Keresés

Részletes keresés

Catman Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50823

Sziasztok, kb. 2-3 hete szortam ki nem burkolt mutragyat. Kezzel szortam, es hat elegge foltosra sikerult. :) Elhataroztam, hogy legkozelebb vizben feloldom, es kilocsolom. Szerintetek varjak meg, vagy mehet a heten a kovetkezo adag?

durkonorbi Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50822

Ez az élve (vagy éppen nem élve...) fogós dolog érdekelne engem is, apu kérdezte van-e valami bevált a csodaszeren kivül... ezeket nézte, ismer/használt belőle valaki sikeresen?

 

http://www.olcso.hu/arak/vakond%20csapda

rfamp Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50821

:-)) Ezt én is megettem...Én is keresgéltem mindenféle szivatógombot a gépen, sőt kerestem a csomagban az önjáró kioldókarját is, meg az önindító gombot is mire rájöttem hogy ezek   opciók, csak ezek is benne vanak a gépkönyvben mert univ. a leírás. Innentől viszont akár lehetett volna egy "csináld magad ahogy tudod (gépészek előnyben..) " tanfolyam is, a gép összeszerelésétől az elindításáig. Tehát a gépkönyvet a hátam mögé dobtam mert szinte használhatatlan volt, és maradt a logika + örültem neki hogy a gyerekekkel egy időben sokat LEGO - ztam..:-)   Ezek után némi szemrevételezéssel kiderítettem hogy a mi gépünk biza nem lehet önjárós, mert se áttétel a kerekeknél..stb. Az első indítás nálam úgy zajlott hogy kb 10 percig nézegettem elölről hátúljól jobról balról a motort, hol a bánatban van a szivató (ami egyébként a leírásban lévő egyik ábrán ábrázolva vagyon...) Aztán meguntam és elkezdtem rángatni a behúzózsinórt ...ééééés semmi! Már fájt a vállam mikor próbából behúztam azt a piros kart a tolókeret alatt, na erre rögtön beröffent egy húzásra. Ettől úgy megijedtem hogy elengedtem a kart...erre leállt ami nem volt nagy baj lévén hogy nem is volt benne akkor még olaj mint az később kiderült. De végre meglett a titok nyitja, a "Bűvös Piros Kar".  Az a kar egyébként amolyan "villanykapcsoló módra" működik, azaz ha behúzom és berántom a gépet akkor megy amíg behúzva tartom a kart. Ha a elengedem a kart, leáll. A kettő között nincs átmenet, fordulatot nem szabályoz, állandó fordulaton jár a gép. De a leírás szerint is így kell működjön (legalább ez az egy stimmel..) , úgyhogy megnyugodtam. Lehet most ezen sokan mosolyognak de nekem kb. 20 éve volt egy használtan vásárolt benzines gépem ami már akkor is kb. 10 éves kontrukció lehetett, azon volt szivató, benzincsap, fordulatszám szabályzó meg még a bánat tudja mi nem. Nem hogy "EasyStart System". A kisebbik fiam egyébként óvatosan megkérdezte hogy "apa nem lehet hogy be kell tolni mint a szomszéd bácsi kocsiját....? Mondtam neki, ha a következő rántásra se indul akkor már csak az a lehetőség maradt, úgyhogy kipróbáljuk..:-)) De vegül beindult.

Előzmény: Szipolykaa (50808)
kz4 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50820

gazok jönnek, gazok mennek.

de a talajelőkészítés legyen jó, mert azt utólag már nehéz korrigálni.

tehát a várakozásnak azért (is) van értelme, mert addig is alakul, tömörödik a föld. és ki lehet javítani.

Előzmény: j4ck (50812)
apci500 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50819

Bizonyára síkvidéki vagy.

Előzmény: Törölt nick (50813)
kz4 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50818

oké, igazad van, hogy gagyi módszer, de működik.

egyébként van kompresszor is, csak akkora, hogy nem érdemes odacibálni.

