. Jobban nem néztem, mert gondolom u.a. lényegileg mint a tda1554q, csak 2 erősítő van benne, nem pedig 4.
A tda1562 12V-ról 70W -ot képes csinálni, valami belső feszültség növeléssel, kb 2500 Ft, ha jól tudom. Sub-bassnak nem lehet rossz.
Én úgy csináltam, hogy mind a 4 csatorna külön-külön letiltható a sub-bass felé is.

Rascal

DJ. n-ICE Creative Commons License 2000.05.29 0 0 322
Sziasztok! Lenne két kérdésem:

1. A PowerDVD-n kivül, melyik az a lejátszó, amelyik rendesen kikeveri 4 csatornára az 5.1-t Vortex2 alapú kártyán (A3D)?

2. Nálam a CineMaster 2000-nek van a legszebb képe, de 5 perc után leáll a hang. Valami InterVideo AC3 Codec-t kellene regisztrálni. Kinek van meg a timelimit nélküli verzió?

Üdv.: DJ. n-ICE

Nibiru Creative Commons License 2000.05.28 0 0 321
Rascal!

A 1518 ha jól emlékszem 2*11 watt szinuszos,
a többi paraméterre nem emlékszem, mert most nincs nálam az anyag, de ha tényleg érdekel, legközelebb leírom. Árban ez is egy filléres darab. Mellesleg az autórádiókban elég gyakori alkatrész.

Nekem ha tápot kell csinálni, az már nem gond, mert hely az van.
Még azon is gondolkozom, hogy ennek a jó kis SPK41Q-nak hogyan lehetne a mélynyomóját fölhasználni, hogy egy hátsó sztereó szettről valami szűrőn keresztül a mély végül csak ott kössön ki.
Próbáltam csak egy mezei sima pár aktívot hátra betenni, de akkor nagyon furcsa volt ; a mélyek ha hátulról jöttek volna, azok nem jöttek sehonnan. Pedig nekem azt mondta valaki, hogy a surroundban a hátsóhoz nem kell mélyláda. Ez egy púder!

Nib

Előzmény: Rascal (319)
Rascal Creative Commons License 2000.05.25 0 0 320
Fogalmazni, azt tudok ! :)
Előzmény: Rascal (319)
Rascal Creative Commons License 2000.05.25 0 0 319
Nibiru !

A 1518 mit tud ? Mekkora tápról megy, mekkora P, mennyibe ár.
Az IC-s végfoknál az a jó, hogy nem kell nyákot tervezni neki. FBS-el oda kell ragasztani a hűtőbordához a kiegészítő elemeket, azt szevasz :)
A szűrő és az összegző már megér egy nyákot, ha gondolod, és megtalálom akkor a kézzel rajzolt nyáktervemet beszkennelem. Nem bonyolult, 1 oldalas, és utálok miniatürizálni, mert utána kapirgálhatok a pengével...
Az én rendszeremnél az a baj, hogy már meglevő +/-20 V-os táp mellett kellene kb. 40 W-ot kihozni jó hatásfokkal, és nekem is 6-8 ohmos hangszóróm van (HECO 23 cm). Ehhez már híd kell.

A National Semiconductor-tól. www.national.com lehet ingyen mintákat rendelni, akár 68 W-os erősítő IC-t is. Van néhány jó cuccuk.

Rascal

Előzmény: Nibiru (318)
Nibiru Creative Commons License 2000.05.25 0 0 318
Rascal!

Megkaptam, azonban még nem néztem meg, viszont két dolog van:
Az egyik, hogy én nem akarok két mélynyomót, mert nem nagyon van hely (olyannak meg főleg, amilyet végük építeni szándékozom :) ) a másik, hogy akkor most azt mivel hajtsam meg?
Egyébként ott van még a TDA1518Q is, én meg azt pécéztem ki magamnak egy éve, csak odáig nem jutottam, hogy el is kezdjem építeni.
Lusta vagyok nyákot tervezni.
Meg én szeretném a hangszínt kívűlről is szabályozni. ("Az élet nem egy habostorta")

Ha az ember meg hangszórót épít rá kell jönnie, hogy jó minőségű 4 Ohmos hangszóró egyszerűen nem kapható. Csak nyolcas. Az meg fele hangerő.
Itt rekedtem meg a 1518-cal.

Nibiru

Előzmény: Rascal (317)
Rascal Creative Commons License 2000.05.24 0 0 317
Nibiru !

A 4 csatornának 2 db TDA 1554Q-t javaslok, a sub-bass-nak lehet egy harmadik, de akkor két 4 ohmos hangszórót hajtson meg aktívan a kakaó miatt szvsz. Lehet külön sub az első és a hátsó csatornáknak.
Levélben küldöm a PDF-ét. Ebben az IC-ben az a szép, hogy a tápon kívül csatornánként 1 kondenzátor az alkatrész igénye, olcsó, alig melegszik és szépen szól.

Rascal

Nibiru Creative Commons License 2000.05.23 0 0 316
Rascal!

