Keresés

Részletes keresés

sewage Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5778

Hello!

Ha minocycline-t ír fel,az több lesz,mint 20e FT. Nekem kb. fél éve 22 eFT volt. 1 hónapja ugyanezt írta fel,de a gyógyszertárban ajánlottak egy ugyanolyan hatóanyagú,de olcsóbb készítményt. /Skid/ Ez "csak" 16 e FT volt. Arra készülj,hogy a minot csak Pesten lehet megvenni a Keleti pu. melletti gyógyszertárban. /nekem legalábbis ezt mondta/

Ha tetralysalt kapsz,az lényegesen olcsóbb. Kb. 4-5 e Ft volt,de erre pontosan nem emlékszem.  

Előzmény: Törölt nick (5773)
Pötty63 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5777

KEDVES timi66!!Nagyon szépen köszönöm a segítséged!!

igazábol..már maximálisan vannak teljesen legális gyógyszer futár szolgálatok alapból Magyarországon!

Ők bizony házhoz VISZIK a gyógyszereket..GYÓGYSZERTÁRBÓL!!(én így tudom legalábbis!)

pont ezt lenne ugye jó megtudni konkrétan..ez hogyan is működik..mert én még életemben nem éltem eme módszerrel..

Felhívja Őket az ember..ez és ez a gyógyszer van felírva..ez a mennyiség..és kérem szépen hozzák házhoz?

Ötletem nincs..

Mindössze ezeket szerettem volna pl megtudni..

Azt tudom sok gyógynövényes dolgot lehet venni..net-en is..kosárba betenni meg ilyenek..De konkrétan ez hogy működik gyógyszerrel..

Hát ez lett volna az a döbbenet nagy dolog..

Mivel főleg-nem vagyok magyarországon..bocsánat amiért így próbáltam valahogy hozzá jtuni..ki tudja ezt tapasztalatból...?

Mert ugye..én hiába futnék a szomszédba megkérdezni..Világban nincs Magyar ember közelmebe..

Elnézést..ha ezt nem lehet megkérdezni..

Én sem tudtam-ne haragudj..ha ezzel gondot okoztam!!

De köszönöm szépen nagyon a segítő jó szándékot!!!

Vannak emberek..akik egyedül élnek..az sincs aki vásároljon nekik..pl!

Nekik nagy segítség az így történő gyógyszer vásárlás..

Okos kezdeményezésnek tartom nagyon!!!

Szép napot mindőtöknek..

 

Mostmár végképp nemtudom..a Lyme korról..összes szépen egybe szedett érthetően megírt dolgokat..fel tegyem-e...

Igen..sok munka van benne bizony....és segítené az ujakat...MINDEN-EGYBE SZÉPEN ÖSSZESZEDVE..

Érdekes ez a világ..

Szép napot kívánok Mindannyiótoknak!!

Szeretettel:Ibolya

Előzmény: Törölt nick (5775)
Pötty63 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5776

Kedves boxerkutya...

Igen..antibiotikum vételi lehetőségről írt..(Mindent ezen az uton vesz az illető..)

Sajnos akkor eszembe sem jutott..talán szükség lehet ezen infora..Milyen okosak..és ügyesek azok..akik maguknak mindent mentenek..(Bejegyzéseket..)

Mégha sokan utálnak is...(SEGÍTENI SZERETNÉK VELE GYORSAN EGY BETEGTÁRSUNKNAK!!!)

NEM MAGAMNAK KÉREM!!!!!!!!!!!!!!!!

Köszönném nagyon ha bárki tudna segíteni..

Szép napot Nektek..

 

Újaknak üzenném..Új betegeknek!!!!!

Összeírtam MINDENT A LYMERÓL.."DIÓHÉLYBAN..HOGY SEGÍTSEK NEKTEK ELIGAZODNI A KÁOSZBAN!!!"

De így is..több bejegyzéssel feltehető csak az anyag!!!

 

Azon agyalok:VAN -E ÉRTELME IDE FELTENNI????????????????????

MERT FÉLŐ..ESETLEG KI LESZ MEGINT TÖRÖLTETVE!!!!!!!!!!!!

Hajnalban írtam hosszan össze..Pontok szerint..minden tudnivalót!!!!

 

De ha értelmetlen..időt..munkát..belefeccölni..

Nem is tudom már..mit tegyek...................

Szeretettel:Ibolya

Előzmény: boxerkutya (5771)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5775

Viszont az a honlap már nem működik, így nem tudom, miért kellett kitörölni a korábbi bejegyzésemet.....

Előzmény: Törölt nick (5774)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5774

KÖSZÖNET ANNAK, AKI ÍRTA EZT, ÉN CSAK A NETRŐL MÁSOLTAM KI, KÖSZÖNET A SZERZŐNEK!!!!!!!!!!!!

