Keresés

Részletes keresés

thorvath Creative Commons License 2006.02.22 0 0 217

Sziasztok,

 

Megkötöttem a szerződést, hamarosan szegény ember leszek:)).

 

Amtel ügyben:

teljes távközlési infrastruktúrára vonatkozó 10 éves kizárólagos használati joga van az én szerződésem szerint. Ez elég erős jog. Az egyik kérdés, hogy kié a tulajdonjog, a másik,  hogy ki viseli költségeket a harmadik, hogy ezen hogyan lehet (lehet-e) változtatni 10 éven belül.

Ha vonatkozik rájuk a távközlési törvény (ez ugyanis nem közcélú hálózat), akkor kötelesek a többi szolgáltatóval szerződést kötni a kábel átengedéséről, ezt néhány évig el lehet húzni. A "kábel"-be a TV koax kábele nem tartozik bele. Ezeket a szerződéseket feltételezem, hogy a társasház nevében kötötték, úgyhogy majd meg tudjuk ismerni.

Ettől függetlenül bárki szolgáltathat a házban, aki meg tudja teremteni a feltételeket, például léteznek-e szabad alépítmények (csövek) a házak között, illetve az épületeken belül, hajlandó-e visleni a kiépítés költségeit, megengedjük-e, hogy felássa, szétfúrja az épületeket vagy kábelcsatornát szögeljen a falra, stb. Persze nem feltétlenül kell kábel, az internet lehet wifi, wimax is, a TV lehet műholdas vagy földi sugárzású digitális, ezek mind működő dolgok. A legegyszerűbb persze az, ha a UPC megegyezik az Amtellel a kábelek és alépítmények használatáról.

 

Aki most szerződik:

Mindent le kell írni, amiben szóban megegyeztek. Sajnos R urat igazából nem érdekli a véleményed, leggyakrabban azt sem hagyja, hogy végigmondj egy mondatot, a többiek pedig nélküle úgysem ígérhetnek semmit sem. Amit szóban ígér az vagy lesz vagy nem, egymással pedig nem nagyon beszélnek, tehát ha megegyezel R-el valamiben, arről a szerződést készítő ügyvéd nem fog értesülni.

Az egyetlen kivétel a belsőépítészet, amit Andrea megígér az úgy lesz. Amikor egyeztetni mentem hozzá előre szólt, hogy kb 2 órát fog tartani, ő néha 5-10 percre eltűnik, de közben mi majd pont tudjuk nézegetni a színmintákat és a burkolatokat. 1ó55p múlva végeztünk.

 

Kapu ügyben: Hihetőnek tűnik, hogy a tűzoltóság nem engedi felügyelet nélkül, szoktak ennél sokkal súlyosabb és érthetetlenebb dolgokat is előírni, de ha már kiadták az engedélyeket, akkor már nem fognak foglalkozni vele. Meg kell csinálni a kaput, egy hónapig őrizni, aztán az őrség megszűntetéséhez már nem kell tűzoltósági engedély.

 

Na mára ennyi:T

Előzmény: Jon Bon Robi (109)
J3x Creative Commons License 2006.02.22 0 0 216
Íme az IP árlista. Ma kaptam az Amteltől.

 

"Cégünk eddig is rugalmasan reagált az ügyfelektől érkező kérésekre, melyek a szolgáltatások komfortosabbá tételét célozzák. Mivel publikus IP Címet lakossági előfizetőként egyedül Ön kért, eddig nem foglalkoztunk a témával.

Megoldandó a problémáját, ezentúl Önnek és mindenkinek, akinek igénye van rá, biztosítunk publikus, fix IP címet lakossági csomagban. Ennek havidíját, illetve az összehasonlítást más szolgáltatók hasonló szolgáltatásának díjával az alábbi táblázatban találja.

Amennyiben igényli, kérem, jelezze ügyfélszolgálatunknak."

