Keresés

Részletes keresés

D94A Creative Commons License 2011.07.07 0 0 2486

Szia!

15méter hosszú és 3,5perc egy kazetta!

Nálam elő tudod hivatni. Címem nyilvános.

 

Előzmény: chinon313 (2485)
chinon313 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 2485

Szia!

 

Köszönöm a választ!

 

Hát, kár, hogy nem gyártják már, mert ahogy néztem ezt a YouTube-os linket, tényleg gyönyörű képeket lehetett vele készíteni.

 

Egyébként milyen hosszú egy ilyen szalag, mert mi tegnap forgattunk vele, több mint egy órát és még mindig forog, nem jelzi, hogy vége van a filmnek.

 

Ja, és hol lehet előhívatni?

 

Köszi még egyszer a válaszokat!

 

Tünde

Előzmény: Superb_ (2484)
Superb_ Creative Commons License 2011.07.07 0 0 2484

A film valószínűleg már rossz, de ha bátor vagy, meg lehet próbálni filmezni rá és előhívatni fekete-fehérben. A kodachrome ugyanis - bár talán a világ legjobb színes filmanyaga volt - speciális hívóval és gépsoron hívták elő, de ma már ez megszűnt (ff hívásához viszont nem kell a gépsor és a spec hívók). Egy kis emlék:

http://www.youtube.com/watch?v=3hSXKjHDKkY

 

A super 8-as filmekhez külön vetítő kell, például ilyesmi (vannak 10e alatt is bőven!), de akkor legyen egy nagyon jó:

 

http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/filmfelvevo_film_es_diavetito/filmfelvevo_es_vetito/canon_profi_hangos_super_8_filmvetito_1464761326.html

 

Jelenleg is gyártanak super 8-as filmet - mind néma - de van fekete-fehér és színes is. Drága az egész technológia: úgy 5-6 ezer elmegy egy kazettára (3-4 perces film) és utána még elő kell hívatni, az még több is lehet ennél. Én sajnos ezért hagytam fel a dologgal, bár sok kamerám van, és van a hűtőben két filmem, amit a nyáron azért vszg. ellövök.

 

Ha szánsz rá pénzt és szeretsz kísérletezni, akkor érdemes forgatni egy saját rövidfilmet, mindenesetre nem olcsó - nagy bánatomra.

 

Előzmény: chinon313 (2483)
chinon313 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 2483

Sziasztok!

 

Teljesen új vagyok itt. A szekrény mélyén találtam egy Chinon 313-as kis filmfelvevőt, de egyáltalán nem értek hozzá. Úgy látom, Kodak K40-es film van benne, és még működik a gép. Nem tudjátok, hol tudom előhívatni ezt a Kodak filmet? És mikor előhívattam, hogyan tudom lejátszani? Ehhez valamilyen külön vetítőgép kell?

 

Előre is köszi a válaszokat! :)

 

Tünde

Saliko Creative Commons License 2011.06.08 0 0 2482

Sziasztok,

 

érdekel valakit Vásárhelyi István keskenyfilmezés c. könyve? Ha igen, egy tábla csokiért cserébe vihető. karolta (a) free mail hu

Muity Mijo Creative Commons License 2011.06.08 0 0 2481

Üdv a topiklakóknak!

Érdekel-e valakit akár megvételre, akár értékegyeztetett cserével a következő 8 mm-es, hangos filmfelvevő újszerű állapotban?

 

 BELL & HOWELL FILMSONIC SUPER 8 SOUND 1223

 

 

D94A Creative Commons License 2011.06.07 0 0 2480

Szia!

Én tudom vállalni. Címem nyilvános.

Tel.: 06704108874

Előzmény: ::Gopher:: (2479)
::Gopher:: Creative Commons License 2011.06.07 0 0 2479

Sziasztok!

 

Van itt valaki, aki elő tud hívni super8-as filmet? Hogyha igen, akkor ezt mennyiért tenné meg? Van egy elég öreg film, nem valószínű sajnos, hogy rajta van még az anyag, mert nem hívtuk elő, de ha ezt jó áron még valaki meg tudná csinálni, lehet egy próbát megérne. E-mail címemen, vagy itt ebben a topikban elérhettek. E-mail: ggabor91kukucgmailpöttycom. Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!

 

apepee_ Creative Commons License 2011.04.10 0 0 2478

Megosztod, hogyan? Egyszerre az egészet, vagy folytonos mozgással?

Illetve ha már led-es telecine-t csináltál (amiről képeket és tapasztalatokat várunk), infra leddel és okos programmal le lehet "tapogatni" a karcokat és koszokat, amiket aztán digitálisan csökkenteni lehet. Az elvről már olvastam, de gyakorlatban még nem csináltam.

Jó munkát!

Előzmény: Udi_ (2476)
bendediver Creative Commons License 2011.04.10 0 0 2477

Sziasztok!

8 mm-es orosz vetítőbe keresek izzót. A mail címem az adatlapomon.

