Keresés

Részletes keresés

flashman Creative Commons License 2003.06.04 0 0 106
:))))) Ez jo volt. :) Meg az aktiv sportolo korombol maradt meg a kopasz fej. Ennyi a titok. :)
Előzmény: Biovadász (105)
Biovadász Creative Commons License 2003.06.04 0 0 105
Jahm, már azt hittem, hogy direkt kullancs ellen polírozod a kobakodat, hogy a bansai-ugró rovarkák jól hanyatt essenek rajta. :)
Előzmény: flashman (104)
flashman Creative Commons License 2003.06.04 0 0 104
:DD Hat az is lehet. :)) Bar en arra gondoltam, hogy nem kell nagyon vizslatni a hajamban. :) Egybol kiszrurom a kis szemetladakat. :)
Előzmény: asciimo (103)
asciimo Creative Commons License 2003.06.04 0 0 103
marmint a fejedrol lecsusztak a ruhadra? :)
Előzmény: flashman (102)
flashman Creative Commons License 2003.06.04 0 0 102
Biztos nem ujdonsag, de azert jo tudni. :) A kis erdoben nagyon vigyazni, mert annyi a kulancs, mit egen a csillag. Tegnap voltam futni, de oszig tuti nem megyek oda. Mazli, hogy kopasz vagyok, mert vagy ket tucat kulancs volt a ruhamon.
flashman Creative Commons License 2003.06.02 0 0 101
Ok, ertem.
Előzmény: asciimo (100)
asciimo Creative Commons License 2003.06.02 0 0 100
tudom, csak ezert irtam a Te Hsz-edre, mert Veled ertettem egyet..
Amugy a kolcson sem olyan egyszeru. Volt baratnomek most adtak el az Erdokeruloben a lakasukat 9,5-ert, meg Agardon a telkuket 5,5 ert, es kolcsont vesznek fel (de a fiatalabb csaladtagoknak nem adnak, tehat minden a szulok neven megy) es epitkeznek Veresegyhazan. SZVSZ ha ilyen utemben megy a kikoltozes, ott is az lesz mint Nagykovacsi/Solymar meg Budakeszi eseteben, ahol is mindenki autoval akar bemenni reggel a varosba, es a sor a Moszkva tertol all Huvosvolgyig. En ezert is vigyaznek a kikoltozessel.
Előzmény: flashman (98)
flashman Creative Commons License 2003.06.02 0 0 99
Ok, koszi.
Előzmény: Tamás000 (97)
flashman Creative Commons License 2003.06.02 0 0 98
Figyu, ez nem az en 5letem volt. :) Mellesleg en nem koltoznek el, max. csak akkor, ha Pesten lenne az a kerteshaz. Sajna mar Fot is nagyon kiesne. Kulfoldon evekig kerteshazban laktam, ott is falun, tehat szivesen laknek kertesben. Bar en szeretem a mostani lakast is, nem 10 emeletes, hanem a kis sarga 3 emeletesben lakom.
Előzmény: asciimo (96)
Tamás000 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 97
no problem
Előzmény: flashman (94)
asciimo Creative Commons License 2003.06.02 0 0 96
10 m-ert epitesz hazat, (na nem olyan nagyot) de a telek honnan jön? Nagy poen beirni, hogy add el a panelt, epits hazat, csak gondold meg, hogy valoszinuleg az Ujpalotaiak nagy reszenek nem adnak csak ugy kolcsont. Ha meg bankigazgato vagy, akkor meg ugysem koltozol Ujpalotara!
Előzmény: flashman (93)
asciimo Creative Commons License 2003.06.02 0 0 95
Indexes cikk:

"Így végleg lekerülhet az újpalotai gyorsvillamos terve a napirendről, a fővárosi vezetők már most arról beszélnek, hogy a négyes a XV. kerületi lakótelepekig hosszabbítható. Az újpalotaiak csak reménykedhetnek abban, hogy nem jutnak a káposztásmegyeriek sorsára, akiket évekig azzal biztattak, hogy a hármas metró egyszer eléri lakótelepüket. "

Hat mi azert annyira nem vagyunk naivak, mar 85-ben mondogattak, es akkor se azert koltoztunk Ujpalotara, mert majd jon a metro...

