Keresés

Részletes keresés

Teaway Creative Commons License 2004.10.03 0 0 206

Hány év után történt ez?

Előzmény: wazul (203)
Flacika Creative Commons License 2004.10.01 0 0 205
Van más is: Aubeck Ferenc, Bp. V. kerülte, Múzeum krt. 19. tel: 337-6566.
Előzmény: wazul (203)
topbank Creative Commons License 2004.10.01 0 0 204
Természetesen javítható. varga úr Sonido tulajdonosa kifogástalanul orvosolja a problémát. Elérhetőség  www.sonido.hu
Előzmény: wazul (203)
wazul Creative Commons License 2004.09.30 0 0 203

Cimborám Preludium dobozaiban repedezik-porlad a méjközép hanxarók pereme. Javítható a cucc, vagy csere javallt?

writter Creative Commons License 2004.09.29 0 0 202
Katt a 191-esben lévő linkre.
Előzmény: szistipisti (201)
szistipisti Creative Commons License 2004.09.29 0 0 201
Köszi Writter!

Azt az XRO-t megrendelem. Van valami (magyar)leírás is a használatához?
Előzmény: writter (200)
writter Creative Commons License 2004.09.29 0 0 200

....AVR-t favorizáltam volna, mert arról írták a legjobb teszteket....... Mert akkor a yamaha költött többet a marketingre, illetve ők voltak a soros istenítettek. Aztán a többiek következnek a sorban.

.....de így ez a lánc együtt nagyon megtetszett és elhatároztam, nem kísérletezem tovább........Így van, hangot így kell vásárolni, nem a reklámok alapján.

Azért tudnék tippeket adni olyan állódobozokra, hogy hangjuktól a gatya is leesne rólad. (Pld. Dynaudio Evidence, ebben 30-asok "vibrálnak", persze az árat ne firtassuk.....) A monitoroknak kétségtelenül megvan a maguk jó tulajdonságai, de a korlátaik is. A lényeg, hogy neked jól szóljanak, a többi meg legyen más problémája.

Az XLO tesztlemezt /a rendszerdinamika tesztjére igazán telitalálat a 16. track/ a MagicSound (Veszprém, Szfvár) forgalmazza, lehet náluk rengeteg spéci lemezt rendelni, utánvéttel postázva is. A lemezárak itt: http://www.highendaudio.hu/arlista.asp

Kicsit húzósak az árak, de csupa különlegesség, tényleg kitűnő minőségű felvételeken.

Előzmény: szistipisti (199)
szistipisti Creative Commons License 2004.09.29 0 0 199
writter!

Volt szerencsém a teljes láncot (Denon 2105 AVR; Denon 2200 DVD; AE Aelite monitorok + Sub + a többi hangfal) meghallgatni az Akusztika HI-FI boltban. www.hifibolt.hu mindent összeraktak, úgy ahogy kértem és egy esti "szeánsz" alkalmával meghallgattuk mindenféle hangon. Igaz, a demo szoba kevesebb mint 20 nm volt, de nekem nagyon tetszett. Egyáltalán nem volt monitoros a hangzás. Testes és hatásos volt. Mondtam, több mint egy hónapig jártam az üzleteket, demoszobákat, mindenhova ugyanazokat a lemezeket vittem, és ennek a Denon AE láncnak sikerült a legnagyobb hatást gyakorolnia rám. Bár én a Ymaha AVR-t favorizáltam volna, mert arról írták a legjobb teszteket, de így ez a lánc együtt nagyon megtetszett és elhatároztam, nem kísérletezem tovább. Egy hónappal ezelőtt én is meggyőződéses monitorellenes voltam, szerintem is a hangfalnak oszlop alakúnak és jó nagy űrméretűnek kell, hogy legyen. Ma már nem így gondolom. A dongó-kongó mélyek helyett szívesebben kontrollálom a mélyeket a mélynyomó szintjének -akár- a változtatásával is, de a magasak és a középhangok legyenek tiszták és ne befolyásolja semmi őket, főleg ne egy azonos dobozban, uram bocsá' azonos légtérben vibráló 20-25 cm-es membránok.
Azt a bejáratólemezt hogyan tudom megvásárolni? Hol, és mennyiért? Köszi a tanácsokat mindenkinek, már alig várom, hogy meghalljam a hangját otthon is.
Előzmény: writter (198)
writter Creative Commons License 2004.09.29 0 0 198