FELTÖLTÖM ÍGY, REMÉLEM NEM TÖRLIK KI EZT A HOZZÁSZÓLÁSOMAT:

 

Krónikus Lyme Neuroborreliosis (idegrendszert érintő régóta fennálló kullancs által terjesztett lyme baktérium fertőzés)

Tünetek:
Izzadás, végtag zsibbadás, bizsergés, fájdalom, fokozott fáradékonyság, influenza szerű tünetek, orrfolyás, bénaság érzés, féloldali arcbénulás, depresszió, pánikbetegség, skizofrénia, szklerózis multiplex (SM) szerű tünetek, látásromlás, viselkedésváltozás stb.

A betegség azonosítása:

    Klinikai tünetek alapján
    Kikérdezés a kullancs csípésről
    Laboratóriumi vizsgálatok (ELISA, PCR, Western-blot)


Értékelés:
Pozitív (a kezelést el kell kezdeni): klinikai tünet alapján vagy kullancs csípés után kialakult piros folt esetén vagy PCR vagy Western-blot pozitív eredmény esetén.
Megjegyzés: attól még, hogy nem tudunk róla, még megfertőződhettünk kullancstól (sokszor észre sem vesszük a kullancscsípést. Akár évtizedekkel korábbi fertőzés is okozhatja mostani betegségünket. A kórházakban általában végzett ELISA vizsgálat alkalmatlan a régi fertőzések kimutatására. Az IgM antitestek kimutatása nem alkalmas a régi fertőzések kimutatására (maximum néhány hónapig ad pozitív eredményt, majd a szervezetünk megszokja a baktériumot). Legjobb vizsgálati módszer a Western-blot, mert nem túl specifikus viszont megfelelően érzékeny. Legjobb hely, ahol ezt beutaló nélkül elvégzik vérvétel után 10 000 Ft-ért:
Istenhegyi Géndiagnosztikai, Nőgyógyászati és Családtervezési Centrum
1125 Budapest, Istenhegyi út 29-31.
Tel.: (+36 1) 201-2194
Tel.: (+36 1) 224-5442
Fax: (+36 1) 224-5445
E-mail: info@gendiagnosztika.hu

Itt pozitív eredmény esetén 5 000 Ft-ért lyme szakorvossal megbeszélheted a kezelést.

Gyógyítás:
A krónikus lyme neuroborreliosis kezelése nagyon nehéz, hosszadalmas és meglehetősen drága. A tökéletes gyógyulás maradványtünetek nélkül nem garantált.
Biztos módszer egyenlőre nincs! Az biztos hosszadalmas antibiotikum kezelésre van szükség.

Javasolt gyógyszerek az baktérium aktív formájára idegrendszeri fertőzés esetén: doxycyclin, minocyclin
Nem aktív formára (cystic más néven spóra forma): metronidazol, tinidazol

Na meg persze sok vitamin, pihenés, idegesség kerülése és sok-sok türelem.

Nálam a következő protokoll vált be:
30 nap doxycyclin 300 mg/nap (1x300 mg)
ezt követően
30 nap minocylin 300-400 mg/nap (1x300 vagy 2x200)
közben végig két hetente négy napig metronidazol (Klion) 1 000 mg/nap (2x500)

Megjegyzés:
A vérképet havonta ellenőriztetni kell! Egy kúra nem valószínű, hogy elég. Infúzióban adott cephalosporin kiválthatja a doxycyclint és a minocyclint. Más lyme kezelésben alkalmazott antibiotikumok (pl. penicillinek, makrolidek) nem jutnak át a vér agy gáton ezért nem alkalmassal az idegrendszert érintő fertőzések kezelésére!

Hol kezeltessem magam?
Általában mondhatóan a kórházak infektológiai osztályán. Megjegyzem, mivel ez egy nem túl régi és meglehetősen ritka betegség, a nem specializálódott infektológus szakorvosok is nagyon keveset tudnak róla.

Internetes fórumvélemények szerint jók (nem a saját tapasztalatom vagyis nem ellenőrzött):

    Istenhegyi Géndiagnosztikai, Nőgyógyászati és Családtervezési Centrum
    László Kórház


kevésbé jók:

    Soproni Kórház Lyme Szakrendelés
    Dr. Lakos Lyme magánrendelés


Ha minden kötél szakad, és képtelen vagy orvost találni magadnak (sajnos Magyarországon ez realitás) interneten is megveheted -recept nélkül -a szükséges gyógyszereket (saját felelősségedre). Én is így tettem, itt vásároltam: http://www.pharmacyescrow.com/
DE EZ A VÉGSŐ MEGOLDÁS LEGYEN, ELŐTTE, KÖZBEN KONZULTÁJ ORVOSODDAL!

rezsekz@gmail.com

Előzmény: Pötty63 (5768)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5773

Ismét szeretném megkérdezni azokat, akik Esztó doktornőhöz járnak, hogy kb mennyi lesz az egy havi antibiotikum?