flashman Creative Commons License 2003.06.01 0 0 94
Hamu a fejemre, figyelmetlen voltam. Bocsanat! Hulye vagyok, de tenyleg. :) De kicsit felboszantott, pedig csak a felet olvastam el a dolognak. :) Nem vettem eszre, hogy azt irod, hogy adjuk el a jelenlegit es annak az araval vagjunk bele a hazba. Igy mar termeszetesen lehetseges. Bocsanat meg 1x!!
Előzmény: flashman (93)
flashman Creative Commons License 2003.06.01 0 0 93
Ezen szerintem gondolkozz el picit, mert marhasag, mar bocsi. Hogy lenne mar tobb a rezsi, mit a torleszto reszlet? Nezd mar meg, hogy 10 milkanak mennyi is a torlesztoje. Mert 10m alatt se budapesten, se budapestol 20-30 km-re nem epitesz hazat. Vagyis lehet epiteni, csak nem a 0-rol. Ehhez kepest a havi rezsim alig 25k a leghidegebb teli honapban, amikor baromi sok a futes. Ez mennyi hitelnek is a torlesztoje? Talan 3 millionak? Vagy kevesebbnek?
Előzmény: Tamás000 (89)
Biovadász Creative Commons License 2003.06.01 0 0 92
Én sem sajnálnám, de amíg 19:50-kor a munkahelyemről írok ide vasárnap, az azt jelenti, hogy csak aludni járok haza, mert ha van egy kis szabadidő, az nem otthon töltöm. Szóval szegégy kertesházból a kert nagyon elvadulna. :)
Ezért nem is költözöm oda egyenlőre.
Előzmény: Tamás000 (91)
Tamás000 Creative Commons License 2003.06.01 0 0 91
Nekünk több volt, így váltottunk és most készül a frankó új házunk, modern új anyagokból. Nem sajnálom a panelt, bár kétségkívűl kényelmesebb. közlekedés jó, nem kell füvetnyírni, locsolni, stb.
Előzmény: Biovadász (90)
Biovadász Creative Commons License 2003.06.01 0 0 90
Van kertes házam is. Négyzetméterre számolva valóban több a rezsi a panelomban, de ha a kertesház rezsijéhez hozzáadok +30e havi törlesztést, akkor már bőven nem.
Előzmény: Tamás000 (89)
Tamás000 Creative Commons License 2003.06.01 0 0 89
Most több rezsit fizetsz, mint amennyi a kölcsön törlesztőrészlete lenne és akkor kertes ház, jólevegő, stb. Meglepő dolgok jönnek ám ki, ha az ember utánaszámolgat. Mi most váltottunk ugyanígy, illetve épp váltás közben vagyunk.
Előzmény: Biovadász (87)
BBking Creative Commons License 2003.06.01 0 0 88
hogy porog a topik! :)
Biovadász Creative Commons License 2003.06.01 0 0 87
Nem sértettél meg senkit, mindenki egyből veszi fel a kölcsönöket, hogy törleszthesse 20 évig, elköltözünk, és az utolsó újpalotai lekapcsolja a villanyt. :)
Előzmény: Tamás000 (86)
Tamás000 Creative Commons License 2003.06.01 0 0 86
Tavaly tavasszal laktam par honapot ujpalotan, a nyirpalota u. 58.-ban, ha jol emlexem. Ez az a marha hosszu epulet a polus fele menet bal oldalt. Az 58 meg az utolso lepcsohaz, az ablakombol ralattam ott egy totozora meg egy postara a kovetkezo haz alatt. Szerintem annyira nem szar a kozlekedes, persze reggelente ha csucsidoben mentem zsufolt volt. De ti biztos sosem laktatok videki varosban (megyeszekhelyen!!), ahol a legsurubben kozlekedo busz 8 percenkent jar, a normalis idokozu 15-20 percenkent, de amelyik kulsobb reszekre megy, az 30-40 percenkent. Furcsa am, hogy az embernek nincs menetrendje, csak kiall aztan mindjart jon a busz. Videken ez ugy nez ki, hogy elo a menetrendet, kikeresem az idopontot, es csak ugy megyek a megalloba!!

Nagyon sokszor ugy mentem vissza delutan/estefele, hogy elvergodtem valahogy a keletiig, aztan ott folultem a polusbuszra. Ennek volt tobb elonye is: mindig volt ulohelyem, sosem volt rajta tomeg, sokszor ment a sofor mint a meszes, csak ket helyen all meg. A polusban aztan megvettem a kajamat a tescoban es szepen visszagyalogoltam az alberletbe. Amikor elkoltoztem, nem bantam, hogy otthagyhatom a rakba a panelrengeteget.

Ajanlom megfontolasra, hogy aki teheti, van benne kis spiritusz, adja el a francba a lakotelepi szutykat es vegyen/epitsen egy csaladihazat az osszeg felhasznalasaval + szocpol, épitesi kolcson, stb. Aztan akkor nem kell abban remenykedni, hogy az elvtarsak majd talan 10 ev mulva valamikor kivajjak arra is az ureget a metronak....

Remelem nem sertettem meg senkit.