 

Fix IP cím havidíj összehasonlítás

 

 

Előfizető

Lakossági

 

Szolgáltató

nettó

bruttó

 

Axelero

4800

5760

 

Invitel

5000

6000

 

Enternet

4166

5000

 

Euroweb

4900

5880

 

Externet

2500

3000

 

Hungarotel

3500

4200

 

Intelecom

2500

3000

 

Interware

5000

6000

 

Amtel

2800

3360

 

innovations Creative Commons License 2006.02.22 0 0 215
Az egész névtábla ügy egy nevetséges vicc . Úgy ahogyan van , mindenestül , Direkt Mesterestül . Nem hiszem , hogy sokat lehet várni egy olyan "cégtől " ami ezt a bonyolult általános iskolai szintű problémát , hónapok óta nem tudja normálisan megoldani. Egyébként minden más is amit csinálnak az előzőekhez hasonlatos. Legszívesebben és ha rajtam múlna azonnal kirúgnám őket . 
Előzmény: diosbukta (212)
diosbukta Creative Commons License 2006.02.22 0 0 214

Elolvastam.

Asszem ezzel nem igazán kell nekünk foglalkoznunk. Majd az önkormányzat - Shofar - kivitelező lemeccseli.

(Ilyenkor egy szomszédos kerület önkormányzatát szokták kijelölni hatóságként.)

A patak meg ugye több helyen le van fedve (Tétényi út), ezzel semmi gond.

Ha a Kondorosi út két felét akarják csak összekötni.

 

Hol lenne pontosan az a sokat emlegetett körforgalom?

Számomra nem világos.

 

A Csurgóit meg simán csinálhatták volna az építkezéssel párhuzamosan.

Most király lesz, ha átadják az összes lakást, és akkor kezdik el.

Megédesítve 5-800 ember mindennapi közlekedését.

 

(És még örülhetünk, ha megcsinálják...)

 

-bukta-

Előzmény: fénykard (207)
diosbukta Creative Commons License 2006.02.22 0 0 213

Elég furán működik, az biztos.

Valahol a 3-masnál van a "lélektani határ".

Attól is függ a dolog, hogy hány fok van benn, mert van érzékelője is.

 

Minket inkább a hangja idegesít.

 

(Meg nem is egyformán működnek az egy lakásban lévők sem.)

Előzmény: zsuzso2006 (209)
diosbukta Creative Commons License 2006.02.22 0 0 212

Nem az a baj, hogy nem szép. Ha egységes, akkor oké lenne.

Viszont nem lehet elolvasni, mert olyan széles sávot takar le a befogó profil.

 

Teljesen hihetetlen, hogy ezen görcsöltek ennyit. Aztán nem is látszik...

Remélem nem fizetünk érte egy fillért sem!

 

-db-

Előzmény: Betty_boop (210)
J3x Creative Commons License 2006.02.22 0 0 211

Hol, milyen névtábla?

A Jegenyébe nem látok egy darabot se!

 

Előzmény: Betty_boop (210)
Betty_boop Creative Commons License 2006.02.21 0 0 210
Hat....nekem annyira nem tetszik a nevtabla, foleg hogy igy sem lett tul egyseges, legalabbis a cseresznyeben azert vannak akiknel ott maradt a regi tipusu nevtabla...na mindegy, vegulis ez a legkisebb problema a sok kozul :-)
Előzmény: shadys (208)
zsuzso2006 Creative Commons License 2006.02.21 0 0 209
Sziasztok!

Valaki elárulná, hogy hogyan kell beállítani a radiátorok hőfokszabályzóját?

Mert ha 3-ason van akkor még hideg, ha 4-esen akkor tűzforró, ????????? És össze vissza működök.

Bonyolultabb mint egy XP. A legnagyobb szobában 2-esen van, ott meg nem lehet hozzányúlni olyan meleg. Ki csinálta ezt???????  

shadys Creative Commons License 2006.02.21 0 0 208
Szépen elintézték a postaládákon a névtáblákat.
fénykard Creative Commons License 2006.02.21 0 0 207

akit érdekel: http://www.lakos.hu/hirek/?article=41

 

A lényeg, hogy van benne igazság, bár eléggé ki van színezve. Az tény, hogy a vízzáró betonréteg az valóban frankón kinyomja a vizet mert ez a dolga. Viszont a vízelvezetés az elég jól meg van oldva, bár ez a talajvizen nem segít.

