Keresés

Részletes keresés

genyanya Creative Commons License 2010.06.26 0 0 886
mennyi a javasolt folyadék mennyiség egy napra egy felnőtt ember számára? 1,5-2l? no, ha azt megiszod tejből és/vagy gyümölcsléből, akkor már simán megvan a napi 800 kcal. (hogy nem egészséges? azt hiszem, ez most a legkevesebb.)
Előzmény: Habcsóóóók (885)
Habcsóóóók Creative Commons License 2010.06.26 0 0 885

szia Mézesmackó,

 

igen, engem is Tanyi műtött, tényleg nagyon jófej. Nem debreceni vagyok, hanem nyíregyházi.

 

Érdekes, hogy te ennyi büffencsről meg hasonló problémákról számolsz be...és remélem, az, hogy a kaják nagy részét nem szereted, az is egyedi...

 

Én a barátnőm tapasztalatai alapján  mertem belevágni a műtétbe.Őt is Tanyi műtötte, 4 éve van bent a gyűrűje, és kb. 50 kilót fogyott. Neki egyáltalán nem voltak ilyen büfis panaszai, és teljesen vissza tudott állni egy idő után normál ételekre, csak mindenből jóval kevesebbet eszik mint régebben. A 4 év alatt talán ha 2 szer volt  "elakadás"problémája, akkor is a száraz kaja gyors evése miatt, más negatív dologról nem számolt be.Egy időben együtt is laktunk, úgyhogy volt alkalmam megfigyelni testközelből, hogyan működik a mindennapokban gyűrűvel, semmi különöset nem fedeztem fel nála.

 

Ezt csak azért írtam le, hogy picit ellensúlyozzam a te rossz tapasztalataidat, és magamat és másokat is pozitív dolgokkal biztassak, mert elég lehangoló úgy belevágni a gyűrűs életbe, hogy az lebeg előttem, hogy meg fogok utálni minden kaját, csak büfögök és csuklok, és az egész evési és emésztési procedúra egy utálatos dolog lesz számomra.

 

Beszéltél ezekről a problémákról Tanyival? Úgy látom, elég együttműködő próbál lenni, és abszolut segíteni akar mindenkinek, biztos Neked is tudna segíteni, hogy ne ennyire negatívan éld meg a létfenntartás alapvető elemét, a táplálkozást.

 

Mindenesetre a fogyásodhoz szívből gratulálok, óriási teljesítmény még gyűrűvel is, jó lenne, ha pszichésen is ilyen pozitívan élnéd meg a fogyást, mint ahogy fizikailag sikerült.

 

Más..csak pár hét után lehet krémlevest és turmixot inni?? Akkor tulképp mi számít folyékony kajának? Vizen és teán csak nem élhetek 1 hónapig...a gyümölcslé savasít, tehát túlzásba azt sem akarom vinni, de akkor miből vigyek be legalább vagy napi 600 -800 kalóriát, ha nem krémlevesből meg ivó joghurtból, tejes turmixból?

 

TI MIT ETTETEK/ITTATOK AZ ELSŐ 4 HÉTBEN??

 

üdv és kitartás mindenkinek

Előzmény: mézesmackó (878)
FulaMariann Creative Commons License 2010.06.26 0 0 884

http://www.hazipatika.com/mediatar/media/Hipnozisban_fogyni/3560

 

Nézzétek meg, és mit szóltok hozzá?

index27 Creative Commons License 2010.06.26 0 0 883
Gyors fogyás vagy lassú a húszas évek elmúltával mindenkinek át kell esnie a haspalsztikán, hogy megszabaduljon a megnyúlt bőrtől. Lásd Győzikét :)
Előzmény: Habcsóóóók (870)
mézesmackó Creative Commons License 2010.06.25 0 0 882
Tanyi doktor úr csinálta? csúcs fej :) van egy stilusa....
Előzmény: Habcsóóóók (872)
mézesmackó Creative Commons License 2010.06.25 0 0 881

szokjad :) igy lesz mindentől...

ja lés ha ugy beakad h se le se vissza.... egy korty szénsavas ital..... hatásos nagyon

Előzmény: FulaMariann (876)
mézesmackó Creative Commons License 2010.06.25 0 0 880

a viz sem megy le simán...

hát nem büfikézni fogwz . böffffffögni, csuklani és állandóan

pl nekem a munkahelyemen már senki észre sem veszi :)

Előzmény: Habcsóóóók (874)
mézesmackó Creative Commons License 2010.06.25 0 0 879

nekem lassan ment 2 évig és a böröm tényleg nem volt vészes.... de mostmár -80 akárhány kilo után háááááááááááát

itt is laksz te is Debrecenben?

