Keresés

Részletes keresés

lac1 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27106

Nem látom a szigetelést a legalsó téglasor alatt.

Van?

Előzmény: splattalon (27104)
pajaci Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27105

Emelem a kalapom!

Előzmény: splattalon (27104)
splattalon Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27104

sziasztok

nos itt tartok a kialakitással.....

 

még van pici finomitgatás vele terméskövezés előtt.

bye

eragka Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27103

 

most sikerült is beilleszteni :)

eragka Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27102

Sziasztok!

Bíztatóak a lenti adatok, igaz dupla szőnyegekkel kísérletezve.

Én is beszereztem 3 szettet egy 14,4 m3-es medencéhez. A falazás előtt a gépészet összeállítása folyik, és a szőnyegek beépítése még egyelőre bizonytalan. A medence nem mobil, de mivel ezen a topikon nagyobb az élet, mint a beton medencéknél, ide írok.

 

Szóval a szolár fűtés kap külön 2 fúvókát a medencén (kiszívó, benyomó ágat), illetve külön szivattyút is.

Utóbbiban kérném a segítséget, hogy tudna-e valaki ajánlani 75w-os keringető szivattyúra konkrét típust, ami árban is megfelelő, és minőségben sem gagyi, valami arany középutat keresek. Látom, itt már vannak beépített szivattyúk, ezért érdeklődöm, ki milyet épített be? Egyelőre nem tervezzük a tetőre rakni a szőnyegeket, hanem ház mellett félreeső helyen, ahol nem zavar a fűben, alatta nikecell szigeteléssel.

 

Csatolok egy medence alaprajzot az elképzelt gépészeti helyek kijelölésével.

Mivel csak jövő héten falaznak, vetnétek rá szakértői pillantást, hogy jó helyen lennének-e az adott dolgok?

Világos kékek balról jobbra haladva: 3 db befúvó (ebből kettő egy pad előtt), padló összefolyó, szkimmer.

Sötét kék: szolár fűtés kimenő ága.

Piros: szolár fűtés bejövő ága.

Sárga: lámpa.

A medence teraszba süllyesztett lesz, zsaluköves-fóliás. Javasolt-e valahova szigetelést rakni?

Belül a fólia alatt csak gotextília van tervezve, esetleg a zsalukövön kívülre valamit tenni?

Na, nagyon elmentem az építés irányába, bocs :)

 

Köszönöm a segítséget!

 

Üdv.

eragka

SolarMagicCarpet Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27101

Itt jobban láthatóak a grafikonok:

 

 

 

Előzmény: SolarMagicCarpet (27100)
SolarMagicCarpet Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27100

Szia Frici!

 

Én már beüzemeltem a medencét és a medencefűtést.

 

A mellékelt garfikonokon látod a teljesítményt.

 

 

A medence 4,51-es 11000 literes.

Szolárszőnyeg 4 szett (duplája az ajánlottnak) szigetelt keretre van fektetve.

Egy lapos tetőn van és 2 darab 75 wattos keringetőszivattyú nyomja fel a vizet sorbakötve.

 

 

Az első grafikonon egy napi teljesítmény látható. 14,7 C fokről fűtötte fel 21,5 C fokra úgy, hogy a levegő 19-21 fokos volt.

A szivattyúkat egy hőkülönbségkapcsoló vezérli, hogy ha 10 C fokkal magasabb a szőnyegben a hőmérséklet akkor kapcsol be ha pedig 5-7 C fok a különbség akkor ki. Ez is láthatő a grafikonon.

A kapcsolások száma a lila vonalon látható. kb 21-szer kapcsolt be és ilyenkor 3-5 percig üzemelt, amíg át nem öblítette a szőnyegeket. Egy öblítéssel 100 liter olyan meleg víz ment a medencébe amilyen a lila garfikon csúcsainál látható. (van egy kiugró adat, ott ki volt kapcsolva a szivattyú, így emelkedett fel a hőmérséklet magasabbra.)

 

A másodikon a múlt heti adatok vannak a teszt elejétől. Az első nap még állítgatások voltak, utána viszont már rendesen működött. 

A zöld grafikonon látszik, hogy naponta mennyit emelkedett a víz hőmérséklete. 13 C fokról fűtötte fel 4 nap alatt 26,78 C fokra, de a levegő hőmérséklete csak 20-24 fok volt maximum, éjjel pedig 9-14 C fok. A fekete grafikon a levegő hőmérséklete.

Ebben már fürödtem is 2 napot, de van egy peremes gumimatrac, ami alul zárt, így abba engedtem be a 35-40 fokos vizet és abban áztam. 

Most nem kapcsolom be a szivattyút, mert ez még nem strandidő azért :)

 

Szóval valami ilyesmi.

 

 

 

 

Előzmény: fricike46 (27097)
fricike46 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27099
Előzmény: palakoz (27098)
palakoz Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27098

Szia !

Nekem is az a szolárszőnyegem van, mint fricike46-nak. Én is idén - terveim szerint nemsokára - üzemelem be először. Árban ezt találtam a legelfogadhatóbbnak. Ez a honlapjuk ha érdekel: http://hu.sun-pool-heating.com/

Előzmény: dasziszi2 (27096)
fricike46 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27097

Szia !

