Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 17785

Kszönöm ezt is!

Előzmény: KRAVEN (17781)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 17784

Köszönöm!

Előzmény: dube/1 (17782)
dube/1 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 17783

                 A hiba valószínű, hogy az én készülékemben volt!

   Akkor érdemes lenne két tárcsát fogaztatni és a kettő közé mehetne egy távtartó valamicskével a lábkör alatti átmérővel!

Előzmény: WooDoo (17778)
dube/1 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 17782

46

                                                    Szia Attila!

   "Snow 1" honlapján a dongó-s alkatrészek kínálatában megtalálod a kétoldalon menetes hátsó agyat!

   Üdv.: Béla

Előzmény: Törölt nick (17779)
KRAVEN Creative Commons License 2011.10.27 0 0 17781

Szerintem készen nem lehet ilyet kapni. Azonban ha veszel egy hátsó agyat (akár kazettás, akár menetes lánckerékfogadóval), ami tárcsafékes és a tárcsafelfogatás a hagyományos 6 csavaros , akkor azt a "leszúrva" egy esztergályos tud már neked balmenetet vágni rá.

 

A Babetta racsni pedig épp bal menetes és épp jól illeszthető a mérete. Mivel baloldalon bal menet - szabadonfutós a rendszer ezért sima alátétekkel szépen lehet az együttfutást is állítani a meghajtáshoz.

 

Így kb 4000 Ft meg 1/2 óra esztergálással megoldható a probléma. A My1018 450W motor nyomatékát gond nélkül bírja nálam ez a szett.

Előzmény: Törölt nick (17779)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.26 0 0 17780

Az elején a agy T lemaradt, azaz T. Fórumtársak....

Előzmény: Törölt nick (17779)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.26 0 0 17779

fórumtársak,

 

Tud valaki olyan hátsó kerékpár agyat, amire mindkét oldalra feltehető lánckerékcsoport? Azaz mondjuk jobb oldalra egy normál - akár kazettás akár menetes - fogaskerékcsoport, bal oldalra meg egy balmenetes racsni egy fogaskerékkel. És a balmenetes racsni maga is érdekelne.

 

Ismer valaki ezzel kapcsolatosan beszerzési helyet?

 

Előre is köszönöm.

WooDoo Creative Commons License 2011.10.26 0 0 17778

Eddig nem volt panasz a gmailos címemre, másodjára a te leveled is megérkezett..:)

400-as átmérőben tuti nincs 5M-es fogastárcsa, le kellene gyártatni, de lefejtő maróval nagyon drága lenne. Én inkább kivágatnám lézerrel. 5 mm vastag acél lemezt tizedmilliméteren belül vágnak. Kellene egy kiküllőzött tárcsa középre, meg néhány karika mellé, hogy a széessége is meglegyen. Bár egy ekkora tárcsán olyan sok fog kapaszkodik, hogy akár egy 5 mm széles tárcsa is elég lenne, csak a szíj nem biztos hogy rajta maradna...

Előzmény: dube/1 (17773)
Mary bx Creative Commons License 2011.10.26 0 0 17777

Hasonló jókat tudok én is írni róla,bár az enyémen már a léptető kapcsolót már javitani kelett.

Előzmény: Törölt nick (17776)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.26 0 0 17776

Üdv

 

Nekem is van, ez egy elég jól használhatóakkutöltő, korábban majd feleennyiért adták.

 

Egy kapcsolóüzemű korrekt töltő, de én nem használom túl sűrűn ahhoz hogy véleményt mondjak róla. Egyszer rámértem, 14,4V-ig tölti az aksit méghozzá megfelelő karakterisztikával, utána átáll cseptöltésre, olyan 13-13,2V környékén. Nem kifejezetten ebringákhoz való, de ettől függetlenül még ezért az árért is elég korrekt darab. Nem árt ha van otthon egy ilyen. 8-10 óra alatt ha nagyárammal tölt végig, eléggé tud melegedni.

 

Kapható majd valami az Aldiban is nemsokára digit kijelzővel, azt nem tudom milyen. Annak ára kétezerrel olcsóbb lesz.

 

 

Előzmény: oljeg12 (17772)
dube/1 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 17775

                                           Szia Laci!

   Ezeket az akkutöltőket azért gyártják, hogy a lemerített akkut külső áramforrásról is fel lehessen tölteni! Ilyen tekintetben jók a tapasztalatok; erre alkalmas az a töltő!

   A szulfátlanítás egy külön fejezet, arra alkalmatlan! Valójában egy aktiváló funkció az amire képes, ez pedig abból áll, hogy az ólomszulfát-kristályok által elzárt felületeket hozzáférhetőbbé teszi!

