Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92667

A maximális nyilvánosság nyilván mindig és kurzustól függetlenül elvárás. Ha ez itt sérült akkor azért nyilván viselje a politikai felelősséget az aki a hunyó.

Előzmény: altimus (92664)
Daeril Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92666

Ó szerintem már alig várta, hogy valami szaftos szankció miatt a szuverenitási áldozatbeszéde  üssön egy nagyot a táborában. Pont leszarja, hogy jönnek a pénzek vagy nem - legfeljebb a nép szívja meg, azt rá lehet fogni Brüsszelre, focira meg mindig jut.

Előzmény: BZoltan (92665)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92665

"Brüsszel" láthatóan felkúrta magát egy jó ideje Orbánon és egyre több nyugati politikus (libisbolsi és konzervatív meg jobber együtt) döntött úgy, hogy az eddigi taktikát (ami szerint leszarják a focimániás hun dúcsét) lecserélik és visszalőnek. Ez az amire Orbán nem számított... mert ő mindig olyanok ellen vívott szabadságharcot akik leszarták őt. De most kezdi érezni, hogy az a mocskos nyugat pár nagyságrenddel combosabb mint ő és nem kicsit van több és erősebb fegyvere mint neki. Például simán el tudták érni, hogy a pandémia hatásait enyhíteni szándékozó EU-s pénzek ne érkezzenek meg a választásokig. Ami nem igazán sportszerű és nem is jogszerű... de erősen jelzésértékű a magyar maffiának, hogy lehet baszakodni, de ha az erősebb kutya baszik akkor Orbán max a szopott fasz kevésbé kellemes oldalán kaphat helyet. Ettől persze nem fogja elveszíteni a 22-es választást, de a pénzcsapok elkezdtek elzáródni. Az meg fájni tud.

Előzmény: Hepci (92663)
altimus Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92664

Nyilvan nincs ezzel semmi problema. Ellenben a kello politikai ovatossag ... nem art. Ami szerintem fontos lenne az a transzparencia. Amikor Gyurcsanyek akartak egy kormanyati negyedet a nyugati moge, akkor egyreszt vilagosan kommunikaltak, hogy ez miert lenne jo. Masreszt, ha jol emlekszem, volt tervpalyazat ... Nyilvanos volt az egesz. (Es raadasul mennyivel esszerubb, koltsegkimelobb, korszerubb ... otlet volt az, mint a penzugyminiszterium es a belugy varba koltoztetese, evek ota sunyiban epitett var alatti garazsokkal ...)

 

A varoshaza forgalomkepessege erosen ketseges. Az ara is. A felujitasra, korszerusitesre ra kellene vagy 30-40 milliardot meg kolteni a vetalaron felul. Muemleki vedettsegu, bontani, atalakitani nem lehet  vedett reszeket ... Lehetne belole hotel pl. de minek ekkora hotel, ahol a kotottsegek miatt 60% lenne a lepcsok, lepcsohazak, folyosok terulete? Ott van az ulesterem ... minek? ezeknek nem lehet mai funkciot adni. Szoval en nem hiszem, hogy tolongnanak a vevok a varoshazaert. Foleg nem tobbtizmilliardos arert.

 

Ellenben nyilvan lehetett volna nyilvanos, transzparens parbeszedet kezdeni errol a kerdesrol.

Előzmény: BZoltan (92659)
Hepci Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92663

Tudod, ez olyan, mint a nyuszika és az ő sapkája. De az itteni narancsista polgártársak majd elmagyarázzák, ha kedvet kapnak hozzá. :)

Mindenesetre most valakik kilőni készülnek egy államtitkárt, talán válaszként, ami érdekes fejlemény.

Az is érdekes fejlemény lenne, ha a művelt nyugat megfelelő szervei tényleg mozgásba lendülnének, mert akkor olyan kütyüket is bevethetnek, amiket Hajdú János még filmekben sem látott. :D

Szerintem jól fogunk még szórakozni tavaszig...

Előzmény: BZoltan (92659)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92662

Érdekes felvetés, hogy ha közvetlenül választanák a miniszter elnököt akkor vajon retrospektíve mely magyar miniszterelnök tudott volna nyerni? Én az 1994-es Horn és 2010-es Orbánra mernék fogadni.

