Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.29 0 0 33575

Magyar Királyi Állami Gépgyár C-48 Cséplőgép Franciao.

 

 

Musée du Château de Montaigut

 

 

   

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.29 0 0 33574

endrebá Creative Commons License 2015.08.29 0 0 33573

Szia Péter, nézd csak meg..  

 

15.-én ilyen felszereltséggel készülődött a hazavontatásra

                                                     

  És 28.-án a fülke maradványát szereltem lefelé hogy egyszer majd csak leveszem a tengelytokokat

                                                                                                   

 

Közben azért a trepnikről és fedelekről lebányásztam egy nagyvajlingra való őszibarackmagot meg rákövesedett istállótrágyát, meg földetsarat, meg két marék rozsdát külön, a sebváltóból tízliternél több esővizet engedtem le, a a hazavontatáshoz feltett jobboldali SzK kerék szelepje kimozdult a fészkéből úgyhogy széjjel kellett csavarozzam azt a felnit is és célszerszámmal a gumiperemet lekovácsoljam róla hogy kivehessem a belsőt...

   Két csavart törtem bele a sebváltóházba, két fülkelefogató tizenkettes csavart szakítottam félbe a rozsda miatt, a kormányleszorító 32-es anyát voltam muszáj kissé alaktalanra csépelni hogy a tengelyről lemozduljon a kerékagy.

De most már lassan eljutok a tengelytokok leszereléséig és kiürítéséig.

 

                 Aztán a féltengely-hátsókerékagy kapcsolódást kell "kissé" átalakíttatnom.

 

Aztán fék-építés, aztán váltótisztítás... motorbeindítás...

Előzmény: HU MPeti (33572)
HU MPeti Creative Commons License 2015.08.28 0 0 33572

Szia Endrebá.

Gratulálok az új szerzeményhez.

Sok sikert és kitartást kívánok a felújításához.

Elkezdted már a munkálatokat?

Üdv.

Előzmény: endrebá (33451)
Rospe Creative Commons License 2015.08.28 0 0 33571

Üdv !

 

Az itt megadott email címed működik?

Köszi

Előzmény: km/ó doki (33569)
pumukli89 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 33570

Segítséget kérnék Tőletek. Erről a rendszámról esetleg tud valaki valamit? Köszönöm!

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=136486087&t=9177480

km/ó doki Creative Commons License 2015.08.28 0 0 33569

Üdvözlet Dutra Barátok, Szervusz!

 

 Köszönöm a műszercsoportos képet, sikerült a Steyer Dutrának a tulajával beszélni? 

Fordulatszám mérése a maga nemében akkor ez csúcstechnika volt mezőgazdasági gépben.  

Továbbra is várok képeket műszerekről! Ha a motor a szíve, akkor a műszerek az agya a gépnek, ahol leolvashatunk fontos értékeket, adatókat az állapotáról, közérzetéről.

 

 Üdvözlettel:

 Km/ó műszer doki

 

 

Előzmény: Le Robuste (33548)
DutraUe-28 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 33568

Pár napja tettem fel a linket...ha tud valaki valamit, kérem jelentkezzen.

 

Köszönöm

DutraUe-28 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 33567

Sziasztok Dutra Kedvelők!

 

 

Még nem jártam sikerrel,  ezért ismét szeretném a segìtségeteket kérni.

Ki tud a következő Dutra Ue-28-ról valamit?

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 33566

Australia

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 1 33565

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 33564

:)))) generációkon keresztül így számon tartani 1 pofozkodást?!
A Lengyelek barátsága meg nem politikai eredetű. Magánembereket az nem nagyon érdekli. A lengyelek mindig is szerettek volna "kicsit magyarok lenni". Ahogy Kaczynski mondta anno: Budapestet Varsóban!
Szerintem meg ha pontosan tudnák, hogy ez nekik mibe fájna, akkor nem hajszolnák ilyen bőszen. :)))))
Persze sz@r érzés, hogy bárhova mennek az EU-ban, legtöbb helyen utálják őket, a magyarok meg észrevétlenül elsuhannak a radar alatt! Na, de ez van! Minden nemzetnek megvan a maga keresztje!

