Keresés

Részletes keresés

Thoughts Creative Commons License 2001.03.06 0 0 59
Tudom még nem vagyok elég gyakorlott, mint egyesek, de reméltem, hogy nekem is sikerül közfelháborodást keltenem azzal, hogy azt állítom: szeretett állataink tök hülyék, és még megsértődni sem képesek!

Sőőőőőt:
Fogalmuk sincs, hogy MIVAN!!! ;-)

Előzmény: Thoughts (58)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.06 0 0 58
Szerintem (a hozzászólásokból következtetve) azért mindenki sejti, hogy ez a topic egy kicsit sántít!

Kicsibarsonytalpu pedig kimondta a kulcsszót: "érdekek"!!!

Szerintem egy állat (lehet az kutya is vagy akármi) érzelmi világa kizárólag pozitív illetve negatív behatások következtében alakul!

Konkrétabban: szerintem egy állat képtelen egy olyan összetett érzelem kialakítására mint a "sértődés"!!!

Szerintem egy állat nagyon is jól tudja, hogy függ a gazdájától, így megsértődnie igencsak pofátlanság lenne...

Szerintem egy állat nem képes egy "bameg" kifejezés megfogalmazására (semmilyen szinten), még akkor sem, ha neki éppen nem a legjobbat tapasztalja gazdájától!
Ilyenkor lép be a "nekem most jobb nem-itt lenni" kategóriájú "elgondolás", de ez messze áll attól, hogy közben azért mert neki nem a legjobb itt, elküldje saját gazdáját melegebb éghajlatokra...

Szerintetek? ;-)

Barsony Creative Commons License 2001.03.06 0 0 57
Ez csak egy feltevés, már mint hogy lenézik a kutyákat. Ezt is egyéne válogatja...

Lehet, hogy a kutyusoknak több érzelmük van....de én tudom, hogy az én macskám mindig "figyel" és képes bizony aggódni is. Látom rajta.
Én most mentem, köszi a macskás diszkussziót:-)))

Előzmény: Thoughts (56)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.06 0 0 56
Az egyértelmű, hogy minden állat arra törekszik, hogy neki a legjobb legyen!!!
(Rosszat nem akar magának!)

A kutyák szerintem is több érzélmet mutatnak, sőt, szerintem is több érzelemmel bírnak mint a macskák.
Nadehogy emiatt lenézi az egyik a másikat??? ;-)

Előzmény: Barsony (55)
Barsony Creative Commons License 2001.03.06 0 0 55
Igen annak kell(ene) lennie, de csak egy bizonyos mértékig. Önző annyiban, hogy megpróbálja megteremteni magának a kiegyensúlyozottságot és nyugalmat. De az is tény, hogy ha nem lennénk egy kicsit önzőek, akkor meg nem tudnánk fennmaradni.
Kérdés, hogy az állatok önzőbbek lennének -e ugy nagy átlagban az embereknél, ha pl. nagyobb prioritással rendelkeznének az erőviszonyokban. Ez mindig is foglalkoztatott:-)))
A ja, szerintem Hófehérkém lenézi a kutyánkat. Látszik rajta, ahogy ránéz, illetve közönyt mutat, ha a kutya barátságosan közeledik játszani. Lenézi, mert a kutya tőbb érzelmet mutat, meghunyászkodik és ezáltal szerinte elveszti a méltóságát. Egy kutya mindig visszatér hozzád, egy macska - ha ugy adódik- képes elköltözni, mert máshol több az érdeke. Erről olvastam. Enek ellenére nálam nagymenők:-))
Előzmény: Thoughts (54)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.06 0 0 54
Az ember is önző! Sőt! Genetikailag annak kell lennie...
Amikor gyerekeket megkérnek, hogy rajzolják le a családjukat pl zsírkrétával, teljesen természetes (sőt az az egészséges), hogy önmagukat rajzolják a legnagyobbnak!
(Akkor van gond, ha a kedves papa az óriási egy távirányítóval meg egy sörrel a kezében... ;-)

Miből gonodlod, hogy a macskeszod lenézi az ebeket?