én mondtam h nem vitték túlzásban itt a vizsgálatokat előtte...és azt az injekciót tényleg nekem nem kellett nem is tudom mi az

Előzmény: Habcsóóóók (870)
mézesmackó Creative Commons License 2010.06.25 0 0 878

nekem is ott volt a műtét

 

szerintem pár hét után mehetnekj a krémlevesek és a turmixolt dolgok... de én pl, az 1 hónap utánn soha többet semmi turmix... ránézni sem birok(mintahogy a kaják 99%-ra)

Előzmény: Habcsóóóók (866)
FulaMariann Creative Commons License 2010.06.25 0 0 877

Mikor lehet nekiállni sportolni?

Régen (nyáron) jártam spinningre, most is szeretnék már járni.

FulaMariann Creative Commons License 2010.06.25 0 0 876

tegnap  paprikás krumplit főztem a páromnak és krinolinnal. Na az gáz volt

Elfelejtettem, hogy nekem bent van a gyűrű és bekaptam egy karikát, ahogy vágtam össze és ugy mint régen összerágtam, és lenyeltem.

Na it volt a gázzzz, ÚRISTEN nekem ezt nem lehet enni. Most mi lesz???

Jött a csuklás, jött a böfi. Na most fogok meghalni vagy visszajön a gyomrom a gyűrün(gondoltam én), de nem mert itt vagyok.  WC, rókica de csak a krinolint és már jöttem is ki és már mosolyogtam is mert minden rendben volt. TANULÓPÉNZ!!!! azt hiszem egy életre megjegyeztem hogy mit lehet és mit nem.

Előzmény: FulaMariann (875)
FulaMariann Creative Commons License 2010.06.25 0 0 875

igen olyasmi, bár inkább csak böffencs.

Én kanállal eszek és a levest nem iszom, mert az lassabb. De először nagyon féltem én is enni, inni. De meg fogod szokni, meg meg fogod tapasztalni. Engem egy 60 éves nővel műtöttek, neki most rakták ujra vissza. Amikor elmentünk a nyeléspróbára, viszafele jövet az automatánál vett egy kávét és kb 20 perc múlva már ki is dobta a taccsot, mert neki már eleve szűkebben rakta be a doki. Majd egy pár nap múlva (kb 3) már vissza is ment az orvoshoz, hogy vegyen vissza a folyadékból mert ujra hozzá kell szoknia a gyűrűhöz hiába már 5 évig bent volt neki.

Látod van ilyen is. Szerintem embere válogatja.

Előzmény: Habcsóóóók (874)
Habcsóóóók Creative Commons License 2010.06.25 0 0 874
Úgy büfikézel, mint mondjuk régen kólaivás után? A folyékony kaja amúgy lemegy simán? Olvastam itt erről az "elakadásról", el sem tudom képzelni, milyen lehet, de kicsit tartok tőle...
Előzmény: FulaMariann (873)
FulaMariann Creative Commons License 2010.06.25 0 0 873

Nem vagyok éhes, csak inkább kívánom az evést.

Én már a műtét előtti hónapban fogyóztam igy már én 4kg minusszal mentem a műtétre, most pedig a műtét óta 5,5 kg ment le. De egy pár napja nem mozdul sehova,( mert azok a bizonyos napok voltak) de most bizos beindul újra. Én nagyon sokat büfikézek és az az ivás után sokszor van. Nekm a barátnőm azt mondta, hogy ne izguljak, mert minden rendben lesz és megy majd le szépen. De nézd meg Indit ő már 18 kg felett fogyott.

Példaként állítom magam elé (HALLOD INDI!!!!)

