Keresés

Részletes keresés

ripper13 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 11594
sziasztok,

17 vagyok, most szeretnék elkezdeni lencsézni. suliban meg utána sportoláskor stb hordanám, de amikor már hazaérek és nem megyek sehova, akkor kivenném és szemüvegben lennék.

Voltam is hétfőn a Visionben (ott csináltattam a szemüvegemet is, közel van, és szimpatikusak, mindent elmagyaráznak részletesen, tudom, hogy éppen mit csinálnak), méricskéltek meg minden, mondták, hogy lehet. a két szemem között van -0.25D különbség, de a próbakeretben ezt nem érzékeltem az 1.0-s vízusnál sem, így úgy döntöttünk, hogy azonos lencséim lesznek (B/J). a B&L PureVision Toric mellett döntöttünk. D -2.0 mindkettő, án mivel -1-es cylinderre lenne szükségem, de kl. meg csak -0.75el meg -1.25-el van, ezért megnéztük mindkettővel, milyen lenne. -0.75ös próbakerettel az 1.0-hoz kicsit hunyorogni kellett, míg a -1.25-öt ugyanolyannak éreztem, mint a -1.et, így megegyeztünk, hogy a próbalencse -0.75ös cylinderrel lesz, míg a végleges -1.25ös. 8.7es gröbület mindkettő.

Ma voltam a lencsékért meg betanításon. A jobb szemembe második próbára bement, (az elsőre is, csak nem vártam meg, mígfelúszik és lejött) nem volt nagyobb gond, és fél perc könnyezés után tökéletesen élesen láttam, illetve az alatt az 1 óra alatt, amíg járkálnom kellett benne meg vártam a szemvizsgálatra, semmi gond nem volt vele - egészen picit bök néhol a szélénél, de ezt csak akkor érzem, ha tudatosan arra figyelek, amúgy egyáltalán nem - egyszóval fantasztikus, kényelmes, mintha újjászülettem volna.

De a bal szemembe nem ment ilyen könnyen (ezt is jobb kézzel próbáltam), úgy 5-6.-ra ment bele, de nagyon szúrt meg minden, nem használt a könnyezés sem - így hamar meg is tanultam kivenni a lecsét. :)-, a gond pedig az volt, hogy a próbálkozások közben kifordult a lencse. sebaj, visszafordít, próbálkozik, fentvan, hasonló élmény, mint a jobbnál, pici kis bökdösés néha néha, de csak ha odafigyelek, akkor érzem.

szóval tökéletes volt elsőre, a kis bökdösést meg valami olyasmihez hasonlítanám, mint amikor az új cipő egy egész picit nyom addig, amíg meg nem szokja az ember. a szemvizsgálaton az 1.0-hoz picit hunyorogni kellett, ez a csak -0.75ös cylinder miatt van. ám azzal a kis eszközzel az lett megállapítva, hogy a bal szemem hámrétegét egész picit összekarcoltam, amikor próbálkoztam, meg rosszul raktam be. idézem a papírról:

"b.0. cornea területén betételkor keletkező sok apró, festődő karc"

a lencsét ezután ki kellett vennem, ez gond nélkül ment, aztán megnézték anélkül, és mondták, hogy ez pár nap alatt rendbejön, jöjjek vissza kontrollra csütörtökön, és ha minden ok, akkor mehet a szoktatás.

de eléggé parázom, nagyon szeretnék kl.-t (montizom, és emiatt nagyon kell meg nem is szeretem a szemüveget annyira), és nem tudom, hogy ez a hámréteskarcolódás mennyire komoly dolog, van e félnivalóm, vagy simán rendbejön és mehet a kl.?

illetve még egy kérdés: a szemorvos ("sztk"-s) a szemvizsgálatkor ezt írta:
2/-2.25D cyl. ax 90° -1D PD 31+32.

a visionben most ezt kaptam szemüvegre:

-3.25/-3.25 cyl -1.25 ax 180 PD 31+32

míg kl.re ugye -2/-2 ax 90 -0.75D(próbalencsénél)/-1.25D(végleges).

a két vizsgálat PD-i megyeznek, de dioptriában meg szerintem komoly különbség van. mégis mindkét alkalommal, amikor a próbakeretet felírták, 1.0 volt a vízusom. tehát akkor most nekem "hányas" a szemem? vagy a cylinder miatt ezt nehéz meghatározni, és a PD a mérvadó?

válaszotokat köszönöm,
Dávid
McLaca Creative Commons License 2008.03.01 0 0 11593

Szóval beindultatok! :)

 

Üdv!

