Keresés

Részletes keresés

Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.12.16 0 0 214
Ez megint szélsőség... Muszáj ezt?
Előzmény: Borzas (212)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.12.16 0 0 213
"Kértél indoklást, én megpróbáltam"

Ok, ok, minden tiszteletem a tiéd, hálás vagyok érte, vettem is a lapot, kifejtettem az én véleményemet, a tiédhez igazítva.

Mit tekintünk IGAZI konfliktusnak? Szvsz amiről elhisszük hogy az, megkockáztatom: ami, vagy amihez hasonló velük is megtörtént. Kétségkívül 1ügyűek, de a teenager life, már csak ilyen, nem készülhet mindenki a Bölcsészkarra.

A Kern is piázott ám rendesen? Az nem volt sok? 1 nyár alatt hány berúgás engedélyezett, mert a film felölet 1 egész nyarat, ne feledjük...

Előzmény: Nikita (210)
Borzas Creative Commons License 2003.12.16 0 0 212
télleg milyen király is, hogy 17 évesen bebaszol mint a sakál és megdugsz valakit, akit nappali fénynél fel se ismernél, aztán reszketsz 9 hónapig hogy sikerült-e utódot nemzened, télleg sajnálnám öregkoromban, ha ez kimaradt volna
Előzmény: Ender_Wiggin (129)
Nikita Creative Commons License 2003.12.16 0 0 211
Ha engem kérdezel: 17 évesen nem úgy kérdeztem meg a barátnőmet, hopgy kúrtatok? hanem ennél jóval finomabb szinonímát kerestem. Mindegy. Ez a legkevesebb. A film nyelvezete, olyan, amilyen. Inkább úgy nézem, mint a film önálló nyelvezete, és akkor meg mindegy.
Előzmény: Ender_Wiggin (209)
Nikita Creative Commons License 2003.12.16 0 0 210
"Képtelen lennék ilyen technikai szemmel megnézni 1 filmet. Ha folyamatosan a dramaturgiai, operatőri stb.. hibákat kutatnám, akkor nem látnám a filmet."

Ha a film jó, akkor én sem "szakmai" szemmel nézem. Ezek a dolgok egyébként csak a film megnézése után jönnek elő. Te mondtad, hogy itt mindenki csak fikáz és leszarozza a filmet. Kértél indoklást, én megpróbáltam. Persze az enyém sem teljes. Nem vagyok kritikus.

"A két lány közül, én a Gáspár Katát tartom tehetségesebbnek"

Mint szinész, Kata tényleg tehetségesebb. A szerepe nehezebb volt, mint Boglárkáé. Viszont Kata, az amatőrségéből adódóan, sokszor "sok" volt. Túljátszotta a szerepét. De voltak nagyszerű pillanatai is persze. Boglárka viszont annyit hozott, amennyit a szerephez kellett. Valszeg egy komolyabb szerep már nem biztos, hogy ment volna neki. És visszatérve, segített rajta a profi szinkronhang is. (A rendezős zerint sokkal jobb lett így a hangja.)

"Vannak érzelmei, van benne lojalitás a barátnője iránt,"

A konfliktusok nem voltak IGAZI konfliktusok. Mikor Barbi összebújuik az ágyban Szarka expasijával, Szarka felsír, Barbi azt mondja ne haragudj és a probléma meg is van oldva. És még ezer ilyen feloldás a filmben. (Mikor Szarka pasija, a Gergő, odadobja a földre, Szarka mellé a macit, a film egyik legjobb pillanata volt)

"A Kern -mondanom sem kell- óriási."
Igen. A Kern mindig óriási.

"Ami pedig a piálást illeti, hát pedig szerintem bőven belefér"

nem az a baj, hogy sokat isznak, majdnem minden tini berúgott már egy párszor, csak a film alatt volt SOK a bebaszás.

Előzmény: Ender_Wiggin (208)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.12.16 0 0 209
"rengeteg kurvázás, kurás szinonímái. talán nem gíy beszélnek a fiatalok egymással"

Ugyan már, ne légy álszent.. Talán te zárdában nevelkedtél? Ugyan már...

Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.12.16 0 0 208
Képtelen lennék ilyen technikai szemmel megnézni 1 filmet. Ha folyamatosan a dramaturgiai, operatőri stb.. hibákat kutatnám, akkor nem látnám a filmet. Az én szubjektív véleményem persze az, hogy igenis van cselekmény, van történet. A zene 1szerű, de nekem bejött. A két lány közül, én a Gáspár Katát tartom tehetségesebbnek, és az általa megformált figura is sokkal szimpatikusabb nekem. Laza, nagydumás, isszonyat jófej, és aranyos csajszi, aki két lábbal áll ezen a világon. Vannak érzelmei, van benne lojalitás a barátnője iránt, képes bármit megosztani azzal akit szeret, és főleg, képes szeretni. Idealista tini, akiből nem irtottak ki minden jóérzést. A Bogi is hasonlót alakít, de az nekem nem jött át annyira. A Kern -mondanom sem kell- óriási. Hatalmasak a poénok, oltáriak a laza beszólások, dumák, klasszak a helyszínek (Nagyon szeretek utazni, különösen nagyra értékeltem). Ami pedig a piálást illeti, hát pedig szerintem bőven belefér, és bőven van ilyen. Tudom. Nem gáz, beletartozik a tombolós korszakba, sokkal inkább mint a drog, vagy autófeltörés. Jó poén, és úgyis mindenki a saját kárán tanul alapon, majd 25 éves korukra belátják hogy céltalan, de addig... Belefér...

Ccóval, valóban, 1 könnyű vasárnapi vígjáték, de épp ezért szeretem.

Előzmény: Nikita (206)
Nikita Creative Commons License 2003.12.16 0 0 207
Viccelsz? Odáig még nem jutottam. Az kreativitást igényel. Szalvétahajtogató a mesterségem.
Előzmény: Ender_Wiggin (198)
Nikita Creative Commons License 2003.12.16 0 0 206
Visszakanyarodva atopic témájához:

Apám beájulna.

A regény

Tavaly olvastam a regényt. Könnyed olvasmány, nem egy irodalmi remekmű, de viszonylag szórakoztató volt. A nyelvezete zavart kissé. Az a fajta könyv volt, amit már másnap elfelejtessz, miután elolvastad.

A Forgatókönyv

Elkészült a forgatókönyv. Megkaptam a rendezőtöl. Elolvastam, és nagyon örültem. a fkönyv sokkal jobb volt, mint a regény. Pörgösebb, feszesebb ritmusú, kihagyták Szarka reklám kreatív pályafutását belőle, szerencsére. A flashback történetvezetés tökéletes volt. Finomítottak a nyelvezetén. stb. A rendezőnek azt mondtam, hogy ha követik a forgatókönyvet, remek kis film készülhet belőle.

A Film

Az első 35-40 perc vontatott és unalmas. Nincsennek konfliktusok, nincs történet a filmben. Az alkotók a gyártás folyamán lenyilatkozták, hogy rengeteg tini filmet megnéztek, és ez a film azoknál sokkal szinvonalasabb lesz. Hát nem lett az, sőt, sokkal rosszabb lett. A felnőttéválás problémáját próbálták benne feszegetni, sikertelenül.
A nyelvezete nem reveláns, nem így beszél egy tini, max. a szakmunkások gyerekei, de talán még ők sem. A zene gagyi, ilyne zenekarokból kb 400 együttes van a piacon. Nem Berkes Gábort kellett volna felkérni, hanem egy fiatal szövegírót. A poénok sajnos nem sülnek el a filmben, talán csak az utolsó fél órában. Akkor találja meg a maga hangját is a film. Valamennyire.
Gáspár Kata játékában tehetség van, de sokszor szinpadias gesztusai nevetségessé teszik a figuráját. A narráció rossz mankó, kihagyható lett volna. Csősz Boglárka játéka, a szerepéhez mérve kifogástalan. Könnyedén adja a gondtalan tinit. A barátságuk viszont felszines, és így is kezelik magukat. A könyvben elmélyült a kapcsolatuk, ahogy ezt a filmben is meg kellett volna mutatniuk. Sajnos nagyon sokmindent kihúztak a könyvben. Érdemtelenül.
A dialógok papírízüek, és műanyagszagúak. A Szeress most tévésorozat valamelyik kibővített epizódjába illene bele.
Operatőr munkája konzervatív, steril dolgozat. Nincsennek benne formai, képi újítások. A strandröplabda jelenetet például a 80-as évek filmjeiben láttam így megjeleníteni. Ehhez hozzájárult a vágás hibái is persze. Sas jobban járt volna egy fiatal operatőrrel, nem a 70 éves Ragályival kellett volna fényképeztetnie.
Az osztott, szinezett képek, szintén lejárt képi megoldás.
Vannak remek pillanatai a filmnek. Kern András, Gáspár Kata dialógok például.
Kicsit sokat isznak benne, ez zavart, és a rengeteg kurvázás, kurás szinonímái. talán nem gíy beszélnek a fiatalok egymással.
A három fiú játéka, a zenészen kívül szürke és tehetségtelen.
Elképesztő dramaturgiai hibák sora a filmben.

Összességében nem mondom azt, hogy a film borzalmas. Ha a kategóriájában nézem, akkor nézhető egy szombat délután itthon a tévében. A Kalózok jobb volt ennél, de ez egy másik történet.

Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.12.16 0 0 205
Na nehogy ám itt megrekedjünk..
nondry Creative Commons License 2003.12.16 0 0 204
oké akkor bocsi...
mindenkinek az egészségére!
Előzmény: krég (202)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.12.16 0 0 203
Jah, de télleg.. Párdonbocsánat... Dugajtok egész nyugodtan..
Előzmény: frid frantic (201)
krég Creative Commons License 2003.12.16 0 0 202
slint akar egyedül kurni, ő meg beírt ide kettőt, hol a párhuzam könyörgöm

na jó zeuszka egyszer kérdezte hogy "lányok osztán szeretitek é a faszt", de ez meg amolyan költői kérdés

én meg már meg ne haragudj de nem, remélem nem sértettelek meg

Előzmény: nondry (197)
frid frantic Creative Commons License 2003.12.16 0 0 201
itt senki sem offol ez egy kultur forum még nem vetted észre?
Supernovablaster Creative Commons License 2003.12.16 0 0 200
A filmben is szó van dugásról, úgyhogy ez nem off.
Előzmény: Ender_Wiggin (199)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.12.16 0 0 199
"engem pl már szinte minden topicban szarrá akartak kúrni" :-))))))))

Ugyan már, uraim... Ne offoljuk szét... :-)))

Előzmény: nondry (197)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.12.16 0 0 198
Takarítasz? Folytathatnád... Nem hiányolt senki...
Előzmény: Nikita (194)
nondry Creative Commons License 2003.12.16 0 0 197
ugyan az a társaság, csak itt még nem került terítékre...engem pl már szinte minden topicban szarrá akartak kúrni, pedig nem is vagyok olyan csábos...fôleg ennyi vodka után
Előzmény: krég (196)
krég Creative Commons License 2003.12.16 0 0 196
senki nem akar itt dugni, te említetted egyedül, az egy másik társaság, nem kéne keverni
Előzmény: nondry (191)
frid frantic Creative Commons License 2003.12.16 0 0 195
ez a topic tényleg jó!
még sok ilyet!
Nikita Creative Commons License 2003.12.16 0 0 194
Sajnos dolgoznom is kell napközben. ninmcs annyi szabad isdőm mint neked, ezért nem érek rá egész nap veled csevegni
Előzmény: Ender_Wiggin (189)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.12.16 0 0 193
Te csak azt hiszed... Vagy azt szeretnéd...
Előzmény: Nikita (192)
Nikita Creative Commons License 2003.12.16 0 0 192
"Nem szándékoztam felvenni a balek szerepét, ezért szálltam vitába"

ez már múltidő, édes.

Előzmény: Ender_Wiggin (187)
nondry Creative Commons License 2003.12.16 0 0 191
már kezdôdik is hajrá dugjon mindenki mindenkivel ékszijat a nyakra tekerni és mehet a tánc...
hol vannak az igazi astropunkok és fétisôrült kis buzik, akik jáccák az eszüket...vagdalóznak a nagy okosságokkal mintha tunnák mit is jelent, pedig csak könyvbôl olvasták...
orgia
dionüszosz
olllé
Nikita Creative Commons License 2003.12.16 0 0 190
A bemutatót ott néztem. De én most elhatároztam, hogy minden vidéki moziba leutazom, ahol játszák a filmet, és mindig máshova fogok ülni, hogy különböző nézőpontok szerint értékelhessem e remeket. Szombaton Dunaújvárosban nézem. Mennyünk inkább oda.
Előzmény: krég (170)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.12.16 0 0 189
Szűnj már meg, hülye tyúk! Azt hittem felszívódtál már...
Előzmény: Nikita (188)
Nikita Creative Commons License 2003.12.16 0 0 188
nem mondod? te már olvastál egy könyvet életedben? Esküdj!
Előzmény: Ender_Wiggin (143)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.12.16 0 0 187
Nem szándékoztam felvenni a balek szerepét, ezért szálltam vitába. 1ébként meg bocs ha félreértettem, sajnos én sem vagyok tévedhetetlen.. Most lesz a sok taplónak min csámcsogni...
Előzmény: nondry (185)
Csono Creative Commons License 2003.12.16 0 0 186
mögém állni...
nondry Creative Commons License 2003.12.16 0 0 185
eccerüen csak zavart ez a vérszagra gyűlés, meg hogy tényleg mindenki csak szarozott, semmi konkrét...senki mellé/ellen nem akartam álni...
mondjuk te is feleslegesen kötötted a karót olyanokkal szembe akiknek csak egy ilyen balek kell, a filmet nem láttam...de arról egy szót sem szóltam...
a buznyákok meg mindenkivel csak kefélni akarnak:)
(nesze buzik itt egy szmájli)
Előzmény: Ender_Wiggin (184)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!