Keresés

Részletes keresés

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.05.21 0 0 6985
Nálam volt hogy 1 hónapig nem kaptak szénát meg lucernaszénát se,mert egyszerüen nem tudtam szerezni.És nem volt semmi gondjuk.Legfeljebb többet ettek...:)))
Előzmény: nddori (6984)
nddori Creative Commons License 2010.05.21 0 0 6984
De honnan szüljek nekik lucernaszénát? Tudom, hogy nem jó nekik, de túl fogják élni még 4 napig, tegnap lett lekaszálva.
Amúgy meg voltam nagyüzemben, ott meg csak tápot kapnak...
Előzmény: tooommm0013 (6983)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 6983
És ilyenkor a rost igényüket miből fedezik? Ez a kárukra válhat.
Előzmény: nddori (6980)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 6982

Még az esők előtt vágtam egy kicsit, ami szépen, bár lassan ki is száradt. Most azt adom, ha nagyon esik és nincs kedvem vágni. De fogytán.

Hogy el fog öregedni? Szerintem már nem. A kertben van ahol 150 cm magas és vastag. Tehénnek jó lenne, de nyúlnak?!

Majd a 2. kaszálás. Ha lesz.

Hétvégén akár jó is lehetne az idő, de vizes minden és épp most is eső készül. Már azon gondolkodom, hogy szárítóállványokat kellene csinálni.

Előzmény: Purcsimanó (6981)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.21 0 0 6981
Ki hogy áll a széna betakarítással?Sajnos mi még sehogy....eddig állandóan esett az eső és nem kaszáltunk.A fű viszont el fog öregedni....most már igazán jöhetne jó idő legalább annyira meleg, hogy lehessen betakarítani egy kis télire valót!!!
nddori Creative Commons License 2010.05.21 0 0 6980
Sajnos most nincsen szénám semmilyen, úgyhogy azt most nem kapnak. Volt még 10 bála lucernám, de kicsit penészes lett a tél folyamán és kivágtam az egészet a fenébe... Adtam nekik rétiszénát, ezzel egyidőben lett néhány megbetegedés, nem tudom volt-e összefüggés, de több tenyésztő is mondta, hogy csak jó minőségű lucernát etessek. Úgyhogy most várunk...
Előzmény: nddori (6979)
nddori Creative Commons License 2010.05.21 0 0 6979
Én többféle tápot adtam már nekik, most egy speciálisan óriás nyulaknak való tápot kapnak, amit a Nyírségben gyártanak és azt mondják csak Pesten árulnak. Mi egyenesen az üzemből hozzuk, így olcsóbb sokkal, meg útba is esik.
Szeretik a nyulak nagyon, de vigyázni kell vele, mert nagyon nyomja őket. 4-5 hónapos kortól a tenyésznövendékeknek, bakoknak csak 30%-ban szabad adni. Mellette zabot és árpát kapnak. Ez változó, honnan van nekem, van mikor a tápostól, van, mikor a lovastanyáról....nyúlért kapok árpát, zabot és lucernaszénát.
Zöldet nem igen etetek, ezt már meséltem régebben, hogy miért.
Előzmény: krezidiesel (6975)
nddori Creative Commons License 2010.05.21 0 0 6978
Ha nem volt még felbontva, szerintem jó lehet még. Bajuk biztos nem lesz tőle, max nem használ semmit.
Előzmény: G.Zoli (6973)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.21 0 0 6977
Én ha tápot etetek akkor általában bábolnait.....nálunk az a legolcsóbb , árpát búzát néhány szem kukoricát kapnak a nyuszik és lucernát....néha kapnak frissen kaszálva de legtöbbször másnap adom nekik.A füvet viszont frissen kaszálva kapják ,mert fonnyadva már nem eszik meg csak maguk alá tapossák....harmatos vagy vizes füvet nem adok nekik...lehet,hogy nem lenne belőle gond,de nem kísérletezek ,ami bevált azon nem változtatok a bizonytalanra:))))
Előzmény: krezidiesel (6975)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.05.21 0 0 6976
Én purina tápot etetek.Egyszer próbáltam bábolnait,de azt nem ették a nyulak,hogy miért nem tudom.A zabról nem halottam ilyet,de én még trikitálét is etetek.A lucernát én meg frissen is adok.soha nem volt bajuk a nyulaknak.Jó nem egy öllel kapnak.1-1 marék nyulanként.És más füvet is kapnak frissen.És ha az ember ki rakja legelni,ugyan ugy friss zöldet eszik.Szóval hülyeség szerintem ez a fonnyasztásos dolog.3 éve tartok intenziven nyulakat,előtte néha néha hizlalásra meg husvétkor volt,De mindig igy etettem soha nem volt gondom.Ritkán pusztul el nálam nyúl.Legalább is felnőtt nyúl.A picik más tészták....
Előzmény: krezidiesel (6975)
krezidiesel Creative Commons License 2010.05.21 0 0 6975

