Keresés

Részletes keresés

kukácska Creative Commons License 2023.10.18 0 0 57638

Semmi baj. Tényleg vad dolgot lehet létrehozni egy szövegkörnyezetből kiemelt mondatból. részletből...:)

Előzmény: meszi67 (57635)
kukácska Creative Commons License 2023.10.18 0 1 57637

https://index.hu/belfold/2023/10/18/solyom-laszlo-temetes-koztarsasagi-elnok-alkotmanybirosag/

Tudom, hogy ez nem egy politikai topic, de ez nagyon kiveri a biztosítékot. Miniszterelnökünk a fél pártjával és kormányáal részt vett Makovecz Imre, Kerényi Imre(?), Mádl Dalma é Vajna temetésén. A temetés előtti napra is lemondta az összes programját. Még Göncz Árpád temetésén is ott volt. Mádl Ferenc temetésén való részvételt pedig majdnem kötelezővé tette az országgyűlés és a minisztériumokban dolgozók részére is. Most? Kína és Putyin fontosabb...

egonca Creative Commons License 2023.10.18 -2 0 57636

Puff neki, hogy mik derülnek ki:

Ez nem rúdtánc, ez rúdfitness – Tüttő Kata új sportolási szokásairól a Mandinernek

 

De miért kell belekeverni a petefészkét, perimenopauza-t és a menopauza-t? Ki érti ezt? Én nem...

(Őnaccsága KaróGeri főpolgármester helyettese)

Előzmény: egonca (57577)
meszi67 Creative Commons License 2023.10.18 0 1 57635

"Anyósomat vitte be a kórházba, aki sokéve meghalt."

Na tessék, akkor még ilyen feleslegesnek tűnő dolgokra is volt idejük a mentőknek :))

Bocsánat a morbid viccért  --de nem hagyhattam ki!  Jó példa, hogy mennyire megváltozik egy mondat tartalma ha kiemelik a szövegkörnyezetből. Mégegyszer bocsánat!!

Előzmény: kukácska (57634)
kukácska Creative Commons License 2023.10.18 0 0 57634

Csak leírtam amit láttam, és amiről a szomszédoktól hallottam.

Mentővel sok-sok évvel ezelőtt volt dolgom. Anyósomat vitte be a kórházba, aki sokéve meghalt. Akkor nem volt gond: az orvos hívta a mentőt, az kb.20 perc alatt itt volt.

Előzmény: cucu (57609)
kukácska Creative Commons License 2023.10.18 0 0 57633

Nem tudtam megállapítani, hogy az én gépemnél van-e valami gubanc, de az íráskor nem jelenik meg a curzor. Ez elég bosszantó, elég sok helyesírási hiba lehetőségét rejti magában. Hogyan lehet ezen segíteni?

Köszönöm szépen.

Előzmény: Rasputin (57618)
kukácska Creative Commons License 2023.10.18 0 0 57632

Nem kioktat, nem az észt osztja. Egyszerűen borzasztó amikor gondolkodás és a szöveg értelmének mérlegelése nélkül átmész propagandistába.

Egyébként, van amikor egészen jó meglátásaid vannak...

Előzmény: egonca (57615)
kukácska Creative Commons License 2023.10.18 0 0 57631

https://rakosmente.hu/articles/2-8-kilometernyi-ut-ujult-meg-rakosmenten

 

Régen olvastam a Vidor ucáról. Azzal mi újság?

cucu Creative Commons License 2023.10.17 -1 0 57623

Ezek is csak részben igazak.

Előszőr is aki bajban van, azt nem érdekli, hogy milyen vagy honnan érkezik a segítség, csak jöjjön.

Aztán pedig, te a régi, orosz mintára épült mentő szervezetről írsz, ami mostanában nem időszerű. Éppen az amerikai minta ami most domináns; sok, jól felszerelt un. "eset" kocsikat kell alkalmazni, mert az esetek többségében ezzel lehet lefedni  az "igényeket". Az un. rohamból elég pár darab, és mint ahogyan írod, nincs is több belőlük. 

Azzal egyet értek, hogy minden sarkon nem áll eset-roham kocsi, így a lépcsőzetes riasztás helyénvaló, hiszen ez egy bevált módszer a kapacitás fügvényében. 