 

nálam olyan a geometria, hogy egyszerre ürülnek le a fejek, egyszerre prüszköl mind a kettő, amik egy körön vannak.

az a kis víz ami a csőben marad, az még nem okozott gondot.

nálam.

 

Előzmény: -Tsunami- (50817)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50817

Tüdővel, pet palackkal, kézi hajtányos pumpával.????

:-))))))

Az első  magasabban lévő fejig ürül a kör, utána pumpálhatjátok.

Nem fogja a rendszerből tovább nyomni kifelé a vizet.

Sima gravis leeresztéshez meg a szivattyú felé kell lejtenie végig a rendszernek.

20/1/2"-3/4" könyökök amik ridegebb műanygból vannak, szépen repednek ha benne marad a víz.

Még a kpe csövet is gyönyörűen repesztette a fagy a vízdugónál.

Szoptam is vele, mert az egyik fej közelében repedt a kpe gerinc és a fejnél kezdett megjelenni a szivárgás.

Teljesen úgy nézett ki, mint ha áteresztett volna a mágnesszelep.

 

Előzmény: kz4 (50811)
Infomaker Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50816
nem a kupac alatt kell csapdazni hanem arrebb fel meterrel legalabb ahol tiszta a jarat.

vagy probald ki a cseh csodaszert amit mar vagy tizen rendeltek, sz_attila szerint tuti, a tobbiek nem tom teszteltek e mar?
nalam meg van, emailezz tudok postazni.
Előzmény: mandarin79 (50815)
mandarin79 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50815

Sziasztok!

 

Tud valaki abban segíteni, hogy miként lehet megfogni a vakondot?

Ugyanolyan élvefogó készüléket rendeltem, mint amit a vakondstop.hu-n hírdetnek.

3db-ot vettem, 2 hete próbálkozom, szépen kibontom a friss kupac alatt a járatot, hogy a cső éppen beleférjen, de vagy mellette ás el a rohadék, vagy tele túrja földel.

 

Működnek ezek,valami csali is kell bele, hogy belemenjen, vagy csak ez is kidobott pénz?

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50814

Jól gondolod ... célszerű az újabb locsolás-gyomírtózás-várakozás menet.

Ha, 3-4 cm-nél mélyebben lesz a föld átmozgatva, akkor főleg.

 

Pláne, ha hozott idegen föld is kerül meg a terepre esetleg...

Előzmény: j4ck (50812)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50813

Kinyitom a végzáró dugót és leengedem a vizet ...

 

http://img.index.hu/imgfrm/5/9/9/0/BIG_0011175990.jpg

Előzmény: apci500 (50810)
j4ck Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50812

sziasztok!

 

most hétvégén jönnének hozzám terepet rendezni (szintre hozni) füvesítéshez

egy pár hete már legyomírtóztam a területet, a legtöbb helyen szépen ki is sárgult minden, de van, ahol már megint gyomosabb

jól gondolom, hogy ha most megint megpiszkálják, megforgatják a talajt, akkor újabb gyomok kibújására lehet számítani?

 

tehát menjen tovább is az öntözőrendszer, majd újra gyomírtózzak és csak utána vessük el a füvet? csak ez akkor azt jelenti, hogy csak júni elejére lenne meg

 

vagy inkább most a talajmunkák után már vessük is el a füvet inkább?

 

köszi

J

 

kz4 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50811

nálam az egy körön lévő fejek kb azonos szintben vannak.

viszont a cső az lejjebb van a földben és nem is egyenes.

víztelenítésnél én először kiveszem a fejeket, majd tüdővel kifújom a nagyja vizet a kpe cső vége felől.

nem nehéz fújni, szépen kibugyog.

aztán egy kiürült ásványvizes flakont szigetelőszalaggal ráaplikálok a kpe csőre és jól rálépek.

ettől még pöffen egy utolsót, de utána már átjárható a cső. (hiába fújom.)

(korábban az egyik fejet ehhez vissza kellett tennem, mert magasan volt, de egyéb okból szintet állítottam így most már nem kell.)

másik körrel ugyanez és jöhet is a tél.

az a kis víz ami a csövekben marad már nem okoz problémát.

