Keresés

Részletes keresés

Teaway Creative Commons License 2007.11.11 0 0 94
Ez vmi vicc??
Azt a könyvet ásd el jó mélyre, vagy tedd bele a kerítésalapba...
Előzmény: Bocoka (88)
kentaura Creative Commons License 2007.11.11 0 0 93

A pillér alá 120*120 cm-es 30 cm mély, a szimpla fal alá 40 cm széles 20 cm mély (ezt olvastam egy könyvbe)

 

És az milyen könyv volt? Andersen meséi? Vagy hogyan építkezzünk afrikában? Minimum 80 cm mély alap kell magyarországon a fagyhatár miatt! Vagy azt csinálod, hogy a 38/38-as pillérek alá csinálsz kb 50/50 pontalapot és a tetején készítesz minimum 15 cm kavicstöltésen, vagy 5-10 cm nem lépésálló PS habon 30/30 talpgerendát, amiről a felfalazást indítod, vagy végigmenően készítesz sávalapot, mondjuk 30 cm szélességben, 80 cm mélységben és a pilléreknél kiszélesíted 50 cm-re.

Előzmény: Bocoka (88)
NeomatiK Creative Commons License 2007.11.11 0 0 92

Rosszul írtam

2,4m-nél nem érne össze, csak 1,2m vagy annál kisebb pillérkiosztásnál.

Előzmény: NeomatiK (91)
NeomatiK Creative Commons License 2007.11.11 0 0 91

A szomszédhoz nem lóghat át a kerítésed. Elméletileg még a föld alatt sem az alapja. Meg kellene vele egyezned és írásban rögzíteni, hogy hozzájárul ehhez.

 

Ez a pilléres dolog nem világos számomra. 2-3 méterenként lenne egy 40*40cm-es pilléred, aminek 120*120 cm-es alapot kéne csinálni 30cm mélyen? Nem elírás az a 120*120cm? Így bizony összeérne a pillérek alapja 2,4 m vagy annál kisebb pillérkiosztásnál. Nem mellékesen rengeteg beton kéne bele.

Előzmény: Bocoka (88)
konaking Creative Commons License 2007.11.11 0 0 90
Szerintem rossz könyvet olvastál, ház alapjának nem kell kilógni 40 cm-t, nálam is hasonló kerítés lesz, az alappal lemegyek fagyhatárig, de 5-10 cm-nél többet nem fog kilógni alóla.

Előzmény: Bocoka (88)
_lala_ Creative Commons License 2007.11.11 0 0 89
Utcafronti kerítés alapból engedélyköteles, kivéve ha valami csoda folytán a helyi önkormányzat rendeletileg engedélymentessé tette.
És egyáltalán nem biztos, hogy egy nem átlátható kerítés belefér a helyi szabályokba...
Előzmény: ncc1701 (86)
Bocoka Creative Commons License 2007.11.10 0 0 88
Sziasztok,

én egy 50 cm magas egyszeres (12.5 cm) szélességű bontott tégla lábazatú 120 cm-es akáclécekkel kirakott kerítést (össz 170 cm magas) szeretnék 2-3 -m-enként 40cm *40 cm-es téglapillérrekkel. Kérdésem milyen beton alapozás szükséges ehhez. pl. A pillér alá 120*120 cm-es 30 cm mély, a szimpla fal alá 40 cm széles 20 cm mély (ezt olvastam egy könyvbe) , akkor mégse kell lemenni a fagyhatárig? És persze ha a kerítés a határon van. És hogy lóghat ki körben 40 cm -el a betonozás, hiszen egyik oldalon az már a szomszéd telke?
Teaway Creative Commons License 2007.11.10 0 0 87
Nem mindenhol.
Érdemes a helyi épitésügyi hivatalban érdeklődni.
Előzmény: ncc1701 (86)
ncc1701 Creative Commons License 2007.11.10 0 0 86
Beláthatatlan kerítés úgy tudom, engedély köteles.
Előzmény: kerteske (84)
Teaway Creative Commons License 2007.11.10 0 0 85
Elemes betonkerítés nem jöhet szóba?
Előzmény: kerteske (84)
kerteske Creative Commons License 2007.11.09 0 0 84
Sziasztok!
A régi utcai zártszelvényből készült kerítésünket szeretnénk felújítani úgy hogy ne lehessen belátni rajta. Először téglakerítésre gondoltunk, mert van egy csomó bontott téglánk. Később kiderült, hogy ahhoz nem elég mély és vastag az alap.
Most más megoldást keresünk!?? A fa tömör kerítés iszonyú drága, pedig gyönyörű lenne. A sövény sem jöhet szóba mert járda van mellette. Találtam műsövényt is de az elég furán nézhet ki. Most ott tartunk, hogy trapézlemezből készítjük el a kerítésbetéteket.
Ha van valakinek jó ötlete, esetleg tud valamilyen szép megoldást a trapézlemez helyett, vagy trapézlemezből, nagyon megköszönném a hozzászólását.
Előre is köszi! kerteske
Teaway Creative Commons License 2007.09.09 0 0 81
Én kis nyeregtető-szerű fémsapkát hegesztettem rá.
Igaz, csak 8 db kellett.
Előzmény: NeomatiK (76)
r0226 Creative Commons License 2007.09.09 0 0 80
Szilóval beragasztod.
Gyuri
Előzmény: NeomatiK (78)
nagy ivó Creative Commons License 2007.09.09 0 0 79
Ha légmentesen lezárod, szerintem a pára bennt marad és belülről korrodálja a vasat. Tartósabb a horganyzott cső. Találtam a neten műanyagból kerítés oszlopot kör és négyzet keresztmetszettel.
Előzmény: NeomatiK (78)
NeomatiK Creative Commons License 2007.09.09 0 0 78
Tudom, de az nem valami szép. És talán nem is zár lég(pára)mentesen.
Előzmény: nagy ivó (77)
nagy ivó Creative Commons License 2007.09.09 0 0 77
Lehet hozzá kapni megfelelő méretű műanyagdugót
Előzmény: NeomatiK (76)
NeomatiK Creative Commons License 2007.09.09 0 0 76

