Keresés

Részletes keresés

Stef01 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 221
Sziasztok.

Fokerman.

Sajnos nem sablonnal dolgozok. Az első három elemet én is körbe rajzoltam, a többit pedig az újság által adott méretek szerint szerkesztettem meg és rajzoltam rá a láda lapokra. Gondoltam rá, hogy lepapírozzam, hátha szükség lesz pót alkatrészre.
Nagyon szívesen segítenék, ha tudnék.

Gondolkozok, hogy reptessem vagy se, mert egy benzines motor min. 30.000Ft.

Igaz,hogy a szervók megvannak, ill. a távirányító is. Mielőtt a VB. reptetném vettem magamnak egy 3D repcsit ,meg egy felső szárnyas hungarocell repcsit, amit most szerelek össze. Nagyon jó kis repcsi. Magister a neve.

Sajnos a VB. -vel most nem haladok olyan jól. Még mindig az alsó szárnnyal szenvedek. A fene egye meg! De mindegy egyszer eljön az idő és kész lesz.

jó építést
törpikék Creative Commons License 2009.09.14 0 0 220

  

 

 

   Fokkermann!

 

   Valóban ügyes vagy és jo a kézügyességed. Ha Neked lennék,már rég befejeztem volna gépet,mert ugy látom a közéső félszárny csak félig kész.

 

   Ezt ne vedd krikának,hanem dicséretnek. Arr kiváncsi lennék,hogy milyen almásládákbol épitesz,mert nekem is ilyen ládám de azt tul vastagnak találom.

 

   Az is igaz nem is fognák épitésbe,mert bár minden szerszámom adott,de az időm nem. Igy marad a hetente küldött ill vett. előregyártott elemek összerakása.

 

 

  További sok sikert és eredményes épitést.

 

       Üdv.

KoAn Creative Commons License 2009.09.13 0 0 219
Irfanview jó progi, én is azt használom.
Majd nézd meg az e-mailodat, mert küldtem rá.
Előzmény: fokkerman (218)
fokkerman Creative Commons License 2009.09.13 0 0 218

 

 Kedves KoAn!

 

 Neked van igazad,mert tegnap este a beszúrást kihagytam. Tiszta idegbeteg lettem ettől és egész éjjel nem aludtam miatta! Aztán hajnalban, főzés közben erre én is rájöttem, hogy ez kimaradt! Ennyire hülye vagyok a számítógéphez, de mit csináljak/fussak?/,majd beletanulok! Még a képekkel is problémám volt,mivel túl nagyok voltak,de szerencsére találtam a Google-n egy Irfanwiev nevezetű ,tuti,de egyszerű képszerkesztő progit,amivel át tudtam alakítani kisebbre a képeket!

fokkerman Creative Commons License 2009.09.13 0 0 217
 igazad van KoAn!
Előzmény: KoAn (216)
KoAn Creative Commons License 2009.09.13 0 0 216
Ha feltöltötted a képet, és meg is jelent alul, akkor a "beszúrás"-t se felejtsd el!
Előzmény: fokkerman (215)
fokkerman Creative Commons License 2009.09.12 0 0 215

 

 Az előbb elküldtem a képeket, de nem ment fel. Talán most!

fokkerman Creative Commons License 2009.09.12 0 0 214

 

 Most így néz ki a madár, előtte a saját gyártású elemek!

fokkerman Creative Commons License 2009.09.12 0 0 213

 

 Stef01

 

 Oszt az ismerősöd adná a 4.sz.-tól 22.sz.-ig? Hogyé? Rokonszenves palinak tartalak-nehogy félreértsd,hetero vagyok!-,az ötletet is tőled loptam,hogy gyümölcsösládából építsem a második madarat.Legalább is volt közöd hozzá! Te eredeti méretek szerint csinálod?Gondolom, sablont csinálsz és aszerint vágod ki az elemeket? Tisztelettel, megkérdezném:megvan-é neked 4-22-ig a sablon? Mert érdekelne!Én cserébe elküldeném neked a 22.sz-tól a 47-ig a körberajzolt alkatrészeket és a többit is folyamatosan. Akkor nem kéne megvenni ezeket a számokat. Tudod, a pénz a legkevesebb!!

 

 ÜDV, és jó építést mindenkinek!

 

Előzmény: Stef01 (186)
fokkerman Creative Commons License 2009.09.11 0 0 212

 

 törpikék!

 

 Biztos, hogy nem akarod felszögelni a sky-ra!

 

 Én nagyon szeretném reptetni, de még életemben nem csináltam ilyent!Csináltam autót,repülőt,hajót,volt ,amelyiket több száz darabból. De egyik sem úszott, repült, vagy koptatta volna a betont. Mind csak az építés kedvéért!