Udi_ Creative Commons License 2011.04.09 0 0 2476

Közben sikerült megoldani a csepmentes szárítást. :)

D94A Creative Commons License 2011.04.08 0 0 2475

A Filmmúzeumban NEM hívnak S8-as filmet.

Előzmény: senon79 (2472)
Udi_ Creative Commons License 2011.04.08 0 0 2474

Átalakítottam egy Revue lux sound 35-ös filmvetítőt és csináltam előle egy power ledes "telecine"-t tökéletesen működik, van pár super8-as filmem ami nagyon koszos és tisztítanom kellene. Kipróbáltam egy kis szakaszon és jó lett a víz és pár csepp WU2 samponnal de elképzelésem sincs, hogy lehet kb. 120m filmet cseppmentesen megszárítani.

Van valakinek erre jó ötlete, tapasztalata?

senon79 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 2473

A Filmmúzeum tv csatornán minden éjszaka adászárást követően pörögnek a super8-as kisfilmek reggelig. A Super8.hu egy olyan virtuális közeg, amelyben a letűnt korok nemzedékei és a 21. század friss generációi randevút adnak egymásnak.

 

 Ha pedig ennél többre vagy kíváncsi, akkor csatlakozz a facebook csoporthoz:

http://www.facebook.com/login/setashome.php?ref=genlogin#!/pages/Super8priv%C3%A1tfilmek/113163158693839

senon79 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 2472

Ha valakinek super8-as filmjei vannak, és nem tudja hol előhivatni, akkor érdemes ezzel próbálkozni:

 

http://www.filmmuzeum.hu/contact.php

 

Küldjön privátfilmet a Privát Filmgyűjtemény Alapítványba!
Ingyen átírjuk régi, celluloidra forgatott amatőrfilmjeit DVD-re,
ha beküldi nekünk, és engedélyezi, hogy korlátlanul felhasználhassuk a felvételeket.
Jelentkezés: super8privatfilm@gmail.com

 

A beküldött anyagokból, pedig ilyen kisfilmek készülnek:

http://www.youtube.com/user/super8privatefilms

D94A Creative Commons License 2011.03.27 0 0 2471

Ha nem laboráltál még  ff. negát sem, akkor talán inkább hagyjad! Az elrontott filmeket elég nehéz pótolni. Először ismerkedj meg a ff. negatív előhívásával. Utána jöhet a fordítós kidolgozás. Hívógépek nélkül is lehet laborálni ( én géppel hívok). Nagyon jó minőségű munkát lehet csinálni hívótankban is.

Mi szervezünk tanfolyamokat is. Most ért véget egy 8 és 16mm-es workshop.  Ott a felvételtől a laboráláson át a vágásig mindent ANALÓG láncon csináltak. Született pár figyelemreméltó film is.

Majd írok róla többet.

Előzmény: ODavid (2470)
ODavid Creative Commons License 2011.03.27 0 0 2470

Még soha semmilyen filmet nem hívtam elő (se filmszalagot se fényképezőgép szalagot).

Bp.-en lakom. A film előhívást meg lehet akkor oldani házilag is, vagy mindenképpen kell hozzá valamilyen gép?

Előzmény: D94A (2469)
D94A Creative Commons License 2011.03.26 0 0 2469

Fotó filmet hívtál már?

Ha Bp-en jársz, megtanítalak. A kidolgozás nem olyan egyszerű dolog.

 

Előzmény: ODavid (2468)
ODavid Creative Commons License 2011.03.26 0 0 2468

Üdvözlet mindenkinek! Van pár előhívatlan filmem, amit elő szeretnék hívni, és ebben szeretném a segítségeteket kérni. Azt szeretném megtudni tőletek, hogy tudtok e  segíteni abban, hogy hogyan tudnám én magam előhívni őket, már ha ez lehetséges. Az érdekelne, hogy milyen vegyszerek kellenek (és esetleg , hogy honnan lehet beszerezni őket). Na és persze azt is megköszönném, ha valaki leírná nekem ennek a folyamatát. (a filmek 8mm-es filmek (kazettásak))

apepee_ Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2467

Félretervetem magam sajnos....nagyon sajnálom. A szombati nap munkanap, ki kell hagynom a Pestre-utazást. A fenidon-dolgot majd megbeszéljük! Nagyon kíváncsi vagyok az ott készülő filmkre, remélem felkerülnek a netre, vagy láthatóak lesznek valahol. Minden jót, jó forgatást!

Előzmény: D94A (2458)
apepee_ Creative Commons License 2011.03.14 0 0 2466

A pécsi bolhán belefutottam házi 16mm-es AGFA anyagba, feltehetőleg nitrát alapú...tehát ha még mindig nem tettél le a pirofilmezésről, keress bolhapicon ilyen anyagokat. Teszteléshez szigorúan 1 db kockát vágj le és a filmektől messzire csináld. De még mindig inkább lebeszélnélek róla!

