Keresés

Részletes keresés

zenegér Creative Commons License 2003.08.22 0 0 359
Shakespeare:
AHOGY TETSZIK
színmű két részben
Szabó Lőrinc fordítása alapján átdolgozta Puskás Tamás

Megküzdeni társunkért, önmagunkért
...Az irodalomtörténészek szerint állítólag az Ahogy tetszik a bukott Shakespeare- művek közé tartozik. Én sok szeretnivalót találok a meséjében. Erőteljesen belenyúltam Szabó Lőrinc fordításába, de a legfontosabb változás: az összes vadászjelenetet, valamint az ezzel kapcsolatos dalokat kiemeltem az előadásból, s a Quimby utánozhatatlan tehetségű énekesének, Kiss Tibornak a zenéjével és verseivel helyettesítettem őket. Két énekes, két isteni-vándor, ha úgy tetszik, a félelem és a bánat hosszú kabátos megjelenítői éneklik a dalokat...

http://www.szinhaz.hu/keszthely/adarabrol.html

zenegér Creative Commons License 2003.08.22 0 0 358
Írtam itt nemrég erről, már volt ea Keszthelyen. Arról nincs infóm, hogy még lesz-e. Nem jelzett vissza senki, hogy látta volna.
Előzmény: Noir81 (356)
smanc Creative Commons License 2003.08.22 0 0 357
Egy Shakespeare előadás kísérőzenéje lesz a Káoszról néhány dal...a honlapon erről van infó, csak a vendégkönyvet vissza kell kicsit olvasni.Mert az azért frissül rendesen...:)
Előzmény: Noir81 (356)
Noir81 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 356
Nekem az volt életem első Quimby koncertje akkor még nem is ismertem nagyon őket, csak egy lány miatt mentem el :)
Ja olvastam valahol valamit Ónódi Eszterrel kapcsolatban, hogy nyáron játszik valahol és a zenét meg a Quimby szólgáltatja. Elég friss infónak tűnik asszem az origon láttam.
Erről tud valaki valamit?
Mert a honlapon semmi sincs:(
bár azt nemigen frissítik.
smanc Creative Commons License 2003.08.22 0 0 355
Csak keseríccs itt minket!!! :))
Előzmény: zenegér (354)
zenegér Creative Commons License 2003.08.22 0 0 354
Hú, tavaly micsoda faja kis Q koncert volt az Európa-napon!!! Bár az elsősoros lökdösődést túl kellett élni. Ha jól emléxem Puf után és Kft előtt léptek fel.
Előzmény: lucapezzzz (353)
lucapezzzz Creative Commons License 2003.08.22 0 0 353
neeeeem, csak ott puf szokott lenni...
smanc Creative Commons License 2003.08.22 0 0 352
Hogy jön ide Lecsó? Ő is benne van a Kutyakajában?
Előzmény: lucapezzzz (351)
lucapezzzz Creative Commons License 2003.08.22 0 0 351
jaés mégvalami:
Európa napról ha tud valaki, lécciiii!
bár... nemlesz kvímbi :(
de alapjában véve jó volt múltévben is,
egy hétnyi gondolkodás után
rájöttem hogy hogy láthattam
akkor tüzijátékot...
hm, tüzes elme :)
(ti tudjátok?)
hátha lííviuszék zenekara jáccik!
bár ahogy lecsót ismerjük, inkább kispál,
ésakkor teli leszünk, ajjaj,nemismondom...
lucapezzzz Creative Commons License 2003.08.22 0 0 350
a zene...
nem tudok róla rosszat mondani,
bár nem értek hozzá, meg nem is emléxem :)
de hát az szerintem egyértelmű
hogy alapjaiban valamennyire
hasonlít a "teremtőre".
hát nem is a teremőrre...
nekem hiányzott a konga :((
smanc Creative Commons License 2003.08.22 0 0 349
Valaki azt mondta hajaz a Quimbyre. Igaz?
zenegér Creative Commons License 2003.08.22 0 0 348
Vérkomolyság, semmi irónia? Erre azért kíváncsi lennék. És a zene?
Előzmény: lucapezzzz (347)
lucapezzzz Creative Commons License 2003.08.21 0 0 347
sziasztok!
hát ami azt illeti én ott üldögéltem a söröm társaságában a pestiest színpad előtt, és haéégatóztam lííííviusz zenekarára.
hm... nemtom írt e már valaki erről, de nézzétek el (pillanatnyi) elmezavaromat :)
szóval másra számítottam, líviuszt ismerve egy kis vicces, szelíd komikumra...
de NEM
ez egészen komoly,
és akkor megcsillant a kis kérdőjel a fejemben
miért?mióta?merre?meddig?
hogy...
és ennél tovább nem jutottam, mert kicsit depresszióssá tett a zene meg ez a kis elmélkedés, és úgy gondoltam inkább vidámkodok, mégiscsak fesztivál!
de szeretném még hallani őt/őket...
hm? ki tudja?
smanc Creative Commons License 2003.08.21 0 0 346
Köszi a képet.