 

A cikkben olyan is olvasható, hogy ha bebizonyosodik, hogy a lakópark miatt van a magas talajvíz akkor hatóságként lépnek fel 'vkivel' szemben. Azért írtam a vkivel-t mert nem világos, hogy az észlény alpolgármester ugyan kivel szemben akar fellépni mint hatóság. Rosenberg papát nem nagyon fogja érdekelni a dolog miután az összes lakást eladta, ráadásul a terveket az önkormányzat engedélyezte. Iyen értelemben az alpolgármesternek saját magával szemben kellene fellépnie mint hatóság. :))

 

Előzmény: J3x (206)
J3x Creative Commons License 2006.02.21 0 0 206

Én az interneten olvastam, valami hasonló témájú cikkben.

Úgy legyen, remélem hogy megcsinálják.

Előzmény: Jon Bon Robi (205)
Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.02.21 0 0 205

Legalábbis a körforgalom-dolgot én láttam valahol leírva... Talán egy régi Újbudában, amikor a kertes szomszédság sírt, hogy az árok lefedése (és a földbe mélyen "merülő" Tölgyes-házak) miatt majd náluk lesz az összes talajvíz...

 

Jóllehet semmit sem nyom a latba, de amikor én beszéltem a Shofar-koordinációval erről, akkor azt mondták, hogy tavasszal rendberakják a Csurgóit is...

Előzmény: J3x (204)
J3x Creative Commons License 2006.02.21 0 0 204
Ezt én is hallottam, de a Shofar-nál bárkit kérdeztem mindenki tagadja.
Előzmény: Jon Bon Robi (203)
Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.02.21 0 0 203
ÚGy tudom, a környező utakat is rendbe kell rakniuk Ernőéknek, meg a Tétényi-Kondorosi körforgalom is az ő dolguk. Nem állíytom, hogy mindjárt neki fognak ugrani, de egyelőre nem hibáztatok senkit, amiért 0 fok alatt nem állnak le utat építeni...
Előzmény: diosbukta (201)
J3x Creative Commons License 2006.02.21 0 0 202

Még sehol. Azt szeretnék kivitelezni, hogy az elektromos kötőszekrények ajtajának kinyitását egy riasztó jelezze a karbantartók felé.

Kicsit a lakótelepi UPC dobozokra hasonlítana. Ha valaki kinyitja a dobozt, azt rögtön látják a központban. (nem mindenhol van kiépítve, csak a rosszabb környékeken)

Hogy van-e valóság alapja a "biztosítékok ellopásának" azt nem tudom, de tény hogy az árajánlatot bekérték.

Előzmény: fénykard (197)
diosbukta Creative Commons License 2006.02.21 0 0 201

Még várjuk meg az összes épület átatdását előbb!

Rosenbergernő anno azt mondta, hogy viszik, mint a cukrot a beálókat.

Ezt mondjuk én nem hiszem, de nem is az én bizniszem.

Gondolom, ha majd nagyon nem megy, akkor csökkentik az árakat.

Esetlek a környéken is meghirdetik.

 

A világításról:

 

Amikor szóltam a Direktmesternek, másnapra lett pilács.

Aztán megint nem. De úgy látom, hogy megy a hárítás az ügyben.

 

Jó lenne leírva látni már, hog kinek mi a feladata és akkor számon lehetne kérni folyamatosan!

 

Tudtok valamit a Csurgói út felújításáról? Elég áldatlan állapotban van...

 

-db-

Előzmény: fénykard (199)
zsuzso2006 Creative Commons License 2006.02.21 0 0 200
Sziasztok!

Ma este sem volt a lakópark egyik felében világítás.

Úgy látszik, most csak a felét lopták el a ((afhwskfhskjcskjhc))-nek.

