Keresés

Részletes keresés

zsigusz83 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 271

Elolvashatná még vagy kétszer ezt a cikket, mert itt szó sincs arról amit mond, csak hogy kerüljük az emberi fogyasztást, ami ebben a formában sem teljesen igaz, de ezt is már lentebb ki lett vesézve. Felétek egész jó a víz, nálunk 26 nk° keménységű a csapvíz, úgyhogy rendesen meg van dolgoztatva a kis evo :)

Előzmény: Sutee111 (270)
Sutee111 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 270
Szerintem innen vette

https://www.pannon-viz.hu/article/2013/vizkemenyseg/
Előzmény: zsigusz83 (268)
Sutee111 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 269
Felhívtam a műszaki vezetőmet. Mondtam Wcbe mehet lágy víz.
Ivóvíz mehet kemény.

Ha nem tartja ideges leszek. Annyi megkötés van tényleg hogy 5 NK alatt nem lehet ivóvizet szolgáltatni. De magyaráztam 5 alá nem lesz állítva a gép. Ezzel keveri szerintem. Vagy más is lehet háttérbe.
Előzmény: zsigusz83 (268)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 268

Nagyon félreért valamit a vizesed :( nincs semmilyen megkötés ilyesmire. A miénk is újépítés és így lett kiépítve ahogy írtam is, senkinek semmi köze hova viszel lágy/lágyítatlan vizet. Amivel keveri szerintem, hogy a műszaki berendezések garanciális feltétele a min 5 nK°, de ezt célszerű is tartani, mert 0-ásra lágyításnál sokat is "fogyaszt" a vízlágyító. Egyébként vagy fél évig így használtuk a házat, senkinek/semminek nem lett baja :) Mivel szerencsére Te vagy a megrendelő és Te vagy a fizető is így Te mondod meg hova húzza (bele) a csövet :) Mondjad neki, hogy majd hetente jöhet WC-t takarítani nálatok...

Előzmény: Sutee111 (267)
Sutee111 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 267
Igen ezt értem.

Váltig állítja nem lehet lágy vízeset hagyni hiába mondtam neki 5 NK a min pannon víznél is.

Mondtam oké akkor WC be menjen amiből iszunk maradjon kemény víz. Fürdőbe fürdéshez lágy víz. Ebbe csak nem köt bele senki.

Nem tudom ez szabályozás vagy más van háttérben esetleg hogy nem veszik át.

Mondjuk itt Pestihez képest jó a víz.

Előzmény: zsigusz83 (266)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.10.02 0 2 266

Szia!

 

Egyet értek a többiekkel, butaságot tanácsol a vizes... több százezret költesz egy gépre aminek az a célja, hogy a vízzel kapcsolatos összes berendezésednek hosszabb életet adjon és spórolni tudj a vegyszerekkel (azaz kényelmi cél is) erre az a nagytudású kicseszne veled... (szerintem érdekeltsége van a helyi szaniter boltnál...) Mindenhova lágy vizet vezess, ha már van gép, csak egy "ivókút" kell, ami a konyhában a legcélszerűbb. A lágyító gépek garancia feltétele az 50mikronos szűrő ez szintén az összes berendezésednek is jót tesz, mivel az elöregedett városi hálózatból bekerülő szennyeződéseket is megszűri, pláne ha csőtörés van az utcában... Nálunk is jó a víz, de mióta van ez a szűrő után még egy aktívszenes is, még finomabb lett a víz :)

Hogy bonyolítsam én napkollektort is terveztem így a meleg vizes ágat kivezettettem a mosogató és a mosógépnél is ;)

Előzmény: Sutee111 (262)
gabo011 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 265

Én semmi képen nem innék lágyított vizet rövid távon sem! Mi otthon csapvizet iszunk nincs azzal semmi baj szerintem! Az, hogy kell-e aktív szenes szűrő az egyéni ízlés dolga de én a kemény vízre tenném inkább! 

Előzmény: -Memme- (264)
-Memme- Creative Commons License 2019.10.02 0 0 264

Én is így gondolom. Sőt terjed az a nézet is hogy a vízlágyító után egy aktívszenes szűrőt kell beépíteni, így jobb ízű lessz a lágyított víz, ha ezt akarjuk inni.