Ma este az a38 hajón a Líviusz meg a Faszi és még sokan mások zenélgetnek maguknak egyet!!

Hátha valakit érdekel...

Előzmény: zenegér (345)
zenegér Creative Commons License 2003.08.19 0 0 345
zenegér Creative Commons License 2003.08.07 0 0 344
A zene nagyon feelinges volt. Ahogy megítéltem, jórészt (vagy teljesen) Neo, HS7 Krisztiánnal.
Kétféle módon lehetett bejutni: én egyik barátnőm ismerősének infója révén szereztem erről tudomást, aki filmes-szinkronos körökben mozog. Meg volt valami játék nyereményjegyekért, ennek nem tudok a részleteiről. Amúgy sehol nem láttam meghirdetve a vetítést.
Csak azt nem tudom pontosan, mikortól játsszák majd. Nagyon kíváncsi leszek a végleges verzióra.
Előzmény: smanc (343)
smanc Creative Commons License 2003.08.06 0 0 343
Ottan leszünk a moziban!!!

A Magánszámban láttam belőle részletet...a zene is igencsak...Neo?

Hogy lehet ilyen tesztvetítésekre eljutni?

Előzmény: zenegér (342)
zenegér Creative Commons License 2003.08.06 0 0 342
MÁS
Tegnap láttam tesztvetítésen a Kontroll c. magyar filmet, tudjátok, amit a számos Quimby klipet rendező Antal Nimród rendezett. Egy kis jelenetben szerepel Líviusz is. Ősztől a mozikban, ha minden igaz. Senkit nem akarok győzködni, de az egyik legjobb magyar film, amit valaha láttam. Főszerepben Csányi Sanyi.
smanc Creative Commons License 2003.08.05 0 0 341
Ugrathatjuk ezt a témát.

Bocs, egyszerűen felhúztam magam azon, hogy mikor mindenki tudja, hogy a Tibi életmódváltáson dolgozik, és valszeg próbál kikeveredni ebből a bulizós témából, plussz tudják, hogy mennyien drukkolnak neki, és mindenkinek mennyire hiányzik a Quimby, plusz amúgyis fel van pörögve a nép a sziget miatt, na ekkor valaki úgy határoz, hogy egy félhivatalos (mert mostantól nem veszem készpénznek amit írnak--eddig szerettem olvasni őket)internet oldalon bedob egy pletykát, és akkor nézzük mi lesz belőle, hadd guruljon....

Lássátok be, hogy ez gusztustalan. Story magazin szint.

És persze rögtön felmerül a gyanú, hogy a nyers, meg a Lunapark ingyenreklámot akar...

És ha ez igaz, és meghívták a Tibit, akkor ez meg a zenekarok részéről szemétség, mi a francnak rángatják vissza ahelyett, hogy segítenének neki?

És most senki nem tud semmit, csak néhány ember be lett mocskolva...és nagyon sokan ki vannak akadva a történteken.

Na ez van. Köcsögözés miatt bocs, "belehergeltem magam ebbe az osztály-micsodába.."