Egyszer olvastam, hogy az ideális az volna, ha tízezer lakosra jutna egy rohamkocsi, de már másképpen látják az illetékesek. 

Előzmény: Kulifay (57584)
cucu Creative Commons License 2023.10.17 -1 0 57622

Tény, hogy szétverte a topicot. De ugyanakkor jó lélek, szándékosan nem árt senkinek. 

Okos, mégis egyszerű dolgokat nehezen ért meg. 

Nem vagyunk egyformák... :)

Előzmény: egonca (57615)
BoGar Creative Commons License 2023.10.17 0 0 57621

És hol van ilyenkor Maunika? Otthon nézi a focit.

Előzmény: kukácska (57607)
Rasputin Creative Commons License 2023.10.17 0 1 57618

Nyugalom...

egonca Creative Commons License 2023.10.17 -2 1 57615

"gyere át a mentős topicba"

Dehogy megy, itt szereti osztani az észt. Főleg hallomásból: a szomszéd hallottam, az utcánkban lévő idős néni unokája mondta meg hasonlók (nem szó szerint szerintem érthető)

Előzmény: cucu (57609)
kukácska Creative Commons License 2023.10.17 0 0 57612

Egy ideig 3 évenként mehettem ingyenesen mammográfiára a Mediclba, mert a kerületi önkormányzat fizette.

Most - bizonyos rendeléseknél -a fizetősre se lehet 1-2 nap múlva menni, mert annyian veszik már azt is igénybe, ha nem akar lebénulni vagy időelőtt kimúlni.

Már kb. 1,5-2 éve mondták a Medicalban, hogy előbb-utóbb nagy gáz lesz a "beutalós-állami" ellátással. 

Előzmény: Patreides (57608)
kukácska Creative Commons License 2023.10.17 0 0 57611

Költségvetés-gazdálkodás-pénzügy-számvitel, ehhez értek. Amikor elmondom, hogy az előírások alapján mi a teendő, mit lehet tenni, le vagyok ugatva, ki vagyok végezve...

Később, amikor azt hallom/olvasom, hogy egyes beszállítók már csak kp-fizetés esetén szállítanak a kórházaknak, fogom a fejem, és azon csodálkozom, hogy az újságírónak van-e diplomája és miből? Ekkora baromságot még véletlenül sem tud kitalálni. 

A mentőknél a 20-30%-os sebességtúllépést azt hiszem, hogy a RTLegyik riporterétől hallottam, aztán ezt átvette néhány internetes lap. Azóta nyilván korrigálták. 

 

Most a novemberi nyugdíjkorrekció veri ki nálam a biztosítékot. Kérdeztem a kincstáros ismerősömet, de még nem kapták meg a pontos számítási ukázt.

A legtöbb újság azt hozza le, hogy az októberi nyugdíj összegét kell megszorozni 3,1%-kal és azt kapják meg visszamenőleg 11 (10+1) hónapra, majd a novemberit 1,031-el szorozva kapja meg.

Ha az értelmezés úgy szól, hogy a nyugdíjasok kaptak már január 1-től 15%-ot és jár még nekik 3,1%, akkor az alap nem a 2023.októberi, hanem a 2022.december 31-én érvényes összeg.

Ez is ékes példája, hogy minden "szakértő" mond mindent, majd hall valamit az újságíró, gondolkodás nélkül leírja és átveszi a legtöbb újság.

Előzmény: cucu (57609)
cucu Creative Commons License 2023.10.17 -1 0 57609

Dehogy... csak olvasok 😃

Azért abban van valami, hogy sületlenségeket írogatsz. Olyan fél igazságokat.

De ha érdekel, gyere át a mentős topicba, úgyis gyér ott a forgalom.

Előzmény: kukácska (57603)
Patreides Creative Commons License 2023.10.17 0 0 57608

Ugyanaz az alapvető probléma emögött, mint a kórházak brutál felgyűlt (és újra és újra felgyülemlő) adóssága mögött: a NEAK állami tb finanszírozási rendszer elavult, közel sem fedezi a valódi költségeket.