Előzmény: gabo011 (263)
gabo011 Creative Commons License 2019.10.02 0 1 263

Szerintem maradj az eredeti javaslatnál! A konyhai csap hideg vizes ága maradjon a lágyítatlan az összes többi meg lágy vizes! Legfeljebb a fürdőszobai kézmosóból nem isztok de butaság lenne oda kemény vizet küldeni ha már egyszer van vízlágyítótok! Gondolom aki a fürdőszobát meg a wc-ket takarítja is hasonló véleményen van! :-)

Ez az ivóvizet nem szűrünk is kicsit sántít szerintem. Legalább egy 100 mikronos szűrőt be szoktak építeni a bejövő vízre, a gép elé meg mehet egy finomabb szűrő. Biztosan van olyan település ahol teljesen tiszta a víz de azért tudok néhányat ahol nem igazán. A csapok meg nem szeretik a mechanikai szennyeződéseket. 

Előzmény: Sutee111 (262)
Sutee111 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 262
Sziasztok.

Ma beszéltem a vizessel.

Az mondta szabvány szerint mindenképpen hagyni kell kemény vizes ágat. De nem javasolja állandó ivovízre sőt, a mecha szűrőt is gép elé (azt mondja ivóvizet nem szűrűnk főleg nálunk mivel alapból jóminőségű a víz) , így csak a gépekbe es fürdéshez fog menni lágy víz minden más relatív kemény vizes lesz. WC konyha mosogató rész és kéz mosó.
-Memme- Creative Commons License 2019.09.30 0 0 261

Szia! Rosszul vannak beállítva! Az Euro Clear BlueSoft 100 típusnál a "100" egy kapacitás számot takar.

Ha például 20 német keménység a víz akkor ez a berendezés 100/20 azaz 5m3 vizet képes lágyítani tehát 5m3 ként kell beállítani hogy regeneráljon. Ugyan ez a készülék ott ahol csak 14 es a víz sokkal többet képes lágyítani 100/14 azaz 7,14 m3 vizet tud regenerálni. Tehát kevesebbszer kellene nekik regenerálni mint havi 4 alkalom.

 

Az ecowater teljesen másképpen regenerál. Ő megtanulaja a vízfogyasztási szokásodat és egy algoritmus segítségével kiszámolja a legideálisabb regenerálási időt és mennyiséget. Míg a t6öbbi készülék a teljes gyantamennyiséget regenerálja minden alkalommal az ecowater részregenerálást végez hogy a leghatékonyabban dolgozzon. és a leg kevesebb vizet és sót használja el!

Előzmény: waterman1 (260)
waterman1 Creative Commons License 2019.09.29 0 0 260

Sziasztok!

Én is most tanulmányozom a vízlágyító készülékeket és két barátom szerint is minden éjjel regenerál nekik a gépük. Ez valóban így van?  

Az egyik egy Euro Clear Blue Soft 100, a másik pedig egy BWT (típust itt nem tudok). Mindkét háztartásban 10-15 m3 közötti a havi fogyasztás.

Én azt hittem csak bizonyos m3 átfolyás után van a regenerálás.

Mintha az Ecowater meg valamelyik másik cég is azt írta volna. 

Megköszönöm ha segít valaki!

  

Sutee111 Creative Commons License 2019.09.26 0 0 259

Sziasttok

 

Kicsit kutakodtam -->

 

A desztillált vízzel tatós folyadékpótlás ásványi anyagok bevitelének hiányában a szervezet ion egyensúlya felborul. Gyengeségehez, fáradtsághoz, hosszútávon csontritkuláshoz vezethet.

Egyes "!!!tanulmányok szerint!!!" a nagyon lágy víz

 

    • 0-7 nk° : nagyon lágy víz ( 5 nk° alatti lágy vizet nem lehet szolgáltatni)
    • 7-14 nk° : lágy víz ( sok rétegvíz esik ebbe a kategóriába)
    • 14-21 nk° : közepesen kemény víz
    • 21 nk° : kemény víz ( az összes karsztvíz ide esik)
    • 35 nk° felett vezetékes víz nem szolgáltatható háztartási célokra

hosszú (!!csak annak!!) évekig tartó fogyasztása megnöveli a szív és érrendszeri betegségek kockázatát.

 

A desztillált víz hosszú időn áttörténő fogyasztása (csecsemők kisgyermekek idősek) egészségügyi szempontból nem javasoljuk. De ugye itt is van egy min határ érték.

 

A desztillált víz fogyasztása csak akkor nem jelent egésszégügyi kockázatot ha közben ásványi anyagoknak különösen kalcium magnézium táplálékkal történő szakszerű beviteléről gondoskodunk!