Köszönöm, akiktől korábban kaptam választ!!!!!

10-20 e Ft.

Eddig ezeket a válaszokat kaptam.

20 e Ft-nél akkor nem szokott több lenni, amiket a doktornő felír?

(A konzultációs díjat tudom, csak a gyógyszer érdekelne, az antibiosz ára, hogy tervezzünk.)

Köszönöm előre is!

 

S hogy működik a dolog? Antibosz felírása után mikor kell majd úra visszamenni a doktornőhöz?

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5772

Kedves Ibolya és mindenki!

 

Tegnap feltöltöttem ide a linket, amit kerestél, viszont drága index moderátora kitörölte a bejegyzésemet, hogy sértem az index szabályzatát, gyógyszert csak gyógyszertárból lehet venni..... :)

 

Pedig utólag jeleztem, hogy sajnos az általam küldött honlap már nem működik, de azt a honlapot ajánlotta egy lyme beteg régebben a neten máshol!

Csak sajnos már nem működik az a külföldi cég!

 

Szóval most én is áldozatul estem, kitörölték a hozzászólásomat.

 

 

 

Előzmény: Pötty63 (5768)
boxerkutya Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5771

Milyen gyógyszerre gondolsz  ? Antibiotikumra ?

Előzmény: Pötty63 (5768)
Pötty63 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5768

Kedves Mindannyiótok!

Ritkán..de most ismét szeretném a SEGÍTSÉGETEKET KÉRNI!!A régi lyme betegekét elsősorban!!

 

Mikor átolvastam annó az egész fórum anyagot..akkor olvastam..valaki megtudta venni a gyógyszereit.....net-en rendelte meg!!

Ha ezt az elérhetőséget megtudná valaki adni nekem..NAGYON SZÉPEN MEGKÖSZÖNNÉM!!

NAGYON FONTOS LENNE!!

lymekor63  kukac  freemail.hu-ra várnám..ha ugy véli..itt nem publikus!!

 

Mindenkinek elküldtem válaszokat e-mailban..nem ment freemailom-elnézést..ezért késtek válaszok!!

 

Lentesfent!Megerősítem..azért adjuk itt mind közre a tudásunkat..VIGYÉK A FIATALOK TOVÁBB!!

ÉS AZ UTÁNUK JÖVŐKET..HA MI MÁR NEM LESZÜNK:SEGÍTSÉK ŐK IS TOVÁBB!!!

Köszönjük szépen!!!

Szép estét Nektek!!

Szeretettel:Ibolya

Nuti49 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5767

Engem az arthritissel el is kezdtek kezelni. Kaptam az injekciókat amitől írtózatosan rosszúl voltam, amikoris visszajött a levett vér eredménye, hogy nincs arthritisem! Injekció abbahagyva! A kezem azóta is olyan mintha..., nem akarom ismételni. Szóval ezt is a lyme produkálja. Nekem azt gondolom, az a szerencsém, hogy biztosan nincs autoimmun betegségem és ha erősitem-erősitik az immunom ezek a bacik menekűlnek és jobban leszek. Vagyis a saját szervezetem próbálja legyőzni Őket!

A védekezésem egyik fajtája! Hátha jó valakinek!

Előzmény: Törölt nick (5759)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5766

Nincs mit köszönni, illetve azzal segíthettek majd, ha a következő generációknak (az utánunk jövőknek) átadjátok a megszerzett tudást, tapasztalatot. Ez a legnagyobb segítség! Célszerű minden hasznos anyagot lementeni!

Előzmény: Törölt nick (5757)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5765

ühümm..

szóval akkor a lényeg, hogy teljesen pontosan nem ismert a dögök működési mechanizmusa

 

Előzmény: boxerkutya (5762)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5764
Előzmény: Törölt nick (5759)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5763

Köszi szépen!

Már írtam egy tünetlistát, korábban szedett antibiotikumokat, gyógynövényeket, jelenleg szedett szereket, diagnosztizált betegségek.....

Kinyomtatom és elviszem, a leletekkel együtt!

Előzmény: Lentesfent (5756)
boxerkutya Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5762

Ezek még csak feltételezésk . Mennyi tünetet okoz a borrelia és mennyit az ellenanyagok? Ez még mindig kérdés. Saját példámat hozom megint. Nekem plazmacserével kivonták az ellenanyagaimat azt hitték ez csinálja a bajt. Ezután romlott az állapotom, bizonyítva, hogy nem az ellenanyag okozta bénulásos tüneteimet. Az antibiotikumtól  meg javultam ,tehát nálam közvetlenül a borrelia okozta tüneteket.

Előzmény: Törölt nick (5759)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5761
Előzmény: Törölt nick (5759)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5760

Boxerkutya azt írta vhol, hogy nátha (=vírus) után kijön a vérbe a borrelia.