Előzmény: endrebá (33561)
endrebá Creative Commons License 2015.08.25 0 0 33563

Hááát...    Igaz.   Az államok közti viszonyt valóban árnyalja ez a történelmi tény.

Előzmény: Törölt nick (33562)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 33562

A vendégszeretetben nem, viszont az egymáshoz való viszony megítélésében igen.

Előzmény: endrebá (33561)
endrebá Creative Commons License 2015.08.25 0 0 33561

Köszönöm szépen az ismertetőt, nekünk itt ezt emlékeim szerint még a gimnáziumban sem tanították.

        Gondolod hogy ennek a területnek a valamikori hovátartozása számíthat a mai lengyel vendégszeretetben?   (én azért azt remélem hogy nem)

 

De az biztos hogy ha én vendégül látok valakit, és félidőben azt mondja nekem hogy el is várta az úri vendégszeretetet mert az én öregapám kipofozta az ő öregapját az ávós időkben, akkor a vendégbarátságnak egyből sokat csökkenne a hőfoka.

 

                           Annak ellenére, hogy anno valóban megtörtént az a pofozkodás...

Előzmény: Törölt nick (33555)
Le Robuste Creative Commons License 2015.08.25 0 0 33560

Szia!

 

Átutazóban jártam arra, egy nagyon komoly gyűjteményt néztünk meg. Hazafelé készült a fotó, már nem maradt kedv megállni, bekérezkedni. Annyira emlékeztem, hogy a megyehatárt jelző tábla környékén feltűnt egy 28-as. :)

A politikával kapcsolatban egyetértek veled, de szerintem inkább ne foglalkozz vele, írj nyugodtan.

 

Üdv.

Előzmény: Hobiparaszt (33558)
gajtox Creative Commons License 2015.08.25 0 0 33559

Üdv mindenkinek!

 

UE-50 -et szeretnék átalakítani orbitosra, régebben fényképeztem több megoldást is, de sajnos a régi gépem tönkrement és elvesztek a képek. Kérnélek benneteket ha valakinek van képe átalakított 50-esről kérem küldje el emailban, vagy tegye ide fel. Ha szövegesen leírja az átalakítást, az is nagy segítség lenne.

Segítségetek előre is köszönöm szépen!

Hobiparaszt Creative Commons License 2015.08.25 0 0 33558

Tisztelt Re Robuste

Örömmel látom, hogy jártál felénk, és a fényképező gép is kéznél volt. Én is rendszeresen itt vagyok az oldalon, de egy jó ideje nem írok, mert elegem lett abból, hogy hiába kértem, máshol politizáljanak. Ez Dutra fórum nem pedig politikai.

Korábban leírtam, hogyan került hozzám a gép  / 4065 / ill több kép is van róla feltöltve. Ezek megtalálhatók ha valaki rákeres a hozzászólásaimra.

Örülök, hogy vannak még olyanok akiknek a régi gépek valóban a szívügye.

 

     Üdvözlettel: Szabó Sándor

Előzmény: Le Robuste (33539)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 33557

Itt meg a 11 helyett a 12.

 

Az egykori lengyel-magyar határ körülbelüli vonala Krainz és Simon térképe alapján (Hadtudományi Levéltár): Babia Góra ill. előhegyei gerincén.
Terület: 349 km2
Települések: Bukovinapodszkle (Podszkle), Hizsnye (Chyzne), Harkabúz (Harkabuz), Jablonka (Jablonka), Alsólipnica (Lipnica Wielka), Felsőlipnica (Lipnica Mała), Oravka (Orawka), Pekelnik (Piekielnik), Szárnya (Podsarnie), Podvilk (Podwilk), Alsózubrica (Zubrycza Dolna), Felsőzubrica (Zubrycza Górna)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (33555)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 33556

-t

Előzmény: Törölt nick (33555)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 33555

Ezekett általános iskolában tanultam. Google nélkül.

 

Nem húsz, több.

