Keresés

Részletes keresés

Holicska Endre Creative Commons License 2008.10.05 0 0 8

Kérdés, a nagyobb puffer tartályok, általában zipzárazható, műbőrhuzattal zárt hőszigetelése milyen anyagból van? Mármint a bőr alatti szivacsszerű anyag. Lehet e, és hol, olyat vásárolni?

Ki gyártana olyat saját tartályra?

Csaba110 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7

Szia Katona Lajos!

 

Most a GINGER kft nél elégjó árban van puffertartály pl.CosmoCELL 500l 125000Ft+áfa vagy 1000l 168000Ft+áfa ezek a tartályokban egy hőcserélő van beépítve a napkollektorna

 

 

Üdv :Csaba

Előzmény: katonalajos (5)
r0li Creative Commons License 2008.02.05 0 0 6
Konkrét címet nem tudok, de szerintem bármelyik lakatos szaki meghegeszti a helyszínen. Én csak év végén ugrok neki, de mindenképp ebbe az irányba fogok menni, mert én 2-3 m3 tartályt szeretnék van is hely a pinyóban csak a 90 cm ajtón nem férne be. A kazános topicban többen is fontolgatták ezt a megoldást, de a végkifejlet mindig elmaradt. Igaz ott elég extrém ötleteket is írtak néhányan. Ha van időd javaslom bogarászd át a hozzászólásokat. Pár hónapja beszéltem egy "kazángyártó"-val kandallóbetét ügyben, ő mondta hogy megcsinálná a tartályt is. Csak az a baj, hogy 200 km-re van. Azt már tudom, hogy 3 mm-es rozsdamentes lemez elég hozzá. ha hasáb alakú lesz akkor kell neki merevítés, ha henger akkor talán nem. Aztán OSB-ből csinálsz neki egy "dobozt és 30-40 cm üvegszál vagy perlit köré. Ha találsz valami okosságot dobd ide fel okulás végett.
Előzmény: katonalajos (5)
katonalajos Creative Commons License 2008.02.05 0 0 5
Nem rossz ötlet, tudsz olyan helyet, ahol csinálnak ilyen tartályokat? Persze az nagyon fontos, hogy reális áron. :)
Előzmény: r0li (3)
r0li Creative Commons License 2008.02.04 0 0 4

tarttályért=tartályért

 

 

Előzmény: r0li (3)
r0li Creative Commons License 2008.02.04 0 0 3

Célszerű elgondolkodni, egyszerűbb megoldásokon is /leselejtezett tartályok, rozsdamentes lemezből legyártatni) a szigetelését is jobban meg lehet csinálni, és sokkal olcsóbban megúszod. Elég durva, hogy egy méretesebb gyári tarttályért akár 600 ezer pénzt is elkérnek.

 

Előzmény: katonalajos (-)
kuzo2 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2

Ha nem is pont ebben a témában, de összegyűlt itt is némi hasznos információ:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9162944

a kettő szorosan összefügg

nortai Creative Commons License 2008.01.22 0 0 1

Gáz mellé szvsz fölösleges.

Inkább megtoldani a kazán árát a tartályéval, hogy kifusson egy frankó kondenzációst. Az majd szépen elketyeg 100% fölött (persze csak ha jól van megtervezve a komplett fűtésrendszer).

 

Vegyestüzelés mellé a puffertartály ideális...

Előzmény: katonalajos (-)
procaliber Creative Commons License 2008.01.22 0 0 0

s0k s0k liter

katonalajos Creative Commons License 2008.01.22 0 0 topiknyitó

Egyre több ember számára fontos, hogy fűtési rendszerébe integráljon egy akkumulációs tartályt. Jelenleg leggyakrabban szilárd tüzelés mellett alkalmazzák, de már szóba jön gázfűtés esetén is (nem kell a cirkónak 5-10 percenként bekapcsolni, átlagosan 70%-os hatásfok mellett fűteni a lakást, hanem elég 3-4 óránként üzemelnie a berendezésnek kb. 1 óra időtartamra pl. 90%-os hatásfokon).

 

Szeretném összegyűjteni a jelenleg Európában kapható puffer tartályok gyártmányneveit, lehetséges méreteit (nem csak liter, hanem külső méretek is a beépíthetőség miatt), kiskereskedelmi árait.

 

Indulónak típusok:

Drazice 500, 750, 1000 liter

Logalux 500, 750, 1000, 1500 liter

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!