Keresés

Részletes keresés

Azazello Creative Commons License 2000.03.23 0 0 172
Hogy tud így majd megszólalni?
Lassan nem is mikrofonra, hanem nanofonra lesz szüksége...
Előzmény: alfalfa58 (171)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.23 0 0 171

Hát igen...



Előzmény: outer (170)
outer Creative Commons License 2000.03.23 0 0 170
:))))))))
Hát igen, jó ez az internet.
Előzmény: alfalfa58 (169)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.23 0 0 169
No azért.






Előzmény: emberhegy (168)
emberhegy Creative Commons License 2000.03.23 0 0 168
Ezekután mindent. Még azt is, hogy Horn nem november, hanem december 13-án csatlakozott a vattakabátosokhoz.
Előzmény: alfalfa58 (166)
emberhegy Creative Commons License 2000.03.23 0 0 167
Ezekután mindent. Még azt is, hogy Horn nem november, hanem december 13-án csatlakozott a vattakabátosokhoz.
Előzmény: alfalfa58 (166)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.23 0 0 166
Vásárhelyi Mária

Nem hiszed?





Előzmény: emberhegy (165)
emberhegy Creative Commons License 2000.03.23 0 0 165
Hi-hi-hitelességéből? Jujjjjjjjjjjjjjjjjj!
Előzmény: alfalfa58 (164)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.23 0 0 164
Vásárhelyi Mária

Veszít hitelességéből





riverain Creative Commons License 2000.03.23 0 0 163
Összeomlottak az idegeid? Egy őrült naplója? Még jó, hogy a számítógép nem veszi a kusza betüket. Szegénykém. Borogatást neki! Menj a Várba, vár a Soros Alapítvány havi apanázsa.
Előzmény: purplerain11 (162)
purplerain11 Creative Commons License 2000.03.23 0 0 162
KEDVES TOPICOLVASÓ!

JELEN TOPICOT daISY2 AZÉRT NYITOTTA, HOGY ALAPTALANUL BECSMÉRLEJEN EGY SZOCIOLÓGUSNŐT.
EMIATT ÉN A HÖLGYTŐL A KULTÚRÁLT MAGYARORSZÁG NEVÉBEN ELNÉZÉST KÉREK.

BEBIZONYOSODOTT, LOVAS UTÁN ALFALFA ÁLLíT, ARRA SEMMILYEN BIZONYíTÉK NINCS, A NAPI MAO PEDIG SZÉGYENT HOZOTT A MAGYARSÁGRA SZEMÉLYES GYALÁZKODÁSA MIATT, AMI OKOT ADOTT HOLLAND UJSÁGNAK ARRA, HOGY ERRE UTALÓ CIKKET MEGJELENTESSEN. EMELLETT AZ IS KIDERÜLT, HOGY AZ URAK BETEGESEK ÉS A LÁMPAERNYŐRŐL KIZÁRÓLAG A HOLOCAUST JUT ESZÜKBE, NORMÁL HASZNÁLATI TÁRGYKÉNT NEM ISMERIK.

KÉREK MINDENKIT, HOGY AKI EGY KICSIT IS AD ARRA, HOGY EGY HÖLGYET NEM LEHET POLITIKAI NÉZETEI MIATT SZEMÉLYÉBEN MOCSKOLNI, AZOK NE IRJANAK TÖBBET EBBE A TOPICBA

Előzmény: alfalfa58 (159)
szalonna Creative Commons License 2000.03.23 0 0 161
Kedves purplerain11!

Írod "Ha arra gondoltok, hogy a holland újságirónő esetlegesen a VM-tól hallott hasonlatot a holland olvasóknak esetleg jobban ismert hasonlattal helyettesítette, akkor ez esetleg lehetséges."

Például valaki egy kijelentésében csúsztat, és mondjuk ezt szemére akarjuk vetni Mivel a "csúsztatás" nem túl jól ismert kifejezés, mondhatjuk-e azt, hogy "miért lopta el a szomszéd autóját?" Pedig az autólopás sokkal többek által érthetö kifejezés, mint a csúsztatás.

Nekem úgy tünik, hogy itteni beirásaidban sorozatosan csúsztattál. Nem mondom azt, hogy autót loptál, nem mondom azt se, hogy mit a midbe - miért is mondanék ilyet. Pedig, ahogy ezt fentebb írod, "ez esetleg lehetséges".

Hát szerintem meg vegyük egymást komolyabban.

