Keresés

Részletes keresés

V. Benedek M. Creative Commons License 2010.06.21 0 0 331
Nekem van 5 Romániai sztász kaptár 1, 32X32 -es kaptár és 5 Gerstung kaptár
Előzmény: Törölt nick (330)
V. Benedek M. Creative Commons License 2010.06.21 0 0 329
Értem és bocsánat hogy tegeztem . Azt szeretném még kérdezni h mijen fajta kaptáral foglalkozik és mijen keretekel ?
Előzmény: Törölt nick (328)
V. Benedek M. Creative Commons License 2010.06.21 0 0 327
Értem te hová valosi vagy ? És hány éves ? Csak mert ismerkedni szeretnék, esetleg ha nem gond és probléma .
Előzmény: Törölt nick (326)
V. Benedek M. Creative Commons License 2010.06.21 0 0 325
Számit az valamit hogy mijen a hely a katároknak ?
Előzmény: Törölt nick (324)
V. Benedek M. Creative Commons License 2010.06.21 0 0 323
Mást 11 méhcsaládom van , és a méhcsipéstöl sem dagadok mostanára
Előzmény: Törölt nick (321)
V. Benedek M. Creative Commons License 2010.06.21 0 0 322
Én egyáltalán nem a haszon miatt csinálom kicsike voltam akor is az volt az álmom hogy méhész legyek . Konfirmálásomra kaptam apuméktól ajándékba egyet mert azt kértem. Méhlegelö rengeteg van mivel falun vogyok (Erdélyben) (Akác, Gyümölcsfák sok, füzfák , a fatak mellet és rengeteg kaszálo
Előzmény: Törölt nick (320)
V. Benedek M. Creative Commons License 2010.06.21 0 0 319
MIt gondolsz érdemes lehet ilyen fiatalon neki kezdeni a méhészetet és mit szolsz ahoz amit az elözökben le irtam ?
Előzmény: Törölt nick (317)
m41 fan Creative Commons License 2010.06.21 0 0 318
Zala megyében(Egervár) NB keretes méhcsaládok eladók.Egészséges szakértelemmel gondozott állomány. 18 keretes kaptárakban vagy akár kaptárak nélkül is elvihetők(30 család). Ár megegyezés szerint. Komoly érdeklődő jelentkezését 92/364 309-es telefonon várom.
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.21 0 0 316
Nagyon szépen köszönöm a választ!!!!!
Előzmény: Törölt nick (308)
V. Benedek M. Creative Commons License 2010.06.20 0 0 315
De látom itt senki sem ir nekem
V. Benedek M. Creative Commons License 2010.06.19 0 0 314
két éve foktan neki itt Erdélyben 14 évesen 1 családdal most 11 van és én 16 éves leszek és azért rám férne egy kis segítség
V. Benedek M. Creative Commons License 2010.06.19 0 0 313
Én is szeretnék beszélgetni róla vagyis a méhészetröl
Előzmény: Törölt nick (312)
V. Benedek M. Creative Commons License 2010.06.19 0 0 310
Te/ maga is méhészkedik ?
Előzmény: Törölt nick (308)
V. Benedek M. Creative Commons License 2010.06.19 0 0 307
Vagy akár kivel beszélek róla !
Előzmény: V. Benedek M. (306)
V. Benedek M. Creative Commons License 2010.06.19 0 0 306
Helló Szeretnék meg ismerkedni veled/önnel 16 éves vagyok 14 éves koromban kaptam egy családot ajándékba most 11 van és szeretnék fejlődni szeretnék egy kis útba igazítást
Előzmény: B. Imre (302)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.16 0 0 305
De nagy a csend errefelé!!!!
Böbe123 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 304

 

Szép napot mindenkinek. Volna egy kérdésem amire eddig nem találtam választ! ha valakiki tudja a választ kérem írja meg.

 

Tudom hogy a 100% os méhpempőt hűtőben kell tartani, de mézzel keverve már nem. Milyen arányban kell keverni a kettőt hogy ne kelljen hűtőben tartani? minden választ szívesen veszek! Köszönöm szépen.

Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.12 0 0 303
Sziasztok!

Szintén csak érdeklődő vagyok ebben a témában!Engem persze sok minden érdekel!Pl :Egy méhcsalád mennyi mézet képes begyűjteni?Csak annyit szeretnék én is amennyi a családnak elég!Ez éves szinten kb 5 kg.Nálunk a környéken akác nem sok van bár erdő igen!Bodza ,repce táblaszámra!Milyen messze kell rakni a háztól a méheket?Kisgyerek van a családban,mennyire veszélyesek ,ha a közelükbe keveredik a gyerkőc?Mikor érdemes méheket vásárolni?Az év bármely szakában lehet,vagy van erre valamilyen aranyszabály?