   Üdv.: Béla

Előzmény: oljeg12 (17772)
dube/1 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 17774

                                              Kedves Ferenc!

   Akkor ha csak kettőtöket nézem (Téged és "Jazzkedvelő"-t), Te vagy a rangidős, de volt még nekünk egy "GPS"-ünk is a labor-műszerek témakörből!

   Neked is csak regisztrációs címed van?

   Üdv.: Béla

Előzmény: Tarany (17770)
dube/1 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 17773

                                                        Szia!

   Nagyon jó az ötlet, de Ferencnek 450...600mm-s átmérőben is kellene egy tárcsa! Ilyen átmérőben is létezik? Az e-mail címed csak kamu, vagy speciálisan a regisztrációkra megadott cím?

   Üdv.: Béla

Előzmény: WooDoo (17771)
oljeg12 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 17772

Sziasztok!

A LIDL reklámújságjában van egy 6-12V-os akkutöltő 5999 Ft áron kínálják.

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Az üzemképessége és a szulfátlanító funkciója érdekelne leginkább.

Aki ismeri ezt a típust, vagy találkozott hasonlóval, az legyenszíves tájékoztasson róla.

Köszi!

 

Laci

WooDoo Creative Commons License 2011.10.25 0 0 17771

Ha lassító áttételre van szükség, szerintem a legjobb választás a HTD profilú fogazott szíjas hajtás. A hatásfoka vetekszik a legjobb ferdefogazású fogaskerekekkel, karbantartást nem igényel, csendes, és széles méretválasztékban lehet kapni. Kisebb nyomatékra elég az 5 mm-es osztású is. Ebben a méretben létezik fogazott rúdanyag, olyan széles darabot vágnak le, amilyenre szükség van. De az előfúrt tárcsák sem drágák, szíjból is olyan széleset vágnak, amilyet kérünk. Egy 22 fogú 30 mm széles HTD8M tárcsa netto 1500 Ft, egy 720 mm hosszú 8M szíj 3000 Ft.

 

A sárkányrepülőmben és az elektromos mopedautómban 8mm osztású HTD szíjakat használok, 35 mm széles szíjjal 20 kW teljesítményt vittem át, gond nélkül. 

 

Tarany Creative Commons License 2011.10.25 0 0 17770

Kedves Béla!

 

Semmi sem titok, pláne előttetek. Huszadikán múltam negyvennyolc.

 

    Üdvözöl: Ferenc

Előzmény: dube/1 (17764)
Tarany Creative Commons License 2011.10.25 0 0 17769

Kedves Béla!

 

Köszönöm az ötletet, bár kínomban gondoltam a hanyatt ragasztott fogaszíjra, kiváltva a komolyabb műhelymunkát! Ha létezik megfelelő átmérőben, lehet, hogy kipróbálom.

Mivel ezek a szíjak nem nyúlnak, hála a vékony acélszálaknak, ezért csak nagyobb méretű jöhetne szóba.  Addig is úgy tűnik, hogy elég jól tapadnak a fogak a sík alumínium felülethez.

A mosógép eredeti szíja már nem volt meg, de több típusnál is találkoztam hosszbordás

laposszíjjal, mely szintén nem volt nyúlékony.

 

     Üdvözöl: Ferenc

Előzmény: dube/1 (17768)
dube/1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 17768

   Úgy értettem Ferenc leírását, hogy azt a mosógép-szíjtárcsát hengerkeréknek vehetem. Ebben az esetben egy stabil alapra ragasztható a hajlékony fogasív; ezáltal az is stabil lesz, s az anyaga elég kopásálló ahhoz, hogy ilyen kis terheléseket elbírjon!

Előzmény: Mary bx (17767)
Mary bx Creative Commons License 2011.10.25 0 0 17767

A ragasztás csak ideig-óráig bírja,fémen a hajlékony gumi nem örök élet.A fogmodulnak megfelelő késsel esztergán is kialakithazó a keresztbordás tárcsa.

Előzmény: dube/1 (17766)
dube/1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 17766

   Nem vitatom, sőt; ha a nagy szíjtárcsára felragaszt egy kifordított vezérműszíjat, akkor a nagy fogaskerék is elkészült!

Előzmény: Mary bx (17765)
Mary bx Creative Commons License 2011.10.25 0 0 17765

A fogakhoz illő szijtárcsával viszont ez vinné át a nyomatékot.

Előzmény: dube/1 (17763)
dube/1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 17764

                                                 Szia Attila!