BBking Creative Commons License 2003.06.01 0 0 85
az ujpesti is tul rovid nekem! :) (ja es tul kozel van) :)

btw nem lenne rossz a REAC palya kornyeket megcsinalnak szabadidosport kozpontnak futopalyaval, uszival etc... akar ugy is hogy penzt kernek erte...

Előzmény: zakka (84)
zakka Creative Commons License 2003.05.30 0 0 84
de regi palota nem es ott sincs uszoda, kerekparut, stadion etc...
- nincs uszoda: néhány megálló piros 96-ossal az újpesti uszoda.
- nincs kerékpárút: mint ahogyan pár hozzászólással korábban kiderült, a főpostánál fel van festve egy. Amiről nem is tudjuk,honnan hová vezet. :-)
- nincs stadion: és akkor REAC-stadion micsoda??????? :-))
Előzmény: BBking (78)
flashman Creative Commons License 2003.05.30 0 0 83
:DD Egyebb kerdes? :)))))
Na tovabbi jo estet, en lepek, mert epp Sopronban vagyok. :)
Előzmény: zakka (82)
zakka Creative Commons License 2003.05.30 0 0 82
Igazad volt, no! :-)))
Előzmény: flashman (81)
flashman Creative Commons License 2003.05.30 0 0 81
En szoltam. ;)
Előzmény: zakka (80)
zakka Creative Commons License 2003.05.30 0 0 80
Ma elbringáztam a csigánál lévő OTP-ig. Tényleg ott van az automata. :-)
asciimo Creative Commons License 2003.05.30 0 0 79
nem zavar ez senkit szerintem.

Ami meg Ujpalotat es Rakospalotat erinti, en ugy erzem ez a Polus olyan felmegoldas lett. Regebben mondtuk, hogy nincs mozi, lett a polusban. Nincs ez vagy az, lett a Polusban. De az valahogy elsikkadt, hogy Ujpalota nemcsak a Paskomliget utcabol all, ahonnan kozel van a Polus. Nem olyan trivialis oda eljutni egy Molnar Viktor utca vegrol.

Előzmény: BBking (78)
BBking Creative Commons License 2003.05.29 0 0 78
eszembe jutott brajen elete...
"- És mit adtak nekünk mindezért cserébe? - kérdezte, majd karját keresztbe
fonva mellén, ajkán gúnyos mosollyal hátradőlt, mint aki nem vár választ.
Azonban valaki jelentkezett a hallgatóság első sorából.
- Vízvezetéket.
- Mit? - kérdezte döbbenten Redzs.
- Vízvezetéket.
- Ó igen. Igen. Azt ők adták. Igen, ez igaz.
- És a csatornázást - hallatszott hátrábbról.
- Ó, igen, a csatornázást - helyeselt most Szten, és Redzshez fordult. -
Ne feledd, milyen volt a város előtte!
- Jól van - hagyta helyben Redzs -, elfogadom. A vízvezetéket meg a
csatornázást. Ezt a két dolgot ők csinálták.
- És az utakat.
- Persze, nyilvánvaló, az utakat. Ez nem is vita tárgya, ugyebár. De
eltekintve az utaktól, a vízvezetéktől, a csatornáktól...
- Öntözés!
- Gyógyászat!
- Oktatás!
- Jó, jó, elég volt - próbált rendet teremteni Redzs.
- És a bor!
- Igen! - emelte föl a lyukas kanalat Frenszisz. - Az tényleg nagyon
hiányozna Redzs, ha elmennének a rómaiak, a bor.
- Népfürdők - tódította valaki.
- És, hogy jó a közbiztonság az utcákon este is, Redzs - mondta Szten.
Frenszisz helyeslően bólogatott.
- Nagyon jól tudják - mondta a hallgatóság felé kacsintva -, hogy kell
rendet tartani. Lássuk be, csak ők képesek rá e g y i l y e n helyen,
mint ez. Hö-hö.
- Jól van! - Redzs már nagyon ideges volt - De eltekintve a csatornától,
gyógyászattól, oktatástól, bortól, közrendtől, öntözéstől, utaktól,
vízvezetékhálózattól, MIT TETTEK A RÓMAIAK ÉRTÜNK?!?
- Békét hoztak - mondta valaki."

Namarmost negaljuk az elhangzottakat es megkapjuk mi van palotan... mert ne feledjetek, lehet, hogy ujpalota alvo varos, de regi palota nem es ott sincs uszoda, kerekparut, stadion etc...
bocs ha tul hosszu volt, majd kimoderaljak, ha nagyon zavaro...

BBking Creative Commons License 2003.05.29 0 0 77
arrol nem is beszelve, hogy a bringauton gorkorizni is lehet hehe...
Előzmény: zakka (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!