Keresés

Részletes keresés

Flacika Creative Commons License 2004.10.12 0 0 272
Azért az elhelyezéésel én próbálkoznék egy sort, hogy vajon hol szól a legjobban, mekkora és milyen jellegű eltérések lesznek, ha máshová helyezed, stb.
Előzmény: PaT_PaN (267)
Flacika Creative Commons License 2004.10.12 0 0 271
Ekkora szobában már szinte akármilyen nagy doboz jó, viszont a kicsik éreznék magukat rosszul. Azt válaszd, amelyiknek a hangja jobban tetszik és punktum.
Előzmény: PaT_PaN (267)
topbank Creative Commons License 2004.10.12 0 0 270
Jogos! Ezt el b@sztam! Sorry!
Előzmény: antiskating (269)
antiskating Creative Commons License 2004.10.12 0 0 269

"...kevesen számolnak és még kevesebben vannak tisztában,már a 30Hz-is 17m-es hullám hoszt takar..."

 

...és még annál is kevesebben számolnak jól:)), mert a 30 Hz hullámhossza (kb. 20 Co-os levegőben terjedve) 11,43 méter. A te 17 méteres hullámhosszad a kb. 20 Hz-es rezgésszámnak felel meg, ugyanilyen közegben.

Előzmény: topbank (268)
topbank Creative Commons License 2004.10.12 0 0 268
 Hát igen! Iyenekkel kevesen számolnak és még kevesebben vannak tisztában,már a 30Hz-is 17m-es hullám hoszt takar amihez azért szoba ill terem kell,ha meg ott a terem akkor teljesítmény és membrán felülett kell,ha ez megvan akkor meg damping és jó tér szigetelés kell. Aztán belel lehetne bonyolódni hogy a hallható hangnyomás 100Hz-alatt hogyan viszonyul a bevitt teljesítményhez,hogyan lessz longitudinális hullám jelenség az alsóbb frekikből,stb!Hmmm mókus kerék!
Előzmény: writter (265)
PaT_PaN Creative Commons License 2004.10.11 0 0 267
28 négyzetméter, 7x4 méteres szobában használnám. Az egyik hosszú oldalra tenném.
Előzmény: Flacika (264)
praclee Creative Commons License 2004.10.11 0 0 266

húú én nagyon nem értek az iylenekhez sajna,de jó olvasni az ilyen hozzászólásokat.Én is készülök venni vmiféle hallgató berendezéseket.

A lentebb írtakkal azt akarod mondani hogy kissebb szobába nem jó a nagy mélynomyó vagyis a nagy teljesítményű mert búg,stb?Én egy 5x4-es szobába szeretnék beépíteni vmit.5.1 de nem kis kütyüt szeretnék hanem  nagyobb hangfalméretűeket mert úgy tudom/hallom/gondolom azon a koncertek zenei cd-k sokkal jobbna jönnek mint a kis házimozi szetteken.

Előzmény: writter (265)
writter Creative Commons License 2004.10.11 0 0 265

Ilyenek ezek a fránya hangfalak. Ismerik a fizikát. :) Jókat szoktam mulatni, amikor az erősen reklámízű ajánlásokban azzal etetik a mókusokat, hogy a kis szub+sat rendszer 20-25 Hz-től indul, és erősen javallott kis lakásban, mert olyan édi, meg csillog is a zaluminium. És senki sem szól a kiművelt cikkírónak, hogy a 20 Hz-hez tartozó hullámhossz "be sem fér" egy kis szobába. Búg. Persze, hiszen a méretektől függően bizonyos hullámok megtöbbszöröződve verődnek vissza + az interferencia miatt más hullámok kioltódnak, és máris kész a huhogós kiemelés valamelyik hangspektrumban. És még csak ez után következik a hallgató hallásának deformítása, ami olyan mint az ujjlenyomat, mindenkié másféle.

És akkor hazaér a mókus a frissen vásárolt dobozokkal, beköti, zene(!) bekapcs, és akkor elkezd legörbülni a mosoly. "Nem így szólt a boltban!" Mitől szólt volna úgy? Ott rezgett még mellette néhány négyzetméternyi membrán a többi dobozban, a halom doboz ott állt a gipszkarton falak között, a valszeg jó nagy üvegportálok mögött. Persze, ott is szólt valahogy. Másként.

