Keresés

Részletes keresés

LeifEriksson Creative Commons License 2003.05.06 0 0 279
Amúgy érdeklődőnél egy kicsit több voltam, mert egy igen közeli rokonom évekig benne volt, lelkesedéssel csinálta és hatalmasat csalódott.

(többek között Vágyi módszerei miatt, de ezt nem részletezem, mert abból egy rendesebb büntetőügy is kitelne ha volna rá bizonyíték)

Előzmény: csibra (275)
LeifEriksson Creative Commons License 2003.05.06 0 0 278
Ez mind nagyon szép, majd' sírva fakadok azon hogy nincs bevétele, meg az egyenlege negatív, még a végén kiderül hogy az egész nem más mint egy hatalmas jótékonysági intézmény aminek az a célja hogy a sanyarú sorsú magyarokat gazdaggá tegye....
Előzmény: csibra (275)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 277
megbuktak
Előzmény: csibra (276)
csibra Creative Commons License 2003.05.06 0 0 276
igen, és?
Előzmény: Törölt nick (274)
csibra Creative Commons License 2003.05.06 0 0 275
Sajnos ez nincs rendesen elmagyarazva a egy-egy erdeklodonek (bocs, hogy leerdeklodozlek, de valamikor az voltal, ha elmentel egy rendezvenyre).

Az amway egyetlen fillert sem lat abbol, hogy valaki megvesz egy kazettat, konyvet vagy elmegy egy rendezvenyre. Ezeknek az arat szinte kizarolag a termek (kazetta, konyv, rendezveny) eloallitasara forditjak, a fennmarado resz a fejlesztesre megy el. Ha veletlenul marad meg penz (jellemzoen vesztesegesek a rendezvenyek pl.) azt lehet, hogy felosztjak. Amugy a network 21-nek az europai tamogatas havi 8000 USD-be kerul (tehat az eloallitasa a termekeknek (kazetta, konyv rendezveny) es az ezek eladasabol szerzett bevetel egyenlege negativ).

Előzmény: LeifEriksson (272)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 274
Régen volt vagy hat áruház is szerte széjjel az országban...
csibra Creative Commons License 2003.05.06 0 0 273
"felesleges": igen felesleges annak, aki csak a termekeket akarja hasznalni, es azert lep be, mert ugy olcsobbak.
tagdij: csak az Amway-nek van egy eves megujitasi dija, ami tobbek kozott (es jelentos reszben) az Amagram eloallitasanak a dija, igy az sincs ingyen
kazetta, cd, konyv: pontosan a tamogato szervezetek, vagy ahogy te mondod, ertekesitesi halozatok gyartjak, es forgalmazzak, mindet az Amway altal jovahagyottan. Benne van az etikai kodexben, hogy senkinek sem kotelezo semmit sem megvenni. En pl. csak azoknak ajanlom a segedanyagokat akik uzlatat akarnak epiteni. A tobbi uzlettarsam leegfeljebb kolcsonbe kap egy-ket kazettat (jellemzoen olyanokat, amik a termekekrol szolnak)
Előzmény: mfalcon76hu (270)
LeifEriksson Creative Commons License 2003.05.06 0 0 272
Mondja ezt egy olyan ember is, aki már volt rendezvényen, látott kazettát, könyvet, és Amagram-ot (szerencsére "csak" kívülállóként, nem voltam tag)
Előzmény: csibra (271)
csibra Creative Commons License 2003.05.06 0 0 271
Mondja ezt egy olyan ember, aki meg nem volt rendezvenyen (persze tortenetet tud rola irni, hogy milyen egy ilyen rendezveny) nem tudja mirol solnak a kazettak, a konyvek.
Hat persze...
Előzmény: Törölt nick (269)
mfalcon76hu Creative Commons License 2003.05.06 0 0 270
Szerintem a felesleges kiadványokat, tagdíjt, CDt, könyvet nem az Amway forgalmazza, hanem az értékesítési hálózatok. Vagy nem jól tudom :-))
Amway kiadványról az Amagramról tudok, az meg "ingyé" van.
Max, láttál már olyat, hogy pofánvátak valakit azért, mert csak vásárolt? :-)
Előzmény: Törölt nick (269)
csibra Creative Commons License 2003.05.05 0 0 268
Akkor ideirom megegyszer:

