Keresés

Részletes keresés

bonyolult Creative Commons License 2004.06.29 0 0 92
Hali, éppen akkor kevés a mély. Ha leüiök a doboz elé a padlóra, ha felállok, ha jövök-megyek a szobában, mindenhol megvannak a mélyek, csak a dobozzal szemben túl kevés. Ilyenkor a mélysugárzó kb. fejmagasságban van.
Előzmény: gergoo1111 (91)
gergoo1111 Creative Commons License 2004.06.28 0 0 91
Hello Bonyolult !


Mi a helyzet akkor ha egy magasságba vagy a mélyhangszóróval- persze előtte űlve- ugy elvileg meg kell jönni a mélyhangoknak- ha ez így jó akkor kell egy állvány és akkor jó lesz normál ülő- talán álló zene hallgatásnál is ! Szerintem egy próbát megér !
gabocza1 Creative Commons License 2004.06.27 0 0 90
Én csak a homokra mondtam, hogy nem biztos!
Előzmény: wazul (89)
wazul Creative Commons License 2004.06.27 0 0 89
A szőnyegen, vagy más puha alapon álló doboz általában puhán, kóvájogva, bizonytalan térképzéssel szól. A tüskék átnyúlnak a padlószőnyegen, a doboz így bisztoss beton alapon áll. Sajn a legjobb elhelyezéshez így nem lehet tologatni a dobozokat, emelgetni kell.

A homok vagy yo, vagy nem. A Politrade-nél (Bp. XI. ker.) kapható nagyon szorosan záró zártszelvény dugó, lehet kísérletezni a töltelékkel.

Előzmény: gabocza1 (88)
gabocza1 Creative Commons License 2004.06.26 0 0 88
A' nem biztos...
Előzmény: tere (87)
tere Creative Commons License 2004.06.26 0 0 87
Ha a zártszelvényeket is kitömöd homokkal, az már maga a tökély.
Előzmény: wazul (86)
wazul Creative Commons License 2004.06.25 0 0 86
Szia Bonyolult

Csinájj egy eccerü (ne bonyolult :)) T alakú alátétet zártszelvényből, lefele tüskékkel. A T kalapja a dobz előlapja alatt legyen. Föfele 3 csipet gyurma yo. Egy ezresből +van a cucc és valszeg mexünteti a szölnyegpadló okozta kóvájgó, puha hangzást.

Előzmény: bonyolult (83)
tere Creative Commons License 2004.06.25 0 0 85
Esetleg megpróbálhatod betömni a reflexnyílást egy-egy pár zoknigumóval, vagy szivacsdugóval.
Flacika Creative Commons License 2004.06.25 0 0 84
Köszi, de jelenleg annyira nem érdekel a dolog, most nem kívánok hangdobozt venni. Inkább csak elvileg érdekelt, mint minden, ami hifi. Majd egyszer.
Előzmény: topbank (81)
bonyolult Creative Commons License 2004.06.25 0 0 83
Már megtörtént. Semmi változás a mélyekben.
Előzmény: quint (82)
quint Creative Commons License 2004.06.25 0 0 82
"kristálytiszta közepek és magasak, soha nem hallott hangminôség" és "A doboz fölött, mógött, mellett sokkal több a mély mint a doboz elôtt"

2utasnál tpikus jele annak, hogy a magason kb. 0,5-1 dB-t csillapítani kell.