Ahhoz képest bizonyára előbbre fogsz lépni hangminőségben. Nem lett volna baj, ha előzetesen kipróbálod a láncot együtt, de talán nem lőttél nagy kapufát a párosítással. A Denonok elég tisztességesen megépített kütyük, még az olcsóbb kategóriában is, az AE-t meg (ha szerencséd volt, akkor már kicsit járatott állapotban) hallhattad. Kábelek milyenek lesznek??? A Denon is és az AE is megérdemelne valami tisztességes drótozást, ami persze nem csodaszer - attól nem fog úgy szólni mint egy Wadia-ML lánc - de lehet finomítgatni (és elrontani is) a hangzást. Az is kérdés persze, hogy ki mennyire súlypontozza a hangzás javítását. Mindenesetre arra számítani lehet - különösen a dobozoknál - hogy a használat során jelentősen változni fog a hangja, ahogy "beérik", bejáratódik a cucc.

Azt a bizonyos beégetéses-lemágnesezéses módszert mindenképpen javaslom alkalmazni (a linket megadtam teawaynak), tehát vedd meg azt az XLO-RR tesztlemezt, mert megéri, tényleg működik, és hasznos dolog.

25 m2-en lehet hogy karcsú lesz majd az AE monitor+szub dobozolás, bár sokat számít a berendezés jellege + a szoba padlójánakszerkezete. Ezt nekem alaposan sikerült megtapasztalnom, hihetetlen változásokat okoznak a hangzásban a lánc módosítása nélkül. 

Előzmény: szistipisti (196)
Teaway Creative Commons License 2004.09.29 0 0 197

Többet válaszoltál, mint amit kérdezett, ami persze nem baj :)

 

Előzmény: szistipisti (196)
szistipisti Creative Commons License 2004.09.28 0 0 196
Most éppen semmim sincs, Maranz és Tannoy lánc volt.  Denon 2105 AVR és Denon 2200-as DVD lejátszó lesz. Egy héten belül feláll a rendszer. Ja a szoba kb. 25 nm-es.
Előzmény: writter (195)
writter Creative Commons License 2004.09.28 0 0 195
Mivel hajtod a dobozokat? Mekkora a szoba?
Előzmény: szistipisti (194)
szistipisti Creative Commons License 2004.09.28 0 0 194

Szia!

 

Én hallottam mind a kettőt. Az EVO minden létező tesztet megnyert, az AELIT még nagyon új, de mind a kettőnek nagyon kiegyensúlyozott hangja van, az AELIT sokkal érettebb, főleg a magas, és közép tartományban nagyon finom, kissé kevesebb méllyel. Nekem nagyon bejött. Én a Two kis állványos szériát veszem mélynyomóval kiegészítve. Már alig várom, hogy hazahozhassam, még 1-2 nap talán. Az AELIT mélynnyomólya az meg egy másik kérdés, hát nem is tudom, hogy ebben a kategóriában lesz-e vetélytársa. Nagyon nagyon ott van. Igaz az ára is szép 240 ezer.

Előzmény: writter (193)
writter Creative Commons License 2004.09.28 0 0 193
Ezt nem, de az EVO3-mat igen. Állítólag nagyon közel vannak hangban egymáshoz, az EVO pedig elég dögösen szól.
Előzmény: szistipisti (192)
szistipisti Creative Commons License 2004.09.27 0 0 192

Szia writter!

 

Hallottad már szolni az Acoustic Energi Aelite sorozata valamely tagját?

Előzmény: writter (189)
writter Creative Commons License 2004.09.26 0 0 191

Amit csak lehet.

Bővebben itt: http://www.highendaudio.hu/highendaudio/xlo.asp

Előzmény: Teaway (190)
Teaway Creative Commons License 2004.09.25 0 0 190

Mit akarsz te lemágnesezni?