Előzmény: Habcsóóóók (872)
Habcsóóóók Creative Commons License 2010.06.25 0 0 872

42 éves nő vagyok, de koromat meghazudtolóan jól tartom magam:)

 

Szerintem a biztonság kedvéért tartanak bent, tegnap nekem is megvolt a nyeléspróba rendben.

 

A felkelés még nem az igazi, de azért nem is vészes, a sebem nekem is húzódik, meg viszket...majdcsak elmúlik ez is.

 

Te hogy élted meg az elmúlt 2 hetet? Nehéz volt, éhes voltál, vagy könnyedén vetted az akadályt? A fogyásoddal meg voltál elégedve?

FulaMariann Creative Commons License 2010.06.25 0 0 871

Szia habpuszi!

 

Először is írsz magadról? Fiú lány?

2 nap után még mindig bent vagy?

Nekem 2 hete volt a műtét pénteken és szombat reggel nyeléspróba, discotáska kivétele és már délelőtt 11-re otthon is voltam.

Adod magadnak az injekciót?

Nagyon váladékozik a sebed? Vagy csak a biztonság kedvéért tartanak bent?

Hogy bírsz felkelni az ágyból? Nekem rohadtul húzódott a seb és alig vártam, hogy kiszedjék a varratot. Azt kb 10 napra most hétfőn szedték ki.

A hashajtó nekem is működött még kb 5 napig, most meg hétfő óta nem voltam keményürítésen.

 

 

Előzmény: Habcsóóóók (870)
Habcsóóóók Creative Commons License 2010.06.25 0 0 870

Nekem nagyon gyorsan mentek a megelőző vizsgálatok. Mikor eljöttem a dokihoz az 1. konzultációra, akkor elküldött az aneszteshez, hasi ultrahangra és mellkas röntgenre, és ezeknek a leleteivel még aznap visszamentem hozzá. Ja, meg vettek le vért, pajzsmirigy funkció meg egyebek vizsgálatára.Ennyi.

 

Viszont a műtőből üzenték nekem, hogy gratulálnak a belsőmhöz, nagyon szép vagyok belülről:) (is) :))

 

Ma még bent vagyok a kórházban, talán este már hazaengednek, de még mindig jön a trutyi a sebemből, ennek intenzitásától teszi függővé a doki a hazaengedést.

 

A gyomorszáj fájdalom máris enyhült. Tegnap ittam pár korty vizet és teát, ma is ezt a tendenciát folytatom. A hülye hashajtó még nekem is működik.

 

Furcsa, hogy már 4. napja nem ettem semmit, és nincs semmi éhségérzetem...ez tényleg azt vetíti előre, hogy 1-2 dl üres levestől is jóllakottság érzésem lesz..legalábbis ebben bízom.

 

Hülyén hangzik, de a gyors fogyástól félek...nem tudom, hogy fog viselkedni a bőröm.

 

Írjatok valami biztatót, minden érdekel, és veletek tudom ezeket kiértékelni, akinek nincs gyűrűje , az nem érti, miről beszélek (mint pl. a családom és a barátaim)

 

üdv mindenkinek

 

 

Előzmény: index27 (869)
index27 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 869

2-3 nap és elmúlik vagy legalább is enyhül. Én a Lidli-ben kapható 0,9 literes üveges kiszerelésű banán-sárgarépa-alma, sárgarépa-őszibarack gyümölcsleveket ittam, és üres leveseket. És néha egy-egy fagyi :)

 

Nálatok milyen vizsgálatok előzték meg a műtétet?

Előzmény: Habcsóóóók (866)
FulaMariann Creative Commons License 2010.06.24 0 0 868
Tennék fényképet, de nem tudom hogyan kell. Egy számítógépes analfabéta vagyok!!!!
Előzmény: mézesmackó (861)
FulaMariann Creative Commons License 2010.06.24 0 0 867

Szia Habpuszi

 

Én sokszor eszek pl húslevest úgy, hogy beleturmixolok srépát, gyökeret,kelkápoasztát, kruplit,borsót. De mindenből egy picikét.

Holnap sóskakrémet csinálok és (én azt tejjel szoktam készíteni) nagyon hígra fogom elkészíteni.

Hétvégére meg tökfőzeléket szeretnék de azt is turmixolva nagyon hígra.