Előzmény: laci19791202 (2465)
laci19791202 Creative Commons License 2011.03.11 0 0 2465

Vagy nem igy van?Nem jól vettem ki?

 

laci19791202 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 2464

Köszi a választ.

http://fotomult.c3.hu/negativok/nitrat-film/index.html

Én itt úgy veszem ki hogy nálunk az 50es évek után is használtak nitrát alapú filmeket az,az gondolom a nitro-cellulózra gondolnak itt!

Előzmény: apepee_ (2462)
apepee_ Creative Commons License 2011.03.07 0 0 2463

S egy kicsit könnyedebb téma:

Kísérleteztem faipari víz-bázisú pácokkal, színezőkkel. Kb. egy éve színeztem vele pár másodpercnyi fekete-fehér anyagot. Azért nem siettem el, gondoltam várok pár hónapot, kíváncsi voltam kopik-e a színe, reakcióba lép-e az anyaggal vagy képpel, de eddig rendben van. Nem hinném, hogy nagyon tartós lenne, de szépen megül és nem változik a szemcseméret (házilag előhívott Foma anyag, Fomadon LQR előhívóval). Illetve a színválaszték elég jó és kb.400 forint az ára 8 m2-re elégnek :)

Bedigitalizálom majd, bár digitálisan nem lesz annyira hiteles.

Amúgy nagyon vicces, nemrég találtam rá, hogy a káliumdichromát (a REV fürdő egyik alapja, aminek gyönyörű fanta-színe van) hagyományosan faipari pác. Már megint minden mindennel összefügg :)

 

Jön a nap! Mindenkinek jó filmezést!

apepee_ Creative Commons License 2011.03.07 0 0 2462

El kell, hogy keserítselek: super8-as filmet sosem gyártottak cellulóz-nitrát alapú anyagra! A biztonsági (nem éghető) műanyag hordozó 1908-as találmány, gyakorlatilag a '40-es évek végére teljesen átvette az "uralmat", ennél fiatalabb film szinte kizárólag biztonsági film, ami nem ég.

Ha mégis sikerül szerezned valahonnan, a javaslatom az, hogy ne kísérletezz vele! Nem véletlenül került ki a forgalomból, nem egy laboránsnak, gépésznek vagy operatőrnek bánta a keze, az arca vagy a látása! NAGYON VESZÉLYES!

Én láttam égni NC filmet, félelmetesen gyors folyamat, ezért ennyire veszélyes, házi körülmények között nem tudsz felkészülni rá!!!

 

Ha égetni szeretnél vegyél vegyszerboltban magnéziumot, az látványos lesz! De azzal is vigyázz!

Előzmény: laci19791202 (2461)
laci19791202 Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2461

Üdvözletem.

Ebből a szuper 8 as anyagból tudna nekem szereni valaki,persze olyat amin már van valami és nincs rá szüksége!

Lehet más is csak az a lényeg hogy nitro-cellulose legyen az alpja!!!

 

  Előre is köszönöm válaszaitokat!

D94A Creative Commons License 2011.03.01 0 0 2460

Szia!

A Super 8 anyagot NEM tudod digitális cuccal előállítani. Ugyanis ehhez a technikához a vetített kép is hozzátartozik. A vetítőgépnek van hangja és szaga is. Így teljes az egész.

Ha digivel próbálod megcsinálni az olyan lesz mint az alkoholmentes sör vagy a guminő! Lentebb írtam agy workshop-ról. A megadott címre írhatsz és ott megismerkedhetsz az egész filmes technikával.

Előzmény: Androidor (2459)
Androidor Creative Commons License 2011.03.01 0 0 2459

Sziasztok!

 

 Tudnátok nekem segíteni pár kérdésben, valóban fontos lenne a számomra.

Szeretnék elkezdeni filmezni, már ötleteim vannak és már le is írtam. Na most én majd Super8-as kamerával szeretnék forgatni VAGY super8-effectet használni.

 

-Mit tudtok ajánlani, ha már van egy miniDV kamerám és a super8 effectet szeretném látni?

 

-Ha MacBook-om van és rá OS/X-es operációs rendszer akkor melyik lenne a legjobb program a szerekesztéshez?

Melyik program a legjobb a filmezéshez(akár windows is)?

 

-Milyen tippeket tudnátok adni, vagy weboldalakat, könyveket, ahonnan képezni és tanítani tudom saját magamat?

 

 

 

 Előre is köszönöm,

Andor voltam 19 éves Budapest

D94A Creative Commons License 2011.02.25 0 0 2458

Várunk szeretettel!!!!:-)))))

Előzmény: q4 (2457)
q4 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 2457

Sziasztok!

 

Lehetséges, hogy megjelenünk mi is a workshop-on és hírdtjük az igét! :)

Az elkészült filmeket, pedig lehet nevezni az idén 10 éves szegedi fesztre! facebook.com/super8mm

 

Mindent bele!

 

Sziszi

 

Előzmény: D94A (2446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!