Előzmény: Reider Optika (11592)
Reider Optika Creative Commons License 2008.02.29 0 0 11592
Rendelj a lencseonline.hu-ról!
Megbízhatóak vagyunk:-)
_MrB_ Creative Commons License 2008.02.29 0 0 11591
Namost, akkor irány egy kontaktológus, aki majd megnézi a szemed, hogy egyáltalán használhatsz-e lencsét, meg milyent. Onnét az alapok meglesznek. Ő ajánlani is fog, meg próbára illeszteni is. Szerintem igy kéne kezdened.
Szemész nem feltélten rossz megoldás, de sokuk "csak" szemész, és nem értenek a KL illesztéshez, mivel szemész és nem kontaktológus.
Előzmény: ivcsi86 (11590)
ivcsi86 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 11590
sziasztok!
abban kérném a segitségeteket,h még soha nem hordtam lencsét,de most a sportolás miatt (foci) muszáj lesz. gözöm sincs mit kell nézni vagy mi merre.
ti meik lencsét ajánlanátok (gondolom az 1naposak jönnek szóba),meg hát az ár is jó ha kedvező...
elöre is kösze a segitséget.
lagunásfókusz Creative Commons License 2008.02.28 0 0 11589
Keressétek Debrecenben a Vojth Leventéné Optometrista-Kontaktológust. Az egyik legjobb szakember mondhatom bátran, hogy az országban. Hajó u. 4.
GatitaCaramelo Creative Commons License 2008.02.28 0 0 11588
OK, köszi. Akkor megkockáztatom. =)
sammakko Creative Commons License 2008.02.28 0 0 11587
Onnan nem, de lencsebolt.hu-ról már igen, és az teljesen rendben volt.
Előzmény: GatitaCaramelo (11586)
GatitaCaramelo Creative Commons License 2008.02.27 0 0 11586

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy valaki rendelt már a lens.hu oldalról? Biztos hogy nem vágnak át, és valódi minőségű lencséket árulnak? Csak mert nem nagyon bízok az ilyen internetes rendelésekben...

Köszi a választ,

 

Kriszta

McLaca Creative Commons License 2008.02.24 0 0 11585

Ha ennyire könnyen elcsúszik, szerintem laza. Bár 8.6-os görbületnél ez eléggé valószínűtlen, de mégsem lehetetlen.

 

Üdv!

Előzmény: g0rilla (11584)
g0rilla Creative Commons License 2008.02.24 0 0 11584
Pislogással nem szűnik meg... Egy nagyon rövid ideig jobb (kevesebb mint egy másodperc), de utána így kimozog, kicsúszik, feltolódik ez az elkent kép. Gondolom amikor a helyére megy a lencse.
Persze lehet, hogy száraz a szemem (visionexpress-nél azt mondták h szerinte nem..), mert amikor fölfelé, vagy a fölső sarokba nézek, akkor nagyon hamar elkezd lecsúszni, nem is bírok ki fölső sarokba nézéssel 1 másodpercnyit se.

Lehet hogy mégsem kellett volna megvennem a félévi adagot... Bíztam benne, hogy csak a próbalencse volt a hibás, mert hiszen csak az egyik szemnél van az elkent szellemkép... Mondjuk van a másiknál is, ha nagyon a belső oldalra nézek (gondolom ilyenkor a lencse szélén át nézek)...

Van még ilyenkor esély, hogy a megmaradt 5 hónapnyi lencsémet kicserélik másik márkára? Hogy szokás? Vagy a bontott doboz már biztos bukta?
Előzmény: _MrB_ (11583)
_MrB_ Creative Commons License 2008.02.23 0 0 11583
Pislogásra változik? Mert akkor első körben vegyél műkönnyet (itt sokfélét használunk, ajánlottunk, emberfüggő mindenképpen, azon felül pénztárca és elérhetőség kérdése, neked melyik lesz jobb) és próbáld ki hogy azt használva is ilyen-e.