én a fejeket elteszem a polcra, a fejek házánál egy nejlonzacsit ráteszek és úgy csavarom rá a rögzítőt.

ez nem csak azért hasznos, mert nem pereg bele minden kosz, levél, termés és bogár, hanem mert tavasszal könnyedén megtalálom a fejeket.

(igen, egyszer az egyiket fél órán át kerestem.

aztán csavarhúzóval adig szurkáltam a földet, amíg meg nem lett.

télleg!)

 

Előzmény: apci500 (50810)
apci500 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50810

Leszerelem a szivattyút, a csőbe betolom a pumpát és pumpálok. Bőven elég az ereje. Ilyen pumpáról van szó:

Előzmény: Alcheimer Potnyik (50805)
lm78 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50809

Ami azt jelenti, hogy a "dobozban" is tócsát kellene látnom? Illetve, ezt én is tudom szemmel ellenőrizni? 

Azért kérdem, hogy ha kihívok egy öntözős emberkét, akkor ne érjen meglepetés, illetve minimális legyen a "megvezetés" lehetősége (mielőtt újratelepítené az egészet:)).

Tehát, egyrészt mágnesszelepet lehet nézni, másrészt még mit?

Visszafolyásgátlót az én nelson-omba lehet utóloag beszerelni?

Köszi!

Előzmény: -Tsunami- (50781)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50808

> egy amolyan "általánosított gépkönyv", azaz több tipushoz tartalmaz műszaki infót és istrukciót. Pl az olaj töltő nyílást 3 féle ábrán ábrázolják 3 féle motoron.

 

Jaj, ne is mondd... Mit össze kerestük a szivatógombot... De hát itt van a légszűrő-doboz közepén (a rajzon)... Ne már, vakok vagyunk, vagy mi???? Ja, hogy ez easy start (vagy mi), apró betűvel? Ahááááá...

Előzmény: rfamp (50803)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50807

Fejben volt, de friss (háromhetes) olvasmány alapján :-) Ugyanis nálunk végzetesen közeleg az olajcsere ideje, ezért tudom... És a Vikingnek nincs alsó olajcsapja... Szívás... (a szó szoros értelmében :-o)

Előzmény: rfamp (50803)
pámpi Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50806

nem tudom, nálam én csináltam a rendszert, nem volt benne. tócsa volt plussz indításkor annyira sistergett 2 fej, hogy

felébredtünk rá. tettem bele visszafolyás gátlót, azóta jó.

 

Előzmény: kovacsl1976 (50787)
Alcheimer Potnyik Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50805

Azt meg hogyan?

Előzmény: apci500 (50792)
zsocc Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50804

Sziasztok!

 

Tudom, hogy ez a fűápolás topic, de mostanában volt már róla szó és amúgy is jobban pörög ez a topic.

Szóval 50-60 körül vennék használtan fűnyírót. Most egy MTD 46 PO 3.5 lovas van. Sok bajom nincs vele csak elhagyja a füvet és nem önjáró. Tehát erősebbet, és önjárót keresek ami fűgyűjtős. Kb 300 m2-ert nyírok vele mostanság heti kétszer-

Jofogas-t nézegetem Vikinget meg honda HRB-ket 40-60 közt, csak nem értek hozzá, azt nem akarok belenyúlni laikusként egy lelakott példányba. Köszi ha adtok egy-két jó tippet...

rfamp Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50803

Ja, azt hittem ez fejben van. A puskázás sem szégyen a végeredmény a lényeg, a 6. os fiamnak is ezt mondogatom...:-)) A gépkönyv nekem is magamtól eszembe jutott, csak az volt a helyzet hogy amit adtak ehhez a géphez az egy amolyan "általánosított gépkönyv", azaz több tipushoz tartalmaz műszaki infót és istrukciót. Pl az olaj töltő nyílást 3 féle ábrán ábrázolják 3 féle motoron. Nekem a negyedik féle AL-KO fejlesztésű motorom van a gépen, ami "természetesen" nem szerepel a gépkönyvben. becsuktam a gépkönyvet és innentől fogva kissé elbizonytalanodtam...:-)

Előzmény: Szipolykaa (50798)
kz4 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50802

szerintem ha már elszórtad a felülvető magot, akkor várd meg, hogy mi fog történni.