Előzmény: topbank (263)
Flacika Creative Commons License 2004.10.11 0 0 264
Kíváncsi lennék, Pat Pan mekkora szobában akarja használni. Gondolom, ha már állódoboz egyáltalán szóba került, akkor annyira kicsi nem lehet az a helyiség. Ha mégis, akkor viszont lehet, hogy a 8.2-es kellene.
Előzmény: topbank (263)
topbank Creative Commons License 2004.10.11 0 0 263
Igaz de az én tapasztalatom az hogy ha a kis légtérbe építek dupla vagy nagy mélysugárzós dobozt akkor elbúgósodik és vattásodik a méyltartomány és jelentősen rá telepszik a közepekre.
Előzmény: Flacika (262)
Flacika Creative Commons License 2004.10.11 0 0 262
Szerintem ne csak kinézd, hallgasd is meg. Ha a kettőt összehasonlítod, tapasztalni fogod a dobozok közötti különbséget. A végső eredményt azonban valóban befolyásolja, hogy milyen az otthoni akusztikai környezet. Kicsi szobában valóban nem célszerű nagyobb doboz használata, de szerintem a 8.3 és 8.4 között nincs akkora méretbeli különbség, hogy ez lényegesen befolyásolja a végeredményt (kb. nettó 30 és 38 liter). Ha a nagyobbik jobban szól, én megvenném, mert nem akkora az árdifferencia (ahol én láttam - Netdepo, Hifimarket -, 14-15eFt).
Előzmény: PaT_PaN (260)
topbank Creative Commons License 2004.10.11 0 0 261
Erősen szoba méret függő a dolog.Ha nagy a lehallgató környezet akkor a dupla mély ha nem olyan hatalmas akkor a szimpla is megteszi,na és persze a szubjektív izlés!
Előzmény: PaT_PaN (260)
PaT_PaN Creative Commons License 2004.10.11 0 0 260
Sziasztok!

Nagyon tetszik a topic stílusa, és a segítőkészség, amit itt tapasztaltam, ezért is fordulok hozzátok.
Kinéztem két hangfalat, ebből az egyiket mindenképpen szeretném megvenni.
Wharfedale Diamond 8.3 (kétutas)
Wharfedale Diamond 8.4 (háromutas)

Talán többen ismeritek ezeket a hangfalakat, a 8.4 egy méllyel több.

Szerintetek érdemes ezért a különbségért azt a plusz pénzt kifizetni?

Köszi előre is!

mya_tom Creative Commons License 2004.10.11 0 0 259
Ennél szerintem nagyságrendekkel izgalmasabb kérdés, hogy a _te_ füled szerint mennyire jobb meg más az a hangfal ami nálam szól. Te értesz is hozzá és szavakba is tudod ömteni élményedet.
Előzmény: Flacika (258)
Flacika Creative Commons License 2004.10.10 0 0 258
Kár (mármint hogy nem hallgattad meg), én már csak a kíváncsiság kedvéért is megtettem volna. Szerintem az Alinál jobb basszust csak 150 ezer fölött kapsz, feltéve, hogy a doboz nem rosszabb nála a többi tartományban sem. Az állványos dobozok más hangzásvilágot képviselnek, de az Ali igen jó kompromisszum.
Előzmény: mya_tom (255)
mya_tom Creative Commons License 2004.10.10 0 0 257
Érdekes gondolat....
Előzmény: topbank (256)
topbank Creative Commons License 2004.10.10 0 0 256
Nekem erre van egy jó megoldásom. Az utóbbi 3évben áttértem a bőr burkolatra,ott aztán válogathat mindenki kedvére milyen legyen a doboz,és még olcsóbb is.
Előzmény: mya_tom (251)
mya_tom Creative Commons License 2004.10.10 0 0 255
Végül nem.  Mert leginkább nem volt rá szükség. Úgy voltam vele mint te a Vintage-dzsel. Nagyon drukkoltam az újdonsült  potenciálisan esélyes hangfalamnak, és mivel nagyon bejött nem mentem tovább egy házzal.  Perpillanat most sem tudom, hogy mi a rosszabb érzés, a másikról való információ-hiány, vagy a kételkedés, hogy melyiket vegyem két jó hangfal közül. Végül az elöbbit választottam, a tévedés kockázatát felvállalva.
Előzmény: Flacika (254)
Flacika Creative Commons License 2004.10.10 0 0 254
Örülök, hogy megoldódott a problémád. Nem írtad, az Alit meghallgattad?
Előzmény: mya_tom (251)
Flacika Creative Commons License 2004.10.10 0 0 253

"Nem lehet, hogy minél több hangfalat ismersz meg közelebbről, annál nehezebben tudsz választani?"