 

Jablonka és 10 másik község Északkelet-Árva 1918-39 és 1945-től Lengyelország

 

Nedec és 13 másik község Északnyugat-Szepes 1918-39 és 1945-től Lengyelország

 

11+14=25

 

Két tucat=24

 

Nagybátyám többször is bejárta ezeket a területeket a magyar korszak kutatása céljából.

 

Akkor szelektíven dolgozik a google.

 

Itt a 14

 

 

Előzmény: endrebá (33554)
endrebá Creative Commons License 2015.08.25 0 0 33554

Ezekre a szavakra nekem a Google nem adott a gondolatodat megvilágító találatot.  

Dr Jurek Aurél életrajza figyelemreméltó, illetve az is hogy a lengyel-magyar történelemnek sok közös ága-boga van... de hol az a húsz falu?

Előzmény: Törölt nick (33553)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 33553

"Meg még mondtam a mindenfélét a középkori Lengyelországról."

 

"Lengyelországba menni kell, mert csodálatos, és gazdag."

 

Kíváncsi vagyok mikor kapjuk vissza azt a két tucat falut, minimum! jelképesen. Fordított esetben nem tudom, hogy mennyire szeretnének minket. Örülünk az orgazda szeretetének, de hogyan lehet ez őszintén hihető?

Érdekelne azért, miként vélekedett e "helyzetről" pl. Dr. Jurek Aurél professzor.

Ennek az éremnek is két oldala van.

 

Bocsánat a beledumálásért.

 

 

Előzmény: Törölt nick (33551)
endrebá Creative Commons License 2015.08.24 0 0 33552

..bszki plé, gyere szépen INDEX-dutrázni is...!    :-)))

 

 

                                                      remélem olvasod majd ha a nézőid hazaengednek Poland-ból.

Előzmény: Törölt nick (33551)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 33551

lengyel 2

 

Az eddigi felsorolás ellenére,  még x sört is elfogyasztottunk. Tomi szerint 6 kanyart, gyönyörű gyerekek lettünk. Este 9-kor kezdődött a tánc est. A szállásunk 4-5 km-re volt. A csapatból nem sokan támogatták a felvetésem, hogy oda feltétlen menjünk, ugyanúgy mint 3 éve. Kőkemény fanyüvő Tamás mondta, ő vissza jön velem. A szálláson éreztem már, hogy én is rogyadozom, a Belák története alatt 3-szor elaludtam állva. Mondtam Tomasznak alszom 1-2 órát, ébresztem és támadunk. Ruhástól elaludtam az ágyon fekete, poros lábakkal, mint ezek a szíriaiak. Éjjel fél egykor ébredtem, á még jók vagyunk, mondom leveretem magam. Nem jött meleg víz, a hideg csapból gondolom, mert reggel azt mondták volt meleg víz. Ébresztettem Tomit, nincs meleg víz, had örüljön. Akkor abban maradtunk, hogy á maradjunk. Szégyen szemre idén nem képviseltük az Állami Néptáncegyüttest a parketten. Pedig a sör áradatban két német nőnek megígértük, hogy este dance. Hát vállalom, nagyom tápos voltam.

 

Mivel másnapra kifejezetten, frissen, netten, kisimult ráncokkal tértem vissza az élők közé, megtalált minket a lengyel TV. Egy magas rendező fiú fordította az én réti angolságomat, a magyar traktorok előtt. kb. 10-15 perc volt a riport, lehet, hogy azért mehettem ilyen formában bele az interjúba, mert még reggel sem lehettem szomjas. Engem is meglepett, mennyi mindent mondtam a 28-as műszaki adatairól, képességeiről. Vázoltam 12-en jöttünk Magyarországról, abból 8 ember gyűjtő, akik 76 db Dutrát birtokolnak! Ezt nem igen hitte el. Meg még mondtam a mindenfélét a középkori Lengyelországról.

Amikor én úgy csinálok, mintha angolul, beszélnék, szegény néhai angol tanár nénim pörög a sírjában. Emberrel még nem találkozott, aki ilyen gátlástalanul, ige idők, segéd igék mentesen, 5 db angol szó ismeretével beszél.