   Ugye Neked mond valamit az elektroakusztika és a laborműszer fogalom, hogy a villamosmérnöki végzettséget ne is említsem?!

   Milyen kár, hogy a korát még titkolja a fiú!

   Üdv.: Béla

Előzmény: Törölt nick (17757)
dube/1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 17763

                                                       Szia Imi!

   Ne hozzuk már zavarba szegényt ezzel a keresztbordával!

   Amiről Te írsz; az a fogazott vezérműszíj!

   Üdv.: Béla

Előzmény: Mary bx (17762)
Mary bx Creative Commons License 2011.10.25 0 0 17762

Az autómon a keresztbordás vezérműszij 25mm széles és 1320mm hosszú.Ha méretben megfelel cikszámot tudok adni.

Előzmény: Tarany (17758)
dube/1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 17761

                                                  Kedves Ferenc!

   Most aztán igazán megleptél! Természetesen ismerem a hossz-irányban bordázott laposszíjat a gépjármű-iparból, de egy pillanatig sem fetételeztem, hogy a mosógépeknél is alkalmazzák!

   Pl.: Peugeot Partner vezérműszíjjal találkoztál már? Az fogazott szíj, s lehet, hogy még hosszabb is, mint amilyen Neked kell! Olyan csalafinta módon van feltéve a helyére, hogy érdemes lefényképezni a vezető- és feszítőgörgők (rövidítési lehetőségek) miatt is! Már egy jó ideje nem járok műhelyekbe, így nincs lehetőségem konkrét adatok begyűjtésére!

   Üdv.: Béla

Előzmény: Tarany (17758)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 17760

www.strida.hu

Előzmény: jaklac (17759)
jaklac Creative Commons License 2011.10.24 0 0 17759
Fotót tudnál a bicikliről,főleg a hajtásláncról?
Előzmény: Törölt nick (17757)
Tarany Creative Commons License 2011.10.24 0 0 17758

Kedves Béla!

 

Köszönöm a segitséged! Az eredeti mosógép szíj alakja lapos, hosszirányban bordázott volt.

Úgy tudom, hogy laposszíjként kell rendelni. A szíjhajtásos módosítást ház körül talált anyagokból végeztem, mivel 1430 mm-es fogasszíjat nem találtam raktáron sehol. Erre a konstrukcióra ezekkel a kerekekkel nem tudok ékszíjat feltenni, ahhoz más típusú szíjtárcsákra lenne szükség. Itthon viszont csak collos fogasszíjakat találtam. Mivel a mosógéptárcsa futó felülete is sík, a bordás rész elég jól tapad. Egyedül a motor első szíjánál van túl nagy erő igénybevétel. A nagy kereket is jó lenne fogazni, de nem tudom, hogy oldjam meg.

Előzmény: dube/1 (17743)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 17757

Illetve a bordázással, fogazással a szíjhajtás veszteségeit is jelentősen tudják csökkenteni. Merthogy ott nem zömül az anyag, nem melegszik fel annyira stb, és tovább is tart - hála a benne lévő aramid és poliamid szálaknak.

 

A saját bordásszíjjas bringámon érzékelem, hogy bár klassz szíj van rajta, hogy fel tud melegedni egy fél óra intenzív tekerés alatt.

Előzmény: dube/1 (17743)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 17756

Bár a többik sokat leírtak.

 

Először is ki kellene deríteni, hogy ez oxidos jellegű bevonat, vagy szándékos szigetelő bevonat van rajta - Litze huzal jellegű - , a kép alapján én nem tudoim megítélni.

 

Mindkét esetben a legegyszerűbb a csere.

 

De ha akarsz vele játszani, akkor - kéretik nem röhögni - ajánlok egy tabletta kalmopirint! Nyomd bele az oxidos részt, és irány neki a pákával. Arra vigyázz, hogy jól szellőztess, és ne szívd be a füstöt, mert eléggé durva! Garantáltan mind a lakkot mind az oxidációt feszedi!

 

Pákahegy: ezektől a pillanatpáka hegytől ne várj túl sokat! legalábbis az ilyen sima meghajlított vörösrezektől. Ilyen hőmérsékleten gyorsan oxidálódik. Vagy kell venni egy jobbfajta hegyet - és pákát is netán - vagy kell venni 4-es vagy 6-os merev rézdrótot 10 méterrel, és egy sablomban hajlítani hegyeket. 1 óra alatt 100 darab hegy előállítható a sablonnal együtt, és szinte ingyen lesz, jódarabig elég.

Előzmény: Riger (17733)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!