A kerületben nincs kórház, ha pedig a Medical-ban megszűnik a tb alapú ellátás, még rosszabb lesz a helyzet.

Ha ehhez hozzávesszük, hogy a háziorvosok, és különösen a fogorvosok állami, tb finanszírozása elégtelen, már magának az orvosnak is kevés, és akkor még ott van az asszisztens... Meg a fogorvosoknál az összes anyag, az elhasználódó eszközök, az áram, a fűtés...

A probléma korábban a kórházaknál jelentkezett (a kerületben - ugye - nem, hiszen itt nincs kórház, miért is lenne egy ilyen apró, alig lakott kerületben, nemde?), de ez már mostanra megérkezett a szakellátásba, és a háziorvosi rendszerbe is.

(Viszont az emberek többségét ez láthatóan nem zavarja, ezt a helyzetet, és a tendenciákat legalizálják minden alkalommal.)

Előzmény: kukácska (57607)
kukácska Creative Commons License 2023.10.17 0 0 57607
Patreides Creative Commons License 2023.10.17 0 0 57606

"átrobog előttük pár centire egy autó"

 

.

Ja a poént még rá se tettem: robogott úgy ötven métert, de annak a felét már erősen fékezve tette meg, és besorolt a következő lámpa előtt feltorlódott sor végére.

A marhája.

Előzmény: Patreides (57605)
Patreides Creative Commons License 2023.10.17 0 0 57605

"Nem olyan régen olvastam, hogy maximálták a mentőautók sebességét. Azt hiszem, hogy a megengedett sebességet nem léphetik át 20-30%-kal többel. Ha nem sokat hiányoztam a számtanórákról, ez a városi forgalomban 50 km helyett max.65 km lenne. Háááát...."

 

.

A helyzet nem ilyen rossz, valójában az adott útszakaszon megengedett max. sebességhatárt +30 km/h-val léphetik át.

Tehát például az 50 km/h helyett 80 km/h számukra a megengedett legnagyobb sebesség az adott részen.

 

A Pesti úton egyes motorosok évek, sőt évtizedek óta tépnek nem 50, nem is 80, de esetenként - és egymás után ketten, hárman - úgy saccra 120-150 km/h sebességgel. De időnként - amikor csillapodott forgalmi időszak van, este, személyautók is tépnek dupla sebességgel.

Rendőrök meg évtizedek óta sehol, simán engedik ezt.

 

Pár napja meg fényes nappal az egyik zebrán láttam, hogy piros lesz az autóknak, aztán zöld a gyalogosoknak, az egyik oldalról már el is indultak, a másikon már éppen lépnének le, amikor huss, durván átrobog előttük pár centire egy autó, neki akkor már nem egy-két másodperce volt piros.

Annyi, hogy az egyik, a zebra előtt már várakozó autó idegesen rádudált, hogy mégis mi a francot csinál, mit képzel magától, de ennyi, rendőr sehol, az a vadbarom a következő alkalommal is simán meg fogja ezt tenni, mert 90% esélye van arra, hogy semmilyen szankció nem éri.

A "rend őrei" meg hol vaqnnak?

"Hol volt, hol nem volt... de inkább nem volt..."

Előzmény: kukácska (57597)
kukácska Creative Commons License 2023.10.17 0 0 57604

Amikor az embernek felnőtt gyereke van, hajlamos erről a tényről megfeledkezni...

Előzmény: japipapi (57599)
kukácska Creative Commons License 2023.10.17 0 0 57603

Régen jártál erre...

Előzmény: cucu (57600)
kukácska Creative Commons License 2023.10.17 0 0 57602

Én sem vagyok érdekelt, de van benne valami.

A 2020-as covid-lezárások előtt jártam be napi szinten dolgozni. Itthonról 10 perc séta volt a ligeti megálló. A Keletiből metróval párcperc a Deák vagy Kossuth tér (időjárás és a kedvem függvényében), bőven a munkaidő kezdése előtt bent voltam. A hazafelé utat is hasonló módon meg lehetett oldani.

Amikor reggelenként sokszor az Elágtól az Örsig annyi idő alatt jutottunk be busszal, mint Ligetről a Kossut térig összesen, kicsit besokaltam. Nekem jó volt, hogy BKV bérlettel is igénybe lehetett venni.