Előre is köszönöm a válaszokat!
B. Imre Creative Commons License 2010.05.31 0 0 302
A méheket először is be kell jelenteni a méhegészségügyi felelősnek, nem a jegyzőnek. - A MÉHEK 5 KM -RE IS ELMENNEK gyűjteni, de ha közelebb van a méhlegelő többet fordulnek, tehát többet gyűjtenek Egyébként jó évben 25. 30 kg akácmézet is begyüjtenek. Én most készítettem egy nagyboconádi 16 keretes fekvő kaptárt 13 ezer forintba kerúlt az anyag.
Előzmény: Cartman (ex Cartman) (301)
Cartman (ex Cartman) Creative Commons License 2010.05.21 0 0 301
Köszönöm a választ!

Akkor a közeli erdőre viszont számíthatok? Úgy értem, a kb. 1 km-re lévő erdőbe nem kell majd külön hurcolásznom őket?

Én eddig csak olyan szabályozást találtam, ami szerint be kell jelenteni a jegyzőnek a tartást.

Egy kollégám most fogott méhészkedésbe. Szerinte egy kaptárból kb. 10 kg mézre számíthatok. Ez reális? Ennek alapján nekem két kaptár elég lenne. Szintén ő mondta, hogy egy (asszem, öt tagú) kaptár kb. 20ezer forint, míg a bele való család kb. ugyanennyi. Ha csak rajt veszek az olcsóbb, de akkor várnom kell egy évet. Ez nekem egyébként nem is lenne baj, mert egy év alatt - gondolom - kb. megtanulnám a tartásukat.
Előzmény: B. Imre (300)
B. Imre Creative Commons License 2010.05.18 0 0 300
Attól függ. Falu , vagy város. Vannak szabályok. PL milyen messze lehet a szomszédtól . Merre nézzenek a kijárok stb. A 70 akácfára ne számits. Oda több kell, mert nem csak a tieid gyűjtenek róla . Egyébként 5 km- re is elmennek.
Előzmény: Cartman (ex Cartman) (299)
Cartman (ex Cartman) Creative Commons License 2010.05.18 0 0 299
Sziasztok!

Szeretnék egy kis méhészkedésbe kezdeni, ha kedvező választ kapok Tőletek :). Lakott területen szabad méheket tartani? Ne lakótelepre gondoljatok :), kertes ház, aránylag nagy kerttel, amiben van vagy 70 akácfám is, igaz, ezek még csemeték. Csak annyi mézet szeretnék, amennyi a családomnak kell, nem nagyüzemet!

Tehát: tarthatok kertes házban is méheket? Van erre valamiféle szabályozás?

Ha igen, lesznek még kérdéseim.

Előre is köszönöm a segítséget!
Geddekas Creative Commons License 2010.05.18 0 0 298
Az NB kaptár nagyon jó vándorkaptárnak is. Sőt arra lett kitalálva
Előzmény: B. Imre (281)
B. Imre Creative Commons License 2010.04.12 0 0 297
Hol laksz?
Előzmény: méhésznéni (268)
B. Imre Creative Commons License 2010.04.12 0 0 296
Igen NB 18 keretes fekvőt.
Előzmény: melliféra (294)
marcikisk Creative Commons License 2010.04.11 0 0 295

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni mert elakarom kezdeni a méhészkedést!

és ha valakivel feltudnám venni a kapcsolatot az jó lenne!

elérhetőségem:tgbnji@freemail.hu ez az msn címem is.

válaszotokat elöre is köszönöm. szép napot

melliféra Creative Commons License 2010.04.10 0 0 294
csinál valaki kaptárt otthon?
B. Imre Creative Commons License 2010.04.10 0 0 293
35- 40 000 kaptárral.
Előzmény: méhésznéni (268)
B. Imre Creative Commons License 2010.04.10 0 0 292
10 család méh kaptárral, vagy kaptárnélkül eladó / NB keretek /
B. Imre Creative Commons License 2010.04.02 0 0 291
Ez szerintem nem mézelő méh, mert azoknak nincs ilyen csápjuk. No meg még nem hallottam olyat hogy egy raj a folbe költözik.
Előzmény: Zsusko (290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!