Előzmény: naivkezdo (92657)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92661

Látod, én legalább próbálkoztam :D

 

Mondjuk érdekes gondolatkísérlet, hogy mi a helyzet azzal az emberrel akire épp ma reggel húzzák rá a zacskót és akit fél éve éppen mondjuk Winesoul által a facebookon megosztott Gődény poszt billentett át arra, hogy mégsem oltatja be magát?

Előzmény: naivkezdo (92644)
altimus Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92660

> Ez az érvelés, hogy a zemberek megválasztották, ismerős:D

 

igen, azert irtam. (amugy tenyleg megvalasztottak.) sot, nemcsak, hogy karacsonyt megvalasztottak, de egyuttal tarlost is menesztettek.

Előzmény: naivkezdo (92657)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92659

Valaki pár mondatban el tudná mondani, hogy pontosan miért is baj az, ha esetleg a valóban csupor karakterű Karácsony el akarná adni azt a tetves Városházát? Talán valami szakrális hely az az épület? Vagy saját zsebre akarta eladni?

Hepci Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92658

Szerintem a csávó villamostenderekre, draskovicsokra meg 5-10%-okra van maximum felkészülve, a full Stirlitz-arzenál és szerződtetett, magukat is lejárató színművészek bevetése készületlenül érte.

De még van ideje, mivel a pesti nép jelentős része annyira utálja a NER-t, hogy azt is elnéznék neki, ha meztelen seggel, részegen mézen csúszik a Városháza padlóján.

Előzmény: altimus (92655)
naivkezdo Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92657

Ez az érvelés, hogy a zemberek megválasztották, ismerős:D

Előzmény: altimus (92654)
Hepci Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92656

Egyébként vajon mi történhetett az ügyészségen, lehet, hogy valaki felvette a Völnert, amint nájlonszatyorban átveszi a 2-5 millákat és belengettek 1 újabb Borkai-ügyet a választás előttre? Vagy repedezik a NER és P. Péter biztosítani akarja a nyugalmát azokra az időkre, ha az amerikánus-brüsszelita erők veszik át a lopás menedzselését az ország vezetését?

Előzmény: naivkezdo (92651)
altimus Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92655

Igen, Karacsony szemmel lathatoan csetlik-botlik. Nincs o ezekre a rafinalt, zavarosban halaszo gazemberekre felkeszulve. Persze az ember azt gondolna, hogy van olyan potens szakertoi csapat mogotte, akik segitik a munkajat.

 

Allitolag Bajnai felvetelet alaposan megvagtak. Megvagva meg akar hofeherke monologjat is ki lehet hozni abbol amit mondhatott.

Előzmény: Hepci (92653)
altimus Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92654

az emberek megvalasztottak. ha kocsog, hat kocsog. a torvenysertes, hivatali visszaeles, korrupcio az mas, (buntetojogi), kategoria.

Előzmény: naivkezdo (92651)
Hepci Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92653

Elképesztően esetlennek látszik szellemileg/taktikailag politikushoz képest (ezt persze akár a javára is írhatjuk).

Láthatóan sokáig nem fogta fel, hogy a rendező és a színművészek minden eshetőségre bespájzoltak, így amit kedden cáfol, arról szerdán jelenik meg a következő, egyáltalán nem egyértelmű, de a saját közönségnek (Barkóca-félék) tökéletes anyag. S így tovább.

Mondjuk ezt az orrnehéz Bajnait rafináltabbank gondoltam, mint amilyennek a felvételekből látszik. Meg hát annyira nem is jó emberismerő... összekeveri az új poloskahordozót a régi harcostárssal...

Előzmény: naivkezdo (92651)
Csokis Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92652

100 euroért én is szívesen kiállítok ilyen kártyákat. Még azt is vállalom, hogy ha nem működik, és a delikvens véletlenül nem "szeparált" vért kap, visszafizetem a kártya árát. Sőt, akár 200-at is. :-)

Előzmény: IsKol (92647)
naivkezdo Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92651

Mondjuk ezektől függetlenül Karácsony Gergely egy köcsög:D

Előzmény: Hepci (92650)
Hepci Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92650

Ejnye, a legfőbb ügyésszel valami gond lehet... foglalkozik ilyen dolgokkal? Nem szokása...