Nem lesz egyszerű ezt a katlant fűteni nagyon nagy a vííííz.De van megoldás.Bíztos leírják majd a többiek is nekem a legkisebb van én ezzel fogom fűteni,alapjába már kész is van,de 2 db fránya visszacsapó szelep nekem még hiányzik elvileg a máj-4-én indítom (akkor lesz még egy kis zsém rá) néhánykép,bár nekem nagyon megbonyolította,hogy én a tetőre szereltem ha a te keritésed kap napot a nap nagyrészében sztem neked is hatásos lenne egy ilyen fűtés,ugyanis a keritésre tudod aggatni. Többen leírták már a véleményüket a kp-s fűtésről, ez egy magyar találmány az idén robban be a köztudatba és a feltaláló direkt az ilyen típusu medikre tervezte.

 

Bővebben itt találsz építési segédletet,bár a napkoli majd jövőhéten kerül fel :http://medence.fricistudio.hu/

 

A honlap ötletek oldalán találsz sokféle fűtésmegoldást,magyar és külföldi honlapokoról is és megtalálod a napkolis oldalát is.

Valszeg a többiek is leírják majd a véleményüket, az én szolár szőnyegemről elvileg jövő csütörtöktől jönnek a fűtési adatok.

DE HA VALAKI MÁR BEÜZEMELTE EZT A TIPUST VÁROM A TAPASZTALATOKAT !

Előzmény: dasziszi2 (27096)
dasziszi2 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27096

Üdv Medencések!

 

Egy kis segítség kellene. Képtelen vagyok egyenként visszaolvasni időhiányában, a keresőm meg különféle címszavakra (pl: medencefűtés, napkollektor) vagy semmit nem talál, vagy nem azt amit keresek. Szóval a férjem tett egy könnyelmű kijelentést, miszerint "csinálok én az idén medencefűtést". Ennek én baromira örülnék is, de semmi tapasztalata e témában. Van egy 5,5x107-es medink. Ehhez szeretne ő valami kpe csöves megoldással vízmelegítést.

Várnám a hasznos ötleteket és legfőképp a tapasztalotakat. Vagy ha mást nem, akkor azt, hogy hol nézhetek utána.

Előre is köszi!

Ő lenne az.

Kinga1204 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27095

Sziasztok!

 

Szép új szezont mindenkinek!

 

Milyen nyárra számítsunk, mikortól érdemes elővenni, kicsomagolni, feltölteni a medencéinket?

Van, aki már túl van rajta?

 

nyárimádó Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27094

Valószínüleg az lesz a baj, és az eltömődött pólusok a szűrőbetéten. Ez okoz nyomásesést  ( is).

Előzmény: splattalon (27092)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27093

Én is nyomtam a sódert a beépített idomokról, fittingekről, oszt közben  a régi medencénél volt olyan keresztmetszet, ami 16 mm volt. Azóta az új medencénél asszem 24 vagy 25mm alatt nincs keresztmetszet.

Kép a 4000 litert szállító homokszűrőről:

 

1., csak pisil                                     2., 90'-os könyökkel ( irányított)

 

 

Előzmény: splattalon (27092)
splattalon Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27092

szia lac1 és Nyárimádó

 

akkor egyre nagyobb százalékban kiderül mi a bibi.

a napokban engedek bele majd vizet és letesztelem szűrő nélkül.

megnéztem,igencsak sűrű a szűrőfelülete ,igy nagyon valószinű ez a szivoteljesitmény esésének az oka.

teszt után beszámolok.

köszönöm nektek a helpet.

bye

 

Előzmény: lac1 (27091)
lac1 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27091

Szia,

 

a gyári előszűrő az olyan ritka "szövésű" hogy tényleg csak a kavicsokat meg ékszert, hajcsatot fogja fel, semmi mást nem, ezáltal kicsi a szívóhatás rontása.

Szerintem még egy gyufaszálat is át lehetne dugni a lyukakon, vagy majdnem át lehetne.

Hajból pl. már csak egy részét meg a szöszöknek is csak egy részét fogja meg. Itt egy kép, hogy a gyári előszűrő után hogyan néz ki a fejszelep belülről, tehát ezeket az előszűrő nem szűrte ki, vagyis nem tömítették el a lyukakat sem ezáltal szívóhatás csökkenés sem volt.

Előzmény: splattalon (27087)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27090

Nagyobb bogarakra, hosszabb hajszálakra van kitalálva, nem porszemekre. A hajszál, ami nagyon cumis, ugyanis a szivattyú tengelyre tekerődhet fel.

Ha már ez lesz a végleges, akkor cseréld kia betétet valamilyen nagyobb rácsos anyagra. De ez csak egy 5let.

Előzmény: splattalon (27089)
splattalon Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27089

szia

ahhan igy már tisztább a dolog :-)

megteszem én szemrebbenés nélkül :-)

bye

Előzmény: nyárimádó (27088)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27088

A Shott homokszűrő előszűrője nem annyira finom, mint a Te előszűrőd, így fojtogathatja a szivattyút, főleg, ha eltömődnek a trutyitól, amit felfog. A homokszűrő előszűrője sokkal nagyobb résekkel van megcsinálva, mint pl a szúnyogháló.