 Én is nagyon félek attól, hogy az első repítésnél összetörik,de nem vagyok pesszimista.Ha pofára esek, FEL FOGOK ÁLLNI, ÉS ÚJRA KEZDEM AZ EGÉSZET!

 

 Amikor elkezdtem összerakni a madarat, akkor még nem gondoltam arra, hogy ez tényleg egy komoly masina lesz,ami él, repül, fordul,emelkedik, zuhan és pörög a levegőben/szerintem sokan mások sem gondoltak ebbe bele és későbbi időpontra

boritékolták!/és a hozzá nem értés miatt károsodhat!

 

 Vérszemet kaptam és nekiláttam egy második gép legyártásának! Későn jutott eszembe /ÉN, idióta, nyomorék, vak, agyatlan barom!/, hogy le kellett volna sablonozni az elemeket!Az első hármat meg is csináltam, de utána csak a 22.dokumentálom folyamatosan!Mint ahogy Stef01 csinálja,én is nekiálltam gyümölcsösládákból csinálni az alkatrészeket. Már kivágtam a 3.számig mindent, de mivel a 22.számig hiányzik a dokument, addig nekiálltam kivágni a szárnybordákat/60db!/.De arra is gondoltam, hogy megcsinálom depronból is, az jó lesz trénernek gyakorolni. Bocs a hosszú levezetésért!  ÜDV!                                                 

Előzmény: törpikék (210)
csaba789 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 211
helló
eladnám egyben az első 50 számot, bontatlanul 35000ft-ért.
akit érdekel, irjon ide:
golyo789@gmail.com
törpikék Creative Commons License 2009.09.10 0 0 210

  

 

 

    Fokkermann!

 

 

   Lehet,hogy fére értettél. Én nem akadtam meg,tekintve,hogy én is régi modelező,alapvetően dioramakat épitek./II.vil.háborus/

 

  Épitettem repülőmodeleket is a bottörzsütől a gumimotoros siklogépeken keresztül

 

 Azt hittem,hogy valami rendkivüli ötleted van.A gépépitését o9lyan részletesen irják le,hogy azt még egy abszolut kezdő is játszva meg tudja csinálni.

 

  Csak sokszor az bosszant,hogy főleg a szárnyak éptésénél 2-3 bordát kell beépiteni./min. 10 perc/ Előre is tudnák dolgozni,de követem az előirt utasitásokat./pld. bordák kivágása,csiszolás stb/

 

  Gondolom rákkatintottál a német nyelvü Vörös Báró épitési utmutatóra,igy nyomon lehet követni,hogy mi következik hétrő-hétre./Én hetente veszem az ujságot a hirlapostol/

 

     Van még 35 hét/2010 májusban felszállhatna,de nem fog mert én makettnek készitem./

 

  Tul drága lenne összetörni egy közel  kétszázezres gépet.

  

 Türelmes épitést. Üdvözlettel.

fokkerman Creative Commons License 2009.09.10 0 0 209

 

   törpikék!

 

  Ha esetleg elmondanád, hol akadtál meg, vagy mi okoz nehézséget, akkor nagyon szívesen segítek!

Előzmény: törpikék (208)
törpikék Creative Commons License 2009.09.10 0 0 208

 

 

 

    Fokkermann!

 

  Azt irod,lenne egy pár ötleted az épitéshez. Én ugyan már az 55.sz.-nál tartok/pilota fülke/, de azért én szivesen fogadnám az ötleteidet. Nekem is van.

 

 

   Üdv.

fokkerman Creative Commons License 2009.09.09 0 0 207
 Tiszteletem a Vörös Báró gépét építő fokkermanoknak és fokkerfrauknak! Én is beleestem /beleszerettem!/ebbe a szép modellbe, és nekiálltam építeni! Bár én csak májustól kezdtem építeni, az újságokat a megjelenés kezdete óta járatom! Az asszony és a gyerek elneveztek Fokkerman-nak /innen a nicknév!/és hogy ezen a néven írjak és ha kell,akkor talán tudok segíteni is a többi modellezőnek is!Gyerekkorom óta imádok modellezni, de ilyen komoly gépet még nem próbáltam.Szerencsére a kézügyesség terén nincs hiány, így már a 47.számnál tartok, a jobb közép félszárnyat kezdtem összerakni. Egész szépen alakul a kicsike!A topicot a nyitás óta olvasom/ezt külön köszönöm KoAn-nak, hogy megnyitotta!/de eddig nem akartam hozzászólni, mivel eddig nem építettem,pedig lett volna egy pár ötletem a géphez.  Üdv mindenkinek és jó építést!
kristofka01 Creative Commons License 2009.09.06 0 0 206
Vörös Báró építők figyelem!



