Keresés

Részletes keresés

fááni Creative Commons License 2005.04.11 0 0 470

Olyan a fűzésed mint egy gyönysor.

A fűzött könyvet is ragaszják, de vigyázni kell, hogy aragasztó ne menjen túl mélyre az ívek között. Ha össze tudod préselni ragaszáskor könnyebb.

A vásznat felragasztása után alaposan hozá kell dörzsölni a gerinchez. Ha már nen fog a ragasztó akkor lehet kalapáccsal gömbölyíteni.

Előzmény: Aynaditti (469)
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.10 0 0 469
Ja és aztkérdezném még fááni, hogy ha fűzünk, akkor is kell a gerincet ragasztózni ? mert ezt a sárkányost példul fűztem copttal.Azért gondoltam, hogy kell, mert a fűzésnél a lapok nem rögzíthetők olyan szorosra, mint a ragasztóval.
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.10 0 0 468

Kicsit gyakoroltam a tegnap tanultakat, szerencsére az eső miatt ma nem lehetett kertészkedni így kötöttem könyvet. A tegnapi és a mai együtt:

fááni Creative Commons License 2005.04.10 0 0 467
Jó volt találkozni!
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.09 0 0 466
...és nagyon örültem, hogy személyesen megismerhettelek Titeket !!
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.09 0 0 465
Nagy-nagy köszönet fááninak a szuper tanfolyamért !!!!
GPF Creative Commons License 2005.04.09 0 0 464

Köszi fááni, nagyon jó volt!

 

Azt hiszem, rögtön ajándék lesz az ott készült könyv!

GPF Creative Commons License 2005.04.08 0 0 463
Köszi, megnézem.
Előzmény: Aynaditti (462)
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.08 0 0 462

Valójában ez egy egyszerű lyukasztógép, egyik oldalt ha beteszed a papírt kis téglalapocskákat lyukaszt, másik oldalról négy db egyenletesen elosztott köralakú lyukat, de szép pontosan lehet illeszteni. és van egy olyan része, amin kis karocskák megemelik a spirált, beilleszted a papírt, le a kart, és máris veheted ki kész lespirálozott valamit. Nem egy bonyolult szerkezet. Jó a kivitele is, németek gyártják. Sztem olyan házi használatra való.

Előzmény: GPF (461)
GPF Creative Commons License 2005.04.08 0 0 461
Valami hasonló lehet, mint a múltkori vágógép? Mert az jó vétel volt.
Előzmény: Aynaditti (460)
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.07 0 0 460
Nálunk három nagy gyerek van. Ha nálatok kicsik még, nem akarlak elkeseríteni de idővel ( sajnos nagyon gyorsan ) ők is nagyok lesznek ! Igy megszavazta a család. Mondjuk 25e-ért lehet, hogy nem vettem volna... 
Előzmény: GPF (459)
GPF Creative Commons License 2005.04.07 0 0 459

Én is vágyom rá, mert minden vacakra vágyom.

De spirálozok én annyit?

Te mit?

Előzmény: Aynaditti (458)
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.07 0 0 458

Papíros téma: a héten a Plussban akciós spirálozógép, 4990 Ft. Ügyes kis gép, lyukaszt újmódi szögletes lyuksort, de hagyományos köralakút is ,négyest, amit kézi lyukasztóval egyenletesre nehéz. Kipróbáltuk, jól működik.

fááni Creative Commons License 2005.04.04 0 0 457

Nagy ötlet! Tetszik.

Gondolom az ágyad is ilyen, és ha estére nem tudod összerakni választhatsz a 100 ismert testhelyzet közül.

Előzmény: GPF (455)
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.04 0 0 456
A pácról egy picit részletesebb infót tudnál adni. Gondolom, hogyha kisérletezgettél, akkor lett tapasztalat. Azért kérdezem, mert én is kisérleteztem pác színezésével és rájöttem némi meglepő dologra. De ne ide légyszi, mert nem szeretnék ennyire nagyon off lenni, inkább mailban. Köszi !
Előzmény: GPF (455)
GPF Creative Commons License 2005.04.03 0 0 455

Kösz. A terv nemrég szerepelt itt. Ez az eredeti Tangram, csak nem négyzetalakban összerakva. Eredetileg úgy akartam, hogy át lehessen pakolni évente más-más formára. Van vagy 100 Tangram forma tervem.

A kép nagyjából színhelyes. Sokat bíbelődtem a páccal. Bíbor és ében keveréke. Meg olajozva is van, az is mélyít egy kicsit a színeken.

Igen, csak ragasztva van. Csináltam hozzá szorító sablonokat és hevederekkel húzattam össze. Meg a hátlapja is tartja.

Előzmény: Aynaditti (454)
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.03 0 0 454

GPF !

Jól meglestem a bútorodat ! Eszméletlen jó !!!!  És rendkívüli a tervezés is. Érdekelne, hogy szabás után csak ragasztottad ? És milyen pácot használtál?  A kép színhelyes ?

Előzmény: GPF (452)
fááni Creative Commons License 2005.04.03 0 0 453

A könyvkötős fórumon tett hozzászólásomat itt is megismétlem:

 

Ha néhány embert érdekekel szívesen megmutatok egy olyan könyv kötést amit lefotóztam. Akár közösen is köthetünk egy egy könyvet. Helyet, anyagot, szerszámot tudok biztosítani. Szerintem két - három óra alatt a végére lehet érni. Akit érdekel írjon emilt.

 

 

GPF Creative Commons License 2005.04.02 0 0 452
Persze, hogy megmutatom, de még min. 2 nap. Csak ha teljesen kész, akkor szeretném.
Előzmény: Aynaditti (451)
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.02 0 0 451
GPF !

