Keresés

Részletes keresés

tere Creative Commons License 2004.04.22 0 0 24
Mivel rohannom kellett és most érek rá, most írom meg, hogy attól, hogy a nevét adja valamihez egy cég, ami vitatható, hogy szar-e egyáltalán, még nem jelenti azt, hogy a magasabb minőségi kategóriába tartozó termékeit is 0-ba le kell írni! Például a Sony cég egyaránt gyárt rusnya zsebrádiót és világszínvonalú HD-kamkordert is, amiből jelenleg nincs jobb a világon. Akkor ezek szerint és a Te általad leírtakból következő elv szerint pl. a Sony cég egy semmirekellő, névtelen nulla, aki csak vernyogóhangú, kis szar zsebrádiókat képes a boltokba küldeni, valamint minden jóra képtelen. Ez nem igaz. Lehet, hogy hifi témában pont a Sony-t nem "illik" emlegetni, de példaként mindenképpen jó. Méghozzá azért jó, mert gyárt ócska oluxos (ahogy az orrából lógó fikájú übertürhő a boltban kéri) hendikemet is és profeszionális csúcskamerát is. Így a Jamonak is vannak jó dolgai, csak oda kéne rá figyelni és nem szemellenzővel gübbedni a termékskála aljára. (semmi közöm a Jamohoz)
Előzmény: topbank (22)
tere Creative Commons License 2004.04.21 0 0 23
Nem szeretném, ha nagyon elbeszélnénk egymás mellett. Úgy látom, próbálsz eltérni a témától. :)
topbank Creative Commons License 2004.04.20 0 0 22
Amig a Jamo adja a nevét minden Corás-Tescós 30000Ft os "sz.r"hoz,és 45000 ért kinálnak komplett 5.1 es Eltax "izéket"(a hangfal túl erős kifejezés lenne) addig miért beszélünk középtartományról meg mi mindenről!
Előzmény: tere (21)
tere Creative Commons License 2004.04.18 0 0 21
Szerintem nagyon rosszul gondolod ezt a közép dolgot! Az ember füle erre a tartományra -és ezáltal a hangzás hibáira a legérzékenyebb. Sokan elfelejtik ezt az apróságot. Ha egy hangsugárzónak nincs, vagy rossz a "közepe" szerintem nem is jó. Persze van aki gyengébben szereti, de akkor jön a treble és bass potik kérdése, mert az, hogy nem szól rendesen a "közép", az azt feltételezi, hogy ki van tekerve a két poti. Ha pedig nincs, és nincs közép se, akkor egyszerűen sz@r a hangsugárzó és kész.
A Jamo egy neves dán cég ha nem ismernéd, egyáltalán nem noname. Az a törekvésük, hogy "olcsón jót mindenkinek" persze leviszi kutyába a megítélésüket, de senki sem kötelezi senki a nagy hiendista főhifista mélyrevájtfület, hogy pont a legolcsóbb széria tagját vásárolja meg tőlük. Én sem erre gondoltam.
Előzmény: FAGURIGA. (17)
topbank Creative Commons License 2004.04.18 0 0 20
Uraim nem tudja valaki hol lehet ebben az országban Goodmans hangszórókat beszerezni?
menetke Creative Commons License 2004.04.18 0 0 19
Így van ezek tipikusan Wharfedale tulajdonságok, Ha ez sem jön be, akkor játszhatsz még a kábelekkel ami nem húzza meg annyira a sávszéleket, viszont jó a középtartománya (DNM Reson - 0630-914-8921), ha még mindíg ilyen, jöhet az, amit mindíg mondunk az ilyen topicokon: csak meghallgatás után vegyél komponenseket....
Előzmény: Galadier (18)
Galadier Creative Commons License 2004.04.18 0 0 18
A valdus 400 rock és house zenekedvelőknek készült alapvetően. Azoknak, akik a BASS és TREBLE potikat csutkára tekerve szeretik hallgatni, s élvezik a dumdummot.