Igazán nem lehet panaszom, visszaadták a pénzt.
Típushiba. Ha valakit érdekel a full sztori, leírom.
Ellenben érdekelne egy ilyen 4.1-es erőlködő.
Mármint a filléres.
Ha van nyákterv az a legszuperebb. Tudsz valami ilyet?
Lehet ugyanis kapni spéci boltokban mindenféle alkatrészt hangfalépítéshez. Már ilyesmin is gondolkoztam. Mélynyomót csinálni sem egy nagy durranás.

Nibiru

Előzmény: Rascal (315)
Rascal Creative Commons License 2000.05.19 0 0 315
Nibiru, az gáz ! Egyből cserélni kellett volna szvsz, hogy kiderüljön egyedi, vagy tipushiba. Utóbbi esetben más tipust kéne nézned. 4.1 csatornás erősítőt szinte fillérekből össze lehet hozni, a táptrafó meg a hangfalak kerülnek többe.

DJ. n-ICE, jó kérdés !
A H+ 1.7-es drivere 3 módon kezeli a hangot :
1, digitális kimenet,
2, analóg sztereó kimenet a h+-on (ezt rádrótozhatod a hangkártyád line-in bemetére)
3, 6 csatornás lejátszás hangkártyán.

Ez utóbbi lenne jó a mozizáshoz, ha van sokcsatornás hangkártyád. Amikor SB-Live-vel kipróbáltam, hallatszott a hang, de zajozott is mellé rendesen. Mondták, hogy próbáljam ki a DVDgenie programot, ez egy mindenlében kanál utility, ami 4 csatornásra kevertette le a hangot a h+-al. Ezzel a live baja megoldódott, de arra figyelni kell, hogy az első playkor hibásan dolgozik, a másodiktól kezd normálisan muzsikálni. Nem tudom működik-e az aureal-al ugyanígy, de amikor megvettem a H+ -t még én sem tudtam, hogy lehet összehozni a Livével. Ha videora akarsz másolni, akkor a zone-selectort is szerezd be, az kapcsolja ki a videojel zavarást.

Rascal

Nibiru Creative Commons License 2000.05.19 0 0 314
Azért nem jelentkeztem, mert megvettem.
A következő volt a tapasztalatom véle:
Nagyon jó dinamikájú kényelmes szolgáltatásokkal rendelkező szett, azonban az enyémnek zúg a tápja, és nagyon zajos.
A jó öreg spk41q-nak ha feltekertem maxra, live-ot is maxra, sőt még a mic bemenetet is bekapcsoltam (ami egy bűnözés) akkor is kissebb volt a sziszegés, mint ezen. Nos ezért az árért nem ezt vártam volna. Most a szervízben van, kérdés mit mondanak rá. :(
Előzmény: Rascal (312)
DJ. n-ICE Creative Commons License 2000.05.19 0 0 313
Lenne egy kérdésem, lehet, hogy hülyén fog hangzani. Eddig a PowerDVD-t használtam 4 hangszórós kimenettel, Aureal Superquad Digital hangkártyával (A3D 2.0). Mivel szeretném felvenni videóra is a filmeket, akarok venni egy H+ kártyát. Ha a kártyával játszom le a filmeket (mivel annak monitoron is szebb a képe), akkor a hangot a hangkártyán fogom hallani? Vagy a H+ kimenetén? De akkor hogy kötöm rá a 4 hangfalat? Az erősítőmnek nincs digitális bemenete.
Rascal Creative Commons License 2000.05.17 0 0 312
Én nem, de milyen a kivitelezés ? Méretek, kialakítás, 1 utas, több utas stb ? Elég vastag-e a doboz, hogy ne tudjon berezonálni ?

Nibiru Creative Commons License 2000.05.16 0 0 311
Most láttam egy új 4.1-es hangszórótípust.
Altec Lansing ACS 56. Ismeri valaki?
Vélemények?
Nibiru Creative Commons License 2000.05.10 0 0 310
Köszi szépen Rascal a linket, tulképpen látnom kellene mennyire pusztítja (vagy nem) a képet az a kábel. De ha te nem látsz különbséget a monitorodon, akkor az már biztató.
Előzmény: Rascal (309)
Rascal Creative Commons License 2000.05.10 0 0 309
Nibiru, nézd meg ezt:

www.sigma-designs.com/product_hw+.htm

Ott a fénykép, meg némi leírás. 15/9-es átjátszó kell hozzá. Ha nem tetszik a kábel minősége, és kapható a 9 pólusú csatlakozó, akkor magadnak is megcsinálhatod.

Rascal

Rascal Creative Commons License 2000.05.10 0 0 308
Szia !