Szerintem cseszegessük őket. Kinek kell szólni? Sajnos nekem is az a sejtésem, hogy szép szóval ez nem fog menni. A mélygarázsról lövésem sincs. Egyszer lementem, megnéztem, szép, üres. Én biztonsági okokból kizártam már az elején. Ahogy sejtettem, az megy le, aki akar.  

fénykard Creative Commons License 2006.02.20 0 0 199

Nem tudja vki, hogy mi lesz a rengeteg eladatlan mélygarázsi beállóval? Ahogy én látom nagyon sok üres van még. Vagy nem jól tudom?

fénykard Creative Commons License 2006.02.20 0 0 198

Pedig a hőmennyiségmérő alapján kellene számlázni a fűtést, elvégre azért van, itt nincs távfűtés, hogy épületre jutó részeket számoljanak. A közös helységek 'esetleges' fűtését a közös költségnek kell tartalmaznia.

Attól tartok ez a zűrzavar megmarad míg nem lesz gazdája a lakóparknak. Remélem nem nekem lesz igazam. 

Előzmény: innovations (195)
fénykard Creative Commons License 2006.02.20 0 0 197

Hol védenek riasztóval egy kapcsolódobozt? Kinek kell egy biztosíték? Eddig miért nem lopták el a biztosítékokat? Szerintem inkább vmi nagyokos rájött, hogy lehet kereseni pár tízezer forintot ha nem ég a világítás.

Sajnos úgy látszik megint elő kell venni a jól bevált magyar ügyintézést az anyázást, mert csak az hat.

ps. Amúgy meg mivel bárki bejöhet a lakóparkba azt visznek el amit akarnak, pláne tök sötétben. :))

Előzmény: J3x (194)
lempicka Creative Commons License 2006.02.20 0 0 196

Hali minden Tölgyes Lakónak!

 

Valaki tudja, hogy mi van benne a közös költségben?

Én kb. 10-szer hívtam a Shofar-t, hogy árulja már el, de nem voltak képesek válaszolni.

Mindenesetre a fsz-i belsö ajtó kilincse már hetek óta rossz (hiányzik), a bejárati ajtó elöl nem viszik el az ott heverö ajtót??? és a postaládára és a kapucsengökre sem képesek új neveket elkészíteni. Ezek nem nagy ügyek, de azért jó lenne tudni, miért fizetek havonta olyan kiba.....   sok pénzt. 

Mikor és hol lehetne összehozni egy gyülést?

Szerintem ez mindenki érdeke lenne!!

 

innovations Creative Commons License 2006.02.20 0 0 195
A közösköltséggel és a kötbérrel  hasonló cipőben járok én is . Egyébként a Shofar-nak többször jeleztem , hogy küldjenek tételes elszámolást és szerződést róla . Eddig ez nem történt meg és elég lazán kezelték az egész dolgot , tehát ennek a fizetése is eléggé lazán történik . A közösköltség egyébként is teljesen irreális , jóformán a takarításon /amit könnyedén tudnék kritizálni / és a világításon kívűl semmit nem csinálnak érte . A fűtés számlák sem igazán realisztikusak , ugyanis nem a hőmennyiségmérő , hanem fogalmam sincs , hogy minek az adataira támaszkodnak , ennek korrigálását is kértem ami szintén nem történt meg . A Direkt mester szolgáltatása pedig körülbelül egy forintot sem ér . Ennyit a közösköltségről és a különböző , zürzavaros számlák  fizetéséről .  
Előzmény: Jon Bon Robi (192)
J3x Creative Commons License 2006.02.20 0 0 194

Véletlenül tudom, hogy mostanában kap az üzemeltetés egy árajánlatot riasztóra, ami a világítás vezérlődobozát védené.

Bent van már egy ajánlat a kamerarendszerre is, amire kb. 2 hónapja nem adtak választ.

Azt is most hallottam, hogy kirakták az előző vagyonvédelmi céget és most új biztonsági őrei vannak a lakóparknak. (gondolom hogy ők voltak az elemlámpások) Remélem, hogy ők jobban figyelnek majd mint az eddigiek.