Előzmény: japipapi (57596)
cucu Creative Commons License 2023.10.17 0 0 57601

Megengedetthez képest. Bocs.

Előzmény: cucu (57600)
cucu Creative Commons License 2023.10.17 -1 0 57600

Rosszul hallottad. +30 km/h a megengedethez képest.

Előzmény: kukácska (57597)
japipapi Creative Commons License 2023.10.17 0 0 57599

.... és az ember munkahelyére nem szokott sétàlni, hanem rohan többnyire. Előtte lepakolja a gyereket ........ Hazafelé ugyan az. 

Előzmény: kukácska (57594)
Patreides Creative Commons License 2023.10.17 0 0 57598

"Pardon, de ez sem teljesen igaz, sőt, nem igaz....

Az emelt szintű mentőegységek között nincsenek bunkók."

 

.

Ha így "cáfolsz", talán idézd is be tőlem a mondatot, amiben állítólag a cáfolandót állítottam volna.

Előzmény: Kulifay (57584)
kukácska Creative Commons License 2023.10.17 -1 1 57597

Egyszerűen hihetetlen. Felejtsd már el azt az "orrvérzést". Az említett esetnél nem ismerem a körülményeket, de nem lehetett véletlen vagy lustaság, hogy az unoka nem hívott taxit és rohant vele az első kórház sűrgősségi osztályára, helyette a háziorvsát kereste.

Ha volt a folyamatban egy mentőorvos is, a helyzet mégrosszabb: adott egy ember, akinek egekben a vérnyomása és a cukorszintje, ráadásul megered az orra vére is, nagyon rosszul van. A háziorvosi vizsgálat időpontjától eltelik 7-8-9-akárhány óra, amíg eljut a kórházba egy szakorvoshoz, aki a megfelelő ellátásban tudja részesíteni. Ez a probléma.

 

Az utóbbi kb. 2 évben összesen talán 3-4 alkalommal jártam a Pesti úton a Zrínyi utcától kifelé (pl.Sáránd utca, maglódi bevásárlóközpont,stb), de az utóbbi 2 hónapban több alkalommal voltam arra. Mindegyik esetben 1-2 szirénázó mentőautó jött be a város felé. Egy ápolónőtől hallottam, hogy a legtöbb esetben azért mennek szirénázva (és nagy sebességgel) a mentők, mert olyan kevés a "hadrafogható" autójuk, hogy enélkül nem lenne idejük mindenhová odaérni.

Nem olyan régen olvastam, hogy maximálták a mentőautók sebességét. Azt hiszem, hogy a megengedett sebességet nem léphetik át 20-30%-kal többel. Ha nem sokat hiányoztam a számtanórákról, ez a városi forgalomban 50 km helyett max.65 km lenne. Háááát....

Előzmény: Kulifay (57595)
japipapi Creative Commons License 2023.10.17 0 0 57596

Nem biztos, hogy a vasúti közlekedés jobb. Figyelembe kell venni, hogy a ház- induló vonat állomás - célállomás - végcél megközelítése mennyire összetett. 

Ház - hosszú gyaloglás - vonat várakozás (a MÁV-ra időpontra nem lehet tervezni szorosan)- célállomásig késés - gyaloglás - várakozás helyi közlekedésre, további menet idő  - további gyalogolás a végcélhez. És ez visszaútra is fennáll. 

Nem vagyok érdekelt, de érzékelem a különséget.

Előzmény: kukácska (57593)
Kulifay Creative Commons License 2023.10.17 0 0 57595

A háziorvos nem intézkedik/rendelkezik a mentők felett.

A hívást fogadó mentődolgozó -szükség szerint- egyeztet a mentésirányító szolgálatvezetővel, aki mnetőfőorvos. 

Attól h te nem látsz fehér köpenyt, attól még orvosok döntenek a háttérben. (Azaz volt a folyamatban mentőorvos.)

 

Abban igazad van h belassult az egész folyamat. Változások vannak minden felé, az eü-ben érhető tetten a legjobban. Ugyanakkor ezt a véleményt nem lehet egy orrvérzésre alapozni.

Előzmény: kukácska (57594)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!