Én megkérdeztem a drnőt a forróvizes fürdő használatának gyakoriságáról.
A forró vizes fürdő használatának csak akkor van értelme, ha kint vannak a vérben a bacik.
Fázás, hideg rázás = szaporodnak a bacik. (Kint vannak a vérben.) Utána forró fürdő, nagyon hatásos, hogy pusztuljanak.
(Akinek szívproblémája van, ez nem javasolt. ( A forró fürdővel, szapora pulzust okoz).)

Előzmény: Lentesfent (5756)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5759

...és ha ezt igy már felismerték, akkor pontosan megmagyarázza az autoimmun betegség hátterét is, hiszen a dokik felismerik a termelődő ellenanyagot, azt viszont nem, ami kiváltja annak a termelődését.

(illetve azt mondják, hogy idegi alapon történik)

.

hát akkor pontosan ez a magyarázata a kb. 7 éve folyamatosan fájó hátamnak/gerincemnek/derekamnak/izmaimnak, mert azon kívül, hogy a doki rávágja a Rheumatoid arthritis (akut izületi gyulladás) diagnózist, konkrét és jogos magyarázatot még sohasem hallottam. És ezért negatív minden egyéb leletem is.

..hiszen én "csak úgy" szarul vagyok..

.

szemét egy betegség ez :(

 

(elnézést kérek, ha már ezeken túl van a fórum, én még újszülött vagyok a témában a felismeréseimmel)

Előzmény: Törölt nick (5757)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5758

...ami egyúttal azt is jelenti, hogy a betegség és a fájdalom csökkentésére egyáltalán nem elég az antibiotikumos kezelés, hiszen ezeket a felhalmozódott immunkomplexeket is el kell távolítani valahogy, nem?

Szerintetek?

Előzmény: Törölt nick (5757)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5757

Köszönöm!!!

Nagyon tanulságos, így leírva még nem láttam sehol.

Döbbenet számomra és mindent megmagyaráz!

 

Nem lehet eleget ismételni:

 

"A kórokozó hatására a szervezetben ellenanyagok keletkeznek. A képződő ellenanyagok hatására a Borrelia eltűnik a vérből olyan szervekbe, ahol nem érik el az ellenanyagok. Az ellenanyagok perzisztálnak (helyben maradnak), belőlük ú.n. immunkomplexek keletkeznek, amelyek lerakódhatnak a szemben, az izületekben, és a vesében és ezen szervekben komoly elváltozásokat okozhatnak."

Előzmény: Lentesfent (5748)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5756

Nincs mit.
A drnő részetesen ki fog kérdezni, legalább félórán, vagy egy órán keresztül. Vidd el a régebbi leleteidet, ha esetleg többfajta gyógyszert szedsz, akkor a gyógyszerlistádat .
Minden fontos lehet! Jó felkészülten menni, mert akkor tudsz kérdezni.(Vannak betegségek pld, amikre nem lehet a minocyclint felírni.)

Előzmény: Törölt nick (5753)
Pötty63 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5755

Kedves Betegtársak..

Sajnos..az embereket.."ÖNMAGUKTÓL MEGVÉDENI"..nem lehet...(SAJNOS MÉG ORVOSOKRA IS IGAZ EZ AZ ELMÉLET:MERT EZ NEM DIPLOMA FÜGGŐ!!)

Hogy ki-minek hisz..Én pl a saját szememnek..legalább hiszek..

Szerencséltettünk abban a megtisztelt helyzetben lenni..Egy magán klinikán..(MI)-láthattunk mikroszkópon át..(VÉRCSEPPBEN USZKÁLÓ SPIROHETÁKAT!!)

Csoda klassz kis förmedvények!!!!!!!!!!!

Általam (RÉGEBBEN) feltett link is jól mutatja..és a lyme Disease oldalakon sok kis filmet lehet róluk látni!!!

Álnegatív serológiák:dehát ezt már lassan a kezdők is tudják..sajnos van ilyen ..(IS!)

Attól a sporoheták ott "FÜRDŐZNEK BENNÜNK!!"

 

KlasszaK:MERT JÓL LÁTHATÓAK!!!!!Vérben nem tudnak a kis mocskok elbujni!

Ennyit a "SZEMFÉNYVESZTÉS-ről!!!!!

De sajnos vannak emberek akik még a saját szemeiknek..sem hisznek..

ÉN MARADOK:A SAJÁT SZEMEMNEK..HISZEK VERZIÓNÁL!AZ JÓL HANGZIK!!!

Orvost szerencsére ha kevés van is..de amíg van kettő..mégis csak lehet választani!