Hamár igy szóba kerültek a tápok...

Milyen tápot használtok (név szerint) melyik jobb , melyiket nem ajánljátok, mik a tapasztalatok?

Zabról azt olvastam, hopgy a hazai sokszor valami gombával fertőzött.

Mifelénk nem is igen kapni...

Etettek-e zabot és tudtok-e jó beszerzési forrást?

Zöld lucernát mennyi ideig fonnyasszam mielőtt a nyusziknak adom?

Előzmény: nddori (6955)
Isssti84 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 6974
0,5 ml kell nyulanként én úgy tudom vagyis úgy adtam a nagy nyulaknak és ha hűtőben volt a szérum akkor szerintem nyugodtan beadhatod, végül is csak kis döglött vírus meg fiz. só megy beléjük ha romlott... ha nem romlott akkor meg gyengített kórokozó plusz a só oldat.
Előzmény: G.Zoli (6973)
G.Zoli Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6973
sziasztok
Lejárt a myxovac oltóanyagom 15 napja. Beadhatom még szerintetek? mennyit is kell egy nyúlnak adni belőle 1 ml?
joci92 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6972
Nekem is az első lesz.Remélem sikerülni is fog.Mondjuk nyulam is csak 2 hónapja van.
konaking Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6971
Nagy nehezen én is tudtam szerezni pestorint, én a hátán a bőre alá adtam, remélem így is jó lesz. Életem első nyúl oltása volt.

Előzmény: nddori (6967)
förike Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6970
Köszönöm!Sokáig könyörögtem érte!KB 1 hétig!:=) Nagyon meg tetszett!
Előzmény: nddori (6968)
joci92 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6969
Köszi!
nddori Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6968
Szép ez a fehér nyuszi.
Előzmény: förike (6965)
nddori Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6967
A pestorint a nyakánál kell bőr alá adni :)
Előzmény: Rencsa-baba (6963)
förike Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6966
Amin a fehér van az a kép 3 napos!
Előzmény: förike (6965)
förike Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6965
Jó estét mindenkinek!Este 8-kor földöntúli boldogságban részesültem!Első=Nem hat kicsi van a fészekben hanem 8!Második=Egy barátomtól kaptam egy Magyar Óriás fehér 5 hónapos nőstényt!!!És az 5 hónapos bakom!Szerintem nincs különbség, azon kívül hogy más a színük!
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6964
Nem volt nagy a létszám.6-an voltak.Eddig semmi gond nem volt.És most kezd a többi kijárni enni.Tápot kapnak a nyulaim és keverve.Zab,táp,és kevés kukorica(mert a sok az a májuknak nem jó)Ezenkivül minden nap kapnak zöldet,hetente száraz kenyeret.Szénát vagy lucernaszénát,mikor mi van.Nyalósót is kapnak időnként ha tudok venni.Meg alapból el vannak kényeztetve..:)))
Előzmény: Zolivitéz (6951)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6963
Attól függ milyen oltás.A myxovacot izomba vagyis a combjába adják.Ugy tudom a pestorint nyakba,(de ezt biztosra nem tudom,mert ilyet nem szoktam oltani)Más betegségnél,meg a doki meg mondja.
Előzmény: joci92 (6962)
joci92 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6962