 

De, részben igaz. Az alapvető probléma az, hogy amelyik hangfalat elsőre megvenném (pontosabban megvettem volna), az túl drága volt. Egyébként a "szerelem első hallásra" eléggé veszélyes lehet, így nem szabad választani, nem is erre gondoltam. Az is nyilvánvaló, ha a ráfordítható összeg behatárolt, akkor kompromisszumot kell kötni. Annál nagyobbat, minél kisebb ez az összeg. A jelöltek pedig más-más téren jók vagy rosszak, illetve más jellegű kompromisszumot kell kötni velük kapcsolatban. Ha pl. annak idején lett volna 200eFt-om, szó nélkül megvettem volna a B&W DM 603-ast. De nem volt.

Előzmény: Teaway (249)
antiskating Creative Commons License 2004.10.10 0 0 252

 A bakancsos hifistákat megszégyenítő módon választottál magadnak hangdobozt. Gratulálok!  És telitalálat a megjegyzésed is: "állítom a forgalomban lévő hangfalak legalább fele tök feleslegesen kerül piacra. "  Csak van aki sosem jön rá, hogy melyik hangfalak melyik felébe tartoznak, ezért egész életükben csak hallgatóznak:))

Előzmény: mya_tom (250)
mya_tom Creative Commons License 2004.10.10 0 0 251
Valamit kifelejtettem az előbb: egy valamiben mindenképp hátrányban van a kézműves hangfal a "gyári" hangfallal szemben - szerintem - és pedig a design/külcsíny. Ez bizony azért lényeges kérdés, hisz szóljon bármilyen jól egy hangfal, ha nagyon nem passzol a bútorzatomhoz, akkor én például nem valószínű, hogy megveszem a kérdéses hangfalat.
mya_tom Creative Commons License 2004.10.10 0 0 250

Na eldőlt...

 

Hosszas vajúdás után megvettem (pontosabban megrendeltem) Szabó László hangmester jobbik típusú hangfalpárját (magasban lesz még jobb a minőség), ami az "őszinte" filozófiát képviseli, lineárisságával, minél kisebb torzításával. Már haza is hoztam a "gyengébbiknek" egy kölcsönverzióját, hogy addig se legyek hangfal nélkül. Számomra elképesztően kicsi és könnyű a hangfal 19,5x23x30 cm, mindkettőt egyszerre lehet kézben vinni. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy állványos lesz a cucc. A zenész családból származó, zenész vénával megáldott srác elmondása szerint 27 párat értékesített már eddig, én vagyok a 28-adik. Az olcsóbbik ára 90.000, a drágábbik 104.000 Ft. Sajnos a nagy tuti hangfaljához 300.000 forintot kellene kiperkálni, amit még csak nem is sajnálnék, de ahhoz úgy érzem jobb cuccoknak kéne lennie a hi-fi láncomban, mind egy belépő szint feletti szintű Sony CD-deck, meg Sony erősítő. És így együtt azért most nem váltanék mindenben egyszerre.

 

A döntő lökést, hogy melyik kézműves mestert válasszam, végül az a nem épp szakmába vágó "érv" döntötte el számomra, hogy az After Crying legújabb cd-jét (After Crying Show), egy ilyen hangfallal keverték, amit előzetesen alaposan kiteszteltek. Hab a tortán, hogy a srác is nagyon szereti a Crying zenéjét (ez jó alap volt a barátkozáshoz is :o) Azt gondolom, hogy nagyon nagy különbségek sem árban, sem minőségben nincsenek a jó hangmesterek (termékei) között. Hogy kinek ki és mi szimpatikusabb az egyéb szempontok is eldönthetik. (Persze lehet hogy nincs igazam.)

 

Végighallgattam a legszélsőségesebb zenéimet. Jó ki zúzós meg lágy csellószólós stúdió és live After Cryingot, Wohltemperiertes Claviert Szvjatoszlav Richterrel, Bach orgonaconcertókat Köhler mesterrel, egy barokk Missa Salisburgensis káprázatos Kyrievel, ahol egyszerre szól két orgona 4 timpani, trombita és rezes hegyek egy óriási zenekarban, meg egy soha nem látott hatalmas vegyes kar,  egy kis Bolero a halk pihe könnyű felvezetéssel, végül egy kis Carmina Burana.