 

 

Szép napot mindenkinek Ibolya..

boxerkutya Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5754

Egy példa . Lakostól megkérdeztem mit szól ahhoz, hogy ha kevés IGM van a vérben tehát negatív tartományban van az eredmény , de mikroszkóppl tisztán látni a borreliákat. Ő azt mondta erre, hogy ez a mikroszkópos vizsgálat szemfényvesztés, tehát ne higyjünk a szemünknek, ha látjuk a borreliát, inkább neki higyjük el, hogy ilyen esetben nem állhat fent a lyme kór. Ti a szemeteknek hinnétek, vagy neki ?

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5753

Köszi szépen!

Nagyon hasznosak ezek a kérdőívek!!!!

 

Egy csomó olyan dolog van benne, amire igazából nem is gondoltam, hogy ettől lehet és baj. 

(54-et ikszeltem be.)

Előzmény: Lentesfent (5752)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5752

Felteszem ismételten a Lyme-kór Kérdőív-et. Hossú a lista.
Mikor volt az utolsó alkalommal, amikor egészséges volt ?_________________________________________
Kérjük, hogy egy (x) igen vagy nem box minden kérdésre, ha tünetei 10 éven belül, illetve megválaszolni a kérdést fel a lehető legjobban tudja.
A kullancscsípés Y N Hozzászólások
1 Megharapott egy kullancs (fajta kullancs?)
2 Születési kullancscsípés?
3 Milyen testrész harapta a kullancs?
4 Van még egy piros kör terjedő kiütés (bika-szem) után a kullancscsípés
5 Ha igen, milyen méretű, és mely része a test?
Nyak, fej, arc Y N Hozzászólások
6 Arcfájdalom
7 Bizsergést orr, arcon vagy az arc
8 Izomrángás az arca (mely része)
9 Fejfájás, enyhe vagy súlyos (amely)
10 Nyaki merevség és fájdalom (amely)
11 Bell-féle bénulás (arcbénulás) (egyik oldalon az arc droops)
12 Ín fertőzés
13 TMJ, állkapocs fájdalom, vagy merevség
14 Tooth fájdalom nem kapcsolódnak egy üreg
15 Ínybetegségek
16 Torokfájás - még rövid ideig
Eyes / Vision Y N Hozzászólások
17 A szem körüli duzzanat
18 Kettős látás
19 Homályos látás: az egyik szemét, mindkét szemét
20 Szemfájdalom
21 Foltok a szem
22 Nyomás érzés a szem mögött
23 Fényérzékeny
24 Villogó fények sarok vagy közvetlen rálátása a szemed
Fülek / meghallgatás Y N Hozzászólások
25 Fokozott meghallgatás egyik vagy mindkét fülben
26 Halláscsökkenés egyik vagy mindkét fül
27 Fülfájás
28 Zúgás a fülében
29 hangok csökken, és majd jön
30 Csengetés az egyik vagy mindkét fül
Emésztési és Kiválasztásos Systems Y N Hozzászólások
31 Irritábilis hólyag (bajban indításakor vagy leállításakor vizelés)
32 Vizelet ellenőrzési problémák (inkontinencia)
33 Székrekedés
34 Hasmenés
35 Gyomorpanaszok (hányinger vagy fájdalom)
State of Mind / Moods Y N Hozzászólások
36 Hangulatingadozás
37 Ingerlékenység
38 Cry könnyen
39 Szokatlan depresszió
40 Túl sok alvás (óra)
41 Túl kevés alvás (óra)
42 Nehézségi esés vagy átalvási
43 Másnaposok rosszabb alkoholfogyasztást követően (borreliosis tünetek súlyosbodását)
44 Rémálmok
Mentális kapacitás Y N Hozzászólások
45 Memória csökken: rövid vagy hosszú távú (amely)
46 Koncentrálási nehézség olvasása közben
47 Tájékozódási zavar (egyre vagy érzés elveszett)
48 Megy a rossz helyen
49 Érzés, mintha a vesztes az agyad
50 Beszéd nehézségek (elkent, lassuló)
51 Dadogó beszéd (bajban kiszállok szó)
52 Confusion (magyarázat)
Keringési és légzőrendszeri Y N Hozzászólások
53 Mellkasi fájdalom (ha)
54 Légszomj
55 Köhögés: száraz vagy produktív (amely)
56 Szív palpatitations (gyors légzés)
57 Szív kihagy egy ütemet
58 Éjszakai izzadás
59 Megmagyarázhatatlan hidegrázás
Vázizom rendszer Y N Hozzászólások
60 Izomfájdalom vagy fájó (amely)
61 Izomgörcsök (ahol)
62 Izommerevség (amely)
63 Leg fájdalmak
64 Hátfájás (ahol)
65 Vissza merevség
Ízületek Y N Hozzászólások
66 Ízületi fájdalmak (amely)
67 Ízületi duzzanat (ami)
68 Ízületi merevség reggel (amely)
69 Ízületi merevség a nap folyamán (am

Előzmény: Törölt nick (5751)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5751

Jó, hogy ezeket említetted!!!!