Sziasztok!

 

Van valami ötletetek, hogyan lehetne egy kerítésoszlopnak szánt pl 40x40-es zártszelvény tetejét egyszerűen, gyorsan, olcsón és ízlésesen befedni?

 

40db oszlopvéget behegeszteni nagyon macerás.

 

Teaway Creative Commons License 2007.09.08 0 0 73
Vascsövet érdemes betonba tenni, a sima földben korrodálni fog.

Bőven elég a 20-30 cm-es átmérőjű lyuk a földben.
Előzmény: puntooo (71)
NeomatiK Creative Commons License 2007.07.23 0 0 72

Szerintem jobb lenne lebetonozni, különben csálén fognak állni az oszlopok. Nem tudnád pont függőlegesen leütni, de ha mégis, akkor előbb-utóbb kimozogna. Lehet kölcsönözni direkt ilyen kerítésoszlophoz talajfúrót. 80 cm mélyre fúr (de lehet mélyebbre is) 30-50cm átmérőben. Azt hiszem egy napra 10000 alatt van a kölcsönzési díja.

Ahogy eddig elnéztem, oszloponak 40*40-es zártszelvény elég 3mm falvastagsággal. Hosszú oldalra ajánlatos is betenni azt a megtámasztást, amit írtál.

Előzmény: puntooo (71)
puntooo Creative Commons License 2007.07.19 0 0 71
A sok kerítés-műalkotás után szinte restelkedem a kérdésem miatt:-))

A kb. 150m-nyi telkemet kell körbekerítenem, tehát meg kell elégednem a drótfonattal. 180 cm magasra tervezem. Milyen sűrűn kell oszlopokat állítani, ill. milyen átmérőjű és vastagságú vascsöveket kell ehhez használni? Úgy gondoltam, hogy az 50m hosszúságú hosszabbik oldalakon a sarkon kívül küzépre is teszek egy kitámasztó rudakkal stabilizált beton-alapos"főoszlopot", a többinél még gondolkodom a sima leverésen (nagyon "nehéz" a talajom.) Elég lesz?

Köszönettel:
puntooo
janijani Creative Commons License 2007.06.26 0 0 70

Én nem kérnék engedélyt a helyedben.

Az jó hogy a lakógyűlés 100%-ban támogatta, így a házból nem fog feljelenteni senki, idegen meg nem tudja hogy van-e engedélyed vagy nincs. Nem kell reklámozni hogy nincs. A hatóság meg úgyis csak akkor mozdul, ha valaki feljelent.

Az engedélykéréssel rá is fázhatsz, mert esetleg valamiért nem engedélyezik.

A másik, írod hogy keskeny az utca. Nehogy úgy járj, hogy csak úgy engedélyezik ha beljebb rakod mondjuk 1,5 méterrel, mert szélesíteni akarják az utcát.

Én hívnék egy lakatost, 1 nap alatt kész a kapu.

Minek túlbonyolítani az egyszerű dolgokat?   

Előzmény: ArroW (69)
ArroW Creative Commons License 2007.06.25 0 0 69

Koszi!

 

Egy kicsit olvasmanyosabb leirasnak jobban orultem volna, tehat kell engedely, es a leirt helyre menjek az egyeb peremfeltetlekkel kapcsolatosan erdeklodni..?

Előzmény: Teaway (68)
Teaway Creative Commons License 2007.06.20 0 0 68
Polgármesteri Hivatal -> Építési műszaki iroda -> Építési engedélyezés -> lakó- és egyéb épületek, építmények, felvonók, kerítések, támfalak, tereprendezés
Előzmény: ArroW (67)
ArroW Creative Commons License 2007.06.20 0 0 67

Sziasztok!