Előzmény: heveny (340)
heveny Creative Commons License 2003.08.05 0 0 340
Igen, én ott voltam. De a CZ tényleg nem nevetett ki senkit, csak ugye ő is közreműködött az uccsó számnál az Őzéknél. Nos, arra az uccsó számra már alig volt idő. Már az utolsó előtti számnál is mondta a szinpadmester, hogy jöjjenek már le. És a Czutor meg csak poénkodott a szinapdmesteren. És nem is értem, hogy miez a "kavarás", meg "köcsögözés". Szal' kérdezzétek Őzikét.
zenegér Creative Commons License 2003.08.05 0 0 339
TE ott voltál? Akkor nem értem, mi az egész kavarás kirobbantó oka.
Előzmény: heveny (337)
zenegér Creative Commons License 2003.08.05 0 0 338
Kicsit bővebben szabadna?
Előzmény: smanc (336)
heveny Creative Commons License 2003.08.05 0 0 337
Czutor senkit nem nevetett ki, és nem is gúnyolt senkit. A többiről sztem Őz Zsoltit kéne megkérdezni hiszen biztos ő kérte őket a "segítségre".
smanc Creative Commons License 2003.08.05 0 0 336
NEM változott a véleményem.

Sajna.

Előzmény: smanc (324)
smanc Creative Commons License 2003.08.04 0 0 335
Ugye, hogy csak kavarodik a szar, kavarodik...?
zenegér Creative Commons License 2003.08.04 0 0 334
az nfo-n ennyi "komment"-et találtam:
"Őz Zsolték is több meglepetéssel készültek a Fesztiválos fellépésre, viszont Lovasi András és Kiss Tibi - sajna - nem érkezett meg a vendégfellépésre...

Ott volt viszont Czutor Zoli a Nyersből, aki az utolsó számban besegített az addigra már igencsak kimelegedő LunaPark muzsikusoknak és a fiatal lányokból verbuvált énekes triónak.

Összességében nekem némi csalódást okozott ezúttal a LunaPark, de a szombati tömegre és a Nyers "tévészereplésére" mindenképpen még sokáig emlékezni fogok."

Szóval lehet, hogy tényleg be volt ígérve valami, és CZ ezér a malőrért lett kissé gunyoros? De nem tom, csak találgatok.

smanc Creative Commons License 2003.08.04 0 0 333
Na abban reménykedem éppen, hogy valaki el tudja magyarázni mi a franc volt ez az egész.
A Czutor pontosan tudta, hogy a www.nfo.hu oldalon a nyers koncertre beígérték a Tibit. Meg a Lunaparkra is.

De vajon ki, és miért? na?
( a Szilárd se tudott róla és meredek pletykának tartotta)

Előzmény: zenegér (332)
zenegér Creative Commons License 2003.08.04 0 0 332
Ezt most nem egészen értem. Czutor tudott a híresztelésről, aztán kárörvendett? Miért célozgatott a "nagy emberekre"? A Nyers konci egyébként jó volt.
Előzmény: smanc (331)
smanc Creative Commons License 2003.08.04 0 0 331
Ha jártok a www.quimby.hu-n látjátok majd mekkora a felháborodás.

Valami rohadék elkezdte az nfo.hu-n terjeszteni, hogy Tibi ott lesz néhány koncerten, de erről senki se tudott a zenekarból, és valszeg nem is igaz.

Rohadjon meg aki ezt kitalálta!
Egyrészt a Tibivel szemben szemétség, másrészt a közönséggel szórakozik valami isszonyúan vicces alak. Előttem van, ahogy eltervezi hogyan csinál hülyét jó sok emberböl. A köcsög.

A Nyers meg most meglehetősen elvágta nálam magát. Ott röhögcsélt Czutor a Lunapark koncerten, hogy sajnos a nagy emberek nem jöttek el....se a Lovasi, se a Kisstibi...

A Líviusz bulijára meg nem tudok menni, Írjon róla valaki légyszi!!

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.04 0 0 330
azért nem voltunk mert nem találtunk semmi konkrétat az eseményről, pedig téma volt
kiváncsi lennék lesz-e ilyenről összefoglaló, csak mint kultúra...
Előzmény: zenegér (329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!