Előzmény: Barsony (53)
Barsony Creative Commons License 2001.03.05 0 0 53
hmm. érdekes gondolat, meg kell hagyni :-))) persze, ily módon minden állat önző, meg maga az ember is. de a macskákban van valami felsőbbrendűségi érzés (amit én nagyon komálok bennük)saját állatelvtársaikkal szemben is. Pl. tudom, hogy az én Hófehérkém lenézi a kutyánkat...
Előzmény: Thoughts (52)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.05 0 0 52
Mármint úgy értem, hogy elvileg minden állat önző.

Annak kell lenniük, a túlélésért!

Ezt nem lehet a számlájukra felírni, vagy igen?

Előzmény: Thoughts (51)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.05 0 0 51
Hogy érted, hogy önzőek?
Előzmény: Barsony (50)
Barsony Creative Commons License 2001.03.05 0 0 50
tuti, hogy mondja, erre meg mernék esküdni. Rá van irva az arcára. Mivel a macskák meglehetősen önzőek is, gondolatban fojtogatnak egy egy nézeteltérés során !
Előzmény: Thoughts (45)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.05 0 0 49
Vagy: Kívánom, hogy át keljen szaladnod az M1/M7-en péntek délután tavasszal!!!

(Bár ez hülyeség, mert sokat nem tudhatnak a macskák az autópályákról...)

Előzmény: black sheep (48)
black sheep Creative Commons License 2001.03.05 0 0 48
Pl. mit szólnál egy olyanhoz, hogy:
Hogy szorulna legközelebb a feje az üres Whiskas-dobozba!

Most rohanok haza, és meginterjuvolom az állatot, jó?

Topic bekerelült a kedvencek küzé, kíváncsi vagyok a Te és persze mások véleményére is....

Szia!

Előzmény: Thoughts (47)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.05 0 0 47
Pedig ez itt a kérdés!!! ;-)
Előzmény: black sheep (46)
black sheep Creative Commons License 2001.03.05 0 0 46
:-))))))

Meg ha csak ezt mondaná...:-)))) magában, persze... De ami a tekintetében néha felvillan, az ennél sokkal "cifrább".....:-))

De ez jó, ez a felvetés, mert már nekem is jutott eszembe, egy-egy ilyen pillantásnál, hogy na, most tuti, hogy édes jó anyám tisztessége lett kétségbevonva a házi macska által....(bár, hogy náluk mi számít ezzel egyenértékű káromkodásnak, azt nem tudom...)

Előzmény: Thoughts (45)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.05 0 0 45
Jó ez!

Az a kérdés, "mondja" e magában szerinted és szerintetek, hogy bameg, amikor puffog?????

Előzmény: black sheep (44)
black sheep Creative Commons License 2001.03.05 0 0 44
Hát, leírni szavakkal nem annyira egyszerű....
azért próbálkozom....(bár látszani meg elég jól látszik rajtuk):
na, pl. amikor "nem áll szóba" a családdal, csak azért, mert valaki nem azt/úgy tette, ahogy őmacskasága kigondolta.....
De ez benne van a tekintetében, rá van vésve az "arcára".... Végső sértődöttségében a kedvenc falatoktól is méla undorral fordul el....

De még talán leginkább az első megfogalmazás, ami a legjobb: diplomáciai és egyéb kapcsolatok beszüntetése..... hidegháború (süketté-vakká válik, stb)

Így jó?

Előzmény: Thoughts (43)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.05 0 0 43
Mit értesz a "sértődés" alatt?

Most komolyan!

Előzmény: black sheep (42)
black sheep Creative Commons License 2001.03.05 0 0 42
Nem. Már olyan "kamasz"korú volt, amikor befogadtuk/befogadtam....

De ő olyan "egyemberes" macska lett (tudom, hogy ez csak a kutyákkal kapcsolatban használt jelző, de ha egyszer így van....)

Ha a család többi tagjától akar elérni valamit - és nem sikerül, mert nem jönnek rá mit akar, vagy mert nem ők meg nem akarják megtenni - akkor meg egyszerűen sértődötten távozik.....más a járása, a az egész macskáról "süt" a sértődöttség....
(bár ha én hívom, akkor azért hozzám visszajön...)