Nekem tetszik ez a hangszóró, mert halkan is hallok mindent. Bár nem Wharfik vannak (hanem rosszabbak, sokkal rosszabbak).

Ha nem hallod a közepet, akkor azt ellenőrizd, hogy a hangsugárzók legalább 1 méterre vannak-e a faltól, középállásban vannak-e a hangszínek és rajtuk vannak-e az előlapok. Ha rajtuk vannak, akkor vedd le.

p_ottó Creative Commons License 2004.02.08 0 0 16
Marslakót könnyebben találsz, mint jó, megbízható asztalost. Tapasztalatból tudom.
Előzmény: kk9vpt (12)
tere Creative Commons License 2004.01.24 0 0 15
Mitől lenne jó közepe? Angol a drágaság. Egy hasonló árú (vagy kategóriájú) Jamo markánsabb hangképet ad. Persze, csak ha azt szeretnéd.
Előzmény: wamzer (11)
Giordano Creative Commons License 2004.01.24 0 0 14
de egyébként egy felsőmaró is csak 12rugó bittel együtt.
(igaz, a finom por ami utánna marad az elég gáz egy lakásban, még elszívással is)

ÜDV JG

Előzmény: krizsi_l (13)
krizsi_l Creative Commons License 2004.01.23 0 0 13
Ha a hangszórók előlapjának besüllyesztésére gondolsz az valóban elég problémás, különösen ha az nem kőr alakú. Van egy apró trükk amivel jól el lehet boldogulni. 6mm-es mdf-ből ki kell vágni a hangszóró kőrvonalát, majd felragasztani a készülő doboz előlapjára. A ragasztás a merevséget is előnyösen befolyásolja. Vidéki vagyok, de itt sem tudok jó asztalost. A jó és olcsó pedig már a mesékből is eltűnt.
Előzmény: kk9vpt (12)
kk9vpt Creative Commons License 2004.01.22 0 0 12
Valaki tud egy jó kis asztalost Budapesten, (aki tud süllyeszteni is)? Fontos lenne!
Köszönöm!
wamzer Creative Commons License 2003.11.10 0 0 11
Wahrfedale Valdus 400 hangfalpárt vettem nemrégiben, kicsit szegényesnek érzem a középtartományát (amúgy állatul szól, izmos basszus, sivító magas, csak közepe nincs) Kérdésem, hogy
- egyrészt van e vkinek ilyen hangfala
- tapasztalt -e hasolnot
- hogy lehet a dolgot orvosolni (pl. erdemes e EQ-val kompenzalni)(monnuyk ahhoz vennem kene egy EQ-t)
dorel007 Creative Commons License 2003.11.09 0 0 10
ha a kettő közül választasz akkor nem is kérdéses. Jamo...
Előzmény: kicsi Emma (9)
kicsi Emma Creative Commons License 2003.08.28 0 0 9
Sziasztok!

Én is szeretnék egy kis segítséget kérni. A házimoziból már csak a normális hangfalak hiányoznak. Egy sony erősítő (str-db790) mellé keresek 5.1 v. 6.1-es hangfal szettet úgy max. 200-ból.
Ötlet szintjén a sony Pascal szettje merült fel (sa-ve835ed), illetve a JAMO A3 v. E4edd-je.

Kiváncsian várom a tippeket. Előre is köszönettel:

Balu

MGperY Creative Commons License 2003.06.18 0 0 8
19-es zsám, de aug.20 ig nem ér rá.
Előzmény: antiskating (3)
bmafte Creative Commons License 2003.06.17 0 0 7
Szevazstok!

Van ket Jamo E170 (azt hiszem) hangfalam, 8 Ohm-osak, most tudnek venni egy Onkyo hazimozi erositot, ami 6 Ohm-ra van tervezve.