Amway termeket csak Amway termekforgalmazotol tudsz venni. Ez van. Van egy aruhaz (www.vebso.hu) de oda csak akkor jutsz be, ha valaki megmondja neked az Amway kodjat, de akkor is csak vendegkent, es Amway termeket akkor sem fognak neked kiszallitani, csak annak az embernek akinek a kodjat tudod, es regisztraltal hozza vasarlonak (ezzel nem lepsz be sehova, es egy fillerbe sem kerul ez a regisztracio) es o majd elviszi neked a termeket, es neki kifizeted.

Neked direktbe csak ún. partner terméket fognak szállitani (pl. ilyen a kenyer meg a tej).

Előzmény: Infomaker (267)
Infomaker Creative Commons License 2003.05.05 0 0 267
Akkor ideírom mégegyszer:

Mondjatok olyan webáruházat, ahol vehetek Amway dolgokat:

mosó, és mosogatószerek

nem akarok tag lenni, nem akarok senki alá regisztrálni, hagyjanak békén, csak fizetek a termékekért ha kell.

TZiky Creative Commons License 2003.05.01 0 0 263
Regen a doki azert ajanlotta, hogy egyen ilyen-olyan gyumolcsot-zoldseget, mert a C vitamin bevitele joval olcsobb volt, mint a megvasarolt tabletta. ( Megtermelte a kertben, megvette a piacon, stb...)Ma azert az XXX C-vitamint vedd be, mert azt valamilyen novenybol vontak ki, nem pedig koolajbol allitottak elo. Holott... A C-vitaminnak bizonyara van vegyjele, amely csak a C-vitamine. Ha barmely mas anyag molekulaja ugyanolyan szamu ugyanolyan atomokbol epul fel es a felepitese is ugyanolyan, akkor az is nyilvan C-vitamin. Ket ugyanolyan felepitesu molekulakbol allo anyag eseten valaki arulja mar el, hogy ha az elejen nem tudja meg az eloallitas modjat, akkor mi mas modon donti el a "termeszetes" es "mesterseges" kulonbseget?
Gyorgyi Creative Commons License 2003.05.01 0 0 262
Kedves Csibra!

A futár pedig akkor hozza ki, amikor a termékforgalmazónak jó.
Akkor neked is kiszallitjak? Es interneten keresztul rendeled meg? Ezert nem kell extrat fizetni?

De igen. Bár nem hiszem, hogy a GRoby szállít amerikába (vagy ahol élsz, ez még nem teljesen tiszta nekem) de amúgy igen
Mi koze a GRobynak az Amwayhez? Es mennyibe kerul ez a GRoby? Es mi koze a friss arukhoz az Amway-hez? Vagy most mar az Amway husokat, salatakat is forgalmaz?

Te már csak tudod, amikor nem is élsz itt Magyarországon, hogy minek örülnek itt... Hát persze.
Azt tudom, hogy a noveremhez a szomszed folyamatosan atjart lelopni a gyumolcsfakrol a gyumolcsot. Pedig a noverem altalaban otthon van, csak rovidebb idore megy el (1-2 ora).
Nem nagyon tudom elkepzelni, hogy Mo-n csak ugy ott lehet hagyni csomagot, ujsagot, stb. a lakas elott. (kertes hazrol ne is beszeljunk, mert a kapu elott tenyleg nem lehet otthagyni.) Persze, nem hibaztatom a Mo-on eloket, mert ez a fajta mentalitas (amit lehet, el kell lopni), a kommunizmus miatt alakult ki (amikor a legtobb ember amit csak tudott, ellopott), illetve a szegenyseg miatt. Hozzam is betortek annak idejen, es sajnos, szinte nincs is olyan Mo-i ismerosom, akihez meg nem tortek be. No mindegy, remelem, ez valtozik (de szerintem ehhez kell egy generaciovaltozas).