 

láttam már olyat, akinél bejött ez a taktika: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=101179349&t=9003177

Előzmény: amatőr2 (50799)
kz4 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50801

ha van furat, akkor sem vész kárba a 2 sör!

de 3000-ért simán megéri szerintem.

ha nem javul (a hangja se), akkor is...

Előzmény: EdM76 (50797)
kz4 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50800

ez engem is érdekelne!

 

mármint nem a Tsunami elérhetősége, mert azt tudom, hanem azok a titkos kérdések-válaszok, amik számára a topik már túl nyilvános.

;-)

Előzmény: tonyi8 (50796)
amatőr2 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50799

Sziasztok!

 

Októberi vetésű fűnek már adtam egyszer finoman 2,4 D-t. Most rá kellene menni vele újra, mert a tyúkhúr még mindig nagyon erős benne, meg jön más apró gyom is, 3 vödörrel már kigyomláltam kézzel. Azonban észrevettem, hogy pár helyen foltokban kissé szárad. Kérdés, a 3-4 héttel ezelőtti vegyszer okozhatja-e, vagy adhatok nyugodtan újra egy kis permetet neki? (Lehet, hogy a nagy melegben kissé kevés vizet adtam neki és a Scotts High N égeti, nem tudom...)

A foltokat 2 napja vetettem felül, ez még lerendezné a gyomot mielőtt kikel a mag...Szerintetek?

 

köszi!

Szipolykaa Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50798

Á, nem kell annyira fényezni. Csak mi is most vettünk fűnyírót, és gondoltam, elolvasom a gépkönyvet :-)

Előzmény: rfamp (50776)
EdM76 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50797

Élezés előtt eléggé szorosra kellett állítani, hogy mindenhol vigye a papírt. Elég hangos is volt akkor. 

 

Most könnyebb is forgatni és nem is akad sehol, nekem halkabbnak is tűnik, de hát ez elég szubjektív. De hogy ez egy érintés nélküli technológia lenne...hát azt nem gondolom. Amikor nem ér össze a két kés akkor nekem nem vágja el a papírt.

 

A 2 sört az esztergályosnak vittem, mert központosító furatot kellett készíteni a tengely végébe és nem fogadott el pénzt, ha neked van benne, pl a gardenákba állítólag van, akkor gond nélkül befogja a gépbe a köszörűs. 

A két kés köszörülése volt 3000Ft. 

 

 

Előzmény: kz4 (50795)
tonyi8 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50796

Szia!

 

Emailemre küldenél elérhetőséget, lenne néhány kérdésem privátban. Köszönöm:)

Előzmény: -Tsunami- (50784)
kz4 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50795

értem.

engem az is érdekelne, hogy üres járásban mennyit változott a hangja.

 

mert én beállítom az ellenkést, hogy mindenhol jó legyen a papírteszt, majd  befogom a fülemet és kipróbálom.

ha nem érzem úgy, hogy nagyon erölködne a motor, akkor bezsírozom az éleket.

ezzel elfogadható mértékűre csökken a zaj és lehet is nyírni.

persze, én is tudom, hogy ez egy érintés nélküli technológia, aminek szinte nincs is hangja.

elvileg.

de ha az egész 3000+2sör -ből kijön, akkor lehet, hogy én is megéleztetem.

Előzmény: EdM76 (50794)
EdM76 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50794

Bocs ha nem voltam egészen érthető :) 

 

Megköszörültettem a hengerkést is, pont úgy ahogy a videóban van. Csak kellett rá egy központosító furat az egyik végére, mert az nem volt. 

 

Az ellenkést pedig sík köszörűn élezték meg. 

 

Összeraktam, elég jó lett vágja a papírt rendesen és szorosra sem kellett állítani, pont mikor ki akartam próbálni leszakadt az ég....

Előzmény: kz4 (50793)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!