 

Ha valamire el lehet mondani, hogy "ha a különbséget zongorázni lehet én lennék a Beethoven", hát tökéletesen illik a Videotonról erre az új hangfalra való átállásra. Káprázatosan szólt az én fülemnek. Zenéimnek eddig - nyugodtan mondhatom - csak a töredékét hallottam a régi Videoton hangfalamon. Már épp ideje volt, hogy kipurcanjon és lecseréljem.

 

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget, nagyon sokat segítettetek. Legfőbbképpen az világosodott meg számomra elementáris erővel, hogy a hangfalnak _lelke_ van, amit célszerű európai műhelyből ha lehet Magyarországról "megtestesíteni". (Azaz nem olyan mint egy számítógép-alaplap). Azt gondolom, jó eséllyel lehet ár-teljesítmény arányban sokkal optimálisabb hangfalhoz jutni ilyen 'kézműves' hangfallal.

 

Nem kell velem egyetérteni, de számomra továbbá az is több mint elgondolkoztató, hogy egyrészt soktízezres különbségek vannak ugyanarra a típusú hangfalra (lásd az Annex árát a B&W 603s3-ra 240.000, míg Flacika linkjén ugyanez 180.000). Másrészt szerintem egészségtelen ez az átláthatatlan kusza hangfal-típus tömeg az olyan felhasználónak, mint amilyen én vagyok; állítom a forgalomban lévő hangfalak legalább fele tök feleslegesen kerül piacra. Harmadrészt ilyen éles vesenyben ilyen megfoghatatlan dologban - mint a hi-fi - nagyon sok múlik a marketingen, és annak a termék árában viszontlátott költségén. Az ilyen költségeket soha nem szerettem támogatni.

 

Végül két szó az állványosságról. Voltam a Dob utcában és elmondták, hogy több minőségi hangfal attól olyan brutál nehéz soktíz kilónyi, mert homokot tesznek bele. Ez számomra nem épp pozitiv ficsör, ha ez az ára, hogy egy picivel jobb legyen a hifi-hangzás, ebből így első körben nem kérek.

 

Visszaolvastam a levelem: valószínűleg nagyon sok vitatni való benne, sőt uram bocsá vérig is sérthettem néhány nálam profibb hifistát. (Ha így lenne, akkor előre bocsánatot kérek érte) Az én (alacsony) szintemen ezt a kérdés- és problémakomplexumot teljesen őszintén így látom, és elmondhatom, hogy maximális békesség és megnyugvás van bennem a vásárlási kérdés lezárását illetően (illetve a megvásárolt hangfal típusát illetően), ami abszolút nem volt meg bennem mielőtt az első hozzászólásomat e topicban megírtam.

Teaway Creative Commons License 2004.10.09 0 0 249
Nem lehet, hogy minél több hangfalat ismersz meg közelebbről, annál nehezebben tudsz választani?
Előzmény: Flacika (245)
mya_tom Creative Commons License 2004.10.07 0 0 248
Nagyon köszi ismét. És a válasz-mail is elment.
Előzmény: Flacika (247)
Flacika Creative Commons License 2004.10.07 0 0 247

Huh, nehezet kérdeztél, régen volt. Akkori árak Ft/párban:

 

Acoustic Research AR 40 : 130e

AR 30 : 100 körül

Jamo Classic 6 és 8 : 100e +-20e

Jamo E850 : 100e +-20e

JBL TLX 710 : 50e

B&W DM 602 : 115e

B&W DM 603 : 200e

Magnat Vector 77 : 100e

Magnat Vector 55 : 85 körül

Magnat Vintage 550-hez hasonló vmi : 110e (mintadarb)

Phonar Volume 2 : 100e

Technics SBM 500 : 100e

Infinity Alpha 30 : 100e

Wharfedale Pacific Pi 30 : 135e(?)

Wharfedale Pacific Pi 40 : 185e

Wharfedale Valdus 500 : 100e

Könczöl Ali : 67e

Yamaha NS G 40 : 40-50e

 

A többire totál nem emlékszem, de 100e körül kerestem dobozt, így e körül lehettek.

 

Mail ismét ment!

Előzmény: mya_tom (246)
mya_tom Creative Commons License 2004.10.07 0 0 246
Hihetetlen sokat segítesz ebben a dzsungelben. Nem is tudom meg lehet-e eléggé köszönni. Egyébként próbáltam kiszámolni _mennyire_ övön aluli megkérdezni a felsorolt dobozok árát pluszba.... ;) Mail sajnos még nem jött meg. :o(
Előzmény: Flacika (245)
Flacika Creative Commons License 2004.10.07 0 0 245

Mail ment!