 

Felhívnám a figyelmet egyes ásványvizek ásványi összetevőjére mint pl a primera amit leírtam. Jó nagy átverés és biznisz ez az ásványvizes dolog. Persze biztos van olyan ásványvíz ami tényleg az!

 

Lényegében ha 7NK-ra felállítjuk akkor már tökéletes.

 

Ugye még a klór ami azért jelentősen található a csapvízben nem éppen egésszéges de ugye határérték alatt van.

 

Úgy vagyok vele majd egy mintát tényleg befogok vizsgáltatni, hogy lágyítás után milyen értékek vannak a vízben.

 

A vicces az pl viz szolgáltatók egyáltalán nem ajánlják a vizlágyítók használatát de persze oda írják a kemény víz tönkre teheti a műszaki berendezésekes és ártalmas

 

Aztán nem beszélnek a víz cső hálózatról ami már elavult és folyamatosan szennyezi az ivóvizet. Nálunk pl a mosógép csövéből a szűrőnél fekete darabokat szoktam kiszedni.

 

Szóval mi az igazság?

 

Sajnos mint mindenben érdekek vannak. Valahol kettő között lesz az igaszág.

 

Mindenki döntse el mi.

Sutee111 Creative Commons License 2019.09.25 -1 0 258
1 nk° keménységű az a víz, mely 10 mg/l kalcium-oxiddal (CaO) egyenértékű kalcium és magnéziumiont tartalmaz.

Primera ásványvíz. 1 l

Kalcium 59mg

Natrium 15,3mg

Magnezium 23mg

Parom laborba dolgozik majd bevizsgaltatom 5 vagy 6 NK lágyítás után mennyi az ásványi anyag tartalom. Vicces ha több mint egy ásványvízben.
Natriumra is kíváncsi leszek.

Baba víz össze tételét majd megnezem kíváncsi vagyok.
zsigusz83 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 257

Szerintem sem rossz az íze, de jobb félni... Mi a mosogatócsapra kötöttük nyilván csak a hideg nem lágyított, a meleg igen, ha vizet iszunk mindig innen vesszük, meghát úgyis van mosogatógép, így ezt a csapot keveset használjuk :)

Előzmény: Sutee111 (255)
Sutee111 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 256
Szerintem ez egész jól leírja mi az igazság

Itt nincs ide írva idősnek vagy kis gyereknek rossz lenne. Igen csökkentett ásványi anyag ez tény de megfelelő taplalkozással belehet vinni :)

https://gardenista.hu/2017/09/26/a-kemeny-vagy-a-lagy-viz-az-egeszseges/

Sutee111 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 255
Igen köszi az infót.

0ra alapból sem szabad állítani ezt elmondtak többen is . Min 5 NK. Gépeknek is 4 és 6 között különben elszall a garancia.

Viszont azt nem tudtam nem tesz jót időseknek és kisgyermekeknek sem.

Akkor azt mondod egy ágat érdemes meghagyni mosogatasra?

Megmondom őszintén én kóstoltam lágy vizet nekem be jött.
Előzmény: zsigusz83 (254)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 254

Nekünk Evolution 300 Boost van és van a konyhában egy nem lágyított ág. A bejövő vizet egyből egy 10"-os szűrő tisztít az eldobható 50 mikronos betéttel és a konyhai csap alatt van még pluszban egy ugyan ilyen csak aktív szenes szűrővel az ivó ágon. Merem kockáztatni, hogy ilyen finom vizet ritkán iszok, simán veri az ásványvizet... Mindenki ezt mondja aki iszik nálunk :) A 2 szűrő ára nincs 1 havi ásványvíz ára, mellesleg az a pár műanyag flakon sem tesz jót a környezetnek ;) így mi ezt választottuk.

A lágyított víz nem nagyon használ a kisgyermekeknek és a szívbetegeknek sem ajánlott :( és ez a főzés után sem változik sajna, de a kávé tényleg finomabb vele :) amúgy én is próbáltam ásványvízzel és az tényleg nem olyan jó.

Előzmény: Sutee111 (251)
gabo011 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 253

Így igaz! Szerintem a lágy víz ihatatlan (igaz 0-ra volt lágyítva otthon), illetve a magas Na tartalom sem biztos, hogy egészséges hosszú távon! 