Heló mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem.A nyulaknak az oltást hova szokták oltani?Nyakához?Lábához?Vagy merre?

vincze77 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6961
Az anyanyulammal én táp,árpa,zab keveréket etetek a zöldön kívül szerintem így jó! Holnap lesznek egy hetesek a kisnyuszkóim kb.9-en vannak,1 pusztult el nem igazán tudom hogyan! Amúgy egy kérdés mitől fognak szerintetek a kisnyulak leggyorsabban nőni a tápon kívül persze! A kukoricától úgy tudom csak zsírosodnak!
nddori Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6960
Nekem nincsenek , nem is lesznek rácson a nyulaim, ezt olvastam. De nem a telipadlón van a hangsúly, hanem azon, hogy szalma van-e alattuk.
Előzmény: Zolivitéz (6959)
Zolivitéz Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6959

Hát, ez mind igaz.

De a rácson tartáson megakadt a szemem, mivel az enyémek azon vannak tartva(már nem sokáig), én úgy tapasztaltam, hogy sokkal gyorsabban nőlnek a telitalpas ketrecekben, én is most akarom bedeszkázni a ketreceket.

Előzmény: nddori (6957)
nddori Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6958
Szóval attól, hogy óriás még nem biztos, hogy megnő 9-10 kilóra, bármit is etessünk vele. Első lépés, hogy a felmenői 9-10 kilósak legyenek, jó alomból származzon és aztán lehet etetni.... :)
Előzmény: nddori (6957)
nddori Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6957
Biztosan kell nekik jó kaja is hozzá! a fűtől biztosan nem fognak olyan gyorsan nőni, mintha táppal etetnéd őket. Olyat is olvastam, hogy ahol mélyalmon vannak a nyulak még ott is picit lassabban nőnek, mint amik rácson vannak, mert eszik maguk alól a szalmát és akkor nyilván tápból kevesebbet esznek.
Én is majdnem elszúrtam 2 kosorrúmat azzal, hogy intenzív tápot adtam nekik és ehhez még egy "gyorsan növő" genetika is társult... Hatalmasak lettek, 4 hónaposan 5 kg felettiek, viszont izomzat nem sok volt...szerencsére még idejében "kapcsoltam" mentek kifutóba, több árpát, kevesebb tápot kaptak , aztán kikupálódtak szépen.
Szerintem meg kell találni a megfelelő arányt a szemes takarmány és a táp között, ami a nyuszik életkorától és adottságaitól függően változik.
Nem tudom a szülők mekkorák voltak,nekem még nem volt 10 kilós nyulam, látni már láttam, de azok sem azért voltak akkorák, mert szét voltak hízva.
Előzmény: tooommm0013 (6956)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6956

Most az óriásokon látom hogy megtorpantak a növésben és arra gondoltam, hogy talán gynge nekik a kaja? Gondolom ahhoz hogy 9-10 kilóra nőjön kevés a genetika, jó kaja is kell.

A másik dolog viszont, hogy a tenyészállatnak szánt nyulakat 3 hónapos koruktól mindig "sovány" kaján tartottam, hogy ne nőljenek ész nélkül. Oda nem csak testméret kell, hanem szervezeti szilárdság is.

Ezért most nem tudom mit tegyek.

Most valahogy az egész állomány nem úgy nől ahogy kellene. 11 hetesek és 1,6-1,7 kilósak a nagyobb anya kölykei a rex anya kölykei viszont csak 1.3 körül. Gondolom azért, mert alig esznek abrakot, mert a fű a favorit és mivel van bőven ráadásul ingyen kapnak is bőven. Még az esőbe is füvet vágni jártam.... Próbáltam szénát adni, de az idősebbek (anyák, bak, tenyésznövendékek) nem is ették csak kikaparták a lucernaszénát is. Csak a zöld.

El vannak kényeztetve. De ahogy a jó bükkönyös jó vegyes réti füvet ezek nyomják befelé... Azt sem tudom hova fér beléjük?! Ha a fűnyíró így tudna tömöríteni, akkor nem is kellene  üríteni a fűgyűjtőt vágás közben.

Előzmény: nddori (6955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!