 

Még itthon készítettem lengyel barátainknak meglepetésül 2 db kupát, lengyel szövegezéssel. Egy nagyobbat. „Gratulálunk Európa legjobb tartoros találkozójához. Baráti szeretettel  magyar Dutrások, dátum.”

Egy kisebbet: Grat a legszebb traktorosnak….” Persze mindezt még akkor, amikor úgy volt, hogy jön velünk a tolmács.

A recepción volt egy nagyon édi-bédi kislány, aki jól tolta az angolt, a szállásunkat is ő bogozta ki, hogy hol lett lefoglalva. Megkértem vasárnap 17 órára jöjjön velem a záró összejövetelen tolmácsolni lengyelre a sületlenségeimet. Benne volt.

 

A traktoros felvonulás akkora, hogy kb. a felét tudtam megnézni, ki kellett választanom, a legszebb traktorost. Egy oldalkaszás restaurált Zetor 25 pilótájára voksoltam. A traktoron látva, még nem volt annyira egyértelmű nekem, de amikor leszállt a földre, látva az alvázát, hát egyértelmű lett. Követtem, hogy meglegyen majd. A lakókocsi, kempinges részre ment, ott 4-5 pasi társaságában megszólítottam őket, hogy a lány nevét szeretném, 5 órakor legyen a nagy sátorban. A fiúk néztek, mit ad elő itt az öreg hippi, a lány is kicsit zavart volt, de ott egy magyar mondhatni mindent megengedhet magának.

 

A vége fele, kicsit elkezdett csöpörögni az eső, előbbre hozták fél órával a díjkiosztást, értékelést. Minden bajom volt, a recepciós kislányt is elő kellett kerítenem. A legszebb angyalt is, mert Angelikának hívták. Elmentem a kempingbe, már nem voltak ott. Kérdeztem a szomszédot, a kislány eltűnt, Nem, van valahol, fel akarta hívni telefonon. Mondtam nem szükséges, csak legyen ott a megbeszélten. Bolyongtam ott össze-vissza mint a mérgezett egér. Egyszer csak fut utánam az a gyönyörű, lány, hogy megvan, ott vár a sátorban. Na már csak ezért is megérte volna elmenni Polszkába. A lengyelek meg már szólítottak a hangosba, hogy jöjjenek a magyarok, kaptunk tőlük oklevelet, meg kupát. A recepciós lánynak mondtam előzőleg, hogy 16:45-re jöjjön, a 17 helyett. Még percek voltak odáig. Az infarktus mentén átvettem a Vilivel a díjakat. S akkor befutott a kis drága tolmácsom. Mondhatni áldás volt az egészben. S onnantól kezdve begyújtottam a lengyeleket. Mint egy gól a stadionban, amikor lefordították, hogy ez Európa legjobb találkozója, stb. Megkapta az elnökük a Vilitől a nagy kupát. A segítségem felolvasta a kisebb díjról, ki a legszebb traktoros. Angelikának leesett az álla, az arcát eltakarta a kezeivel, a társaságuk kurjongatott. Szóval sikerült.

 

Lengyelországba menni kell, mert csodálatos, és gazdag. Nincs aki ellopja a vasat. Nekem valami olyan furcsa érzésem van az áradó szeretettől, megérdemeljük mi ezt? Később is meg fogjuk kapni?

 

Jobbakat, plé

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 33550

lengyel 1

 

Kedves Dutrások!

 

Ismét sikerült Lengyelországban, a nekem egyik legjobb traktoros találkozón, tetőtől talpig fürödnünk a lengyelek szeretetében. A lengyel veterános történet a szokásos, lebegünk a többi őrülttel a sok rozsdás vas élményében.

Idén XIV. alkalommal töltötték meg a placcot, az országszerte érkezett nagy kamionokból előkerülő szebbnél szebben restaurált, avagy fellelt traktorok, egytengelyes kistraktorok, mezőgazdasági gépek, veterán autók, és veterán motorok Wilkowicében. Nem elhanyagolandóan említeném meg a tengernyi gyönyörű lengyel lányt, nőt, akik jelenléte egyáltalán nem háborított fel minket.