Nekem akkor marad elmosódott perem a dolok körül, fényudvar a fényforrás körül, mikor száraz a szemem. Biofinitys időszak óta ez szinte mexünt.
Előzmény: g0rilla (11580)
g0rilla Creative Commons License 2008.02.23 0 0 11582
felirat (na végre felfogtam hogy kell)
g0rilla Creative Commons License 2008.02.23 0 0 11581
Bocsi a kép lemaradt :)
g0rilla Creative Commons License 2008.02.23 0 0 11580
Csináltam egy képet, mert nem tudtam valami jól elmagyarázni :D
Sajnos nem vagyok profi a képszerkesztésben, de nagyjából valami ilyesmit látok a bal szemmel (jobb takarva). Éles képből kikendődik egy ilyen izé.
g0rilla Creative Commons License 2008.02.23 0 0 11579
Már a második lencsénél van ugyanez. És most is az erősebb lencsénél... Nem lehet, hogy a nagy dioptriásat nem tudják olyan jóra csinálni? Vagy nincs ilyen különbség?
Előzmény: Reider Optika (11577)
_MrB_ Creative Commons License 2008.02.22 0 0 11578
nejnek is, meg nekem is 3-3 hónapnyi. 12 lencse, de 4féle dioptriával ~ :D
Meg nemtudom. Kéne valami napszem a Polarglare helyett-mellé (ami necces lesz), mert az már kissé viharvert szegény. Mindezt occsóért ~ : /
Előzmény: Reider Optika (11577)
Reider Optika Creative Commons License 2008.02.22 0 0 11577
g0rilla: Szerintem az a lencse rossz.

_MrB_: Gyere! Mennyi kell?
g0rilla Creative Commons License 2008.02.21 0 0 11576
Nem, én úgy értem, hogy fél szemmel nézve jelenik meg ez az elkenődött kép. Tehát letakarom a jobb szemem akkor ott az éles kép is, de a fényes, rikító tárgyak mellett van egy ilyen szellemkép is. Például az esti utcai lámpáknál. És ha átteszem a másik szememre ezt a lencsét, akkor a hiba is átkerül. A gyengébb lencsénél pedig nincs ilyen hiba, bármelyik szememre is teszem.
Tehát valami különbség van a lencsék között... nem tudom mi lehet a háttérben
macimoci Creative Commons License 2008.02.21 0 0 11575
Nagyon hasonlit a problémád ahhoz, amit én már átéltem.

Igaz előszőr egy évig félrekezeltek autó-immun betegséggel de a végén kiderült, hogy csak szemizom renyheségem volt. Amit egy 5 perces műtéttel helyre hoztak. Minden esetre menj el egy tapasztalt , megbízható szemorvoshoz! De addíg is amikor az említett jelenséget tapasztalod, próbáld meg felváltva letakarni a szemeidet. Valószímű, hogy amit szellemképnek vélsz, az a rosszabbik szemed képe, ami most azért feltünő, mert a lencsével élesebb kontúrokat látsz. Ha a váltva takarással ugráló képet látsz, akkor szinte biztos, hogy erről van szó.
Előzmény: g0rilla (11574)
g0rilla Creative Commons License 2008.02.21 0 0 11574
Sziasztok!

1 hónapja kezdtem lencsézni VisionExpressnél. Elég rossz a szemem, jobb -4,5; bal -6 dioptriát igényel.
B&L PureVision havilencsét választottam.
Viszonylag élesen látok vele, de a bal (rosszabb) szememnél még az éles kép mellett bónuszként megjelenik kicsit jobbra fölfelé egy tompa homályosabb fátyolosabb változat ugyanarról. Ez persze főleg a kontrasztos helyeknél szembetűnő pl egy fényes toll, tv képernyő széle vagy mondjuk fekete alapon fehér betűk.
Ez egy pislantással a másodperc törtrészéig helyre áll, de aztán újra kibújik a rendes éles képből ez a kenődött fátyolos vmi. A másik (kisebb diopriájú) lencsénél nincs ilyen gond, ott csak akkor látok ilyet, ha nagyon a szemöldökeim közti irányba nézek. Gondolom ilyenkor elcsúszik kicsit, és a szélével nézek. Egyébként a bal (rossz) szememnél is csökken ez a gond, ha kifelé nézek (ballal balra).
Gondolkodtam kipróbálom, mi van ha megcserélem a két lencsét. Hát az történik, hogy ez a furcsaság is átkerül a másik szememre a lencsével együtt. A kép persze nem éles mert elég nagy a 2 szemem közti különbség, de ez a probléma nem a kép élességéről szól, hanem egy ilyen külön szellemkép szerű vmiről, ami pedig átkerült a másik szemre.