14-50-ig terjedő számok eladók! Bármennyit lehet venni egyszerre, akár külön-külön is! Ár megegyezés szerint! Név.: Vágány Kristóf, Tel.: 06-70/322-9507, E-mail: kristofka@freemail.hu
Gyurci1024 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 205

Miután felratam a lemezeket egy fél napig én is csiszoltam őket az biztos!

 

De a végére nagyon zsír lett. Lassan a középső szárny is össze áll nálam majd tolok fel képeket holnap, ha el nem felejetem!

Előzmény: tommcass (204)
tommcass Creative Commons License 2009.09.05 0 0 204
Lecsiszoltam!

Jó lett:)

Majd a lemezeket is megcsiszálom egy kicsit ha felkerülnek.
És tökéletes lesz HAHAAA:D
Gyurci1024 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 203

Szerintem is nyugodtan csiszolhatod!

 

Nekem sok problémát kijavított a csiszolás!

 

Meg szerintem a tervezés során hagytak bőven anniyt, hogy csiszolással lehessen kompenzálni az alkatrészek tökéletes illeszkedését!

 

Én most a hétvégn belehúzok az építésbe 12 szám pihent már a garázsban :D!

 

Üdv

Előzmény: törpikék (202)
törpikék Creative Commons License 2009.09.05 0 0 202

 

 

 

    Tomcass!

 

   Ez ugy jó ahogy van. Ez a repülést abszolut nem befolyásolja. Külömben is a szárny is foliával lesz bevonva. A kisebb eltérési hibáka csiszolással javitsd ki. Ezt az utmutató is irja

 

   További türelmes épitést

  

 

     Üdv.

 

tommcass Creative Commons License 2009.09.05 0 0 201
tommcass Creative Commons License 2009.09.05 0 0 200
na megvan:)
tommcass Creative Commons License 2009.09.05 0 0 199
csak nem tom feltölteni a képet:)
tommcass Creative Commons License 2009.09.05 0 0 198
egy fekete vonallal jelöltem hogy hol van nálam a léc alsó oldala
viszont a felső rész jó
tehát ha lecsiszolom akkor az alja jó lesz viszont a teteje lejjebb jön kb 2mm-t
az sem probléma?
törpikék Creative Commons License 2009.09.05 0 0 197

 

 

   Tomcass.

 

 

  Egy kis eltérés mindig van. Akkor megcsiszolom a bordákat. Nem a kilépőél a lényeg,hanem a bordák egyforma mérete.

 

   Nem kell visszaküldened,mert ugysem tudnak az eltérésen javitani,csak te.

 

 

   Üdv./vigyázz az alsó szárny zárobordáinál az összeragasztással,mert az sem tök pontos/

Gyurci1024 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 196

Hali!!!

 

Ha esetleg egy-két képet tudnál feltölteni úgy könnyebb lenne a segítség!

 

De szerintem majd a csiszolás fog segíteni rajta :D:D:D

 

Üdv!

Előzmény: tommcass (195)
tommcass Creative Commons License 2009.09.05 0 0 195
hello mindenkinek

egy kis segístégre lenne szükségem
az alsó szárnyak kilépőélével van problémám, mert a leirásban az áll, hogy
a kilépőél léc alsó lapjának egy vonalban kell lennie a bordák alsó élével.
na ez nálam nincs egy vonalban.
ez a próbléma másnál is előfordult vagy csak nálam?
a baj az, hogy nem tudom melyiket méretezték el,a lécet vagy a bordákat
valaki adjon tippet mit csináljak
esetleg lehetne csiszolni a bordákból?
vagy küldjem vissza?

ja és én kb egy hete kaptam meg a 39es lapszámot:)
szal még én is le vagyok maradva egy kicsit

válaszokat előre is köszi
és jó építgetést mindenkinek
kristofka01 Creative Commons License 2009.09.03 0 0 194
Vörös Báró építők figyelem!

 

14-50-ig terjedő számok eladók! Bármennyit lehet venni egyszerre, akár külön-külön is! Ár megegyezés szerint! Név.: Vágány Kristóf, Tel.: 06-70/322-9507, E-mail: kristofka@freemail.hu

törpikék Creative Commons License 2009.09.03 0 0 193

 

 

 

   stef01.

 

     Szia!

 

   És a szervokkal mi lesz? Azt is venni kell.

 

    Üdv.

Stef01 Creative Commons License 2009.09.02 0 0 192
Sziasztok.

Gyurci.

Ha szeretnéd röptetni a gépet én tudok neked adni hozzá távirányítót. Olyan mint amit az újsághoz adnak. ZEBRA 4 csatornás. Még nem volt használva. Újonnan 20.000 Ft , de odaadom 15.000 Ft-ért. Ha érdekel írj.

Illetve, ha valakit érdekel akkor írjon.

Jó építést.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!