Üdv

szalonna

Előzmény: purplerain11 (146)
Azazello Creative Commons License 2000.03.23 0 0 160
Látod abban egyetértünk, hogy így reménytelen.
Nem hinném, hogy Kundera Félreértések kisszótárába bekerülhetne az emberi bôrbôl készített lámpaernyô... Nehezen tudom elképzelni, hogy ez mást jelent számodra, mint számomra.
Előzmény: purplerain11 (157)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.23 0 0 159
Nem. De a hasonlatosság sokak számára megtévesztő.
Előzmény: Patmore (158)
Patmore Creative Commons License 2000.03.23 0 0 158
"Befejezem fiuk"

Nem baj.

Te Alfalafa, ez tényleg Te vagy?... Hát, senki nem lehet egyszerre okos és szép (rajtam kívül persze).

Előzmény: purplerain11 (157)
purplerain11 Creative Commons License 2000.03.23 0 0 157
Befejezem fiuk, mert reménytelen a helyzet.
Gyalázkodott a Napi Mao - ebben mindenki egyetértett.
Ezek után egy holland lap egy rossz hasonlattal élt, amiről az ujságírónő azt mondta, hogy VM-tól hallotta.
Csak a fentiek a tények.

A gyalázkodás tény, a Napi Mao rossz fényt vetett a magyarságra, ahol elvei miatt emberileg megalázhat egy napilap egy szociológusnőt.
Ezzel kezdődött egy folyamat, és a megsértett VM egy holland ismerősének ezt elmesélte.
A holland nő, amit megértett, úgy-ahogy megírta.

Senki sem zsidózott, csak a hozzászólók, ez a topic nem zsidókérdést takar, mégha beteg lelkek ezt bele akarják magyarázni.
Ez a topic a topicindító célja ellenére elpuffant, és a megcélzott VM helyett maradt a Napi Magyarország kisszerü, alpári mocskolódása.

Előzmény: Azazello (150)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.23 0 0 156
A fenenagy csendből jöttem rá. Feltűnt ugyanis, hogy a Nyilvánosság Klub nyilvános üléseinek előkészítése mindig a nyilvánosság teljes kizárásával történik.

Előzmény: riverain (155)
riverain Creative Commons License 2000.03.23 0 0 155
Ezt honnan tudod? Vezetőségi tag vagy?
Előzmény: alfalfa58 (154)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.23 0 0 154
A Nyilvánosság Klub a "lámpaernyő" ügy nyilvános megtárgyalására készül. Az ülést levezető elnök: Vásárhelyi Mária.
riverain Creative Commons License 2000.03.23 0 0 153
Mióta a szép Daisy2 megadta a forrást és a pontos szöveget, europeer és Glaszlo eltünt, mint göthös szamár a porosz ködben.
Zmac Creative Commons License 2000.03.23 0 0 152
Vsz. nem itt van az eb elhantolva. Külföldön, határainktól távol senkit sem érdekel hogy melyik politikusunk mit mond. Ellenben itthon nagyszerűen lehet politikai tőkét kovácsolni a "művelt nyugat" állítólagos véleményéből, mert sokan küzdenek önértékelési gondokkal. (Bocs az egyszerűsítésért.)
Előzmény: bubis (149)
Patmore Creative Commons License 2000.03.23 0 0 151
Bemsolom ide is, bocs, tkp ide való.

Te purplerain11, VM téves fordításánál már csak egy undorítóbb dolog van: amit te művelsz. Szvsz.

Az utálkozást nem a Mao kezdte, hanem VM az ÉSben.

Ebben az összefüggésben lesz@rom, hogy VMnek mi fáj vagy okoz neki orgazmust. Mondta volna azt a hollandnak, "ezek a szemetek csodálatos coccolinóval mosott habpuha arcbőrömet undorító hüllő kérges kültakarójához hasonlították", aszondom, ok. A hüllő bőréhez hasonlítani nem szép dolog, elismerem. De VM csinált, az gennyes hazugság elhintésével elkövetett mocskos burkolt antiszemitázás. Szvsz.

Előzmény: purplerain11 (139)
Azazello Creative Commons License 2000.03.23 0 0 150
R.H.: "egy bizonyos baloldali médiaszociológusnak a bőréből lámpaernyőt kell készíteni..."
OKA: "őszintén szólva lesülne a bőr a pofámról. Csakhogy a krokodilbőr bírja a kiképzést. Cipőt csinálnak belőle..."

Az utóbbi idézetbôl - azon túl, hogy valóban nem finomkodik - nehezen vonható le az elôzô konklúziója.
Attól, hogy OKA szerint a szociológusnônek vastag bôr borítja az arcát - amit hasonlatosnak tart a krokodiléhoz - nem következik, hogy abból cipôt is kell csinálni.
De ebben az egészben nem is ez a lényeg.
Nyilván érted/érzed Te is.