Előzmény: Habcsóóóók (866)
Habcsóóóók Creative Commons License 2010.06.24 0 0 866

Sziasztok,

 

új versenyző vagyok a fedélzeten...tegnap kaptam meg a kis ékszeremet Debrecenben, most lábadozom.

 

Átolvastalak titeket valameddig, és a kövezkező kérdéseim lennének:

 

1.ez a gyomorszájon rúgás szerű fájdalom, amit index27 is említett a műtéti beszámolójában, meddig tart?

 

2. olvastam, hogy index27 betartotta 1 hónapig a folyékony kaja kúrát...tudnátok ötleteket adni, milyen folyékony kajákat fogyasztottatok? az én fantáziám egyelőre kimerül az üres húsleves és a gyümölcscentrifugás répa-almalé szintjén...a krémlevesek is folyékony kajának számítanak, amiben pl. el van turmixolva a brokkoli vagy a karfiol, vagy az már a pépes kategória?

 

3.fogyasztotta valaki a naturwelles kajákat (tejsavó, gabonaporok, stb.) amik a naturwell oldalán vannak? Lehet ezeket külön is megvásárolni, vagy csak tanácsadó program részvétel keretében? Kb. milyen árban vannak?

 

Így hirtelen ennyi, hálás lennék ha válaszolnátok...köszönöm előre is

 

üdv mindenkinek

FulaMariann Creative Commons License 2010.06.23 0 0 865

Túléltem a tegnapi hajós vacsorát.

 

Nem ettem szinte semmit, mivel nem volt leves, csak darabos kaja.

Így kénytelen voltam egy kis pörköltszaftot enni, mert az volt a leghígabb étek. Azt is úgy ettem, hogy ne legyen zsíros.

Minden oksi volt, nagyon jól éreztük magunkat mind a 4-en.

Mindenkinek ajánlom. Ha v-ki nem tudná:mahartpassnave vacsorázós táncos est.

 

 

FulaMariann Creative Commons License 2010.06.22 0 0 864

Ha-ha-ha Ez nagyon- nagyon tecccccik!!!!!

Előzmény: index27 (863)
index27 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 863
Előzmény: mézesmackó (861)
index27 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 862
Akkor találkozunk mert én akkor megyek a 2. szűkítésre :)
Előzmény: FulaMariann (859)
mézesmackó Creative Commons License 2010.06.21 0 0 861
csak akkor hiszi ha teszel be fényképet :)
Előzmény: FulaMariann (858)
FulaMariann Creative Commons License 2010.06.21 0 0 860

LÁTOD AZÉRT A GYOMROT SEM LEHET BECSAPNI. AZ IS TUDJA MITŐL DÖGLIK A LÉGY!!!

Előzmény: mézesmackó (857)
FulaMariann Creative Commons License 2010.06.21 0 0 859
Igen Pesten volt a műtét 06.11-én. Bende csinálta a műtétet.Majd aug. első hétfőjén kell mennem az első szűkítésre.
Előzmény: mézesmackó (857)
FulaMariann Creative Commons License 2010.06.21 0 0 858

Kedves Indi

Eddig 2X fürödtemnaponta, de tegnap is és ma is kiálltam az esőre. Így ha jól számolom az legalább 6 a 2 nap alatt és nem 4. Az már elég? Tudod az izzadásgátlóra már nincs lóvé mert elvitte a gyűrű:-)))))))))))

 

Amúgy ma szedték ki a varratokat épp ma vagyok 10 napos.

Minden oké szép a heg. A 2 kicsi az már teljesen tiszta a 2 nagyobb az még egy kicsit sebes.

Előzmény: index27 (853)
mézesmackó Creative Commons License 2010.06.20 0 0 857

ha mész vacsizni csak hig leves levét szerintem

nem valami romantikus a csuklás böffögés feszengés és rohanás a róka után a mosdóba.,..

 

meg max. krumplipüré magában....

 

 

neked pesten volt a műtét?

 

tegnap olyan finomat ettem h el nem tudom mondani.. szalonnasütés.... paradicsom hagyma szalonna zsiroscseppegett kenyér... három év után

asszem gordonramsey ilyet nem tudott volna csinálni.

és lement.. nem hánytam... pedig hetek óta vagy hónapok? még a folyadék is beakad

Előzmény: FulaMariann (855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!