 

Közben a Városháza-ügy nevű bohózat (rendező: R. Antal) érdekes fordulatot vett: a Gansperger nevű színművész a korábbi, párbeszédes formát transzformálta monodrámába és hosszas monológot adott elő a tsúnya baloldaliakról, akiket Idegen Hatalmak pénzelnek, s persze Bige László (az árdrágító) és Bojár Gábor (a ****ó), a Nép 2 Ellensége. :)

Előzmény: naivkezdo (92648)
naivkezdo Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92649

Persze, az (is) nagyon érdekel.

Köszi !

Előzmény: Hepci (92646)
naivkezdo Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92648

HOPPÁ hoppá: https://444.hu/2021/12/07/a-legfobb-ugyeszseg-hivatali-vesztegetes-miatt-kezdemenyezi-volner-pal-allamtitkar-mentelmi-joganak-felfuggeszteset

És ügye ő engedélyezte a lehallgatásokat miután Varga Judit rápasszolta. 

IsKol Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92647

Csak egy adalék...

A hollandoknál lehet speckó kártyát igényelni, miszerint csak nem vakcinázott véradásból származó készítményt használhatnak szükség esetén.

A szakértőik elmondták, hogy ez fizikailag/logisztikailag nem kivitelezhető... szóval csak ne legyen semmi bajuk...

Előzmény: BZoltan (92632)
Hepci Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92646

A 2018-as tihanyi fantasztikus volt, de Józsinál elfogyott (bespájzoltam belőle, ha érdekel).

Balázs már kóstolta a 2020-ast, azt mondja, hogy az jobb, mint ez a 2019-es.

Előzmény: naivkezdo (92645)
naivkezdo Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92645

A 18as nekem nagyon tetszett. De mellette pl a 18as kékbajor valahogy kevésnek tűnt, mondjuk utolsó palack volt, nem okoz fejtörést így. 

Előzmény: Hepci (92638)
naivkezdo Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92644

Pedig retardált faszfejnek is hívta, hátha az segít, de semmi nem hat:D

Előzmény: Hepci (92643)
Hepci Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92643

Szerintem félreérted Kiflit.

Winesoul ügyében nincs ismeretem, de a lebeszélési kísérlet láthatóan némileg ingerültté tette.

Szerintem jobb békén hagyni a határozott hitekkel és tévhitekkel rendelkezőket, míg az ingadozók közül meg lehet próbálni meggyőzni egyeseket. Pl. a nagymellű szcientológusokat.

Az említett esetben az volt a baj, hogy nemcsak a melle volt nagy, hanem a hite is. :)

Előzmény: BZoltan (92641)
Hepci Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92642

Eszemben nincs ily módon eltávolodni a rám oly jellemző kirekesztéstől és rasszizmustól, de lebeszélésre alkalmas nagyfarkú néger fiúk vélhetően nincsenek jelentősebb számban a magyar szcientológusok között, mint kisfarkú mezőkovácsházi transzvesztiták, vagy esetleg térden alul lógó mellű diósdi asztrofizikusnők. :)

Előzmény: altimus (92637)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92641

Ahol nincsen tudás bizonyossága ott mindenképpen hitre van szükség. Ez az amit kiflivel nem tudok megértetni. Mert ő az ilyen hiteket egy az egyben a tudás alternatívájának tekinti. Ahogy egyébként szemmel láthatóan Winesoul olvtársunk is :(

Előzmény: Hepci (92634)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92640

Sült császárhús mellé szerintem fehér bort érdemesebb lett volna inni. Nekem ez az egyik kedvenc húsételem...manilai stílusban a legjobb, csilis mézzel  bőven glaszírozva a végén, hogy az alaposan rákandírozódjon ropogósra.

Előzmény: Hepci (92638)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92639

Szó szerint ez jutott nekem is az eszembe :) Jár a pont Hepcinek!

Előzmény: altimus (92637)
Hepci Creative Commons License 2021.12.07 0 0 92638

Szentesi Tihanyi Kék 2019

Szépen hozza a fajta virágos-rózsaborsos karakterét, de az előző évjárat szép savasságát és relatív vastagságát nem ismétli meg.

Olyan, mint egy jobb kadarka, de tihanyinak nem kiemelkedő. A palack méretéből fakadóan a nagyobb része 10 perc alatt lecsúszott, sült császárhús mellé.

5+ pont, 3500 Ft/0,5 l (pincénél)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!