Rengeteg hasonló vizsgálaton átestem én is, már majdnem el is felejtettem, és szeretném is elfelejteni!

Vizsgák között jöhettem haza, s a kórházi váróteremben vártam a különféle vizsgálatokra (mert ott csinálják): vastagbélröntgen, végbéltükrözés, ultrahangok, gyomotrükrözés kétszer (DE SOHA SOHA TÖBBET NEM MEGYEK, MÉG HA AZ ÉLETEM MÚLIK RAJTA AKKOR SEM, max olyan orvoshoz, aki valamit csinál, hogy hasson az a .... érzéstelenítő, mert nálam semmit sem ért egyik alkalommal sem.) Ezek voltak a belgyógyászati kivizsgálások. Nálam is belgyógyászati problémával kezdődött a tünetek nagy része, ezért nem is gondoltunk arra, hogy tényleg lyme lenne (még ha a vérvétel igazolta is volna). Már allergiától elkezdve az ételérzékenységik mindenre gondoltunk. Ilyen jellegű vizsgálatok is voltak. Nőgyógyászati vizsgálatok is (miután eljutottam egy olyan orvoshoz, aki tényleg megvizsgált!!!!! előtte pedig vidéken csak mosolyogva rám mondták, hogy ne idegeskedjek, igyak gyógynövény teát, az majd segít..... (s nem ez volt az egyetlen eset, mikor engem is pszichikai esetnek tituláltak, s úgy, hogy közben voltak pozitív leleteim, nem volt minden negatív). 

Mai napig áldom azt a kedves doktornőt, akihez pesti tartózkodásom alatt eljutottam, és korrekt nőgyógyász, és kiderült, hogy ureaplasma-m volt, ami meddőséget is okozhat hosszú távon és komoly dózisú antibiotikum kellett hozzá, napi 1000 mg két hétig..... 

Tényleg mindenkinek azt tanácsolom, hogy harcoljon az egészségért és a jogaiért és ha úgy érzitek, hogy gond van, ne törődjetek bele abba, ha csak legyint egyet az orvos, mert pl túl költséges egy vizsgálatot állami úton elintézni stb. stb...... és inkább nem csinál semmit, csak mossa kezeit! (De magán rendelésen is csak mosolyogva közölte a nőgyógyász régen aki egy főorvos volt egy megyei központú városi kórházban, hogy á nincs magának semmi baja, biztos csak figyeli magát nagyon, azért vannak fájdalmai stb, ne aggódjon, igyon gyógynövény teát azt elmúlik, el is hittem neki, elhittem, hogy pszichikai eset vagyok egy vad idegen embernek.) 

Erre nem sokkal később sztk úton egy áldott lelkű doktornőnél kiderült, hogy tényleg komoly dolog okozta, mert uraplasma!

Most megint gondom van, de egyelőre nem tudom, hova forduljak, mert megint vidékre kerültem, és hát az a tapasztalatom, errefelé nem jut előbbre az ember, és ha azt mondom, most meggajdult a menzeszem és iszonyat alhasi fájdalmaim vannak stb. stb... akkor ált az a válasz, ne idegeskedjen annyit (bár lehet tévedek, lehet, hogy most jó orvoshoz kerülnék, a fene tudja)...... De eddig sajnos a környéken rossz volt a tapasztalatom, én legalábbis nem jutottam előbbre, csak hátrébb és túl sok fájdalmas vizsgálaton mentem keresztül 20-21 éves koromban is, amiket nem is kellett volna.....ahelyett, hogy "szocializálódtam volna" az egyetemi élethez, várótermekben csücsültem és sokszor bizony órákat is ki kellet hagynom emiatt..... egyelőre se diplomám se egészségem, nem érte meg! (De nem adom fel!!!!!!!!!!!! Ha már kigyógyulok ebből a nyavalyából, könnyen meglesz az a pár nyelvvizsga meg szakdoga is, ami elválaszt a diplomától....)

Most még Esztó doktornőben bízok, hogy ő tud segíteni, és a többi problémámat  beleértve a női dolog is megoldódik az antibiotikum kúrával + gyógygombákkal együtt (persze mellette külön oda kell figyelni a hüvely védelmére is majd az biztos, nálam legalábbis).

Ibolyának pedig nagyon köszönöm a sok hasznos tanácsot, amivel ellátott, ellát újra és újra!!!! Már írom a füzetecskét bele a sok jó dologgal! Mindenkinek szívből ajánlom, keressétek bátran, mert hatalmas tudás van a birtokában, ami már mind tapasztalatból ered!

 

Ezt mind csak azért írtam le, hogy HARCOLJATOK, VEGYÉTEK KÉZBE SORSOTOK IRÁNYÍTÁSÁT!!!!!!!!!!!!!!!!