Iktasd ki egy próbára, és nézd meg mekkorát "pisil" anélkül a befóúvó.

Lehet többet ártasz vele, mint ha nem lenne rajta.

 

 

Előzmény: splattalon (27087)
splattalon Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27087

szia

én is gondtalan medizésre törekszem,meg is vettem a homokszűrőt  amihez gyárilag járt a szivattyú is.Új volt még zsííííros :-)

egyedül az előszűrő nem volt hozzá.

de az előszűrős szivattyúba is 38-as csővel kell beállni ugy vélem.

egyedül ezt az előszűrőt raktam a homokszűrő elé és ez sincs leszűkitve.40es cső áll bele szűkités nélkül.

amikor forgattam a vizet nekem megfelelőnek tünt a nyomás.

amikor kezdtem leengedni akkor erősen kezdte majd belassult.de leszivta igy is.szivattyú hangján nem volt pánikra-levegősödésre utaló hang.

még nem töltöttem fel a medit de lassan befejezem a munkálatok tervezett ütemeit.

 bye

Előzmény: lac1 (27084)
lac1 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27086

Mert túl nehéz a cuccos.

Ja, az ígért képek a váltókapcsoló belsejéről:

 

 

Az alsó képen a fehér gyűrű a tömítés, hogy a két üzemmód ne keveredjen. Ha az elkopik, akkor viszlát fejszelep.

Előzmény: nyárimádó (27080)
lac1 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27085

Ez egy igen hasznos tanácsnak tűnik, összevág az előzőmmel, hogy mi a gondtalan medencézés feltétele.

Előzmény: nyárimádó (27077)
lac1 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27084

Hali,

 

 

ja ezt ismerem, amikor csináltam a medit, én is ezzel kezdtem volna meg kerti szivattyúval, de aztán a medencés kapcsolatom felvilágossított, hogy a gondtalan medencézés egyik feltétele a hozzávaló eszközök, és utána vettem meg a Shott márkájú célhardvert.

Nekem a tetején egy rézcsavarral lehetett légteleníteni, gondolom ez is olyan.

Még egy ötlet: amikor engedem le, vagy porszívózok és véletlenül balfaxkodok és levegőt kap a porszívócső, akkor a motor hangja is megváltozik, ebből lehet hallani, ha gáz van. Te ezt nem tudod leellenőrizni így?

Előzmény: splattalon (27076)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27083

Sziasztok!

Solar"Magic"Carpet medencefűtésről mi a véleményetek? Érdemes vele foglalkozni?

splattalon Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27082

szia

 

jahh nem jót linkeltem,ennél nekem nagyobb előszűrőm van.

40 es csövet szűkités nélkül rá tudtam kötni.

arra figyeltem,hogy ne szűkitsem le sehol a javaslatod alapján.

barátom adta ,nagyüzemi szintű szűrő.

de a tesztidőszak még hátravan,még folyik a burkolati kialakitási szakasz.

akkor derül majd ki hogy dolgozik és ha nem jó nyugdijazzuk :-)

bye

Előzmény: nyárimádó (27077)
pajaci Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27081

Csodazsákhoz anyagvásárlási akció lesz e az idén?

Nekem kellene.

nyárimádó Creative Commons License 2011.04.25 0 0 27080

Miért is??? :))))

A talajvíz még most is fent van, ez látszik a földbe süllyesztett 32-es pvc csövön, ami napernyő beledugására szolgál, és a fű is úgy nő, hogy iszonyat.

 

Előzmény: lac1 (27073)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.25 0 0 27079

A kart csakis kizárólag szivattyú kikapcsolása mellett lehet kapcsolni. Amúgy, ha átváltasz egy másik funkcióra ( pl: ürítés), akkor a befúvás rész lezár.

Az előszűrőd vacak, a linked alapján.

Előzmény: splattalon (27074)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.25 0 0 27078

És ha az előszűrődről lecsavarod a műanyag házat és belenézel, akkor láthatod, hogy az 1 coll bemenetet hogy leszűkíti az a járat, hol beömlik a víz. Ezt nem erre a hokoszűrős célra találták ki, hanem házi 3 bar nyomású csapvizekhez ( asszem 3 bar).

Előzmény: nyárimádó (27077)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.25 0 0 27077

Splattalon!

Ne ilyen előszűrőt tegyél rá ! 1., Úgy lefogja a szivattyúdat, hogy csak na 2., A szűrőbetét 2 naponta eltömődik, így egész nyáron takaríthatod.

Én egy kerti szivattyúval és egy ilyen szűrővel kezdtem el medencézni, és a szűrőfelület, ami nem nagy 2 nap és vége. Ja, és nem jó szerencsétlen szivattyúnak ha nem tud szívni. Ezt bárki megerősíti. Vagy nyomóágba kell tenni, de annak homokszűrőnél semmi értelme, vagy inkább vedd ki a rendszerből.

Üdv

Előzmény: splattalon (27076)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!