Előzmény: Thoughts (41)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.05 0 0 41
Kiskorában Te adtad neki a kaját?
Előzmény: black sheep (40)
black sheep Creative Commons License 2001.03.05 0 0 40
Az én cicám pl. megsértődik, ha nem tőlem kapja a kaját..... Nagy kegyesen hazajön, de amint azt látja, hogy valaki más osztja az eledelt,akkor már megy is....és csak akkor jön elő megint enni, amikor senki sem látja...:-))) vagy hazaérek én...:-)

Vagy

nyáron heverek a kertben aligöltözékben a félárnyékban, jön, és pl. az ölembe akar ülni.... 40 fok árnyékban, hasadat melegítő macska, aki a csupasz combjaidon "dagaszt"... élmény... persze, hogy nem hagyom, leteszem. Azt a pillantást.... na azt nem lehet leírni.....sértődött, lesújtó... és még mi minden van benne....azután nekem háttal leül.... és kb 10 perc után újra próbálkozik...:-))))

Thoughts Creative Commons License 2001.03.05 0 0 39
Tisztelt Mindenki!!!

Kérlek fejtségek ki, ki pontosan mit is ért a "sértődés" szó alatt!!!

Thoughts Creative Commons License 2001.03.05 0 0 38
Az "utántpótlásmacska" példs azért nem a legjobb, mert ilyenkor a féltékenység dominál...

Elsősorban olyasmire gondoltam, amikor a kedves gazda nem bír a tisztelt macskesz kegyeiben járni elégé, és ezért tart el a sértődöttség napokig.

Előzmény: bubus (37)
bubus Creative Commons License 2001.03.05 0 0 37
Például ha nincs megelégedve a whiskas vagy a sonka minőségével, akkor hátat fordit az élelemnek, néz fölfelé ellenkező irányba és szinte mondja: Ez nektek macskapapi ?

A leghosszabb sértődés kb. 1 hétig tartott.
Hoztunk neki társnak egy uj kiscicát.
Először is nagyot fújt: - Hát én nem vagyok nektek elég jó macska ?
Aztán dérrel-dúrral elvonult a padlástérbe.
Egy hétig nem jött a hivásunkra, ha simogatni akartuk fújt és prüszkölt.

Aztán persze megbékültek és békésen összedurmolnak egymással.

üdvözlettel PinaBubus

Előzmény: Thoughts (36)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.05 0 0 36
Tényleg roppantul érdekel mindenki tapasztalata!!!

Nektek nincs macskátok???

Thoughts Creative Commons License 2001.03.05 0 0 35
Én csak örültem, hogy fel tudtam kelteni az emberek érdeklődését...

Nem célom senki bántása...

Előzmény: Thoughts (34)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.05 0 0 34
Most nem mondod komolyan!!!

Csak annak akartam hangot adni, hogy mennyire örülök, hogy végre örömet is okozhatok!!!

Előzmény: rali (32)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.05 0 0 33
Ez egy kicsit OFF, de a macskákhoz köze sok van!

A sztori teljesen hiteles 100%-os infó... A Ti dolgotok tényként kezelni vagy sem...

Volt egyszer két macska!
Az egyik 15 éves volt a másik 14. Perzsa macskák voltak.
A gazdájuk eleinte egy kb 100 négyzetméteres lakásban tartotta Őket, majd az életük utolső kb 5 évét (ebben az egyben nem vagyok biztos) egy 10 négyzetméteres szobába, ahova persze alkalmanként (2 nap) kaja is került és ritkán el is lettek szállítva megnyírni a szőrüket...

A lényeg az, hogy a két macska tudata, tökéletesen "összefonódott" az együtt töltött évek alatt!
Fogta magát az idősebbik, amelyik már egy jó ideje rendesen kornyadozott és elpusztult!
Mire mit csinál az a másik állat?
Egy hétre rá az is megdöglik!!!
A tudata megölte! (Ez pedig nem lehet egy egyszerű folyamat...)

Most félre a komolytalansággal, nyugottan gondolkozzatok el azon, hogy annak a két nyavajás macskesznak mennyire közös volt a valóságuk, ha külön külön már nem is tudtak életben maradni!

rali Creative Commons License 2001.03.05 0 0 32
Na akkor én be is fejezem az ide irkálást.
Előzmény: Thoughts (30)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.05 0 0 31
Kettő.

De csak az egyikkel foglalkozom személyesen...

A másik csak úgy ott van...

Előzmény: rali (29)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.05 0 0 30
ÓRIÁSI!!!

Ezzel a topiccal viszem a pálmám!!! ;-)

Előzmény: ghosttface (28)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!