HALLGASSATOK BENSŐ MEGÉRZÉSEITEKRE ÉS NE HAGYJÁTOK, HOGY BÁRKI ELTÉRÍTSEN A GYÓGYULÁS IRÁNYÁBÓL!!!!!!!!!!!!!!!!

 

EGÉSZSÉGES, ÖRÖMTELI, SZERETETTELJES NAPOT KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!!!!

Előzmény: Nuti49 (5750)
Nuti49 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5750

Kedves Atis!

 

Mint "öreg" lymes írok illetve szeretnék válaszolni kérdésedre.

Hogyan fejti ki hatását?  Nálam - még nem tudtam a lymről-  szinte minden szervemet megbetegített. Átestem CT-ken, gyomor tükrözésen / ez többször is/  csöveket nyeltem, agyi vizsgálatok, reuma, szív, nőgyógyászati,  fűl és sorolhatnám4 MINDEN LELETEM NEGATÍV volt!! Vagyis úgy csinált a szervezetem mintha beteg lenne. Az is volt, hisz görcsölt a gyomrom és a többi részem is fájt. Az okot nem találták tehát "idegi alapon"???? mondták és szedjem a "dili" bogyókat. Ami nem fájt, a memória teljes törlése, egyensúlyzavar és teljes "leépülés". Az ok,  "lelki, ideg" , további depis gyógyszerek.

Bocs hogy ilyen nyersen írtam de velem -tömören- ez volt. Ja kihagytam a minden esti ugyanabban az időben rámtörő hidegrázást ami 1-2 óra hosszáig tartott. Ez is az "ideg", mondták az orvosok.

Ez minaddig így volt, amig nem derűlt ki a lyme!

Vagyis bármi bajod van, lesz, természetesen először  vizsgálat és ha az negatív, jöhet a lymre "fogása" a betegségnek. /De akkor szinte biztos, hogy a lyme az oka/

 

Ne legyen így!!

 

Jobbulást, gyógyulást!

Üdv. Nuti

Előzmény: Törölt nick (5746)
Pötty63 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5749

KEDVES ATIS!!!Már elküldtem válaszomat!Köszönöm szépen,ha nem haragszol!!

LENTESGENT!GÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nos..ATIS-Lentesfent bejegyzéseit..köszönöm..számodra is segítség..ÍGY VAN..MEGERŐSÍTEM!!

 

Szeretnék így most szólni KEVES MINDANNYIÓTOKHOZ!

DE FŐLEG A NŐKHÖZ!

Női problémák..és a LYME4Akik fiatal gyermekként lesznek lyme betegek..sajnos teljes mértékben bele szól a serdülőkorba ez a betegség..Megnyilvánulásai:még ha sikeresen meg is történik a "NŐVÉ VÁLÁS"..sajnos a meglepetés ez után szokott jönni..És megfigyelhető ez..sajnos a felnőtt nőknél-és asszonyoknál is!Mégha csak alvást zavarna..TELJES HORMONHÁZTARTÁS FELBORULÁST (IS) OKOZ!!

Elsőkörben "ELVÉSZ A HAVI CIKLUS!"Okos az ember..megoldja:fogamzásgátló szedésével..

Akkor éri az embert a meglepi..amikor elérkezik olyan szakaszába..amikor már "SOK ÉVE TÜNETMENTES"..és babát szeretne..

Telnek az évek..és nincs..(SEMMI!!)

Érdekes dolg..Lyme beteg nők..és az ENDOMETRIÓZIS!

Hogy mi volt előbb a tyuk..vagy a tojás..

Nos ez a kérdés a mai világban ugyanekkora probléma!

Mert utólag-nem kideríthető!Az biztos..a ciklus "ELVESZTÉSÉÉRT"-a LYME felelőssé tehető!

Az Endometriózist..abszolute nem tudható..van-e a lymenak vajmi köze hozzá...

Miért is írok erről..Nagyon sok nő szenved havonta..nagy fájdalmakkal!

Nos..nézessenek utána..nem az Endometriózis "ÁLDOZATAI-e"??

Nem ok nélkül sürgetik a nőgyógyászok ezen betegeket.."SZÜLJENEK MIHAMAR!!"

Mert ekkor jön egy természetes hormonváltozás..(ÉS AKÁR MINDEN FORDUL.."HAT"..360 fokot is!)

Nos..nálunk annyi az örömhír..Lym ebeteg..(KRÓNIKUS)...Több éve tünetmentes...Május elején szült..és több évtized után..(FÁJDALOM MENTES "HAVICIKLUS!!")

 

Ez nagy csoda..Ja és tömérdek Endometriózis..hasüregi..és Méhben is!!

 

És mégis..hát ez eléggé érdekes!!Írtam fokozatosan befogok számolni..hogyan alakul..pl a szülés utáni Lyme..ugyhogy átadom nektek ezen tapasztalatokat is..