A VisionExpressnél se tudtak mit mondani, azt mondta, hogy középen van a lencse és nem is száraz. Másik ötlete a cilinderhiány volt, de korábban a szemvizsgálatnál, amikor a cserélhető lencsés vizsgáló keretben cserélgette a lencséket, az lett az eredmény, hogy kicsit rosszabbul is látok, ha cilinder van a lencsén.
Ezért gondoltam kontaktlencsehiba, hiszen csak az egyik lencsénél van... Ígyhát meg is vettem a lencséket. (Eddig a próbalencséről írtam.)

Most az a gondom, hogy ugyanígy jelentkezik ez a gond az újjal is...
Lehet, hogy -6 -os dioptriával már nem tudnak olyan jó minőséget csinálni, és ez a dolog a dioptriával jár?

Kezdő vagyok a témában, ilyenkor mit szokás tenni? Van esély rá, hogy kicserélik nekem a megvett többi lencsémet valami más márkára? Mert az a gond, hogy 6 pár lencsét kellett most vennem, mert különböző a dioptriám... Vagy ezt már tuti hogy buktam és fél évig így kell néznem? Ez árthat a szemnek?

Még egy kérdés: Nagyon fölfelé, vagy a sarokba csak rövid ideig tudok nézni, mert csúszni kezd lefelé. Ez mindenkinél így van?

Köszi szépen és bocsi, hogy ilyen hosszú lett :)
_MrB_ Creative Commons License 2008.02.21 0 0 11573
Szia, legkésőbb március 15 elötti péntek környékén dokkolunk nálatok lencsékért, miegymásért.
Előzmény: Reider Optika (11572)
Reider Optika Creative Commons License 2008.02.21 0 0 11572
ultrasilk 55: Olyannal, amit a kontaktológus felír.

CooperVision: Gáborom, ezzel vitatkozni vagyok kénytelen. A kontaktlencse cirka olyan inaktív kémiailag, mint egy orvosi szike pengéje. Amire szintén felírnak egy expiry date-t. Ugye nem logikius, hogy annak a lejárta után nem éles? Nem hát! De a sterilitását az expiry date-ig őrzi meg, illetve biztonsági ráhagyással fene tudja, meddig. Azután újrasterilezve ugyanúgy használható.
Nos, képzeljük el, hogy előveszünk egy kontaktlencsét, viseljük egy napig, megpucoljuk, beletesszük a szuper oldatba, ami fertőtlenít, nedvesít, kutyát sétáltat és főz, ezt cseréljük rajta havonta, bent van sötétben UV-fénytől távol, nos akkor mi a fene történik ezzel a lencsével?
Hát ugyanúgy semmi, mint a gyári bliszterben foszfát vagy borát bufferelt sima sóoldatban.
Ja, hogy a gyártó nem vállal felelősséget? Na ja, az a kibontás pillanatáig szól. Nincs ezzel semmi gond.

k2k: Amikor a kontaktológusod megnézi biomikroszkóppal (réslámpa) és azt mondja, "most".

kutyus213: AirOptix Individual, ez 3 hónapos. szilikon-hidrogél és 2 darab kerül 22000 Forintba.

szijamiau: Szerintem egy rendes szemvizsgálatra volna szükséged. Fél dioptria eltérés 5-6 prizmadioptriát indukálhat.
szijamijau Creative Commons License 2008.02.20 0 0 11571

Hello!