Mi ki fogjuk építeni a kemény vizes ágat ahogy az előző házamban is volt mert otthon csak csapvizet iszunk.

Előzmény: -Memme- (250)
-Memme- Creative Commons License 2019.09.25 0 0 252

Kv főzéshez lágy víz kell! kávéfőzőnek csak ez jó, és még a kv is finomabb!

Előzmény: Sutee111 (251)
Sutee111 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 251
Megmondom őszintén mi csap vizet nem is iszunk. Ásványvíz vagy egyéb.

Igaz kávé főzéshez az ásványvíz nem jó próbáltam xD

Főzéshez meg hm szerintem mindegy milyen víz megy. Fűszerek a lényeg :)
Előzmény: -Memme- (250)
-Memme- Creative Commons License 2019.09.25 0 0 250

A lágyított víz Na tartalma viszonylag magas az ioncserét követően. A Ca és Mg tartalma viszont nagyon alacsony. Ez befolyásolja a víz ízét. Nem annyira finom a lágyított víz mint a lágyítatlan. Páran félnek attól is hogy a lágyítóberendezésben található kationcserélő műgyantából is beoldódhat valami nem finom az ivóvízbe. :)  Ezért,néhány ember akiknél még van lehetőség a kiépítésre kéri egy kezeletlen ág bevezetését általában a konyhában lévő csaphoz.

Főzésre, ivásra megfelelő de be kell állítani hogy a lágyító után minimum 5nK keménységű víz legyen a hálózatban. ivóvíz minőségű víz minimális kemnénysége 5nK.

Előzmény: Sutee111 (249)
Sutee111 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 249
Ezt ajánlotta az agroviz

https://bolt.agroviz.hu/vizszures/mechanikus_eloszurok-81/mechanikus-eloszuro_av_238#

A szűrt víz annyira nem jó főzésre ivasra vagy mért legyen külön ág?
Előzmény: zsigusz83 (248)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 248

Ha még itt jártok tanácsolom, hogy a konyhába építsetek (csövezzetek) ki egy lágyítatlan csapot is amiből lehet inni és főzni is. A szűrőbe elég az 50mikronos, de ne a mosható verziót vegyétek az sz@rt se ér, hanem a fonottat és 1-2 havonta cserélni kell, de úgy is látszani fog rajta...

Előzmény: Sutee111 (247)
Sutee111 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 247
Én hétfőn szóltam nekik péntek délelőtt 10re kellene a gép hogy hozzá alakítsák ki a víz csöveket.
Hát izzadnak is ilyen rövid időn belül teljesítsék.
Még nem szóltak sikerült nekik :D
Előzmény: thamasz (244)
Sutee111 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 246
Végülis maradunk a cég által adott normál szűrőnél :)

Azt mondták elég az hozzá.
Sutee111 Creative Commons License 2019.09.24 0 0 245
Igen. Köszönöm.

Nagyon meg tetszett az a gép az ár igazából másodlagos volt.
Igazából imádom a fejlett kütyüket főleg ha hasznos dolog.
Most az előszűrőn gondolkozunk érdemes e automata víz őröset berakni vagy inkább sima.
Ma beszélek a céggel. Péntekre próbálják kihozni úgy alakítják ki a víz cső hálózatot hozzá nekem. :)


Előzmény: thamasz (244)
thamasz Creative Commons License 2019.09.24 0 0 244
Örülök, hogy végül sikerült jól választanod, és mindkettőnknek beválik majd az itt ajánlott márka. Én is attól a cégtől vettem, hamarosan beüzemelésre kerül remélem. (Nem is vagy messze, én Mosonmagyaróvár környéken épülök, itt 14-15 keménységű a víz a szolgáltató szerint)
Előzmény: Sutee111 (242)
gabo011 Creative Commons License 2019.09.23 0 0 243
Gratula!! Azért a 200e-től "kissé" eltávolodtatok! :-)
A mi házunk is csak most épül oda fog bekerülni az ecowater comfort 400!
Előzmény: Sutee111 (242)
Sutee111 Creative Commons License 2019.09.23 0 0 242
Sziasztok.
Végülis
eVOLUTION Refiner Boost háztartási vízlágyító berendezés mellett döntöttünk
Agroviztől vesszük.

Most épül a házunk. Egyből be is lesz építve a víz hálózatba.
Nagyon kíváncsi leszek rá :)

Ez Győr vonzás körzete.
Előzmény: Norbert 67 (241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!