Ket kerdesem lenne:
-- egy hazimozi erositot tudok-e csak ket fronttal sztereoban mukodtetni (amig nem lesz meg a tobbi hangsugarzo)?
-- 6 Ohm, 8 Ohm mukodik-e normalisan egyutt? (Nem romlik-e a hang minosege stb.)

Koszi

BMaFTe

MGperY Creative Commons License 2003.06.14 0 0 6
" persze sohasem lesz már olyan, mint az egészséges"

van egy pár sony ss-176EB hangfalam (nem extra, de nekem elég), vmelyik gyerekem benyomkodta a magas sugárzó membránját (nem tudom jól írom-e, de talán világos).

szerinted itt van esély?
vagy csere?

:((

Előzmény: antiskating (3)
levi81 Creative Commons License 2003.05.27 0 0 5
Üdvözletem!

Hangdoboz tervezéssel kapcsolatban lenne kérdésem. Ha basszusreflex dobozt készítek, hogyan méretezzem a basszuscső átmérőjét, illetve hosszát. Az Interneten található programok (még a profi tipusúak is) extrém méreteket adnak meg (25-40 cm hossz!).

Amit tudok: a hangszóró tipusa (Somogyi Elektronika SR 4050), Thiele-Small paraméterei;
és a hangdoboz méretei.

Ezen paraméterek figyelembevételével, hogyan méretezzem a basszuscsövet?

Segítségeteket előre is köszönöm:
Levi

Andras-Ferenc Creative Commons License 2003.04.28 0 0 4
köszi.A.f.
Előzmény: antiskating (3)
antiskating Creative Commons License 2003.04.28 0 0 3
Aubeck Ferencnek hívják a megmentőd, a múzeum körúton találod a zenei antikvárium körül valamelyik lépcsőházban. ki van írva a neve egy cégtáblára. (a hengszóród persze sohasem lesz már olyan, mint az egészséges párja, de ezt beszéld meg vele.)
Előzmény: Andras-Ferenc (2)
Andras-Ferenc Creative Commons License 2003.04.28 0 0 2
Kérem segítsetek!
Tud valaki egy jó hangszóró javítót ajánlani?
Tönkrement a Misson 733-as hanglam.
(Nem tudom melyik gyerekem a bíűnös, vagy a takarítónő??)
Köszi.
András Ferenc
mobil: 20 9 520 521
e-mai: ferenc@andrasek.hu
Előzmény: logoutx (1)
logoutx Creative Commons License 2003.04.06 0 0 1
Köszi, müxik az elemes módszer.
Előzmény: quint (0)
quint Creative Commons License 2003.04.05 0 0 0
Pár volt DC-t (legegyszerűbb egy elemmel) kell rákötni egy pillanatra, és amikor a mély motor előre ugrik, az felel meg a normál polaritásnak. Egyébként tipikusan csak az számít, hogy a két láda egyforma polaritással legyen bekötve, az abszolut fázis ritkán érdekes...

A helyettesíthetőségről így lehetetlen értelmeset mondani. Szükség lenne a motorok TS paramétereire és a ládák geometriájára. Általában a SAL hangszórók VAS paramétere szinte lehetetlenné teszi az elfogadható méretű ládába való korrekt illesztést.

Előzmény: logoutx (-)
logoutx Creative Commons License 2003.04.04 0 0 topiknyitó
Hogy tudom megállapítani egy hangfal két, teljesen egyforma vezetékéről, hogy mejik a "pozitív", és melyik a "negatív"?

Egy hangfalban korábban cserélve lett egy hangszóró (nem az enyém, de holnap este működnie kéne), de a párjában a régi maradt, és most az is megadta magát.
Nemtom hol javították, de egy "OTTO AKKUSZTIKA OA-HA20/8" hangszóró került bele.
Hallott már valaki erről a márkáról?

Párjának jó lenne egy SAL SBV 2020-AS?
Ez 80/50W-os, míg a már meglévő 60W-os.
20cm-es mind a kettő.

Aki tud, kérem segítsen, mert fontos lenne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!