 

A sztorim roviden. 6 lakasos tarsashazban lakom, a hazhoz tartozik kert is, amely fel van osztva a lakok kozott, mindenkinek van egy sajat parcellaja, illetve egy kozos resz. Az en parcellam az utcafronton van a sarokban, a maradek utcafront a kozos resz. Fuvesitett, nehany bokor, es par fenyofa van rajta. A velunk szemben levo, eddig parlagon hagyott telekre most kezdenek egy tarsashazat epiteni. Eddig az utca tuloldalan, az ures telek elott parkoltunk. Az utca olyan keskeny, hogy csak az egyik oldalan parkolo autok eseten lehet benne kozlekedni. Egyebkent tabla nem tiltja egyik oldalon sem a parkolast. Azonban most az epitkezes, majd a kesobbiekben az ott lakok miatt a parkolas kisse problemassa fog valni, arra gondoltam, ott a kertem, beallok oda az autoval. A kerdesem, hogy ha en kaput akarok nyitni az utcafronton, az epitesi engedely koteles? Gondolom ebben az agyonszabalyzott vilagban biztosan.. Hogy kell egy ilyen engedelyeztetesi folyamathoz hozzakezdeni? Milyen peremfelteteleknek kell egy ilyen kapunak eleget tennie? (gondolok itt pl. a szomszedtol elvalaszto keritestol valo tavolsagra, kapumeretre, ilyesmikre.) En egeszen a telek sarkaba tennem, a kozos reszre nem tehetem, a parcellam pedig csak ott szabad, mert a masik feleben ott vannak a fak, mellettuk/kozottuk meg a tarsashaz vizoraaknaja van. Odaig eljutottam, hogy a tarsashaz 100%-ban megszavazta, hogy hozzajarul. Hogyan tovabb?

Bubinko Creative Commons License 2007.06.12 0 0 66

A kerítés elé ültettem rózsabokrokat és körbekerítettem és leraktam az alját téglával, hogy a kutya ne kaparja ki.

Előzmény: Teaway (49)
Teaway Creative Commons License 2007.06.11 0 0 65
Sosem fagyott le, bár amilyen enyhe telek vannak felénk, nem csodálom.
Kb 4 éve van meg.
Előzmény: naki7 (64)
naki7 Creative Commons License 2007.06.11 0 0 64

Ha jól gondolom, akkor tolókaput csináltál. Mikor lett kész, mióta használod?

Állítólag a tolókapukkal előfordulhat, hogy télen lefagynak. Ezért jobb az úszókapu (csak ugye komolyabb alapot igényel). Nálad volt ilyen gond (lefagyás)?

Előzmény: Teaway (63)
Teaway Creative Commons License 2007.06.06 0 0 63
Én 3,60-as sines kaput csináltam házilag (pedig nem ez a szakmám). Olyan pontosan működik, mind egy óramű.
Mivel a sín miatt amúgy kellett az oszlopok közé beton, így ez adott volt.
Előzmény: naki7 (60)
viktor a takarító Creative Commons License 2007.06.06 0 0 62

az nem falazóelem, hanem zsalukő. a falazóelem hasonló, csak az üreg egyik oldalról zárt, hogy lehessen habarcsot teríteni rá.

átgondoltan még kőböl is rakhatsz akár habarcs nélkül is kb. 1m magas falat.  régen is így csinálták...

téglából simán lehet készíteni. kellenek pillérek, aztán köztük vagy futósorosan (a keskenyebbik, 14-cm-es vastagságú kitöltő falazattal), vagy telibe pillér nélkül, de ilyenkor 28cm lesz a falvastagság.

 

a betonvasalást utólag befaragni nem igazán lehet, azt bele szokták drótozni a betonalap vasalatához, hogy együtt mozogjon a szerkezet, és elossza a terhelést. egy sima téglakerítést simán fel lehet rá húzni, ha nem akarsz túl magasat és vékonyat építeni. A tömör kerítés szvsz nehezebb, de jobban kitett szélnyomásnak, az áttört mezős kerítés tömör pillérekkel viszont masszív megoldás (tömör pillér soronként 4 téglából: (28+14cm)*(28+14cm) méretben, közte 80cm lábazat futósorosan, felette a pillérbe kötött áttört mező faráccsal, kovácsoltvassal, hálóval, stb). végül is kismillió törrméteres téglakerítés állta ki a századok kihívásait, szóval nem kell mindig mindent bevasalni.

Előzmény: naki7 (61)
naki7 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 61

Kollégám falazóelemből építette. De ő azt mondta, hogy ki szokták önteni betonnal.

Ő is ezt tette. Ez így már elég combos konfig. (Csak ugye kellenek az alapból kiálló vasszálak, amik rögzítik az építményt, Ezt nálam utólag kell belefaragni az alapba).

Én téglából csinálnék egy kicsit extrásabb kerítést (ne kelljen burkolni), de az asszonynak más az elképzelése.

Előzmény: viktor a takarító (59)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!