A magyarok ugyan úgy két részletben érkeztek meg, mint honfoglaló őseink, csak most nem a szlávok ellen. Lévay Sanyiék 3 traktorral, mélyítették a magyarok elismertségét. Hart Part, Pampa, és régi vágyásom egy nagyon szép kék UE-28-as. Most éppen szőlőt szüretelő gazdája Visontáról kölcsönözte nekünk. A 28-as a Dutra érzelműeknél tarolt, mert még ilyet a lengyel Dutrások sem láttak. Kb. tízszer ennyi 28-asra lett volna vevő. Konkrétan javasolták, ezt már ugyan ne vigyük haza.

Sanyi team: ifj. Lévay „Dutrás” Sanyika, Lévay Sándor, Kiss Gabi, Robi, Attila.

A bevonulók másik csoportja: Csernus Misi, Gyenei Sanyi, Molnár Balázs, Megyeri Tomi, Főigazgató Vilmos, Belák Józsi, és plé

 

Egy kódexet tudnék írni, miért szeretünk mi oda járni, csak egy néhányat a két napról. Szombat reggel oda jön hozzám egy most látlak először lengyel, a kezembe nyom egy nagy szatyor paradicsomot.

Ha vettem egy kis souvenirt otthonra az árusoktól, mindig többet kaptam vissza, mint kellett volna.

A traktor show, és pulling, egy elkerített részen volt. A bemondóhoz kellett volna bejutnom, a két lengyel biztonsági őr, a polszka nyelvvel is hadi lábon állt, nemhogy bármelyik másiknak nagy művelője lett volna. Eltökélten, nem mehetek be!  Oda jött egy 185 cm magas, igen vállalható szőke polák lány. rámutatott a Dutrás polomon a szívem feletti logóra, nem látjátok, hogy ő a mi kiemelt magyar vendégünk, vakok vagytok. A szekuritik egyből, mehetek ahova csak akarok.

A két nap alatt, az életben sohasem látott emberek mosolyognak ránk, integetnek, bólogatnak. Nem tudják a mi Dutrásaink sem elhinni mi ez, a sehol máshol a világon nem tapasztalható érzés, azok közül, akik még nem voltak velünk.

Sanyiék kamionja legalább akkora mértékben sikeres volt, a MACK, mint a traktorjai. Gasztronómiailag is nagyon felkészültek voltak. Reggelire csurgatós szalonna, majd lecsó, közben tárcsán sütött hús. Szóval böjtöltünk alaposan. Amit még a lengyelek oda hordtak, saslikok, főtt csülök, sült kolbász (valami vegetáriánus fesztivál lehetett náluk). Ismét kaptunk nagyon jó menta pálinkát, egy jó nagy ampullával., s hozzá az 5 literes  dunsztos üveg savanyú uborkát, az övék kicsit más, keményebb. Elhatároztam idén én is lengyelesen töltöm magamba a pálinkát. Egy kupica pálesz, rá egy savnya ubi. ZSENIÁLIS!!!

 

Nekem legjobban az tetszett, hogy a régi rotakapával, avagy kis csettegővel felvonuló, ugyan olyan büszke a vasára, mint a metál kék 20 000 eurós izzófejes Ursus tulajdonosa, és ugyan úgy meg is van becsülve.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 33549

   

Le Robuste Creative Commons License 2015.08.24 0 0 33548

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 33547

Buenos Aires, Luján - Zoo

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 33546

Santo Augusto Brazília

 

A primeira Colheitadeira comprada foi uma EMAG fabricada e importada da Hungria, em parceria com dois irmãos, lá pelos idos de 1956, a máquina logo não deu conta de toda a área que plantavam e desfizeram a parceria.

 

 

(Lefordítja akit érdekel)

 

https://mbrudna.wordpress.com/2015/05/29/como-eu-vivi-a-mudanca-da-agricultura-nas-ultimas-cinco-decadas/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!