1, A digi kimenet azért jó, mert a külső eszközben fényévekkel jobb D/A lehet mint ami az SB-Live-ben van, meg kívül már a PC (elektromos)zajaitól távol mégis csak jobb hangot csiholni.
A külső AC-3 dekóderek még mindig jobbak mint a szoftveresek manapság, DTS dekódert pedig szoftveresben egyébként sem láttam. Azt nem mondom, hogy a soundwork akármi is jobb, de az SP-DIF-re ütősebb cuccokat is ráagathatsz. :)

2, Bocs, tegnap elfelejtettem megnézni, majd ma remélem eszembe jut otthon, de addig is körbenézek az interneten, hátha van róla egy fénykép...
A szoftveresek mindig is akadni fognak, amig a windows "rosszkor" elveheti tőlük a vezérlést. A h+ azért bírja, mert csak a kb 1-1.5 MB/sec átviteli sebességet kell neki biztositani, és azt egy nem túl nagy pufferrel már egyenletesen tudja egy pentium. A másik, sokkal jobb képet ad mint a szoftveresek. Persze írhatnának jobb lejátszókat, de nagyobb lenne az erőforrás igényük. Ha TV-n akarod nézni, szvsz megéri a h+.

Rascal

Rascal

Előzmény: Nibiru (307)
Nibiru Creative Commons License 2000.05.09 0 0 307
Helló Rascal!

1, Idáig én is eljutottam, csak azt nem tudom, hogy ha minden úgyanúgy működik sima 4 hangszóróval, mint egy SoundWorks 2000-el a digitális kimenetet is használva, akkor mi a francra van a digi kimenet?

2, Köszi, nézd már meg milyen az a kábel légyszi.
Egyébként én valószínűleg nem vennék most h+ -t, ha menne a DVD lejátszás maradéktalanul a vga adapteren keresztül. De sajna úgy látom, hogy hiába a Pentium II. (Deshutes) 450 Mhz-en, a Voodoo 3 nem támogatja szerintem a DVD gyorsítást, mert eddig még nem találtam olyan szoftveres lejátszót, amelyik normálisan, a legkisebb akadás nélkül kátszotta volna le a DVD-ket. Létezhet ilyen?!

Előzmény: Rascal (306)
Rascal Creative Commons License 2000.05.09 0 0 306
Hi Nibiru !

Nem fulladt be, csak pihen :)

1, Ha már van SB-Live-od, akkor bármilyen 4, vagy 4.1-es rendszert ráköthetsz, nem kell a Creativ hangfalait megvenned. Akár két aktív sztereo hangfalpárt is vehetsz hozzá, vagy két rendes sztereó erősítőt is ráköthetsz, ha már van olyanod, meg persze hozzájuk hangfalad.

2, Én nem vettem észre minőségromlást a h+ összekötő kábelétől. Most nem emlékszem, de otthon megnézem, hogy sima 15/15-ös átkötő-e, mert akkor akár vehetsz hozzá külön kábelt is.

Rascal

Előzmény: Nibiru (305)
Nibiru Creative Commons License 2000.05.07 0 0 305
Sziasztok!

Kissé befulladt ez a topic, pedig kár lenne érte!
Nos, átböngészve az általatok leírtakat még mindig maradtak kérdéseim.

1, Ha Live!-val szeretnék surround mozizni, és nincs AC3-as erősítőm, sem dekódolóm és olcsóbban szeretném megúszni, feltétlenül szükséges egy DTT2500-at beszereznem, esetleg elég egy 2000-es is, vagy az az SPDIF nem is lényeg, és elég csak egy sima 4.1-es szett?
Mert nekem pl. jobban tetszik a hangja egy bizonyos Altec szettnek, ami ráadásul olcsóbb is mint a Creativ Soundworksjei, és ha nem feltétlenül szükséges, akkor nem vennék Creativot. Nekem hiányzik a középtartomány egy nagy része a SoundWorks-ökből.
Nem tudom, hogy ez lényeges e, de én egyike vagyok ezon balekoknak, akik a megjelenéskor megvették a full verziós mindenféle ki és bemenetes Live!-ot egy valag pénzért. (Mondjuk tagadhatatlanul a zajszintje tényleg kisebb, mint az OEM-eknek)

2, Volt nálam kipróbálásra egy Creativ DVD kit. 5xDVD + DXr3 kártya.
Nos az első, amit tapasztaltam, az volt, hogy a monitoron a képet normál számítógépes üzemben teljesen hazavágta! A hozzá adott átkötő kábelben ugyanis nincs az RGB jel külön-külön leárnyékolva, és így azok nagyfrekisen zavarják egymást, úgyhogy állatira sz@r lett a kép a monitoron.
Valahogy úgy mint hajdanában a Voodoo1 dzsunka modelljeinél, ami mellé
"vékony" átkötőkábelt adtak.
Ez igaz a h+-ra is?, vagy ott normális kábelt mellékelnek?
Megmondom őszintén, elég sokat ülök a monitor előtt, fontos nekem a
tűéles kép, nincs kedvem valahogy a DVD kedvéért hunyorognom.
Ha mozi után mindig átdugdosnám a monitort vissza a videókártyába aztán meg vissza a dekóderbe, az ugyan megoldás lenne, de ez véleményem szerint igencsak "oroszos"

Nibiru

Rascal Creative Commons License 2000.04.18 0 0 304
Hello !

Gyártottatok már valamivel AC-3 -at ? Mi most a legjobb encoder proggi ?

Rascal

scy Creative Commons License 2000.04.07 0 0 303
Nem mondhatnam... most egyenlore megelegszem a mezei dd-vel. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!