Viszont gombákat szeptembertől elkezdem adni..gyermekemnek..mert "OLYAN FURA..."-azt mondja..és FÉLŐ..A SZÜLÉS..A NYUGVÓ LYMÉT IS FELLOBBANTHATJA!!

Gyógyszert..semmilyet nem akar enni többé!4

Ugyhogy..csak a gombát hajlandó majd enni..(EDDIG NEM AKARTA AZT SEM!)Én ezt sajnos elég nagy gondnak vélem..mert alapból ennie kellett volna már szülés után..

(CSAK NE LENNE IGAZAM!!)

Szeretném-ha nem lenne ujra beteg..

Köszönöm ha elolvastátok írásomat!

Jobbulást mindenkinek!

Írjatok..ha van kérdésetek!

lymekor63  kukac  freemail.hu

Szeretettel:Ibolya

Előzmény: Törölt nick (5746)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5748

A kérdésedre itt a válasz.

 

http://www.egeszsegkalauz.hu/fertozo-betegsegek/amikor-a-hohert-akasztjak-lyme-kor-egy-allatorvos-szemevel-103673.html

 

 

"....milyen módon fertőződhettem meg a Lyme-kórral azt felelte, hogy a megbetegedéshez sem kullancs, sem vándorló bőrpír nem kell. A betegséget fertőzött állat húsával, illetve tejével (kecsketej) is meg lehet szerezni. Ha a kullancs például egy szarvasmarhát betegített meg, majd a beteg állat húsát elfogyasztom, akkor én is megfertőződhetek, anélkül is, hogy klinikai tüneteket mutatnék. (Állítása szerint pácienseinek jó része tünetmentes Lyme-hordozó.) Mivel húst nem eszem nyersen, csak sütve, vagy főzve, ezért úgy gondoltam, ez a lehetőség kimarad. A doktornő azonban felvilágosított, hogy a fertőzést füstölt hústermék elfogyasztásával is meg lehet szerezni, ha nem hőkezelik azokat 100 Celsius-fokon.
A kórokozó (Borrelia) a kullancs gyomor-, és bélcsatornájában szaporodik, onnan pedig eljut annak valamennyi szervébe. A kórokozó a kullancs bélsarával, sőt vérszívás közben is ürülhet. A bélsárban lévő kórokozó a bőrön keresztül is bejuthat. A bejutás környékén lokálisan elszaporodik, bejut a nyirokrendszerbe, onnan a vérbe, majd a különböző szervekbe, izületekbe, szívbe, központi idegrendszerbe, stb.
A kórokozó hatására a szervezetben ellenanyagok keletkeznek. A képződő ellenanyagok hatására a Borrelia eltűnik a vérből olyan szervekbe, ahol nem érik el az ellenanyagok. Az ellenanyagok perzisztálnak (helyben maradnak), belőlük ú.n. immunkomplexek keletkeznek, amelyek lerakódhatnak a szemben, az izületekben, és a vesében és ezen szervekben komoly elváltozásokat okozhatnak."

Előzmény: Törölt nick (5746)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5747

http://www.kisalfold.hu/soproni_hirek/halalt_is_okozhat_a_kullancscsipes/2054869/

 

 

 

 

"Dr. Horváth Zoltán, a soproni Erzsébet oktató kórház infektológus főorvosa magyarázata szerint a vírusos agyvelőgyulladás (TBE) és a Lyme-kór között az a legfontosabb különbség, hogy míg az előbbit vírussal, az utóbbit baktériummal fertőzött kullancs okozza. A Lyme-kór ellen nincs védőoltás, a betegség viszont fokozatosan alakul ki, amely elkísérheti akár élete végéig a beteget.
Minél előbb sikerül azonosítani a Lyme-kórt, annál könnyebb antibiotikus kezeléssel enyhíteni a következményeket. Sajnos találkoztunk olyan pácienssel is, aki a kullancscsípést követően csak fél év múlva ment orvoshoz, de akkor már bénulásos tünetekkel. A Lyme-kór képes minden szervrendszer károsítására, ezért is fontos a mielőbbi orvosi kivizsgálás. A kezelés az egy-két hónaptól akár néhány évig is eltarthat. Tavaly több mint kétezren keresték fel kullancscsípés miatt a szakrendelést, ez a szám 2006-ban ezernyolcszáz volt. Húsz éve foglalkozunk ilyen jellegű megbetegedések kezelésével. Ismételten felhívjuk a lakosság figyelmét arra, saját érdekükben vegyék komolyabban a kullancscsípéseket, s tegyenek meg mindent annak elkerülése céljából – zárta dr. Horváth Zoltán infektológus főorvos."
A cikk 2008-as, de mondanivalója ma is aktuális.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!