Keresés

Részletes keresés

1facsavar Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22791

A témában miért nincs karist??

Előzmény: 1facsavar (22790)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22790

HÚ   !!!!!!!!!!!!!

Az a jég rianása ! nem karist      szerintem!

Előzmény: BUSZNYI (22789)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22789

Ez elég hard kombó lett ;-)

Amúgy a kép tetszik csak kár, hogy végig van karistolva. Rontja a hangulatot.

Előzmény: siófoki35 (22788)
siófoki35 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22788

Téli Balaton (Zenit-E Helios objektívvel, Foma 400 filmmel)

 

BNSfoto Creative Commons License 2015.04.18 0 0 22787

7e. 3orsós patterson vagy krokus tankba jó.

valóban több hívó kell hozzá, törzsoldatos hívásnál nem számít de ez ugye megint egyéni. viszont nagyon óvatosan kell mozgatni, mert a nagy felületű lap a folyadék hatására leválhat a rögzítő fülekről.


ezt lehetne, de nem tudom 1-2 lapnál hogyan viselkedik:

 

 

Nem tudom milyen lehet, de mintha kevesebb lenne az űrtartalma.

 

Ha elég nagy a töltőzsákod, bele lehetne tenni egy ilyen cuccot, mint a kis tárgyfotósátrak, amikben acél szalag van körbe. 

Előzmény: foveon (22783)
foveon Creative Commons License 2015.04.17 0 0 22786

nem szeretek hivas kozben turkalni inkabb kettoben hivom. de az alapkerdesben irtam, hogy nekem napfenyes megoldas kell, mert nincs lehetosegem tok sotetben hivni. ez meg a furdoszobaban ejjel is nehezen megoldhato nalunk, igy a talhivas se opcio. lenyeg hogy marad a toltozsak es valamilyen tank kombo.

most olyan zsakot szeretnek aminek van vaza. ebayon van, horror aron. valamit barkacsolni fogok, de olyan kell ami konnyen hasznalhato es mobil (szoval nem gagyi megoldas kell).

 

 

Előzmény: Törölt nick (22785)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 22785

Amelyik filmet rövidebb ideig hívom, azt rakom kívülre így hozzá férhető. Kell jelöléseket készíteni az oldalakra és megjegyezni mit hová helyeztél. Ha csak mondjuk kettőt hívok azt én is tálban csinálom, de a mosásnál ekkor is használható a betét. Ez egy olcsó megoldás.

Előzmény: foveon (22784)
foveon Creative Commons License 2015.04.17 0 0 22784

alapproblema, hogy nem szeretnek 6 lapot egyszerre hivni. mivel leginkabb 1-1 kepet csinalok es azt hamar elo is hivom. arrol nem is szolva hogy nem biztos hogy azonos parameterekkel szeretnek 6 lapot hivni. persze lehetne csinalni valami kiszoritot es kevesebb anyaggal hivni kevesebb lapot.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (22776)
foveon Creative Commons License 2015.04.17 0 0 22783

kerdes milyen aron es milyen tankba. valamiert nem olvastam jokat rola, de mar a fene tudja mi volt vele a baj, az is biztos hogy sok vegyszer kell hozza, hisz egy full nagy tank (lehet hogy nagyobb is mint az en 2 orsos ap/kaiser tankom). van krokusom 5 orsos abba lehet belemenne.

 

 

 

Előzmény: BNSfoto (22780)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.16 0 0 22782

Nem lesz összevonva.

Előzmény: dn_bacsi (22781)
dn_bacsi Creative Commons License 2015.04.16 0 0 22781

Összevonás után hogy fogok rátalálni?

Előzmény: Rőth Sándor (22777)
BNSfoto Creative Commons License 2015.04.16 0 0 22780

Plexiből van ilyen ha érdekel:

Előzmény: foveon (22768)
dn_bacsi Creative Commons License 2015.04.14 0 0 22779

Én is támogatom az ötletet.

Előzmény: Rőth Sándor (22777)
pacs_425 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 22778

Végre, remek hogy valaki feldobta a labdát a modiknál.

Szerintem menjen az összevonás!

Előzmény: Rőth Sándor (22777)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.13 0 0 22777

Javasoltam a moderációs topikban az összevonást, ha nincs a látogatóknak kifogása ellene, megoldható.

 

 

Mivel azonos témák, azonos hozzászólók bukkannak fel, javaslom az alábbi topikok összevonását:

-Fekete-fehér analóg gyakorlati fórum

-Fekete-fehér

-Középformátumú fotózás

-Nagyformátum

-Laborálás

-(Film) Scannerek

-Dia vagy negatív

-Fekete-fehér gyakorlati fórum

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.12 0 0 22776

A philidor betétje jól használható, akár különböző hívás időkre is. Hat darab síkfilmet hívhatsz egyszerre.

Előzmény: foveon (22768)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22775

Már többször írtam, nem kell hozzá hívógép, bár sokat segít.

Hívhatsz a Jobo 2500-as tankjaiban, hasonlóan, mint géppel, a tankot görgetve. A Jobo forgalmazott ehhez egy Roller Base nevű görgős állványt, amit nagyszerűen ki lehet váltani a Lego, Duplo nevű játék kerekes moduljával.

Másik megoldás a hagyományos tankokba tehető síkfilmes betét, amit Angliában a Silverprint forgalmaz. Itthon pedig Philidor topiktársunk készít hasonlót.