 

Előzmény: writter (189)
writter Creative Commons License 2004.09.24 0 0 189
Jó választás az AE annak, aki a pregnáns, erőteljesen tiszta hangot szereti, mozihoz meg még sok is. Viszont szomorúzenéhez.....hát.....határeset. A B&W jó hangjának titka az alapos bejáratás ( + a gyakori lemágnesezés) meg a semleges hangú kábel, valamint a minőségibb láncelemek megléte. Abból már tényleg a hegedű hangja szól. Úgy 80-100 óra járatás után. 
Előzmény: szistipisti (174)
Teaway Creative Commons License 2004.09.22 0 0 188
Én jó vételnek tartottam a DENON-WHARFI szettet és nem bántam meg; nekem tökéletesen megfelel.
Előzmény: Gerudzso (187)
Gerudzso Creative Commons License 2004.09.21 0 0 187

Sziasztok!

Egy kis segitséget szeretnék kérni mint kezdő Házi Mozi épitő!

Szeretnék venni Hangfal szettet .Az erősitő Amit kinéztem egy Yamaha 450-es model.Ehez szeretnék valamit.Sajna pénzzel nem nagyon vagyok eleresztve max. 100e-et tudnék költeni a hangfalakra.

Nézegettem egy-két ilyen mamut cég(MM,ELECTRO) ajánlatát most is van egy denon Whater.szett nem tudom mi érné meg .

Segitségeteket előre is köszönöm.

Teaway Creative Commons License 2004.09.21 0 0 186

OFF

 

Akváriumállvány fekete? Úgy hallotam, a halak nem szeretik a fekete színt...

 

ON

 

Előzmény: _Gerike_ (185)
_Gerike_ Creative Commons License 2004.09.20 0 0 185

Jó vétel volt tényleg. 5.0 szett , jól szól, 70e. Cseresznye színben volt még az utolsó, aminek nagyon örültem mert a lakásban lassan már minden fekete, állvány, íróasztal, akváriumállvány.. :)

Teaway Creative Commons License 2004.09.20 0 0 184
És milyen színben sikerült? Amúgy grat hozzá! Jól választottál.
Előzmény: _Gerike_ (183)
_Gerike_ Creative Commons License 2004.09.20 0 0 183
Na megoldódott a dolog. Dali AXS szettem lett végül : Dali AXS 5000 , 1000 , center. A westend-i magnat shopban végül még egy utolsó szettet össze tudtak nekem állítani, és nagyon rendesek voltak az eladók, 69900 lett így végül.
Már azt hittem nem lesz semmim, mert mindenhonnan elfogytak a dalik, és a MédiaMarkt-ban kb 120e -re jött volna ki a szett.
Nagyon jól szólnak így első hallásra, jó vétel volt szerintem.
topbank Creative Commons License 2004.09.19 0 0 182
www.sonido.hu  minden gondodat orvosolja Varga úr és még ért is hozzá.
Előzmény: tim stark (181)
tim stark Creative Commons License 2004.09.19 0 0 181

A heybrook hb1-es hangfalam egyik hangszóróján a gumi keret elfáradt és elkezdett szakadozni. Aki tud egy megbízható szervízet kérem jelezze.

Teaway Creative Commons License 2004.09.19 0 0 180
A Diamond 8.1, 8.2, 8.3 között csak a dobozolásban és a frekitartomány kezdő értékében van a különbség. Valamint a 8.1-ben 130 mm-es mélyközép van, a másik kettőben meg 165 mm-es. Minden más paraméterük azonos.
Teaway Creative Commons License 2004.09.19 0 0 179

"Denon Avr 1604 (ilyet akarok), Denon DVD 1710 , Wharfedale Diamond 8.3 , Diamond 8 center , Wh-2 surround."

 

Az MM-ben ebben az összeállításban a Diamond 8 center helyett WH-2 center van.

Előzmény: _Gerike_ (171)
Flacika Creative Commons License 2004.09.18 0 0 178
Akkor vedd meg a Denon-Wharfedale szettet, az effekteket sózd el valahol (biztos megveszik), és vegyél hozzá "rendes" hátsókat.
Előzmény: _Gerike_ (177)
_Gerike_ Creative Commons License 2004.09.17 0 0 177

NA...  Döntöttem , Dali AXS szett 70e-t jó. DE..  elfogyott egész Magyarországon :)

 

Tehát végre megvan mi kelle de, megszűnt a modell és amelyik boltokat hívtam mind elfogyott.

 

Esetleg ha valakinek van eladó AXS szett ne habozzon :) AXS 5000 + 1000 + Center

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!