 

Persze, hogy nehéz dolog. 3 éve én is hetekig, ha nem hónapokig tépelődtem rajta. Csak néhány a meghallgatott dobozok közül:

Acoustic Research AR 40 és AR 30

Jamo Classic 6 és 8

Jamo E850

JBL TLX 710

JLB HLS 615 (vagy 620?)

B&W DM 602 és 603

Magnat Vector 77 és 55

Magnat Vintage 550-hez hasonló vmi (ez így bizonytalan, de vmi demo doboz volt)

Heybrook Heystak

Heybrook HB 3 - az új... :(

Tannoy MX 4

Mission 703

Phonar Volume 2

Technics SBM 500

Infinity Alpha 30

JMLab Chorus 705 (vagy 706?)

JPW ML 710 és 810 (?)

Wharfedale Pacific Pi 30 és 40

Wharfedale Valdus 500

Könczöl Ali

Yamaha NS G 40

 

Nem volt könnyű, de tanulságos ...

 

Azért létezik kompromisszum!

Előzmény: mya_tom (244)
mya_tom Creative Commons License 2004.10.07 0 0 244
Na kezd összekuszálódni minden, brutál nehéz dolog ez a hangfalvásárlás.... :o( Perpillanat kezdek afelé hajlani, hogy két hangfalat érdemes venni, egy Magnat-típusú "hazudósat" / "felhangosat", ami szól mint állat még a 13.000 forintos változata is (Motion 110), meg egy "őszintét" amin _azt_ lehet hallani ami rajta van a cd-n, a lehető megcélozva a legnagyobb részletgazdagságot, de az előbbiben említett néha jól is eső "hazudozás" nélkül. És ezt valamelyik jónevű kézműves mestertől (ahol tartok tőle egyéb "transzcendens" ? szempontok fognak az igen vagy a nem mellett dönteni. Persze lehet, hogy nagy baromság amit itt összehordtam, de ez most elég fix kapaszkodónak látszik számomra...
praclee Creative Commons License 2004.10.07 0 0 243
sziasztok.nem tudom jó helyne járok e ha Hifi házimozi rendszerben érdeklődnék.Olyan 20-60.000ft között szeretnék venni ilyen cuccot.Ki mit ajánl?Vegyek kis dvd-s hangfalas cuccot vagy inkább nagyob hangfalas cuccot?hú...ezt hülyén fogalmazom meg csak nem tudom hogyan kell pontosan de talán értitek.A KODA-ról milyen véleménnyle vagytok?MErt most olyanokat nézegettem házimoziban fa testel jó nagy hangfal szet centerrel stb.Vagy inkább vegyek olyan miniatűröket?Ha a teljesítményük ugyanolyan akkor van ezek között különbség?Szerintem van.Dvd lejátszóm van a gépbe.Ja meg gondolom kéne hozzá erősítő is mármint 5.1-es.Mert csak sima sztereóm van.A szobám 5x4-es kb.A számítógépemre szeretném rákötni.Van olyan erősítóő ami tudja a Pro logic ot meg a Dolbí digital II-őt meg ilyenek.Ezek pontosan mire valók?Vannak olyan DVD lejátszók amik szintén tudják ugyanezt.Akkor mondjuk elég lenne csak egy olcsó mondjuk 20.ezres dvd lejátszó + hozzá hangfalészett vagyis 5.1es vagy vegyek erősítőt és azt kössem rá a gépre.Mivel nincs túl nagy szobám ezért nem kell óriási hangzás de szeretném ha dögösen és hangosan szólna.Nem úghy hogy megsüketüljhek de élvezhetően.Na de biztos tudjátok mire gondolok.Előre is köszi.Vagy ha valakinek van tippje hogy ő mit használ stb.akkor szívesen fogadom.Előre is köszi és bocvs hogy ilyen körülménysen fogalmaztam csak nem tudom mit kell kérdezzek stb.MEg most siettem is de majd később írok pontos márkát meg teljesítményt ilyesmit.Ja és azér tgondoltam hogya  nagyobb hangfalak jobak lehetnek mert zenét is szeretnék rajta hallgatni.És a kis hangfalakon szerintem nem szól olyan jól:Egyébként régi Orion erősítőm van meg hanfalak hozzá amik bitang erősen szólnak.ALig kell felcsavarjam a hangerőt.Jó kis Orionok voltak azok még:))Na köszi mindenkinek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!