Előzmény: bonyolult (71)
topbank Creative Commons License 2004.06.25 0 0 81
Honlapjuk a www.pitoncaraudio.hu,de mivel elsődlegesen autóhifivel foglalkoznak még nincs fent a hangdobozos rész.A tervek szerint jövő hó közepére felkerülnek adatokkal méretekkel meg mindennel,de ha kiszaladsz hozzájuk meghallgathatod.
Előzmény: Flacika (79)
bonyolult Creative Commons License 2004.06.25 0 0 80
Ja, én mindkettôt megfordítottam....
egyébként az elemes módszerrel csekkoltam és jól van bedrótozva a doboz. De a membrán mozdult kifelé kb. 5 centit, remélem ettôl nem lett baja.
Előzmény: gabocza1 (78)
Flacika Creative Commons License 2004.06.25 0 0 79
Honlapjuk nincsen?
Előzmény: topbank (64)
gabocza1 Creative Commons License 2004.06.24 0 0 78
Fordított polaritással, /csak ha az egyik van rosszul bekötve/ nagyon "hülyén" kell szólnia, a mélyhangok eltűnnek, a hang nazális és „szétfutó” lesz. Ha nem így hallod, akkor valami baj van!
Előzmény: bonyolult (74)
topbank Creative Commons License 2004.06.24 0 0 77
Hát "nehéz"szakma ez!
Előzmény: bonyolult (76)
bonyolult Creative Commons License 2004.06.24 0 0 76
Köszönöm a tippeket. Akkor még pakolászok kicsit. Bár elég fárasztó mert kb. 25 kilósak a dobozkák:)
tere Creative Commons License 2004.06.24 0 0 75
Tedd a padlóra őket úgy, hogy egy egyenlő oldalú háromszöget kapjál. A hangszórók a hallgató irányába legyenek fordítva. A hangszórók elhelyezése szimmetrikus kell hogy legyen, tehát jobb ha pontosan kiméred a helyüket. A faltól olyan 20-25 cm-re legyen a dobozok falhoz közelebbi sarka.
Elvileg fejmagasságban kell lenniük, tehát jobban jársz valami egyszerű kis állvánnyal. Az, hogy a mély hangok nem a hallgatás helyszínén a leghangosabbak, teljesen normális.
A hangszórók és vezetékek helyes polaritását egy 9V-os elemmel tudod ellenőrizni. Ha a + és - jó helyen van, akkor kifelé mozdul a membrán.
bonyolult Creative Commons License 2004.06.24 0 0 74
Ja, még azt is megpróbáltam - arra gondolva h. nem jól kötötték be a csatlakozókat - hogy megfordítottam a kábel polaritását. Az a vicc hogy ugyanúgy szólt mint helyezen bekötve!!
bonyolult Creative Commons License 2004.06.24 0 0 73
Közvetlenül a (szônyeg)padlón állnak..már próbáltam alátenni kupakokat de semmi vátozás. Tegnap egész nap tologattam ôket, még a szobát is átrendeztem miatta, sikerült is vmi. halvány eredményt elérni de nagyon messze van még az elvárásoktól:)
topbank Creative Commons License 2004.06.24 0 0 72
A talajtól hogyan van elcsatolva?Álltalános elv max süketszobában lehet,de forgasd őket ide-oda,hozd előrébb vidd hátrébb,valamelyik csak bejön.Egy doboz helyét megtalálni amúgy is türelemjáték!A saját dobozaim nyíl egyenesen előre állnak és csak így hajlandóak normálisan szólni,de a barátomnál meg a kissé összeforditott szisztéma a nyerő.
Előzmény: bonyolult (71)
bonyolult Creative Commons License 2004.06.24 0 0 71
Volt egy pár DALI AXS 5000 front (kétutas, álló, bassreflex) ami megázott alulról (csôtörés). Átépítették. Az eredeti doboz 16mm-es bútorlap volt nulla merevítéssel, az új doboz belsô mérete ugyanaz de 19-es MDF, merevítve, agyon csillapítva, az aljában homok, szóval szép, jó, kristálytiszta közepek és magasak, soha nem hallott hangminôség, stb. Megvannak a mélyek is mind egy szálig, csak éppen nem ott ahol szeretném. Egy 18nm-es nappaliban vannak. A régi doboznál nem tűnt fel hogy honnan hova mennek a mélyek de most miután a doboz elvileg tuti, nem tudom úgy elhelyezni ôket hogy jó legyen. A doboz fölött, mógött, mellett sokkal több a mély mint a doboz elôtt. Van valami általános elv az elhelyezésre vonatkozóan?
Előzmény: topbank (70)
topbank Creative Commons License 2004.06.24 0 0 70
Valószinüleg elhelyezási probléma,és akusztikai környezet gond.Meg persze kérdés hogy milyen hangdoboz?
Előzmény: bonyolult (69)
bonyolult Creative Commons License 2004.06.24 0 0 69
Sziasztok, egy kérdés: bassreflex dobozoknál ha mindenfelé hallani a mélyeket csak a dobozzal szemben a hallgató pozicióban nem, illetve ott is csak jóval kevesebbet, az a doboz hibája vagy az elhelyezés miatt lehet?
topbank Creative Commons License 2004.06.09 0 0 68
Ja,romlik a látásom.
Előzmény: big-dewil (67)
big-dewil Creative Commons License 2004.06.08 0 0 67
Mondom, hig...
topbank Creative Commons License 2004.06.08 0 0 66
Azt azért nem!
Előzmény: big-dewil (65)
big-dewil Creative Commons License 2004.06.08 0 0 65
Biztos hig-end....
topbank Creative Commons License 2004.05.27 0 0 64
Tisztelt uraim megérkeztek kis hazánkba a DLD-Lauderdale Hi-Fi és házimozi hangfalak és aktívszub,mint megszálott zene bolond,elkunyeráltam a dobozokat a forgalmazótól és állíthatom hogy aki olcsón szeretne vásárolni felsőközépkategóriás dobozokat az keresse a PitonCarAudiónál a Villanytelep u 19 alatt vagy a 06-1-358-18-88-as telszámon.Apró megjegyzés,nem kínai,némethonba szakadt hazánk fia (Czenke Tibor) a tervező,fejlesztő,gyártó és a Goodmans hangsugárzókra alapoz!
tere Creative Commons License 2004.05.25 0 0 63
Lehet. Sok jó cucc van, de én nem nagyon járok rá. Néha azért körülnézek. :)
Hallani jót-rosszat a szállításról. Meggondolnám, hogy vegyek-e valamit így. :)
Előzmény: gabocza1 (61)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!