Előzmény: csibra (250)
Gyorgyi Creative Commons License 2003.05.01 0 0 261
Kedves Csibra!

Amúgy van egy alapelv: ne akarj olyanról beszélni amit nem ismersz. Magad mondtad, hogy nem használsz kozmetikumokat. Rendben van, de akkor véleményt se mondj róluk...

Ez megint egy hulye erv. Szerinted a kokainrol valo velemeny nyilvanitashoz kell az, hogy kiprobaljam a kokaint? Vagy meg kell innom egy pohar sosavat, hogy tudjam milyen az?

A kozmetikumok hosszu tavon artanak a bornek, esetleg az arctisztitok nem. (de akarmilyen arctisztito megteszi). A bor akkor marad szep, ha kozvetlenul keves napfeny eri es ha helyesen taplalkozik az ember. Sok folyadekot (foleg vizet) kell inni, mert ez tisztito hatasu, megakadalyozza a bor rancosodasat is. Ezen kivul genetikai tenyezok is kozbejatszanak.

és a leszedés után legkésőbb 2 órával tabletta készül belőle.
Vagyis mestersegesen allitjak elo.

Ezzel takarítok meg évi 60000-80000 forintot. Minden háztartásvegyipai terméket innen veszünk (mosogató, mosó szerek, fogkrém, tusfürdő, szappan, borotvahab cipőfényező stb.)
Szerintem nekem az evi tisztitoszerekre forditott koltsegem van kb. 60-80000 Ft.
Vegre talaltam olyan termekeket (szappan, tusfurdo, borotvahab), amelyek nem koncentratumok, igy az arakat ossze lehet hasonlitani. Akkor mondd meg, hogy ezek mennyibe kerulnek az Amway-nel, es mennyibe kerul egy masik marka.

Előzmény: csibra (245)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.01 0 0 260
Na oké, még ha meg is vagyok győződve arról, hogy az A.-termékek koncentrátumok, ezért viszonylag olcsóbbak...
...na de a Vebsóban az "exkluziv törülközőkészlet" mi a frásztól kerül 16-17 eFt-ba? Elénekli az Isten óvd a királynőt?
LeifEriksson Creative Commons License 2003.05.01 0 0 259
szmájlit
Előzmény: LeifEriksson (258)
LeifEriksson Creative Commons License 2003.05.01 0 0 258
Némileg le vagy maradva a technika és a tudomány területén

Te viszont szmájliz raktál utána....aminek a fórumon egy jelentése van: vicces, kéretik nem komolyan venni...

Előzmény: csibra (256)
csibra Creative Commons License 2003.05.01 0 0 257
> Szerinted a gyümölcssav nem kémiai anyag? Nem kemikália??
Nem a kemikália az az anyag, amit mesterségesen állítanak elő laboratóriumban, és a természetben ilyen anyag nem található meg. Lásd lejjebb a C vitamint.

> Vagy leesik a fáról a gyümölcs, és kisétálnak belőle a gyümölcssavak??

Majdnem...

Előzmény: LeifEriksson (254)
csibra Creative Commons License 2003.05.01 0 0 256
> Na ne komolytalankodjunk...

Némileg le vagy maradva a technika és a tudomány területén :)

Előzmény: LeifEriksson (252)
rogya gazdija Creative Commons License 2003.05.01 0 0 255
Te vetted egy kalap alá. Én azt írtam, hogy ami 40 éve működik (az Amwayről beszélünk) ez elég egyértelmű. Nem?
Előzmény: LeifEriksson (253)
LeifEriksson Creative Commons License 2003.04.30 0 0 254
Gyümölcssavas, nem klóros

Álljunk már meg!
Szerinted a gyümölcssav nem kémiai anyag? Nem kemikália??
Vagy leesik a fáról a gyümölcs, és kisétálnak belőle a gyümölcssavak??