Előzmény: foveon (22768)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22774

De mindez nagyon függ a zónától , melyik kajáldában milyen zónát ettél, mert ha valami nagyon meghajt akkor gond van a hívás felügyeletével.  :))

Ok. Degec.

Előzmény: 1facsavar (22773)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22773

Végeredményben ugyanarról bugyogunk, az akkumlátor ház sötét mint semilyen zs. a kötőtűre ha van kedved ráforrasztasz két függönycsipeszt , arra felakasztod  a filmet, belógatod és szupi merülőtankod van csak le kell takarni valami fedővel. Ugyanilyet szerkesztesz a fixirnek,vagy egyszerűen egy nagyobb  fixálótálba átrakod a cuccot ( papir fixires tál). Sokkal egyszerűbb mint bármely roll buzilás.

Előzmény: fvcc (22772)
fvcc Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22772

Ja igen: facsavar javaslata egylapos, az enyém meg ipari mennyiséghez való.

Előzmény: fvcc (22771)
fvcc Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22771

Én egyszerű sötétkamrás módszert tudok (ha képhívást kibírsz majdnem sötétben, ezt is teljes ...ben)

Valamikor nálatok lehetett kapni az őskorban pozitív (színes) hívókosarat. Ennek a továbbfejlesztett változata: plexi kosár a megfelelő méretben, a kosár beljesében  függöleges "fiókok" filmszélesség (magasság) -1 cm méretben, szélesség + 1 cm méretben. Tehát a film rövidebb oldala a felfelé... Fiókok mérete  (szélessége) kb. 4-5 mm, az egész átfonva vékony damillal legalább 3-4 cm-nként (értelemszerüen a fiókok teteje szabad, hogy bele tudd rakni a síkfilmet -egy fiók egy film), fiókok száma szükség szerint. Természetesen "hívóedényt" is gyártani kell: kosár oldalsó méreteihez hozzáadsz 1 cm-t, a magasságához kb 4-5 cm-t.  Szükséges vegyszer-mennyiség: az edényben levő kosarat kb 2 cm-re ellepje. Hívás, stop, rögzítés: az edénybe merített kosarat a két fülénél fogva fel-le mozgatod. Hívásidő: (régen begyakorlott mozdulattal csavartam a percórát pont ugyanabba a heyzetbe) ma kreatívan meg lehet oldani valami idő-visszaszámláló csörgő biszbasszal.

   Gondolom, így egy ny sem érthető az egészből: a múlt héten lomtalanítottam a pincét, s egy ilyen tákolmányt elfelejtettem kidobni (fotómodell ???)

    Kb 4-5 mm vastag plexi a kosár keretének + a fülnek és  a hívó edényeknek, 2 mm vastag plexi a fiókoknak.  A 4-5 mm-es plexi kosár rövidebb részébe a fiók-lapok (2 mm) -nak 2 mm mélyen lézergravírozóval, vagy marógéppel belemarunk vájatokat, ide kell beragasztani a fiók-lapokat.

Továbbá kell vékony damil és egy bicikli küllő meghajlítva (ez a "kötőtű")

    Mielőtt visszakérdeznél: a film nem ragad a plexi lapokhoz. Ezért kell a damil.

   

 

Előzmény: foveon (22768)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22770

Több darabhoz meg akkumlátor ház,  kötőtű függönycsipesz.

Előzmény: 1facsavar (22769)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22769

Legegyszerűbb egy  bordás hívótál.

Előzmény: foveon (22768)
foveon Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22768

jaja nekem is ott a kedvencekben. kar hogy a regiek el lettek uzve, talaj, gellert, ihagee, apca, stb...

 

akkor egy kis ontopic:

4x5-ot ki miben hiv (marmint milyen eszkozzel), ami masok altal is megvalosithato. szoval jobo automata rendszert nem tudok/fogok beszerezni tobb okbol sem. valami egyszeru napfenyes modszer kene.

 

 

Előzmény: BUSZNYI (22767)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22767

Én még olvasom/olvasnám ezt a topikot.

Élesszük fel!

fecskea1 Creative Commons License 2015.04.03 -1 0 22766

Gossen Profisix elkelt. Köszi az érdeklődést.

 

Előzmény: fecskea1 (22765)
fecskea1 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 22765

Hölgyek Urak!

Továbbra is eladó:

 

 - GOSSEN PROFISIX fénymérő (9A49590)

- Profi Lux előtét (szférikus diffuzor)

- Profi COlor előtét (9B51440)

- Profi Flash előtét (1D24726)

- Profi Tele előtét

- Profi Labor előtét

frissen szervizelve, kalibráltatva.

Egyben 30.000,- Ft.

DJ Szegecs Creative Commons License 2015.03.21 0 0 22764

A 22694-es hozzászólásban szerepelt. Nem is kellett olyan sokat visszatekernem.

Nekem egyébként tetszik a kép.

 

Előzmény: BUSZNYI (22763)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.03.21 0 0 22763

Nekem is ismerős. De lehet akkor se írt senki véleményt és még reménykedik, hogy egy fotós fórumon ír valaki valamit.

Előzmény: DJ Szegecs (22761)
azmárOdébbia Creative Commons License 2015.03.21 0 0 22762

Keresek eladó 4x5-ös síkfilm kazettát, 2-3 darabot, jó állapotban.

SÜRGŐS!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!