Egy optikus véleményét szeretném kikérni. A következő a helyzet:

Mindkét szemem rossz, távolra nem látok. -1-es kontaktlencsét hordok, mellette van egy ugyancsak -1es szemüvegem - általában otthoni használatra. Egy idő után észrevettem, hogy nekem lencsével sem tökéletes a látásom, így elmentem a szemészetre, gondoltam, hátha tovább romlott a szemem - ez idén januárban volt. A szemész megállapította, hogy a szemem ugyanúgy -1es, nem érti, miért nem látok. Ez sztk-ban volt, nekem kellett rávezetni, hogy vmit találjunk már ki, mert tényleg nem jól látok, úgy érzem, mintha "visszabutulna" a szemem. Nagy nehezen kiderült, hogy rejtett kancsalságom van. Ez úgy történt, h elém tettek egy lapot, rajta egy számegyenes, középen egy felfelé mutató nyíl. Ezt kellett néznem, és megmondani, hogy a nyíl merre tér ki, és mennyivel (normális esetben nem tér ki). Nekem majdnem leugrott a nyíl a lapról! Szóval megállapította, h szemrendező szemüvegre van szükségem. Sajnos, ezt még nem csináltattam meg, itt tart az ügy. És most jön a fordulat! A múlt hétem egy este mentem a fürdőbe kivenni a lencsét, kezemben a szemüveg. Véletlenül elfeledkeztem magamról és feltettem a szemüveget úgy, h még a lencse is bent volt. Kitisztult a világ! Mindent kristálytisztán láttam! Sokkal élesebben, mint csak lencsével, v csak szemüveggel. Ennek mi a magyarázata?

Köszi előre is!

Üdv: SzM

CooperVision Creative Commons License 2008.02.20 0 0 11570

McLaca: Nem tudom, hogy mi maradt ki a válaszomból, de természetesen igazad van: Az Aspirin és a Kontaktlencse között ÓRIÁSI különbség van. Az egyik pl. 'külsőleg', a másik 'belsőleg'....A LÉNYEG a felbontástól számított szavatosság/minőség megőrzés volt.....az Aspirin új generációja a 'protect' pedig filmtabletta....:-)

 

Üdv,

DG

Előzmény: McLaca (11568)
k2k Creative Commons License 2008.02.20 0 0 11569

Nátha esetén tudom,hogy nem lehet lencsézni.

És mikor lehet újra?

Ha mondjuk már 2 napig kutya bajom?

McLaca Creative Commons License 2008.02.20 0 0 11568

Épp csak a lényeg maradt ki a válaszodból... :)

 

Apropó Aspirin: ha kiszeded a levélből, akkor ki lesz onnan szedve. Az ASS nem filmtabletta, nem reagál a fényre, akár a konyhaasztal közepén is hagyhatod (ha nincs párában), és eláll a lejárati ideje végéig. Tehát minden tekintetben VAN különbség az acetilszalicilsav és a szilikon-hidrogél között. Jó nagy.

 

Üdv!

Előzmény: CooperVision (11566)
CooperVision Creative Commons License 2008.02.19 0 0 11567

KUTYUS

 

Évesben viszonylag sokfélét találsz....haviban talán kettőt.....esetleg CooperVision termék?.....:-)

 

DG

Előzmény: kutyus213 (11562)
CooperVision Creative Commons License 2008.02.19 0 0 11566

Sziasztok!

 

Erre már válaszolnom kell nekem is....:-)

 

Tehát: Minden lencsének van lejárati (szavatossági ideje) - FELBONTÁSIG!.....utána a gyártó által meghatározott ideig használható (akár szemben, akár tokban)......

 

...mi a különbség egy kibontott (levélből kiszedett) Aspirin alufóliában, hűtőben tartása és egy kontaktlencse tokban, ápolóban, pincében tartása között?......SEMMI.....mindkettő helytelen, ráadásul egy 'nem kívánt esemény'-kor a gyártó felelősséget sem vállal, ha nem előírás szerint járt el a kontaktlencse viselője.....

 

Üdv,

DG

Előzmény: davi2x0 (11512)
_MrB_ Creative Commons License 2008.02.19 0 0 11565
Pedig olyannal. ~ : (
Előzmény: ultrasilk 55 (11564)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!