Előzmény: purplerain11 (141)
bubis Creative Commons License 2000.03.23 0 0 149
Egyszer mar irtam, hogy bocs, hogy nem olvastam bele normalisabban a topikba, azt hiszem te sem. Egyebkent egyelore nem latom bizonyitottnak, hogy tudatos rosszhirkeltesrol van szo, de ha az tortent, igen szemet a hogyike. Szoval elitelem a dolgot, masreszt meg nem feltetlenul marad ez a kormany, nem kell a rosszhirunket kelteni, plane nem hazugsaggal (amikor a valosag is eleg szornyu). Mellesleg milyen ujsagiro az, aki egy ilyen infot nem ellenoriz le, es ugy publikalja egy ilyen "megbizhato" lapban. De ismetlem magam...

Udv.
Andras

Előzmény: riverain (76)
Kisgazda Creative Commons License 2000.03.23 0 0 148
Kedves purplerain11

" Ha arra gondoltok, hogy a holland újságirónő esetlegesen a VM-tól hallott hasonlatot a holland olvasóknak esetleg jobban ismert hasonlattal helyettesítette, akkor ez esetleg lehetséges."

Nem erre nem gondolunk, sőt szerintem erre csak te gondolsz. Én másra gondolok és el kell neked mondanom, minnél jobban hallgat VM, annál erősebben jut eszembe a krodolbőr. NEM A LÁMPAERNYŐ AMI LIBERÁLIS BŐRBŐL KÉSZŰLT.

Előzmény: purplerain11 (146)
lujza Creative Commons License 2000.03.23 0 0 147
Ez a krokodilbor-dolog enszerintem pusztan arra akar celzas lenni, hogy vastag a bor az illeto képén. (eleg rossz modorra vall, nem vitas, de megjegyeznem, hogy ilyeneket mar en is kaptam itt az indexen)

A lampaernyo dolog az viszont egesz mast jelent, szerintem, ugyhogy ez bizony ragalmazas es kesz.
Es nem menti VM-t, hogy az ujsagiro modora milyen.
Szandekosan artott VM, bizony, Magyarorszagnak, es ezt bizony illenek jovatennie, valahogy.

Előzmény: purplerain11 (141)
purplerain11 Creative Commons License 2000.03.23 0 0 146
Kedves Kisgazda és ALfalfa!

Ha arra gondoltok, hogy a holland újságirónő esetlegesen a VM-tól hallott hasonlatot a holland olvasóknak esetleg jobban ismert hasonlattal helyettesítette, akkor ez esetleg lehetséges.

Nincs bizonyíték arra, hogy VM mit mondott.
Nincs bizonyíték arra, hogy a holland újságírónő mit értett.
Ha Ti betegesen csak mindenből ugyanazt értitek ki, akkor az rátok nézve szegénységi bizonyítvány.

Először a Mao gyalázkodott, és ez ellen egy nő nem kapott védelmet pártállástól függetlenül, krokodilcipő készítést sem lehet emlegetni arcbőrből.
Az antiszemita értelmezés egyik szövegben sincs benne, ezeket esetleg Lovas fontoskodta bele a marha nagy leleplezésére.
Alfalfa, ha a léggömböd ezennel elpukkadt, hogy mersz ugyanebben a témában új topicot nyitni?

Előzmény: alfalfa58 (145)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.23 0 0 145
Nézd purplerain11!

Hiába fáradsz, hiába maszatolsz.

1. A Napi Mao újságírója goromba volt.

2. Vásárhelyi Mária a lapot leantiszemitázta.

Ok? Okozat?

(A Rákosi-vicc jut eszembe: humánus volt - végtére agyon is lövethette volna őket...)

:-(

Előzmény: purplerain11 (141)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.23 0 0 144
Én vagyok.
Előzmény: riverain (142)
Kisgazda Creative Commons License 2000.03.23 0 0 143
Te hülyének nézel itt mindenkit purplerain11!

Az emberbörből készített lámpaernyő teljesen más asszociációkat kelt egy hollandusban(is) mint a krokodilbőrhöz hasonlított bőr. Ne mond azt, hogy nem tudtad.

VM ügyesen átcsavarta egyiket a másikba, igaz nem is gondolta, hogy kiderül és az is igaz, hogy ezt nem is ügyességnek nevezik, továbbá az is, hogy VM elgondolkodik majd azon, az az Internetre sem kirakott kis "színes" megért e ennyit. Örülj neki, hogy neked nincs ilyen problémád.


Előzmény: purplerain11 (141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!