Előzmény: csibra (251)
LeifEriksson Creative Commons License 2003.04.30 0 0 253
Nem én vettem egy kalap alá, hanem rogya gazdija.
Ő jelentette ki egyetemlegesen mindenről.
De hagyd, próbálja csak megvédeni ő ezt az álláspontját.
Ha tudja.
Előzmény: csibra (248)
LeifEriksson Creative Commons License 2003.04.30 0 0 252
biológiailag lebomló műanyag

Na ne komolytalankodjunk...

Előzmény: csibra (249)
csibra Creative Commons License 2003.04.30 0 0 251
> Nem ertem, hogy a vevot miert kellene, hogy erdekelje, hogy a forgalmazonak penzt hoz az, ha o Amway fogkremet vasarol. Jobban gondolj bele, hogy milyen hulyeseget irtal ezzel

A vevot nem is érdekli, engem ( a termékforgalmazót érdekel) viszont a vevőnek előtte fel lett ajánlva az üzlet, hogy megveheti olcsóbban a cégtől, erre nemet mondott, a termékre meg igent...

> Aki ennyire kornyezetbarat, az ne hasznaljon autot (szennyezi a levegot)...
A környezetbarátság első fázisánál tartok, olyan dolgokat használok amik kevésbé/nem terhelik a környezetet...

> Es ha mar itt tartunk: a kornyezetbarat gondolatmenettel el lehet odaig jutni, hogy fogkremre egyaltalan nincs szukseg. Regen sem hasznaltak, megis megvoltak.
30-40 éves kor között meghaltak, nem volt szükségük a fogukra 60-70 évesen...

> Ha meg azt mondod, hogy azert, mert akkor mast ettek, akkor az a valaszom, hogy egyuk mi is azt, csak termeszetes eteleket (semmi cukor, edesitett udito, stb.)
Képzeld el, édesített üdítőt pl. nem is emléxem mikor ittam utoljára. Teát azt még cukrozom, vagy mézzel édesítem (ez utóbbit kevesebbszer) amúgy meg vizet iszom, és próbálok természetes és egészséges ételeket fogyasztani.

> Bleach = hypo.
Bleach = fehérítő (forrás: www.sztaki.hu angol-magyar szótár, persze tudom, azok is Amway ügynökök :)
>Oke, az All Fabric Bleach oxigennel feherit. A hypo tudtommal klorral.
Ezt én is így tudom.

> Az oxigen mennyivel jobb, mint a klor?
Még nem írtam vona le? Akkor most megteszem: ugyanazt csinálja, de kevésbé terheli a környezetet (amúgy fehérebbek a ruhák tőle mint a hypotól egyesek szerint, mi nem használtunk soha hypo-t így nem tudom összehasonlítani).

> Probalj meg oxigennel fertotleniteni
Fertotlenites = Pursue toalett tisztító. Gyümölcssavas, nem klóros.

> Ha Amway-t hasznalok, akkor sporolok 2 dollar 20 centet egy evben, akkor, ha forgalmazo vagyok
Ha csak a mosogatószert használod akkor tényleg nem éri meg...

Előzmény: Gyorgyi (240)
csibra Creative Commons License 2003.04.30 0 0 250
> Tudtommal, ha forgalmazo vagyok (30% diszkont), akkor nem fogjak hazhoz hozni az Amway termekeket. Vagy akkor is? Egyebkent, a hazhoz hozatalnak is megvan az a hatranya, hogy bizonyos idoszakban otthon kell lenned. (pl. utalom, amikor a kabel tv-sek azt mondtak, hogy legyek otthon 12-6-ig).

Eppen hogy akkor viszik házhoz (az Amway termékeket, az egyebeket a kisker vásárlóknak is). A termékforgalmazó viszi tovább a vevőjének. El kell felejteni a raktáráruházakat, ahol csak termékforgalmazók vásárolhatnak. Megszűntek. Elég sokan azt hoszik, hogy csődbe ment a cég, mert megszűntek a raktárak :) Nem a raktár(ak)ban Amway alkalmazottak dolgoznak, csomagolják és adják a futárnak a rendeléseket. A futár pedig akkor hozza ki, amikor a termékforgalmazónak jó. Ha délután van otthon akkor délután, ha délelőtt akkor délelőtt, ha hétvégén akkor hétvégén.