Ugye megmutatod majd a "fázásodat" ? Nekem is motoszkál valami fás dolog az agyamban, úgyhogy most majd én is azirányban próbálkozom.
Előzmény: GPF (444)
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.02 0 0 450
Köszi Fááni a dícséretet, Tőled ( munkáidat látva ) igazán nagyon jólesik. A nagymintával igazad van, mert nagyon könnyen elcsúszik, különösen vékony anyagból. Én is megbántam menetközben, hogy így csináltam, ráadásul teljesen borítva, mert egységes felületet szerettem volna. Talán köztes megoldásként, próbáld meg azt először, hogy nagyminta, de csak a minta, úgy könnyebb. Én meg a Te megoldásodat szeretném a jövőben kipróbálni, az éltakarásosat. Az meg olyan "dobozos" jellegű, s azért tetszik.
Előzmény: fááni (449)
fááni Creative Commons License 2005.04.02 0 0 449

Ne szerénykedj, csodás a dobozod!

Irigylem a nagy mintáidat, soha nem merek több oldalt egybe borítani.

 

 

Előzmény: Aynaditti (448)
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.01 0 0 448

Hát Szuszi ehhez az ökörepéhez sajnos érdemben nem tudok hozzászólni, vagyis csak azt tudom, amit teis biztos, az akvarellfestésnél használják, ahogy mondtátok a festék folyékonyságát és a tapadását hivatott biztosítani. Mindenesetre érdekes egy anyag lehet, érdemes lenne kísérletezni vele. Majd beszámolsz, mire jutottál ?
( Bírom, ahogy olthatatlan kiváncsisággal akarod meghódítani az ismeretlent ! )

Végre felöltöztettem a két napja csupaszkodó dobozomat. Itt van:

Nem ér a Fáániéhoz hasonlítani, ez csak tanulódarab.

Előzmény: szuszetti (441)
fááni Creative Commons License 2005.04.01 0 0 447

Nem nagyon vagyok elájulva a márványozásomtól.

Könyv borítónak és előzéknek szívesen használnék szép márványozott papírokat. Van a technikáról egy mesekönyvem, de jobb lenne valakinél megtanulni.

 

Mindenképpen érdekel hova jutsz vele, az a török leírás nagyon érdekes.

Előzmény: szuszetti (446)
szuszetti Creative Commons License 2005.04.01 0 0 446

Köszönöm Fááni!:)

Nagyon szép, amit márványoztál!

Ki fogom próbálni, ökörepe már van itthon, csak nem tudtam, hogyan kell használni.

Én eddig oldószeres üvegfestékkel márványoztam, vagy szintén víz felszínén, vagy magán a tárgyon, akkor vizes felületre cseppentettem a festéket, és vízcseppel kergettem szét.

De az kissé más eredményt hozott.

fááni Creative Commons License 2005.04.01 0 0 445

Azonnal érted ha magyarul írom!

 

Az aqarel festők használják, jobban terül tőle a festék. A márványozásnál is ez a szerepe.

 

Visszaolvasva látom, hogy nem fejeztem be, " ráfektetjük a papírt a festékes ragasztóágyra, óvatosan leemeljük, lemossuk, szárítjuk.

A ragasztóról papírcsikkal lehuzzuk a festék maradékot, és minden kezdődik előről.

 

A MAIMERI Polycolor akril festéke kiváló a marványozáshoz! De persze meg sem közelíti az idézett cikk szerint házilag készített festéket.

 

A marabu márványozó festéke nagyon gyorsan szárad, egy perc alatt szálat húz, nem lehet fésüzni.

nekem ílyenek sikerültek a fehér az ökörepe hatása:

 

 

Előzmény: GPF (444)
GPF Creative Commons License 2005.04.01 0 0 444

Ja, ha az oxagal, az más. :)

Ez is nagyon szép.

Olyan szépeket mutattok, de nekem most fáznom kell!

Előzmény: fááni (443)
fááni Creative Commons License 2005.04.01 0 0 443

Nem elírás az oxagal leánykori neve az ökörepe.

A tapétaragasztó (főzött karragén moha helyett), egy tesibe kerül pár centi magasan, erre pettyegtetjük (csepegtetjük) a festéket ami a ragasztó felszinén úszik. Ha ökörepét cseppentünk egy festékfoltra az a közepén üres lesz (ott az epe) és a folt peremére fut. Az egész folt mérete megnő, szétfut.

A festék felületi feszültségét is ökörepével lehet beállítani.

A festéket egy gereblye szerű eszközzel lehet tergetni.

A gyakorlatban elég béna kisérleteim vannak.

Mutatom egy márványozott papírba kötött könyvemet, a papír nem az én művem.

 

Előzmény: szuszetti (441)
GPF Creative Commons License 2005.04.01 0 0 442

Ez szép nagyon.

De fogalmam sincs miről van szó.

Ez tényleg ökorepe akart lenni?

Előzmény: szuszetti (441)
szuszetti Creative Commons License 2005.04.01 0 0 441

Sziasztok Papírkedvelők:)

 

Nem tudjátok véletlenül, hogy ökörepével hogyan lehet a festéket "megfuttatni"?

Rákerestem, ezen kívül nem találtam mást:

http://selm.weboldal.com/

Ez meg sztem nagyon hasonlít a lentebb leírt tapétaragasztós-márványozáshoz...azt hiszem, én nem ezt keresem:)

 

Márványozásról azt is hallottam, hogy a könyvkötők anno enyvezett papíron keverték a temperát, de ezt sem tudom, hogy hogyan.

Ti ezt próbáltátok már?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!