Előzmény: zsuzso2006 (193)
zsuzso2006 Creative Commons License 2006.02.19 0 0 193
Sziasztok!

Az Internet problémái mellett nem kellene mondjuk azzal is foglalkozni , hogy pl. miért nincs világítás? Vagy miért volt tegnap este, és mára miért romlott el ismét? Mert mondjuk nem szívesen fizetek olyanokért, ami nincs is. ((és nem szólnék, ha mondjuk csak ma este nem lett volna fééény)) Gondolom a közös költségben ez is benne van. Meg hogy a sötétben miért mászkálnak elemlámpás fickók? és mért pont annak a felén a lakóparknak, ahol épp ma nincs világítás? És mért mentek be hirtelen az egyik épületbe amikor megjöttünk? Ha azért jöttek, hogy kiderítsék ki lopta ki a ((mittudoménmit)) világításhoz szükséges dolgokat akkor ok. De csak halkan jegyezném meg, hogy világítós mellényt, elemlámpát bárki tud vásárolni. Bár gondolom, minthogy szinte semminek nincs még gazdája és felelőse a tölgyesben, ebben az ügyben sem szólt senki senkinek. (rendőrség) Mondjuk meglepne ha az ellenkezőjét tapasztalnám, és örülnék is neki.

Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.02.18 0 0 192

Ez a kávézós ötlet bennem is felmerült, csak nem sikerült időre ütemezni a forrásokat hozzá.

 

Apropó közös költség: nálunk mennyi? Ezt azért kérdem, mert a lakás átvételekor kaptam egy lapot, amin az szerepelt, hogy az alakuló közgyűlésig a Shofarnak kell fizetni xy számlaszámra a közös költséget, ami várhatóan 170 Ft/nm lesz.

Ehhez képest én azóta semmiféle hivatalos információt nem kaptam Rosenbergéktől, hogy mennyit is kéne tejelni, ezért nem is erőlködöm nagyon a befizetéssel.

 

Igaz, R. úr jön nekem egy 50 ezres kötbérrel, így még egy pár hónapig van mit lelaknom nála...

Előzmény: diosbukta (185)
zsida Creative Commons License 2006.02.18 0 0 191

Sziasztok!

 

Lássatok csodát:) A közelünkben épűlt Kondorosi lakónegyedben is hasonló gondokkal küzdenek. Ök már egy részleges lakógyűlést is szerveztek, a következő témákban:

1. AMTEL

2. Közös költség

3. Parkolóhelyek

4. Bruttó-nettó négyzetméterek

5. Zöldterület/belső kert

6. Jövőbeli közös képviselő

7. Első lakógyűlés

8. Szeméthegyek

9. Közös ügyvédi segítség

 

Ezek szerint az AMTEL-lel mások sem elégedettek:)

Talán ezek a problémák általánosnak mondhatók.

Kerti party - én benne vagyok:)

Üdv.: Zsida

 

J3x Creative Commons License 2006.02.18 0 0 190

Most hogy mondod, nekem is rémlik valami gyógyszertár.

A "Faház" tényleg marad, de ők lesznek itt is.

Szép idő van, mikor lesz egy kerti-party?

 

Előzmény: diosbukta (189)
diosbukta Creative Commons License 2006.02.18 0 0 189

Én már hallottam gyógyszertárról is.

Meg, hogy a "faház" marad, de itt nyit egy nagyobb üzletet.

 

A Fornettit igazán összevonhatnák egy kávézóval. :-)

Előzmény: J3x (188)
J3x Creative Commons License 2006.02.17 0 0 188

A közöségi életről eszembe jutott, hogy milyen frankó lenne egy hangulatos kis kávézó a sarki egységben. <

 

Na igen, tiszta "Barátok közt" lenne. Én is támogatnám, de ahogy hallottam sajnos nem lesz. Beköltözik szemből a "Faház", lesz egy Lottózó, egy Fornetti pékség, és állítólag egy kozmetika.

Előzmény: diosbukta (185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!