> de senki sem fogja nekem hazhoz hozni a hust, salatat, gyumolcsoket, pelenkat, kavet, mososzert, sajtot, stb. Es nem garantalja, hogy az elelmiszerek a legfrissebbek

De igen. Bár nem hiszem, hogy a GRoby szállít amerikába (vagy ahol élsz, ez még nem teljesen tiszta nekem) de amúgy igen. A frisseségről meg csak annyit, hogy a GRoby örül ha van egy 30000 termékforgalmazó+Xezer vásárlóból álló potenciális piaca, és még véletlenül sem szállítanak ki nem friss árut, mert az első negatív visszajelzésre kirúgja őket az Amway.

> Ennek meg pont nem orulnek, kulonosen Mo-n. Ui. a hazhoz vagyok kotve. Ha pedig nem lennek otthon, nem nagyon orulnek, hogy ott hagynak a lakas/haz elott.
Te már csak tudod, amikor nem is élsz itt Magyarországon, hogy minek örülnek itt... Hát persze.

> De ehhez be kell bizonyitototok, hogy az Amway termekei jobbak, olcsobbak, egyszeru a beszerzes.
Mi itt hiába beszélünk neked. Ki kell próbálnod, csak úgy fogod bebizonyítani saját magadnak. Nem kell félni, 100%-os megelégedettségi garancia van a termékekre. www.quixtar.com ha északamerikaában vagy, ha máshol keresek neked ottani címet.

Előzmény: Gyorgyi (244)
csibra Creative Commons License 2003.04.30 0 0 249
>Azért környezetvédő az emvéj mert nincs belőle szemét?
>Utolsó emlékeim szerint amikor pár éve találkoztam a mosószereikkel, akkor műanyagflakonban voltak.

Biológiailag lebomló mos(ogat)ószerek, biológiailag lebomló műanyag flakonban újrafelhasznált papírból készült címkével :)
kb. így néz ki a környezetvédelem a'la Amway.

Amúgy nem tudom tudjátok-e, hogy Az Amway szponzorálta az Icewalk délisarki expedíciót, amiken a célja az ózonréteg vékonyodásának/megszűnésének a kutatása volt, ezen kívűl (ha jól emléxem az évszámra) 1976 óta nem használ ózonrétegkárosító hajtóanyagot az aeroszolos termékeiben. Akkor még csak nagyon kevesek (azok akik a kutatásokat végezték) tudták, hogy nem lesz olyan nagyon jó, ha kinyiffan az ózonréteg...

Előzmény: LeifEriksson (243)
csibra Creative Commons License 2003.04.30 0 0 248
> Tehát jók az olajfinomítók, a dohánygyártók, ésatöbbi ésatöbbi....
Az emberi szenvedélyeket, szenvedélybetegségeket, és luxusigények kielégítését ne vegyük egy kalap alá a fogkrémmel meg a mos(ogat)ószerrel...
Előzmény: LeifEriksson (242)
csibra Creative Commons License 2003.04.30 0 0 247
> Gondolom, ha azt írtuk volna, hogy a Goodyear kapott kitüntetést, azt gondolkodás nélkül elhiszed... De ha már az Amway is kap, ott már lehet baki... mert hát a véleményed szerint az Amway az csak rossz lehet és becsapnak stb

Azóta találtam egy írást a neten még másk 3 cég is kapott ilyen kitültetést...

Előzmény: rogya gazdija (241)
csibra Creative Commons License 2003.04.30 0 0 246
Ha a sütőtisztító szert nem közvetlenül a lefolyóba öntöd, hanem hagyod hogy elvégezze a dolgát (fél órát kell a ráégett zsíron hagyni, de ezt valószínűleg tudod...) utána már nem olyan reaktív, abban biztos lehetsz.
Előzmény: Törölt nick (239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!